Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć dziewczynki ! Starałam się przeczytać Wasze posty ale po kilku dni nieobecności nie dam rady po prostu 🥴 jak siedzę na komputerze wieczorem niedobrze mi się robi i muszę szybko gasić monitor.
zaczęły nawiedzać mnie coraz częstsze skurcze łydek i bolący kręgosłup też już daje mi popalić, widzę że nie jestem jednak odosobniona w tych boleściach. 😮
Cały wczorajszy dzień spędziłam w Krakowie na uczelni i juz padałam wracając do domu. Nie wiem co to będzie jak zacznie się październik, trochę się boje. Z drugiej strony nie chcę brac dziekanki na ostatnim roku ? Któraś z Was studiowała czy będzie teraz w czasie ciąży i z małym maleństwem ? ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
gosia ja studiwoałam jak byłam z grzesiem w ciązy później byłam z mariuszkiem i przerwałam bo nie dałam rady finansowo mam zaliczone 3 lata i przerwa chciałabym skończyć ale narazie nie mam takiej mozliwości jeśli dasz radę to nie rezygnuj i skończ szkołę 🙂
u mnie bez zmian sampoczucie masakryczne niestety nie mogę sobie pozwolić na odpoczynek bo chłopaki szaleją nawet Grzesio który nie czuję się za dobrze. Ale jakoś daję radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dziewczynki moje kochane!!! Znowu tyle czytania każda z nas ma coś do napisania a ja cały dzień zajęta i teraz tylko na chwilkę jestem!!!! spoko leci!!!!! Dziś byłam na wypadzie do Tychów z koleżanką ona jest w ciąży w 20 tyg ale brzuszka nie ma praktycznie lecz fajnie się trzyma!!! kawkę wypiłyśmy spoko!!! teraz siedzę w domku leje u mnie jak fiks!!!
Co do waszych objawów to wszystkie mamy po trochu to samo!!! ja mam to napięcie brzucha co jakiś czas ale więcej jak siedzę to coś takiego że rośnie i zatrzymuje się wydaje mi się że to dziecko!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosia20101 napisał(a):
Cześć dziewczynki ! Starałam się przeczytać Wasze posty ale po kilku dni nieobecności nie dam rady po prostu 🥴 jak siedzę na komputerze wieczorem niedobrze mi się robi i muszę szybko gasić monitor.
zaczęły nawiedzać mnie coraz częstsze skurcze łydek i bolący kręgosłup też już daje mi popalić, widzę że nie jestem jednak odosobniona w tych boleściach. 😮
Cały wczorajszy dzień spędziłam w Krakowie na uczelni i juz padałam wracając do domu. Nie wiem co to będzie jak zacznie się październik, trochę się boje. Z drugiej strony nie chcę brac dziekanki na ostatnim roku ? Któraś z Was studiowała czy będzie teraz w czasie ciąży i z małym maleństwem ? ???

Ja zrobilam sobie przerwe i w studiach i w pracy. Teraz moglabym jeszcze chodzic na zajecia, ale i tak po porodzie nie mialabym z kim dziecka zostawic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już studia mam za sobą ale koleżanka urodziła na 5 roku i spokojnie sobie dała radę. Inna znajoma kończy w tym roku zaoczne studia i też nie odpuszcza, dziecko ma pół roku. Wydaje mi się że piąty rok to dobry moment na ciążę, zajęć już mało, najwazniejsze to się zmobilizować do pisania pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
holi u nas pada na zmiane i nie pada... taka jesien sie robi, lubie jesien 🙂
pammat u mie mija juz 3 tydzien abstynencji masakra, zobaczymy co za tydzien powie lekarz...
gosia moja tesciowa studiowala jak byla w ciazy i tak sie zestresowala ze urodzila caly miesiac wczesniej, a w tamtych czasach ledwo malego odratowali. musisz podejsc z dystansem i bedzie dobrze 🙂
guga, co do tych kobiet co tak gadaja, ja tez kiedys mailam takie zdanie:P ze tyle jest biednych dzieci i ze trzeba je adoptowac... a nie robic nowe... no ale mi sie odmienilo a adoptuje tylko psy 😉 chciaz myslimy czy nie adpotowac drugiego dziecka za jakis czas.. zobaczymy 🙂
wanilia tez dlugo nie mielismy tv, tylko filmy na kompie, ale teraz jest bo byl w promocji z internetem, a tak leci czasem taki odmozdzacz 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
Ja już studia mam za sobą ale koleżanka urodziła na 5 roku i spokojnie sobie dała radę. Inna znajoma kończy w tym roku zaoczne studia i też nie odpuszcza, dziecko ma pół roku. Wydaje mi się że piąty rok to dobry moment na ciążę, zajęć już mało, najwazniejsze to się zmobilizować do pisania pracy.


No najlepiej po studiach. Ja na szczescie robie drugie wiec nie ma parcia na czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CZesc dziewczyny, troche nadrobilam zaleglosci, ale jak zawsze jest tego ogrom 🙂 Pammat kochana ja krzywej cukrowej wogole nie bede miala robionej bo tu tylko krew na hiv,oznaczenie grupy krwi, hemoglobiny, zapalenie watroby typu c i chyba jakas rzerzaczka czy cos. dzis rano bylam znowu w szpitalu na kontroli cisnienia i jest w miare ok. mialam usg akurat niunia spala. wogole od wczoraj cos nie dokazuje. teraz jak leze to zaczyna kopac tak,ze mam wrazenie ze az mam skorcze pod pepkiem. A moze to skorcze sama nie wiem. tak wogole to tez mnie rozwala przeziebienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
coquelicot powiem ci szczerze,ze tu nie przywiazuja wagi do badan kobiet w ciazy,a jak kestes pod opieka pooznej to juz wogole.polozna tylko maca brzuch i slucha czy serduszko bije. teraz jak jestem pod opieka ginekologa to troche bardziej sa zainteresowani, ale to i tak mala w porownaniu z polska sluzba zdrowia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beata26 napisał(a):
coquelicot powiem ci szczerze,ze tu nie przywiazuja wagi do badan kobiet w ciazy,a jak kestes pod opieka pooznej to juz wogole.polozna tylko maca brzuch i slucha czy serduszko bije. teraz jak jestem pod opieka ginekologa to troche bardziej sa zainteresowani, ale to i tak mala w porownaniu z polska sluzba zdrowia.


O kurcze to niefajnie. Ja czuje sie az nadwyraz pod obieka mimo ze wszystko robie panstwowo. Ale mam nadzieje, ze czujesz sie wmiare bezpiecznie z ta sluzba zdrowia. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was moje drogie ja juz po kolacji potem jakis film ogladne i serial i do spania!!!! pogoda juz jesienna ale oki tak musi byc!! U nas w polse to na badania zwracaja szczegolna uwage!!!
Ja mialam krzywa cukrowa juz 3 razy robiona masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
holi32 napisał(a):
Witam was moje drogie ja juz po kolacji potem jakis film ogladne i serial i do spania!!!! pogoda juz jesienna ale oki tak musi byc!! U nas w polse to na badania zwracaja szczegolna uwage!!!
Ja mialam krzywa cukrowa juz 3 razy robiona masakra


Juz po kolacji? Ja nalesniki smaze 🙂
Oj Beata, to najlepiej nie trafilas. A nie myslalas nad tym, zeby w takim razie w Polsce przeciazowac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
holi byla dzis u mnie przyjaciolka,ktora ma 3 dzieci. najstarsza corka ma 18lat i jak zapytalam ja czy miala robiona krzywa cukrowa to zapytala co to takiego,bo nigdy o tym nie slyszala. tak wiec wychodze z zalozenoa ze nigdy tu tego badania nie robiono.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beatka no to faktycznie nie robia tam ale zycze ci tylko zebys miala dobry cukier bo ja niestety od poczatku ciazy nie jem slodyczy bo mam wykryta cukrzyce i teraz musze chodzic na wizyte do diabetologa co 2 tyg i mierze cukier mam jesc 6 posilkow dziennie i ostatni posilek o 22 skladajacy sie z kromki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nalesniki mniam mniam na kolacyjke suer ja jadlam galaretke z cieleciny mama mi zrobila wiecie jaka taka zk ukurydza marchewka i ocet mniam i do tego kanapka a o 20 musze zmierzyc cukier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no koncze zwykle kanapka o 22 i tyle ale ciagle sie kluje od rana przed sniadaniem po sniadaniu i przed obiadek po obiedzie mowie wam mam dosc ale coz trzeba najgorszy cukier jest po sniadaniu wysoki a potem spoko no i tak!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Holi sprawdzałaś już szkole rodzenia bo ja się nie mogę zdecydować, czy chodzić czy nie za 3 tygodnie zaczynam studia do tego muszę odbyć dwie praktyki w szkole i przedszkolu a nie czuje się dobrze i chciałam to zaplanować w czasie na tyle żebym się nie przemęczała. W sumie nie wiem co myśleć o tych zajęciach w szkole rodzenia 🤨 !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Gosia wiesz co ja dzwonilam tam do tej poloznej ze szkoly rodzenia i zajecia doiero nowej grupy od pazdziernika poczatek ma do mnie zadzwonic kiedy bo odalam numer telefonu!!!
Wiesz co to naprawde jest bardzo dobra rzecz warto ja sie zastanawialam dlugo ale ja chce rodzic w oswiecimiu i po takiej szkole rodzenia znasz wszystkie polozne z oswiecimia i zupelnie inaczej cie traktuja a poza tym to naprawde duzo idzie sie tam nauczyc takze zachecam Gosia !!! No tylko ze ty te studia to tez ciezko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...