Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
felunia napisał(a):
Aga... Ty w pieknym regionie mieszkasz 🙂 Daleko masz do gór Świetokrzyskich? 2 lata temu wybralam sie z M na piesza wędrówke po nich latem 🙂


ok 50-70km 🙂 zależy w które miejsce 🙂 ja mieszkam w takim trójkącie, jak ja to się śmieję - do Kielc 70km, do Krakowa 80km, do Tarnowa 60km 🙂

w moich okolicach też jest ładnie - uzdrowiska i te sprawy 🙂 zapraszam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
meliska napisał(a):
Agami napisał(a):


nie uwierzycie ale ja nadal w pizamie w wyrku ale mam mega lenia ;p
sloneczko idziesz dzis na szkole rodzenia??? dzis jak dobrze spisalam plan zajec jest spotkanie z poloznikiem odnosnie CC wiec chyba warto...

a myślałam, że tylko ja takiego lenia mam... nie dość, że w piżamie to na dodatek nie mam najmniejszej ochoty zmieniać tego stanu 😜
a i ja też dziś mam szkołę rodzenia, więc jednak będę musiała wygrzebać się z betów 😠 i muszę to zrobić przed 15, bo mąż wraca z pracy... żeby siary nie było 😁


ja też bym jeszcze w piżamie była 😁 ale mam w domu chłopaka, który tapetę kleił i teraz coś przy drzwiach robi... a że wszyscy w pracy to musiałam mu rano drzwi otworzyć. jest od 9 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meliska napisał(a):
Agami napisał(a):


nie uwierzycie ale ja nadal w pizamie w wyrku ale mam mega lenia ;p
sloneczko idziesz dzis na szkole rodzenia??? dzis jak dobrze spisalam plan zajec jest spotkanie z poloznikiem odnosnie CC wiec chyba warto...

a myślałam, że tylko ja takiego lenia mam... nie dość, że w piżamie to na dodatek nie mam najmniejszej ochoty zmieniać tego stanu 😜
a i ja też dziś mam szkołę rodzenia, więc jednak będę musiała wygrzebać się z betów 😠 i muszę to zrobić przed 15, bo mąż wraca z pracy... żeby siary nie było 😁

masz lepiej hehe ja na 14 musze sie wygrzebac;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka napisał(a):
W goole dzwonilam przed chwila do szpitala zapytac o ten porod w wodzie ilekosztuje i okazalo sie ze NIC 🤪

lux szpital... u nas placisz za wode tzn za porod w wodzie hehhe, za sale osobna porodowa, za osobna sale poporodowa hehehe tzn nie placisz ale musisz kupic cegielke hehehe tak to sie nazywa;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agami napisał(a):
solenizantka napisał(a):
W goole dzwonilam przed chwila do szpitala zapytac o ten porod w wodzie ilekosztuje i okazalo sie ze NIC 🤪

lux szpital... u nas placisz za wode, za sale osobna porodowa, za osobna sale poporodowa hehehe tzn nie placisz ale musisz kupic cegielke hehehe tak to sie nazywa;D


wkurza mnie to, że za wszystko trzeba płacić 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agami napisał(a):
meliska napisał(a):
Agami napisał(a):


nie uwierzycie ale ja nadal w pizamie w wyrku ale mam mega lenia ;p
sloneczko idziesz dzis na szkole rodzenia??? dzis jak dobrze spisalam plan zajec jest spotkanie z poloznikiem odnosnie CC wiec chyba warto...

a myślałam, że tylko ja takiego lenia mam... nie dość, że w piżamie to na dodatek nie mam najmniejszej ochoty zmieniać tego stanu 😜
a i ja też dziś mam szkołę rodzenia, więc jednak będę musiała wygrzebać się z betów 😠 i muszę to zrobić przed 15, bo mąż wraca z pracy... żeby siary nie było 😁

masz lepiej hehe ja na 14 musze sie wygrzebac;p

a obiad robimy??? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry
ja dopiero zaleglosci nadrobilam...... myslalam ze beda jakies newsy a tu nic narazie ........
ale Emma juz nie taka mała to dobrze da sobie radę 🙂

laktator mam elektryczny..... czerpiąc z doświadczenia sióstr 🙂

pammat gdzie slyszalas o tym becikowym, bo ja narazie slyszalam tylko ze jedyna zmiana to ze od 2012 trzeba zaswiadzcenie od lekarza ze sie jest pod opieka wczesniej niz od 10 tyg ciąży, a teraz to nawet tylko karta ciazy wystarczy ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agami napisał(a):
solenizantka napisał(a):
W goole dzwonilam przed chwila do szpitala zapytac o ten porod w wodzie ilekosztuje i okazalo sie ze NIC 🤪

lux szpital... u nas placisz za wode tzn za porod w wodzie hehhe, za sale osobna porodowa, za osobna sale poporodowa hehehe tzn nie placisz ale musisz kupic cegielke hehehe tak to sie nazywa;D

zastanawia mnie tylko ile bede musiala zaplacic swojemu lekarzowi zeby byl przy porodzie... krazy opinia ze co laska 🤔 😉 a chce zeby byl bo to ogromna klinika i traktuje sie tam ludzi bezosobowo, a wiem ze ona dopilnuje wszystkiego przynajmniej i jest bardzo dobrym lekarzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pammat napisał(a):
dokładnie to jest smiech co sie dzieje niech ludzią wszystkie ulgi pozabierają najlepiej złodzieje!

wszedzie tak bylo jest i bedzie... u nas w pracy bony na swieta maja byc... w zaleznosci od dochodu... i teraz jak sie ma dochod kobiety kolo 50 ktora zyje sobie w konkubinacie z facetem w jego mieszkaniu i jej dochod na osobe to przedzial 1800-2500 i gratis sobie na lewno dorabiaja w firemce gdzie niby ciagle strata... a autko bmw.....w porownaniu do rodziny...gdzie moj dochod plus dochod meza podzielony na dwa jest w tym samym przedziale do bonow.... tylko ze ja mam dziecko w drodze i kredyt mieszkaniowy i kredyt na auto ;/... a ona swoja wyplate ma na swoje zycie??? co smieszniejsze mimo ze dziecko urodzi sie przed swietami to paczka na swieta czy bon dla dziecka mi sie nie nalezy bo oni daja teraz a dziecka nie ma... ale to sa w koncu na swieta pieniadze a wtedy bedziemy we 3... no i co... ehh dobra nie uzalam sie nad soba bo znowu ebde miala wisielczy humor caly dzien... ale to niesprawiedliwie i tyle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaagaaa napisał(a):
felunia napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
felunia napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
dorianna napisał(a):
Witam, ja po wizycie u poloznej. Wniki krew+mocz+czystosc pochwy wszystko super, wiec jestem happy 😁 Wizyta za dwa tyg. 29 listopada i mam tylko do zrobienia badanie og. moczu.
Zapisalam sie na porod rodzinny, bo u nas jak sie chce to trzeba isc do ordynatora i on wyraza zgode jak wszystko jest ok.
Co do mojej wagi to od ostatnie wizyty tez nic nie przytylam, a w sumie mam +3,5 kg wiec nie za duzo, ale jest ok, mniej do zrzucenia po porodzie 🙂
Trzymam nadal kciki za dziewczyny i czekam na dobre wiesci 🙂


tylko 3,5 kilo???????? malutko 😉 ale Ci dobrze.

ja mam 8.5kg


jak was czytam to .... 3,5 8,5 ja mam teraz 17 kg na plusie... jak wy to dziewczyny robicie????


ja teraz przez ostatnie 2 tygodnie schudłam nawet 1 kilogram. a dzidziuś urósł o 400gram 🙂 więc wszystko ok. ja miewam teraz zgagę popołudniu i wieczorem i staram się nie obżerać na noc, ostatni posiłek ok 17-18. potem jakieś przegryzki typu jabłko, jakiś owoc 😁 ale szczerze to jem sporo... ale widocznie Mały mi wszystko zabiera 🙂


Ja do szczupłych nigdy nie nalezalam, zawsze mialam nadwage wieksza lub mniejsza... a teraz sobie pozwalam to i kilogramy leca na +. Co do jedzenia wieczorem, tez mam problem wielkiej zgagi i staram sie nie jesc wieczorem i nie lezac zbyt płasko bo wtedy jest jeszcze gorzej. Ktos mi tu na forum polecił picie wody i pomaga (wczesniej pilam mleko i jadłam jabłka, a reni w ogole nie pomagalo).


ja do szczupłych też nie należę, o tak normalnie wyglądam 🙂 a jeśli chodzi o leki to w czasie ciąży na samym początku byłam przeziębiona i tempereaturę miałam i wtedy coś wziełam. a tak to (odpukać) nic - na zgagę też nic 🙂 mleko lub woda 😉

Nie wiem od czego to zalezy, ze tylko mam 3,5 kg na plus, a w pierwszej ciazy 20 kg na plus, a te ciaze wydaje mi sie, ze tak samo prowadze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meliska napisał(a):
Agami napisał(a):
meliska napisał(a):
Agami napisał(a):


nie uwierzycie ale ja nadal w pizamie w wyrku ale mam mega lenia ;p
sloneczko idziesz dzis na szkole rodzenia??? dzis jak dobrze spisalam plan zajec jest spotkanie z poloznikiem odnosnie CC wiec chyba warto...

a myślałam, że tylko ja takiego lenia mam... nie dość, że w piżamie to na dodatek nie mam najmniejszej ochoty zmieniać tego stanu 😜
a i ja też dziś mam szkołę rodzenia, więc jednak będę musiała wygrzebać się z betów 😠 i muszę to zrobić przed 15, bo mąż wraca z pracy... żeby siary nie było 😁

masz lepiej hehe ja na 14 musze sie wygrzebac;p

a obiad robimy??? 😉

ja dzis na full leniwca;D opbiad u mamy ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka napisał(a):
Agami napisał(a):
solenizantka napisał(a):
W goole dzwonilam przed chwila do szpitala zapytac o ten porod w wodzie ilekosztuje i okazalo sie ze NIC 🤪

lux szpital... u nas placisz za wode tzn za porod w wodzie hehhe, za sale osobna porodowa, za osobna sale poporodowa hehehe tzn nie placisz ale musisz kupic cegielke hehehe tak to sie nazywa;D

zastanawia mnie tylko ile bede musiala zaplacic swojemu lekarzowi zeby byl przy porodzie... krazy opinia ze co laska 🤔 😉 a chce zeby byl bo to ogromna klinika i traktuje sie tam ludzi bezosobowo, a wiem ze ona dopilnuje wszystkiego przynajmniej i jest bardzo dobrym lekarzem.


ciekawe ile ta "łaska" wynosi?...

ja tu mam szczęście, bo moja pani doktor chce mnie teraz widzieć za 10 dni, potem znowu za tydzień etc. i powiedziała, że na pewno przy porodzie będzie. poza tym specjalnie dlatego idę rodzić do szpitala, który jest dalej, bo ona tam pracuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agami napisał(a):
meliska napisał(a):
Agami napisał(a):
meliska napisał(a):
Agami napisał(a):


nie uwierzycie ale ja nadal w pizamie w wyrku ale mam mega lenia ;p
sloneczko idziesz dzis na szkole rodzenia??? dzis jak dobrze spisalam plan zajec jest spotkanie z poloznikiem odnosnie CC wiec chyba warto...

a myślałam, że tylko ja takiego lenia mam... nie dość, że w piżamie to na dodatek nie mam najmniejszej ochoty zmieniać tego stanu 😜
a i ja też dziś mam szkołę rodzenia, więc jednak będę musiała wygrzebać się z betów 😠 i muszę to zrobić przed 15, bo mąż wraca z pracy... żeby siary nie było 😁

masz lepiej hehe ja na 14 musze sie wygrzebac;p

a obiad robimy??? 😉

ja dzis na full leniwca;D opbiad u mamy ;D


Ja zazwyczaj o tej porze sniadaniowalam, a dzis juz obiad wciagnelam. Maz odmowil wczoraj pomidorowej - masakrycznie sie dla nie gotuje czasami- wiec obiadek dzis gotowy mialam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaagaaa napisał(a):
solenizantka napisał(a):
Agami napisał(a):
solenizantka napisał(a):
W goole dzwonilam przed chwila do szpitala zapytac o ten porod w wodzie ilekosztuje i okazalo sie ze NIC 🤪

lux szpital... u nas placisz za wode tzn za porod w wodzie hehhe, za sale osobna porodowa, za osobna sale poporodowa hehehe tzn nie placisz ale musisz kupic cegielke hehehe tak to sie nazywa;D

zastanawia mnie tylko ile bede musiala zaplacic swojemu lekarzowi zeby byl przy porodzie... krazy opinia ze co laska 🤔 😉 a chce zeby byl bo to ogromna klinika i traktuje sie tam ludzi bezosobowo, a wiem ze ona dopilnuje wszystkiego przynajmniej i jest bardzo dobrym lekarzem.


ciekawe ile ta "łaska" wynosi?...

ja tu mam szczęście, bo moja pani doktor chce mnie teraz widzieć za 10 dni, potem znowu za tydzień etc. i powiedziała, że na pewno przy porodzie będzie. poza tym specjalnie dlatego idę rodzić do szpitala, który jest dalej, bo ona tam pracuje

hehehee przypomnialo mi sie jak slub zalatwialismy... w jednym z kosciolow u nas pisalo... ze ofiara za slub co laska nie mniej niz 500 zl;p a w innym na rozmowie ksiadz zapytany ile powiedzial ze 5%kosztow wesela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marika to zalezy od szpitala, ona jest z-ca ordynatora wiec mysle ze robi co chce... a dyzur ma raz w tygodniu w piatek i wez se tu traf z porodem akurat na wtedy 😜
aaagaaa - tez dlatego bede rodzic 20km od domu a nie 5km gdzie mam najblizszy szpital, wlasnie ze wzgedu na lekarza. ona tez przyjedzie specjalnie jak trzeba bedzie, no ale jest zwyczaj ze potem sie do niej idzie i "dziekuje" z koperta... 🤢 moja mama 10 lat temu dawala 500zl.
polozna na szkole rodzenia jak pytalismy mowi ze sa rozni lekarze, niektorzy mowia ze za 1000zl to im sie nie chce przyjechac 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka napisał(a):
marika to zalezy od szpitala, ona jest z-ca ordynatora wiec mysle ze robi co chce... a dyzur ma raz w tygodniu w piatek i wez se tu traf z porodem akurat na wtedy 😜
aaagaaa - tez dlatego bede rodzic 20km od domu a nie 5km gdzie mam najblizszy szpital, wlasnie ze wzgedu na lekarza. ona tez przyjedzie specjalnie jak trzeba bedzie, no ale jest zwyczaj ze potem sie do niej idzie i "dziekuje" z koperta... 🤢 moja mama 10 lat temu dawala 500zl.
polozna na szkole rodzenia jak pytalismy mowi ze sa rozni lekarze, niektorzy mowia ze za 1000zl to im sie nie chce przyjechac 😮


no u nas wczesniej tez tak bylo ....... 🙂teraz to z lekarzem mozesz sie tylko umowic co najwyzej na zaplanowana CC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka napisał(a):
marika to zalezy od szpitala, ona jest z-ca ordynatora wiec mysle ze robi co chce... a dyzur ma raz w tygodniu w piatek i wez se tu traf z porodem akurat na wtedy 😜
aaagaaa - tez dlatego bede rodzic 20km od domu a nie 5km gdzie mam najblizszy szpital, wlasnie ze wzgedu na lekarza. ona tez przyjedzie specjalnie jak trzeba bedzie, no ale jest zwyczaj ze potem sie do niej idzie i "dziekuje" z koperta... 🤢 moja mama 10 lat temu dawala 500zl.
polozna na szkole rodzenia jak pytalismy mowi ze sa rozni lekarze, niektorzy mowia ze za 1000zl to im sie nie chce przyjechac 😮


a mojej mąż zaniesie bukiet kwiatów i jakieś dobre wino 🙂 i będzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...