Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
chloe napisał(a):
ooo, wrzuc nam taka liste tutaj jak mozesz! 🙂)
termometr to w kazdym szpitalu trzeba miec swoj ale reszta - nie mam pojecia 🙃

Dla dziecka:
4/5 body, 4/5 pajacykow, 3/4 pary skarpetek, 2/3 kaftaniki, 1 spiworek, 1 czapeczka, 4/5 sliniaczkow, pilniczek do paznokci, recznik, szczoteczka do wlosow
Mama:
kosmetyki, pizama, szlafrok, kapcie, recznik i gabka, majtki jednorazowe, +/- 2 biustonosze do karmienia, termometr, mgielka wodna, poduszka do karmienia
na wychodne:
krzeselko samochodowe, i ubranko wyjsciowe odpowiednie na pore roku
Takie wymagania maja w moim szpitalu 🙂
A jak dlugo sie zostaje na porodowce w Polsce. W szpitalu gdzie chce rodzic jakies 3-5dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry dziewuszki 🙂
Ale szalejecie na tym forum, normalnie nie da się Was zatrzymać 😉 Wtrące swoje 5 groszy w dyskusje. My tez z mezem swieta spedzamy sami bez rodziny. Tesciowie chcieli przyjechac, ale ze wzgledu na to ze mam termin na koniec grudnia uznalismy, ze nie bedziemy goscic rodziny, bo nie wiadomo jak bede sie czula. Znajac tesciowa to by latala po domu jak przeciag i sie rządziła i tylko wiec nerwo bym miala niz radosci ze swiat. Poza tym nikt nie zapytal czy nam to na reke tylko tesciowie stwierdzili ze spedza u nas swieta, bo akurat maja urlopy siwateczne od gornie. U mnie do szpitala wymagaja
1 para body, pajacyk zimowy , pieluszki, na zime taki kombinezon i fotelik do samochodu.
Dla matki:koszulka do porodu, pizama w razie jakby porod byl wieczorem i trzeba by zostac na noc,
kapcie, przybory higieniczne i to wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co mnie ostatnio co jakis czas oswieca i zdaje sobie sprawe ze to juz niedlugo i jakos nie potrafie sobie siebie wyobrazic na porodowce. Wczoraj ogladalam reportaz z porodowek jak rodzily dwie kobiety z mala roznica jedna brala znieczulenie a druga nie i pokazywali roznice miedzy porodami. Ciekawy program i moj malzon stwerdzil, ze zamiast pojekiwac z bolu lepiej sobie pokrzyczec, bo mozna sobie ulzyc. Faceci czasami zachowuja sie jakby z ksiezyca spadli 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
guga napisał(a):
A u mnie w szpitalu dzieci tylko w ciuszkach szpitalnych.... nic mamy nie brać....

guga ja wlasnie wiem, ze w Polskich szpitalach to przewaznie w szpitalne dzieci ubieraja a tu trzeba brac wszystko swoje. Wogole jak czytam listy rzeczy do zabrania do szpitala w Polsce to ta moja lista jest bardzo uboga i chyba wezme wiecej tak na wszelki wypade.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
guga napisał(a):
A u mnie w szpitalu dzieci tylko w ciuszkach szpitalnych.... nic mamy nie brać....


z tego co slyszalam jak teraz bylam to u nas tak samo... tylko na wyjscie trzeba przyszykowac.
no i wiadomo pampersy, kremik i chusteczki do pupci trzeba miec swoje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beata26 napisał(a):
Wiecie co mnie ostatnio co jakis czas oswieca i zdaje sobie sprawe ze to juz niedlugo i jakos nie potrafie sobie siebie wyobrazic na porodowce. Wczoraj ogladalam reportaz z porodowek jak rodzily dwie kobiety z mala roznica jedna brala znieczulenie a druga nie i pokazywali roznice miedzy porodami. Ciekawy program i moj malzon stwerdzil, ze zamiast pojekiwac z bolu lepiej sobie pokrzyczec, bo mozna sobie ulzyc. Faceci czasami zachowuja sie jakby z ksiezyca spadli 😉


jakas decyzja wynikla z tych filmikow? w sensie ze ze znieczuleniem duzo lepiej np?
bo slyszlaam ze znieczulenie i tak nie dziala na druga faze porodu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas ubieraja dzieciaczki w swoje rzeczy czyli zawijaja je w pieluszki i grubo w rozki i sznurkiem obwiazuja i trzyma sie taka kulke!!! heheh na wychodne trzeba miec swoje ubranka wiadomo i nosidelko !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beata26 napisał(a):

1 para body, pajacyk zimowy , pieluszki, na zime taki kombinezon i fotelik do samochodu.
Dla matki:koszulka do porodu, pizama w razie jakby porod byl wieczorem i trzeba by zostac na noc,
kapcie, przybory higieniczne i to wszystko.


jak to " w razie jakby trzeba bylo zostac na noc"????? to u was sie nie zostaje kilka dni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chloe napisał(a):
beata26 napisał(a):
Wiecie co mnie ostatnio co jakis czas oswieca i zdaje sobie sprawe ze to juz niedlugo i jakos nie potrafie sobie siebie wyobrazic na porodowce. Wczoraj ogladalam reportaz z porodowek jak rodzily dwie kobiety z mala roznica jedna brala znieczulenie a druga nie i pokazywali roznice miedzy porodami. Ciekawy program i moj malzon stwerdzil, ze zamiast pojekiwac z bolu lepiej sobie pokrzyczec, bo mozna sobie ulzyc. Faceci czasami zachowuja sie jakby z ksiezyca spadli 😉


jakas decyzja wynikla z tych filmikow? w sensie ze ze znieczuleniem duzo lepiej np?
bo slyszlaam ze znieczulenie i tak nie dziala na druga faze porodu...


Niby lepiej ze znieczuleniem, bo ta pierwsza faze przechodzisz lzej i masz wiecej sil na "potem". Powiem Ci, ze ja nie wiem czy sie zdecyduje na znieczulenie, kuzynka meza mi mowila, ze gdyby nie wziela znieczulenia to by szybciej urodzila a tak to sie przedluzylo. Mysle, ze to tez kwestia kobiety i organizmu. Pytalam lekarza i powiedzial tylko, ze jesli porod posuwa sie sprawnie to nie ma sensu sie znieczulac a jak porod jest bardzo bolesny i sam w sobie ciezki to lepiej prosic o znieczulenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...