Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzien dobry Brzuszki! 😘
A ja niedawno wstalam 😜
Pammat trafilas na fajna okazje. Wozek w bardzo dobrym stanie jak widac na zdjeciach.
Asiadudzika zdizwilas sie a propos termometru, ja rowniez, ale ktos tu na forum mi napisal, ze termometr zawsze czesto trzeba miec swoj, wiec to nawet nie co kraj to obyczaj, a co szpital to obyczaj. Mnie dziwi, ze od Ciebie chca rozcienczony spiritus, gdy tymczasem coraz czesciej sie mowie zeby nawet pepuszka nie przemywac spiritusem - ja mimo wszystko bede tak robic.
A ten odkurzacz to nie moj wymysl, powiedziala to polozna, jak napisalam do kobiety, ktora jakies tam problemy zaczela miec i musiala isc na zwolnienie, skonczyc prace. Nie wiem polozna, powiedzialabym strauszka 🙂 wiec chyba dosc doswiadczona i bzdur nie opowiada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Firma K-ex, dawny Kolporter Express. Rozumiem że kurier nie da rady wnieść sam tej paczki ale stawianie klienta w sytuacji że albo bedzie o danej godzinie w domu albo niech jedzie sobie 50 km do siedziby firmy odebrać przesyłkę chyba jest trochę nie halo. Dzwoniłam do biura firmy i wyobraźcie sobie że nie ma możliwości umówienia się na porę w której przesyłka zostanie dostarczona - mam być w domu około 12 i tyle. Jest już 20 po... Poprosiłam sąsiada żeby przyjął przesyłkę w sklepie AGD w którym pracuje. O ile kurier będzie pamiętał żeby mi dać znac że dojeżdża to podejdę tam podpisać odbiór a paczka poczeka na męża. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam, do tej pory zawsze udawało się umówić z kurierem kiedy przesyłka ma być dostarczona a nie że baba mi mówi że mąż ma sobie wolne na 2h z pracy załatwić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaagaaa napisał(a):
śpiochy to pospałyście dzisiaj dłużej 🙂

ja zaraz zabieram się za jakieś gotowanie, ale brak mi pomysłu. nie wiem co mogę zrobić na obiad


Dlugo wczoraj ogladalam z mezem telewizje, chyba do 1:30 😆
A co zrobic na obiad tez nie wiem, choc u mnie to bedzie chyba obiadokolacja tym bardziej, ze ciasto podjadam 🙂 A Tobie Aga chcialam pogratulowac jeszcze milej pienieznej niespodzianki 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agami napisał(a):
tak Ulka prawo sie zmieniło ze powyzej 30 kg kurier nie wnosi paczki... moja wazyla 23 i tez nie chcial wniesc wiec zeszlam sama i taka zadyme pod blokiem mu zrobilam ze od razu grzecznnie zaniosl...

mi ostatnio kurier ( UWAGA REKLAMA - UPS!!! ) przyniósł paczkę 25 kg postawił przed drzwiami, kazał podpisywać i jeszcze mruczał pod nosem, żeby szybciej, po czym odwrócił się na pięcie i odszedł 😠 aż mnie zamurowało, korona by mu z głowy nie spadła jakby nóżką wepchnął mi tą paczkę do mieszkania... co za cham 😠 inni kurierzy dużo mniejsze paczki wnoszą do mieszkania... niektórzy to chyba myślą, że jak mamy duże brzuchy to i większego powera w sobie... 😠 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaagaaa pisałaś że ARiMR przyznał Ci jakieś dofinansowanie - chodzi o ten program dla młodych rolników? Z tego co wiem jak się na to zdecydujesz to przez 5 lat nie możesz podjąć pracy - założenie jest takie że dają pieniądze żeby młodych na wsi zatrzymać więc blokuję możliwość pracy narobkowej - przynajmniej na umowę o pracę. Jeśli to ten program to dowiedz się dokładnie - 5 lat to kawał czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka Brzuszki 😘
Ja tak tylko na sekundkę ponieważ wróciłam dopiero ze Szczecina...
Do najszczęśliwszych się z tego powodu zaliczyć nie mogę ale cóż...

Przyznaję bez bicia, że nic jeszcze nie czytałam ale postaram się nadrobić 😉

Byłam tam na usg i myślę, że dzisiaj uda mi się filmik wrzucić 🤪

Buziale na dzień dobry a ja spadam się rozpakować i ogarnąć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
coquelicot napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
śpiochy to pospałyście dzisiaj dłużej 🙂

ja zaraz zabieram się za jakieś gotowanie, ale brak mi pomysłu. nie wiem co mogę zrobić na obiad


Dlugo wczoraj ogladalam z mezem telewizje, chyba do 1:30 😆
A co zrobic na obiad tez nie wiem, choc u mnie to bedzie chyba obiadokolacja tym bardziej, ze ciasto podjadam 🙂 A Tobie Aga chcialam pogratulowac jeszcze milej pienieznej niespodzianki 😆


70% z tej kwoty czyli 52500zł to musi zostać udokumentowane na jakieś inwestycje w gospodarstwie, my kupimy za to działkę jedną. na razie zostały złożone wszystkie dokumenty i na pieniądze czekamy. zobaczymy ile czasu będziemy czekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
aaagaaa pisałaś że ARiMR przyznał Ci jakieś dofinansowanie - chodzi o ten program dla młodych rolników? Z tego co wiem jak się na to zdecydujesz to przez 5 lat nie możesz podjąć pracy - założenie jest takie że dają pieniądze żeby młodych na wsi zatrzymać więc blokuję możliwość pracy narobkowej - przynajmniej na umowę o pracę. Jeśli to ten program to dowiedz się dokładnie - 5 lat to kawał czasu


tak, to ten program. ale masz troszkę nieaktualne informacje. pracy nie można podjąć przez 3 lata, bo przez 3 lata trzeba być ubezpieczonym w KRUSie. ja w tym roku skończyłam studia i jak się obroniłam to już byłam w ciąży więc i tak nikt by mnie do pracy nie przyjął. a planujemy niedługo po pierwszym drugie dziecko, więc uważam, ze te 3 lata szybko zleci. poza tym u mnie żłobka nie ma, rodzice pracują zawodowo więc nie miałabym z kim dziecka zostawić chcąc iść do pracy. w grę wchodzi dopiero przedszkole ale to za 3 lata.

my naprawdę wszystko przemyśleliśmy. to nie jest takie hop siup, wymyślam, że biorę udział w programie " młody rolnik" i już. rodzice musieli mi przepisać swoje grunty. mnóstwo papierkowej roboty etc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
poza tym, żeby dostać to dofinansowanie to trzeba mieć specjalne wykształcenie, w związku z tym ukończyłam w tym roku studia podyplomowe "marketing i zarządzanie w agrobiznesie". i naprawdę wiem wszystko na temat tego programu, chyba nikt mnie w niczym nie zagnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaagaaa napisał(a):
poza tym, żeby dostać to dofinansowanie to trzeba mieć specjalne wykształcenie, w związku z tym ukończyłam w tym roku studia podyplomowe "marketing i zarządzanie w agrobiznesie". i naprawdę wiem wszystko na temat tego programu, chyba nikt mnie w niczym nie zagnie 😉

Wcale Cię nie chcę zaginać, mam poprostu znajomą która wzięła pieniądze, nawet bardziej dla rodziców na rozwój gospodarstwa niż dla siebie bo tak jak piszesz pieniądze są przeznaczone na określony cel no i teraz siedzi w domu i nie ma pomysłu co robić przez ten czas. Widać nie wszyscy przemyśleli to tak dokładnie jak Ty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
poza tym, żeby dostać to dofinansowanie to trzeba mieć specjalne wykształcenie, w związku z tym ukończyłam w tym roku studia podyplomowe "marketing i zarządzanie w agrobiznesie". i naprawdę wiem wszystko na temat tego programu, chyba nikt mnie w niczym nie zagnie 😉

Wcale Cię nie chcę zaginać, mam poprostu znajomą która wzięła pieniądze, nawet bardziej dla rodziców na rozwój gospodarstwa niż dla siebie bo tak jak piszesz pieniądze są przeznaczone na określony cel no i teraz siedzi w domu i nie ma pomysłu co robić przez ten czas. Widać nie wszyscy przemyśleli to tak dokładnie jak Ty 🙂


ja bym się w życiu nie zdecydowała, żeby wziąć pieniądze i wiedzieć, że nie mogę pracować przez 3 lata i nie mieć zaplanowane co ja przez te 3 lata będę robić 😁 ja mam wszystko zaplanowane 😁 będę wychowywać dzidziusia, robić sobie jeszcze jedne studia podyplomowe 🙂 i może jakaś umowa o dzieło jak mi się uda, bo umowę o dzieło można mieć, bo tu nie ma żadnych składek odprowadzanych do ZUSu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
coquelicot napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
good morning 🙂
ale dzisiaj ze mnie leniuch, wstałam dopiero 20 minut temu 😉
chyba az za dlugo leżalam, bo nie mam motywacji zeby sie nawet uczesać, nie mowiac o ubraniu 🤔


Przebilas mnie Aniqa o jakies poltorej godziny 😁



powiem Ci, że spanie to jedno z m oich ulubionych zajeć, ale nawet dla mnie to było przegiecie, nie moge sie teraz ogarnąć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
coquelicot napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
good morning 🙂
ale dzisiaj ze mnie leniuch, wstałam dopiero 20 minut temu 😉
chyba az za dlugo leżalam, bo nie mam motywacji zeby sie nawet uczesać, nie mowiac o ubraniu 🤔


Przebilas mnie Aniqa o jakies poltorej godziny 😁

faktycznie Coquelicot ranny z Ciebie ptaszek 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny, powiedzcie czy kupujecie dla Dzidziola wiecej body czy kaftaników? bo ja nastawialam sie na body, wydawalo mi sie wygodniejsze, ale szwagierka mówi mi ze musze miec chociaz kilka kaftaników, np do szpitala, bo na poczatk to strach podnieść główke dziecka, zeby ubrac body i kaftanik sie bardziej sprawdza. Sama teraz nie wiem, czy kupowac czy nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniqa1111 napisał(a):
dziewczyny, powiedzcie czy kupujecie dla Dzidziola wiecej body czy kaftaników? bo ja nastawialam sie na body, wydawalo mi sie wygodniejsze, ale szwagierka mówi mi ze musze miec chociaz kilka kaftaników, np do szpitala, bo na poczatk to strach podnieść główke dziecka, zeby ubrac body i kaftanik sie bardziej sprawdza. Sama teraz nie wiem, czy kupowac czy nie

body!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam ! Dzisiaj nie pospałam Adusia wtłoczyła mi się do łóżka przed 8- smą razem oglądałyśmy pół godziny bajek i potem miałam ja do 13,30 🙂 ale miło spędziłam czas spacerowałyśmy, nawet wysprzątałyśmy dom, siedziałyśmy godzinę w piaskownicy 😉 Teraz pracy magisterskiej dzień drugi !
Trochę się podłamałam nie mogę prowadzić badań do pracy w moim przedszkolu, bo jest placówką 😮 macierzystą z której otrzymuje L4. Jutro jadę jeszcze do Pani dyrektor ale już szukałam innego przedszkola u pani znajomej,bo jak z takim brzuchem sobie poradzić u nieznajomej gdzie zostawią Cię na pastwę losu i się zgodziła tyle tylko że to daleko od mojego domu i zobaczymy co powie mi na rozmowie w piątek. Czas goni mnie bo im jestem większa tym możliwości są ograniczone 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...