Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dzięki Guga ja tez się ciesze 🙂 mocz powtórze ale juz w Niemczech bo jutro wracam


wrzuciłam zdjęcie mojej fasoli-ciężko było je zroić bo sie ruszała i obraz wychodził zamazany 🙂dzień doerek laski 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczynki super bardzo się cieszę że Rita u Ciebie wszystko w porządku!!! Ekstra teraz tylko czekamy na moje zdjęcia musi mój mąż dziś przyjechać ze starym laptopem tam są w nim moje zdjęcia i dam sobie zamiast tego komputerowego i dodam w końcu swój brzuszek sorki że tak zwlekam!!!!! Ja już w pracy dziewczynki cały czas rozważam to z tym l4 naprawdę kiedyś będę tego żałować że jestem taka naiwna i głupia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kobiety 🙂
Łeb mi pęka od rana 😠
Chyba za dużo myślę o tym gnoju, co i jak zrobić żeby go później po świecie nie szukać 😠 😠 😠 Myślę o tym żeby mu prawa ograniczyć i chcę zrobić wszystko żeby dziecko moje nazwisko chociaż miało... Jejjj mam już łeb 4x4 😠

A z rzeczy bardziej przyjemnych... oglądałam Wasze fotki z usg...to takie pierwsze "słit focie" naszych bobasków hihihihi 😆
Mój obcy dzisiaj też do Was dołączy 🤪

Buziale i dzięki, że jesteście 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobietki u mnie pogoda paskudna strasznie zimno ale dalej u teściowej leniuchuje no Marzenka szał zakupów niezły, a myśleć musisz jak pozałatwiac najważniejsze sprawy min. alimenty. Witaj marika mamy ten sam termin 30 grudnia ciekawe która pierwsza będzie powszystkim 🙂 Zdjęcia super a dziedziaczki rosna jak na drożdżach ale tak ma być 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zapomniałam napisać co moja gin powiedziała o tym basenie-a mianowicie jej zdaniem jeśli czujemy się dobrze to możemy sie pluskać "ile wlezie'' hehe tak jak przed ciążą bez niczego 🙂


Marzenka kilka dni mnie nie było i w sumie dopiero teraz mogłam nadrobić zaległości i powiem Ci ze az łezka w oku mi się zakręciła jak przeczytałam co się u Ciebie dzieje. myśle i mysle co by ci tu kochana napisać ale wiem że dobre słowa-wiadomo zawsze miłe ale jednak nic nie zmienią bo do tego trzeba czasu,dużo czasu... ten facet nie zasluguje na Ciebie i mam nadz że w końcu przestaniesz cierpieć i bedziesz bardzo szczęśliwa-wierze w to i może to nie wiele ale jesteśmy z Tobą 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ziolka napisał(a):
Witam witam i szybko znikam
Mam dzisiaj uirwanie pępka. Musze się szybko ogarnąć i w końcu zasiąść do nauki bo jutro mam zaliczenie a jestem daleko w lesie. Pewnie znowu nockę zachacze jej.
Miłego dnia dziewczynki


witam ziolka i oczywiscie gratuluje 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No hej laski 🙂 zdjecie dzidzi bedzie moze zdarze nawet dzis wkleic juz nie mowie o nim fasolka bo juz na USG widzialam i rączki i nózki wiec to juz moj maluski cudny ludzik.. 🙂 dzidzio wyrosło juz z fasloki, chcaialabym zebyscie mi cos napisaly jakie badania na koniec I trymestru dokladnie tzrezba zrobic czy wszystkie teraz robimy PAPPA i ta przezierność karkową bo to moja pierwsza ciaza wiec lubie kontrolowac lekarza 🙂 wizyte mam 27.06. ja mam grupe Rh - co jak usłyszal moj lekarz to sie przestraszył ale chyba tylko daltego ze zapomnialam mu powiedziec ze tatus tez ma Rh- wiec chyba problemu nie ma......

ileż to człowiek się naczyta ...... czasem az głowa boli
co do L4 dziewczyny jesli tylko w pracy was chociaz troszke wykorzystują to nie miejcie watpliwości...............
ja póki co to mysle dopiero w lipcu wziasc sobie dla odpoczynku tydzień wolnego tzn L4 i co dalej to zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Heja, dzien dobry...
Ja mam tyle do opowiedzenia ale poczekam do wieczora...bedzie wiecej PUBLICZNOSCI, bo tego nie mozna przegapic!!! chcialabym zobaczyc wasze miny !!!!


Nova M - Prawa rodzicielskie ograniczyc ale w taki sposob zeby bobas nie musial w przyszlosci utrzymywac tatusia na starosc...mysle ze bedziesz musiala pozbawic praw...ale to juz decyzja prawnika....A to ze dziecko bedzie mialo twoje nazwisko - nie ma z tym wiekszego problemu - chyba ze Pan Tatus sie zacznie poczuwac....

A tak w ogole to masz dzisiaj USG i ciesz sie tym faktem i zaraz po melduj nam wszystko !!!!!!!!!!!

Ja z okazji depresji sprobuje sie wcisnac na regulacje i henne brwi...chociaz tyle przyjemnego...

Milego dzionka laseczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marika321 napisał(a):
No hej laski 🙂 zdjecie dzidzi bedzie moze zdarze nawet dzis wkleic juz nie mowie o nim fasolka bo juz na USG widzialam i rączki i nózki wiec to juz moj maluski cudny ludzik.. 🙂 dzidzio wyrosło juz z fasloki, chcaialabym zebyscie mi cos napisaly jakie badania na koniec I trymestru dokladnie tzrezba zrobic czy wszystkie teraz robimy PAPPA i ta przezierność karkową bo to moja pierwsza ciaza wiec lubie kontrolowac lekarza 🙂 wizyte mam 27.06. ja mam grupe Rh - co jak usłyszal moj lekarz to sie przestraszył ale chyba tylko daltego ze zapomnialam mu powiedziec ze tatus tez ma Rh- wiec chyba problemu nie ma......

ileż to człowiek się naczyta ...... czasem az głowa boli
co do L4 dziewczyny jesli tylko w pracy was chociaz troszke wykorzystują to nie miejcie watpliwości...............
ja póki co to mysle dopiero w lipcu wziasc sobie dla odpoczynku tydzień wolnego tzn L4 i co dalej to zobaczymy



Badanie przeziernosci karku, kosc nosowa, ryzyko wystapienia rozszczepu kregosłupa, konczyny, mozgowie, serduszko i inne wewnetrzne narzady mozna tez juz sprawdzic....to wszystko z jednego prenatalnego usg...proponuje takie usg polaczone z badaniem krwi - daje wieksza pewnosc....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
guga napisał(a):

Heja, dzien dobry...
Ja mam tyle do opowiedzenia ale poczekam do wieczora...bedzie wiecej PUBLICZNOSCI, bo tego nie mozna przegapic!!! chcialabym zobaczyc wasze miny !!!!



Uuu coś grubego się szykuje 🤪
To już bardziej się wieczora z tego powodu nie mogę doczekać niż mojego usg 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Mamusie,
Marzenka dopiero co przeczytałam zaległości i powiem Ci tak: Co nas nie zabije to nas wzmocni, a z tego co widzę jesteś bardzo silną kobietą wiec na pewno wzmocni. Walcz o swoje! Powiem Ci jeszcze jedno kochana a mianowicie mój "szanowny tatus" niby był obecny w moim zyciu, ale patrzac na to z perspektywy czasu i krzywdy i problemów jakie nam wyrzadzil teraz wiem, ze wolalabym zeby go nigdy nie bylo i moja mama mowi tak samo. Zmierzam do tego, że lepiej jak teraz ojciec dziecka sie zawinal niz mialby to zrobic pozniej, bo bylaby wieksza krzywda.Uwierz mi bo wiem co mowie. Mimo, ze masz teraz wiele na głowie, masz tez rodzine, która Cie wspiera i nas tutaj-My tez Cie wspieramy. Dasz sobie rade, jestem pewna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam do was takie pytanie. Na usg w 10tygodniu i 4 dni (czyli 11tc)moje maleństwo miało 3,66cm to nie za mało????lekarz nic nie powiedział,więc chyba wszystko jest ok. Teraz zaczął mi się 12 tc i jest napisane, że maleństwo powinno mieć ok 5cm...a długość 3,66cm miało kilka dni temu.
A to znalazłam na innej stronie:

Przeciętna wielkość dziecka w ciąży:
6 tydzień - około 1-2 mm
7 tydzień - około 2-8 mm
8 tydzień - około 9-15 mm
9 tydzień - około 16-24 mm
10 tydzień - około 25-33 mm
11 tydzień - około 34-42 mm
12 tydzień - około 43-52 mm
13 tydzień - około 53-60 mm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sloneczko123 napisał(a):
mam do was takie pytanie. Na usg w 10tygodniu i 4 dni (czyli 11tc)moje maleństwo miało 3,66cm to nie za mało????lekarz nic nie powiedział,więc chyba wszystko jest ok. Teraz zaczął mi się 12 tc i jest napisane, że maleństwo powinno mieć ok 5cm...a długość 3,66cm miało kilka dni temu.
A to znalazłam na innej stronie:

Przeciętna wielkość dziecka w ciąży:
6 tydzień - około 1-2 mm
7 tydzień - około 2-8 mm
8 tydzień - około 9-15 mm
9 tydzień - około 16-24 mm
10 tydzień - około 25-33 mm
11 tydzień - około 34-42 mm
12 tydzień - około 43-52 mm
13 tydzień - około 53-60 mm


WITAJ!!!
NIE MARTW SIE TYM,PO PROSTU CZASEM LEKARZ PODCZAS POMIARÓW DZIDZI MOŻE KURSOREM O 2 MILIMETRY ŹLE ZAZNACZYC I JUZ SIĘ WYMIARY ZMIENIAJĄ 🙂 JA ZA KAŻDYM RAZEM JAK MAM USG(A MIAŁAM JUZ 7 RAZY) MAM INNE WYMIARY I DATA PORODU TEŻ CO WIZYTA INNA-O KILKA DNI 🙂 PYTAŁAM ZRESZTA LEKARZA I SAM POWIEDZIAŁ ŻE JEDEN RUCH RĘKI ZA DALEKO I POMIAR SIE ZMIENIA.NIE MARTW SIE NAPRAWDE. 🙂
POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Ja mam tyle do opowiedzenia ale poczekam do wieczora...bedzie wiecej PUBLICZNOSCI, bo tego nie mozna przegapic!!! chcialabym zobaczyc wasze miny !!!!

PODEKSCYTOWANIE JEST!!!!.....CIEKAWE CO TO ZA "NEWS" 🙂 CZYZBY BLIŹNIAKI :p NO NIC MUSIMY WYTRWAĆ DO WIECZORKA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A TAK WOGULE TO JA JUŻ SIŁ NIE MAM.TAK BEZNADZIEJNIE SIE CZUJĘ ŻE NIESPODZIEWAŁAM SIĘ TAKIEGO CZEGOŚ.NIE DOŚC ŻE NADAL MAM "MULENIA" TO SŁABO MI ,NIE MAM ZUPEŁNIE SIŁ NA NIC-NIE WSPOMNE O GOTOWANIU,BO JEM TYLE CO MUSZĘ 😞 DODATKOWO CIŚNIENIE NISKIE,SKURCZE ŁYDEK I SŁABA-SŁABA-SŁABA!!!!EHHHH WRAK CZŁOWIEKA.I JESZCZE TE BADANIA PAAP-A,KURDE CHYBA ZWARJUJĘ!!!NACZYTAŁAM SIE WCZORAJ,I MARTWIE SIE BO TROCHE MAM TE WYNIKI Z KRWI NISKIE CO NIE JEST ZA DOBRE W TYM PAAP-IE ALE ZA MIESIĄC BĘDE MIAŁA POWTÓRNE TAK ZE ZOBACZYMY.W SUMIE TO NIE MAM JAKIEGOŚ WIELKIEGO RYZYKA ALE TE GŁUPIE MYŚLENIE I DOBIERANIE SOBIE ...."A JAK COŚ JEST NIEE TAK???"
WSZYSTKO MNIE DOBIJA !! 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry brzuszki,

przyznam wam sie ze wczoraj mialam robione normalne usg a nie genetyczne, z poczatku chcialam genetyczne ale jak uslyszalam wczoraj cene to pomyslalam ze zrobie w polsce. Bo cena takiego (w niemczech) to ponad 700 zl. Dla mnie to bardzo duzo i teraz na weekend z mezem jedziemy do polski i chcialabym tam zrobic to badanie (poprostu zeby byc spokojniejsza). Dlatego mam pytanie glownie do Marzenki. Kochana czy moglabys polecic jakiegos ginekologa w szczecienie? ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...