Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
meliska napisał(a):
chloe napisał(a):
meliska napisał(a):
Hej brzuszki 🙂
Witam również nowe koleżanki 🙂
Holi - a gdzie dokładnie w Katowicach, bo też się przymierzam, ale jeszcze się nie umówiłam, a i jeszcze jedno odpłatnie czy na nfz?


na slasku polecam dr Ewe Wojciechowska, jest pediatra neonatologiem. wykonuje usg 3d oraz prenatalne.

Chloe a dasz jakieś namiary, bo ja muszę się już umawiać, czas mnie goni


ul Lisieckiego 4
K-ce
601 365 285

przyjmuje srody i piatki 16-20 ale trzeba sie wczesniej umowic, ona wtedy mowi kiedy najlepiej przyjsc. ja bede szla pod koniec 22 tc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny mam takie pytanie czy czujecie rozciąganie się w podbrzuszu czy tylko ja tak mam normalnie czasami mnie tak na dole rozpycha że aż mam schizy i chodzę sikać co chwilę i sprawdzam papier 🤢
19 tydzień a ja nadal ruchów dziecka nie czuję 🤨 😞
w poniedziałek wizyta u ginekologa modle się żeby było wszystko dobrze...
już sama nie wiem co myśleć o tym wszystkim 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozciąganie jest ok, mi promieniuje na uda jak podczas okresu-to macica sobie pracuje. Jesli nie masz bóli cały dzień na dole brzucha to sie nie niepokój, zreszta jak masz wizyte to Ci lekarz powie, bo ja to se moge pisac ale lekarzem nie jestem. Na pewno nie masz sie cos na zapas martwic. Podobno u wiekszosci kobitek dopiero od 20 tygodnia cos czuc, wiec sie nie sugeruj tym co piszemy. Kazda ciąża jest inna. U mnie w rodzinie wierzyc mi nie chcieli, ze tak szybko poczułam. Ja w sumie ciągle odpoczywam, chodze po domku i na dwor do sklepu wiec mam kupe czasu na wczuwanie sie w siebie, a moja znajoma pracowala i ciagle cos robila i nawet nie zauwazyla, dopiero w 21 tygodniu jak przystopowala to sie okazalo ze juz mocno kopie, a motylków po prostu nie zauwazyła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no wiecie bo ja byłam 2 tygodnie temu w szpitalu bo miałam te plamienie w jeden dzień i okazło się że mam nadżerkę i dlatego mam schizę jakby mała dała o sobie znać chociaż czasem wiedziałabym że wszystko jest dobrze a tak to łeb zryty 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w 14 tygodniu miałam plamienie i leżałam w szpitalu, poprzednia ciaze straciłam wiec wiem co to strach. Teraz lekarze nie wiedzieli co mi jest kazali leżeć, ale przeklinali żebym sie nie martwiła bo to pogarsza sprawę. Jeden lekarz ujął to tak: "trzeba dac myśleć macicy i wyłączyć mózg" cos w tym jest, przestała nasłuchiwać każde szarpniecie, każdy skurcz, zrelaksowałam sie, dużo czytałam fajnych książek i jakoś ten strach odpłynął. Bedzie dobrze!! Myślenie pozytywne pomoże maleństwu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAM KOBITKI!!!
CO ZA PONURY DZIEŃ DZISIAJ....Z TEGO WSZYSTKIEGO NIE POSZŁAM DO PRACY,BO TAKICH BÓLI PLECÓW WCZORAJ WIECZOREM DOSTAŁAM ŻE ANI USIĄŚĆ ANI LEŻEC ,PROMIENIOWAŁY PRZEZ POŚLADKI AZ DO STÓP.MASAKRAJAKAŚ.ALE DZIS CIUTKA LEPIEJ.TO MOJA WINA BO WCZORAJ SPRZĄTAŁAM JAK SZALONA I MAM ZA SWOJE 🙂
WITAM NOWE DZIEWCZYNY GRUDNIOWE-MIŁO WAS POZNAC
CO DO TEMATÓW "KOŚCIELNYCH" -TO MAŁO JEST W DZISIEJSZYCH CZASACH KSIĘŻY Z POWOŁANIA.CIĄGLE JAKIES AFERY KOŚCIELNE.A ZRESZTA JA PAMIETAM JAK W LICEUM BYŁAM TO KSIĄDZ MNIE W TYŁEK DZIENNIKIEM CZASNOŁ NA PRZERWIE ŻE NIBY TAK PRZEZ PRZYPADEK,I WIELE RAZY NASZAPRASZAŁ DO SIEBIE NA CIASTKO I LODY .....HAHAH DOBRE SOBIE,ALE I TAK NIE SKORZYSTAŁYŚMY 🙂 TEŻ KILKA RAZY MIAŁAM NIEMIŁE SYT.ZE SPOWIEDZIĄ,RAZ TAK SIE NA MNIE KSIĄDZ WYDARŁ ŻE WSPÓŁZYJE PRZED ŚLUBEM I KAZAŁ MI -POWTARZAM"KAZAŁ"PRZYSIĘGAĆ ŻE JUŻ WIECEJ TAK NIE ZROBIE BO NIE DA ROZGRZESZENIA....SZKODA SŁÓW,SAMI TAKIE RZECZY ROBIA ŻE MÓZG PARUJE A NAM CHCĄ PRAWIC KAZANIA!!!
JUZ NIE MOGE SIE DOCZEKAC 28 LIPCA-BO MAM 2GI ETAP BADAŃ PRENATALNYCH-USG I TROCHE SIE STRESUJE CZY WSZYSTKO Z MALUSZKIEM JEST OK.A NA SZKOŁE RODZENIA JUZ SIE ZAPISAŁAM-ZACZYNAMY Z MĘŻEM 18 WRZESNIA 🙂
MIŁEGO WIECZORKU WSZYSTKIM 🙂
NO I NAJWAŻNIEJSZE -ULKA DLA CIEBIE I MĘŻA ,WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO,NAJPIĘKNIEJSZEGO,NA WASZEJ WSPÓLNEJ NOWEJ DRODZE ŻYCIA!!!KOCHAJCIE SIE , BADZCIE SZCZĘSLIWI I NIECH WSZYSTKIE WASZE MARZENIA ZAWSZE SIE SPEŁNIAJA!!!I NIE SKACZ ZA BARDZO ŻEBY DZIDZI NIE ZAMĘCZYC TAŃCAMI :p 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny 🙂

oj, piszecie dzisiaj na maxa 🙂

witam nową mamusię 🙂

a ja dzisiaj usłyszałam dobrą wiadomość, okazało się, że mój mąż nie musi jechać w niedzielę, tylko dopiero w czwartek 😁 to jeszcze mam cały tydzień z nim 😁 😁 😁 i pojedzie ze mną na wizytę do ginekologa, którą mam w środę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pammat ja też nadal nie czuję ruchów dzidziusia 😞

a dzisiaj rano to mnie w ogóle złapał wielki dół z tego powodu, siedziałam i ryczałam. bo tak zazdroszczę tym z Was, które już czują dzidziusia, że masakra, oczywiście to taka pozytywna zazdrość. po prostu też już bym bardzo chciała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No a ja mam chwile dla siebie, bo synka spac polozylam i czekam na meza az z pracy wroci...
Dobrze tak poczytac, jak same dobre wiadomosci piszecie, ze maz dluzej w domci, wyniki dobre itd, nic tylko sie cieszyc 🤪
A ja w srode ide do poloznej, a za 2 tyg na USG 🙂

ULKA wszystkiego najlepszego na nowej drodze zycia i pamietaj zebys sie nikim innym nie przejmowala tylko myslala o waszym szczesciu 😆 Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pammat kochana, nie martw sie i nie schizuj, nawet dobrze, ze czujesz ciagniecie bo to oznacza, ze macica sie rozciaga, bo maluszek rosnie. tutaj masz link o tym, ze wiele boli jest zupelnie normalnych. http://www.babyboom.pl/ciaza/zdrowie/bole_brzucha_w_ciazy_grozne_niegrozne_poczytaj.html

Ulka, Wszystkiego co najlepsze na nowej drodze zycia. Wiele radosci, spokoju. Najserdeczniejsze zyczenia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pammat nie wiem czy czytałas moj post kilka stron wczesniej.. tez sie balam okropnie bo bolalo coraz mocniej ciagnelo w pachwinach i pod pepkiem i etz sie zeschizowalam bo juz raz z plamieniami na izbie ladowalam... dzis w nocy tak sie rozbujalo ze rano zadzwonilam do mojego lekarza i mu powiedzialam.... i kazal przyjechac na izbe... zrobili badanie na fotelu i usg.... i powiedzial ze wszystko ok... tylko ze jestem drobnejk budowy... ze malo przytylam i ze teraz dzidzia musi sie gdzies zmiescic wiec sie ciagnie wszystko mocno... dostalam nospe 3x1 i mam przez weekend dac sobie wiecej luzu i polezec....wiec widac tak ma byc ze teraz bedzie nas co rusz bolec...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam tym razem z wieczora 😉

Wy to pisarki jesteście hehehe 🙂

Tak jak już pisałam na dzisiaj miałam wizytę u nowego gin...
Gościu całkiem spoko, zwolnionko na życzenie, usg w standardzie i w cenie wizyty (60zł tylko) 🤪
Od początku ciąży przytyłam 2,1 kg 🤪
Usg takie zwykłe ale miło było się znowu z maluchem zobaczyć 🙂 Fotki nie wrzucę bo mam tylko pomiar główki na zdjęciu 😞
Niuniek rośnie prawidłowo do czasu w którym był poczęty 🙃
FL = 23.8 więc nogi ma długie 🙂
Mój synek to ekshibicjonista na dzień dobry pokazał co ma między nogami 🙂 Ledwo co lekarz położył mi na brzuchu głowicę od usg 🙂 Tak jakby się chciał nowemu lekarzowi "przedstawić" hahahaha 🤪
Hihi chyba wie, że o nim pisze bo mi się rozpycha właśnie 😁
Co do Oli to już wie, że braciszka mieć będzie 🤪
Widziała całe usg 🙂 Trochę śmiesznie się zachowywała 🙂 Ale przyjęła do wiadomości i przytargała mi już na chatę "próbkę" z Pampersa "dla dzidziusia" 😁

Echhhh co to była za dzień 🙂

A teraz ciąg dalszy burzy 🤢
Znowu nocka zarwana będzie 🤢

Do popisania kochane 🙂

Ula trzymam kciuki za sobotę bez stresu 😉

Dobranocka laski 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ulcia ...:

Życzę wszystkiego czego Wam trzeba:
autostrady wiodącej do nieba
bez żadnych ograniczeń prędkości,
do tego jeszcze ogromu radości
z każdego, coraz szczęśliwszego dnia,
który spełnia Wasze marzenia.
Żeby Wam nigdy nie zabrakło w domu
talerza klusek i makaronu
słońca bez końca, kwiatów pachnących,
a tuz za oknem ptaków śpiewających.
Każde z tych życzeń na pewno się spełni,
ponieważ płynie prosto z serca głębi


Duzo szczescia i słodyczy Guga z ''Obcym'' zyczy 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...