Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
asiadudzika napisał(a):
chloe napisał(a):
asiadudzika napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
dziewczyny, powiedzcie czy kupujecie dla Dzidziola wiecej body czy kaftaników? bo ja nastawialam sie na body, wydawalo mi sie wygodniejsze, ale szwagierka mówi mi ze musze miec chociaz kilka kaftaników, np do szpitala, bo na poczatk to strach podnieść główke dziecka, zeby ubrac body i kaftanik sie bardziej sprawdza. Sama teraz nie wiem, czy kupowac czy nie

Kochana ja Ci powiem z doświadczenia że dobrze jest mieć też i kaftaniki bo jak Ci się dzidzia (brzydko mówiąc) obsra to dopiero jest przebieranie.body przy wylewającej się kupie z pampersa oznacza przebieranie doszczętne.a my rodzimy w zimę i taki golasek to nam może zmarznąć szybko 🙂 z tego względu 'kupowego' dobrze jest mieć kilka kaftaników.body jest dobre bo zakrywa ładnie plecki ale przecież nasze dziecię siedzieć od razu nie będzie prawda? takie moje zdanie.


asiadudzika wez mi napisz prosze jasniej bo ja ciemna w tym temacie...
kaftanika uzywa sie ZAMIAST body, czy na body???? czy zamiast pajacyka? czy jak w ogole???

kaftanik jest zazwyczaj rozpinany z przodu i ma długi rękaw.body może być z długim i z krótkim a nawet na ramiączka co nie którzy nazywają 'rampers'.więc w zależności od tego jaką masz pogodę mozesz ubrać też body a na to kaftanik.co w przypadku wylanej kupy oznacza i tak dziecko rozebrane do rosołu tylko tyle że kaftanik pozostaje czysty...a pajacyk ma rękawki i nogawki (zaszyte na końcach).z nimi to różnie bywa bo czasami są ściślejsze i mogą funkcjonować same a czasami są bardzo luźne i wtedy można body np z krótkim rękawem pod spód założyć. jak już tak opisuje to są jeszcze śpioszki co pewnie znasz i wygodnie się pod nie zakłada body bo nic się nie zadziera i dziecku wygodnie.


hmmmm
czyli w zimie jak ubrac dziecko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
chloe ja kupiłam właśnie w tym stylu koszule do karmienia, osobiście uważam że są paskudne, w takim dziecinnym stylu wszystkie...Ale wszędzie jest to samo, przynajmniej jeśli o te granice cenowe chodzi. Więc kupiłam tu u siebie w sklepie za 30 zł jedną i musi starczyć. Drugą mam do szpitala zwykłą kupioną - taką co potem wyrzucę i już. Chyba starczy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CHLOE niemowlę ubiera się o jedną warstwę więcej niz siebie.w zime jest o tyle trudniej że nawet pierwszy spacer jest później i jak jest mróz większy niż -5 to wcale się niby nie wychodzi...sama wyczujesz sprawę 🙂ciężko powiedzieć jak ubrać...w domu to w domu a na dwór zaczynamy od podstawy czyli np body z długim rękawem,jakiś pajac ciepły,ew bluzka jeszcze czy sweterek na to,czapeczka jedna cienka a gruba na nią (są z różnych materiałów a te cienkie zazwyczaj bawełniane więc główka nie powinna się zapocić).w zime kombinezon też musi być a i masz jeszcze nakrycie takie które jest przy każdym wózku,kocyki różnego rodzaju więc w zależności co będziesz uważała za słuszne to wierzch możesz położyć grubszy a samo dziecko może mieć mniej warstw 🙂 buźkę koniecznie jakimś kremem smarujemy.może być zwykły bambino ale teraz jest ich tyle ze są specjalne na mróz dla niemowląt...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiadudzika napisał(a):
CHLOE niemowlę ubiera się o jedną warstwę więcej niz siebie.w zime jest o tyle trudniej że nawet pierwszy spacer jest później i jak jest mróz większy niż -5 to wcale się niby nie wychodzi...sama wyczujesz sprawę 🙂ciężko powiedzieć jak ubrać...w domu to w domu a na dwór zaczynamy od podstawy czyli np body z długim rękawem,jakiś pajac ciepły,ew bluzka jeszcze czy sweterek na to,czapeczka jedna cienka a gruba na nią (są z różnych materiałów a te cienkie zazwyczaj bawełniane więc główka nie powinna się zapocić).w zime kombinezon też musi być a i masz jeszcze nakrycie takie które jest przy każdym wózku,kocyki różnego rodzaju więc w zależności co będziesz uważała za słuszne to wierzch możesz położyć grubszy a samo dziecko może mieć mniej warstw 🙂 buźkę koniecznie jakimś kremem smarujemy.może być zwykły bambino ale teraz jest ich tyle ze są specjalne na mróz dla niemowląt...


dzieki wielkie za podpowiedzi, masakra jakas, dla mnie kosmos 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
chloe ja kupiłam właśnie w tym stylu koszule do karmienia, osobiście uważam że są paskudne, w takim dziecinnym stylu wszystkie...Ale wszędzie jest to samo, przynajmniej jeśli o te granice cenowe chodzi. Więc kupiłam tu u siebie w sklepie za 30 zł jedną i musi starczyć. Drugą mam do szpitala zwykłą kupioną - taką co potem wyrzucę i już. Chyba starczy?

nie sa za piekne ale chyba praktyczne bo i w szkole rodzenia wczoraj mowila o nich polozna i w szpitalu wdzialam 3/4 kobiet na porodowce je mialo 😉 no i niedrogie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka ... a NowaM wita Was dzisiaj uszkodzona 😞
Wstałam dosyć wcześnie, oczywiście z pomocą Bondi 🙂 Z rana jeszcze z Olą zaległe lekcje robiłam no i jak zwykle śniadanko, kawka i układanie planu dnia...zawiozłam ją do szkoły i korzystając z braku kręcących się po chacie dzieciaków wzięłam się za mega sprzątanie...które nie trwało zbyt długo bo zaczęłam skręcać regał który mi zalegał w paczce no i śrubki były w garażu, nie mogłam ich znaleźć więc zaczęłam przekopywać całe żelastwo, które mój ojciec tam składował ... no i natknęłam się na świeżo spawany przez niego kawałek metalu 😮no i stało się - dosłownie spaliłam sobie dwa palce 🤢 🤢 🤢
Qrwa ja to mam "szczęście" odkąd tutaj mieszkam 😠
No i przez głupie paluszki dzisiaj leżę i nic nie robię 🤢
Ból jest taki, że aż mi cała dłoń pulsuje 🥴

A co do Was laseczki...
GUGA - dzięki za podsumowanie na wątku ze zdjęciami ale uważam, że nogi masz o niebo ładniejsze i zgrabniejsze niż ja 😉 No i blondi jesteś czego ja teraz żałuję na maxa 🤨
Bardzo ładnie zrobione na dodatek 🙂

WERONIKA - fajnie, że się stara, nawet jeśli to miałoby trwać chwilę to i tak zajebiście, że się opiekuje Wami w takich chwilach 🙂 Wracaj do zdrowia kobieto, a jemu mów, że nadal Ci źle to będzie dłużej koło Ciebie skakał może 😉

AGA - wsyp całą skarbonkę najlepiej hihih 🙂 No i gratuluję startu budowy 🙂

HOLI - moja mama dzisiaj obiadek robi i też już prawie gotowy 🙂 Ziemniaczki obrane, grzybki dzisiaj zbierane już też w sosik się opatulają no i mięsko się marynuje ... mniam 🙂

Mam jeszcze trochę czasu zanim Ola lekcje skończy to popracuję nad tym filmikiem z USG 🙂

Wiecie co...pisałam to wszystko chyba z pół godziny...jedną ręką oczywiście hehehe 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobry 🙂
patrze na mój suwaczek i w końcu pojawiła sie trójeczka z przodu 😉 30 tydzień, to juz tak poważnie brzmi 😉
zaczynam wsteczne odliczanie....10 tygodni 🤪
jacie, nie moge uwierzyć, że za dwa miechy Dzdzia bedzie ze mna.
A wiecie, zrobilam sie jakas uczuciowa. Wstawiła piersza pralke z ciuszkami dla Malutkiej i jak zobaczyłam, że takie maleństwa wisza na suszarce, to sie aż popłakałam ze wzruszenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniqa dla mnie ta 30 tez magiczna - a mnie wybije w niedziele 🤪
No wlasnie a jak z tym spacerem? Przy zalozeniu, ze jest w miare cieplo, jak szybko wyszlyscie z waszymi maluszkami na spacery doswiadczone mamusie?

Hmm, zastanawiam sie co u kasiuni1603, miala isc do szpitala z atruciem ciazowym w poniedzialek i nie widac jej 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
coquelicot napisał(a):
Aniqa dla mnie ta 30 tez magiczna - a mnie wybije w niedziele 🤪
No wlasnie a jak z tym spacerem? Przy zalozeniu, ze jest w miare cieplo, jak szybko wyszlyscie z waszymi maluszkami na spacery doswiadczone mamusie?

Hmm, zastanawiam sie co u kasiuni1603, miala isc do szpitala z atruciem ciazowym w poniedzialek i nie widac jej 🤨


hmmm moze ja zatrzymali na obserwacje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No na serio dziewczyny, ja nie wiem o co chodzi ale chyba mnie ktoś bardzo nie lubi...
Tak nie wiem dlaczego ale przez myśl mi przeszła matka pana tatusia....bo ostatnio nawet się ze sobą porozumieć potrafimy... a ona wierzy w takie dziwne rzeczy i jakąś czarną magią się interesuje...ciarki mi przeszły 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniqa1111 napisał(a):
ogladam te koszule ciążowe, one rzeczwiscie jakies niewydarzone są... same króliczki, słoniki, misie. jak dla dziecka. ani jednej normalnej, bez durnych nadruków


Na allegro sa ladniejsze, ale juz za jakies 80 zl 🙂 a ja sie wlasnie zastanawiam czy kupic tu - nie wiem jakie sa ceny, czy ma mi siostra na allegro zamowic i w paczce przeslac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nova nawet nie myśl, że nie doszła teściowa zrobiła sobie z ciebie punkt prześladować ! 😠 Zła kobieta z tej babeczki ! Uważaj na siebie. 🙂
Dorianna nie wysłałam Ci linka z tymi koszulkami, bo byłam załatwiać zaległości w pracy. Zobaczyłam moje dzieciaki o głowę wyższe zmienione 😲 i wredna Panią nad nimi, która tak strasznie krzyczała, że Pani dyrektor aż oczy do niebios podniosła 😮 przeraziło mnie to. Dzieci pooglądały mój brzuch i stwierdziły, że to im urodzę dzidziusia - sama słodycz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
coquelicot napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
ogladam te koszule ciążowe, one rzeczwiscie jakies niewydarzone są... same króliczki, słoniki, misie. jak dla dziecka. ani jednej normalnej, bez durnych nadruków


Na allegro sa ladniejsze, ale juz za jakies 80 zl 🙂 a ja sie wlasnie zastanawiam czy kupic tu - nie wiem jakie sa ceny, czy ma mi siostra na allegro zamowic i w paczce przeslac.


no tak,za 80zł może i sa fajne, ale niewarto wydaje mi sie.przynajmniej 2 szt. musisz miec do szpitala, w tym jedna po porodzie pewnie od razu wyrzucisz, bo bedzie zalana krwia..wiec nie warto inwestowac wiekszej kasy w te koszule. Ja zamówiłam dwie zwykłe, za 20zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wklejam link z koszulką z kwiatkiem z boku ( tylko, że duży rozmiar), osobiście jedną mam z tymi podwójnymi guziczkami, wzięłam taka, bo innej pani nie maiła chociaż wolałabym taką na krzyż albo z pojedynczym szeregiem : http://moda.allegro.pl/koszula-koszulka-nocna-ciazowa-karmienia-xxl-3xl-i1817785383.html
a tutaj podoba mi się szara pierwsza : http://moda.allegro.pl/koszula-do-karmienia-dla-mlodej-mamy-rozm-l-hit-i1821008847.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Temat koszul...hmm...
Z Olką miałam tylko jedną na dodatek pożyczoną heh rozpinaną na cyckach 😉
Nic nie pobrudziłam, bo normalne tyle, że ogromne podpaski miałam i normalne majtki zakładałam jak już po wizycie było 😆
Tym razem nie dam się namówić na koszulę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Po porodzie ze zmęczenia zazwyczaj każda śpi jak zabita chociażby pół godziny, a sale są najczęściej więcej niż jednoosobowe...no i weź tak śpij z tyłkiem na wierzchu 😮
Ooo nieeee, nie tym razem hihi 😉
Kupiłam 3-częściową piżamkę...spodnie, koszulka i taka narzutka na długi rękaw coś a\'la krótka podomka 😉 Zapłaciłam 48 zł...
Jak będę karmić to podwinę koszulkę do góry...bo przecież będę miała spodnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
coquelicot napisał(a):
Aniqa dla mnie ta 30 tez magiczna - a mnie wybije w niedziele 🤪
No wlasnie a jak z tym spacerem? Przy zalozeniu, ze jest w miare cieplo, jak szybko wyszlyscie z waszymi maluszkami na spacery doswiadczone mamusie?

Hmm, zastanawiam sie co u kasiuni1603, miala isc do szpitala z atruciem ciazowym w poniedzialek i nie widac jej 🤨

Co do spaceru to ja z moim synkiem na pierwszy spacer wybalam sie na 6 dzien, a bylo to pod koniec pazdziernika, wiec jeszcze nie tak zimno 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
novaM napisał(a):
Temat koszul...hmm...
Z Olką miałam tylko jedną na dodatek pożyczoną heh rozpinaną na cyckach 😉
Nic nie pobrudziłam, bo normalne tyle, że ogromne podpaski miałam i normalne majtki zakładałam jak już po wizycie było 😆
Tym razem nie dam się namówić na koszulę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Po porodzie ze zmęczenia zazwyczaj każda śpi jak zabita chociażby pół godziny, a sale są najczęściej więcej niż jednoosobowe...no i weź tak śpij z tyłkiem na wierzchu 😮
Ooo nieeee, nie tym razem hihi 😉
Kupiłam 3-częściową piżamkę...spodnie, koszulka i taka narzutka na długi rękaw coś a'la krótka podomka 😉
Jak będę karmić to podwinę koszulkę do góry...bo przecież będę miała spodnie 😁


ja wlasnie chce kupic jedna koszule do porodu i jedna pizamke na po. obie takie rozpinane po bokach. ogolnie koszul nie cierpie ale wszedzie pisza ze musi byc... wczorj polozna mowila ze lepsze sa rozpinane po bokach niz z jendym rozcieciem z przodu.

w sumie to nie wiem po co mi ta koszula, moja lekarka namawia mnie na porod w wodzie a tam sie jest nago. tez nie wiem co o tym myslec... ja to bym chciala ubrac chociaz gore od kostiumu ale pewnie mi nie pozwola 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...