Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
marika321 napisał(a):
Chloe wieści super ja bardzo czekalam na nie bo ja jestem tylko jeden dzien do przodu 🙂 wiec bardzo się ciesze ze wszystko ok od razu optymizmem powiało 🙂)

Dzidzio śliczny ale z tą datą porodu to mnie ładnie odstawiłas 🙂 super

Marzenka psiunioo śliczny Sara do niego pasuje jak nic 🙂


Ciesze sie ze zrobilo sie optymistycznie, po moich wiesciach 🙂 🙂
Ej, Sara ma miec na imie nasza coreczka!!!:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
antya1 napisał(a):
hej Marika to usg zależy od tego czy przez brzuch lekarz będzie w stanie wszystko zauważyć- ja miałam najpierw przez brzuch ale bardzo mało było widać i zrobiono mi też dowcipnie, ale spoko byłam z mężem i nie było tragedii a nawet bardzo śmiesznie 🙂


Hej dziewczęta 🙂

Ja tam sie nie łamie, mąż ma wiedzieć przez co przechodze i był na badaniu dowcipnym - oczywisce lekarz mnie zasłonił 🙂 Ale mężulek był tak przejety oglądaniem bąbla ze nie zauważyl co ze mną lekarz wyczyniał 😉
Milego dzionka...ja do ZUS-u, banku i na male zakupy owocowo-warzywne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CANDYNS napisał(a):
chamster napisał(a):
Cześć dziewczyny 🙂
Wkurzam się bo chciałabym umieścić zdjęcie a nie mogę!
Mam do Was pytanie? Pijecie gazowane napoje? Bo ja mam straszną ochotę, a niby mówią, że nie wolno..
Pozdrawiam i miłego dnia

WITAJ 🙂
CO DO NAPOJÓW GAZOWANYCH TO MAM "NAJNOWSZE"INFO NA TEN TEMAT BO DZIŚ BYŁAM NA WIZYCIE U GINEKOLOGA I ZE WZGLĘDU ŻE MI SŁABO,MAM UBYTKI JAKIES TAM TYPU GLUKOZA,MINERAŁY-LEKARZ KAZAŁ MI PIĆ ODGAZOWANE NAPOJE TAKIE JAK NP.PEPSI-TYLKO NIE 2 LITRY NA RAZ 🙂 TAK ŻE KOCHANA NAPRAWDE MOŻNA 🙂 MÓWIĄ ŻEBY NIE DUŻO BO GAZ NIE JEST ZA DOBRY W CIĄŻY ALE TROCHE MOŻNA.POZDRAWIAM CIEPLUSIO


Ja tez wczoraj pytalam , i mozna, a jak sie dostanie po nich wzdec do trzeba wziac espumisan i tyle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha a co do ruchow dziecka, to ja tez juz "cos" czuje i jest bardzo przyjemnie 😆
A wyczytalam gdzies, ze to kiedy zaczynamy czuc ruchy dziecka jest zalezne od ulozenia sie lozyska w macicy, tzn. na ktorej sciance jest czesc lozyska z pepowina, bo jak jest na tylnej (tak jak u mnie) to na brzuchu lozysko jest ciensze i ruchy dziecka sa bardziej odczuwalne, a jak jest na czesci przedniej to na brzuchu jest lozysko grubsze no i ruchy odczuwalne sa pozniej.
Moze was troche tym pocieszylam, a moze i uspokoilam, bo wiemy jak kazda sie martwi i oczekuje tego pierszego znaku od malenstwa, ze wszystko jest ok 😁
Zapytajcie sie na USG jak to jest u was? Ja akurat mialam to napisane w wyniku USG, ze mam ulozenie tylne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dorianna napisał(a):
Witam,
a ja wlasnie jestem w odwiedzinach u rodzinki w Anglii i wracam w sobote. Lecialam samolotem i podroz minela mi bardzo dobrze i tak samo sie czulam.


Wlansie miala sie pytac o to czy ktoras z Was juz leciala samolotem w czasie ciazy. Ja we wrzesniu mam urlop i rok temu juz zamowilismy sobie wycieczke do Hiszpanii samolotem. Strasznie sie cieszylam na te wakacje, gdyz uwielbiam w Hiszpanie a rejon Andaluzji jest przepiekny. Natomiast teraz caly czas sie zastanawiam czy leciec na wycieczke. Rozmawialam z lekarzem powiedzial ze do 36 tygodnia mozna latac natomiast on nie moze obiecac ze nic sie nie stanie. Moze stwierdzic tylko w danym konkretnym dniu ze wszystko jest ok, ale co bedzie za 3 dni...

Jak to powiedzial kazdy ma swoj rozum i zrobi co uwaza za sluszne. Do wrzesnia jeszcze troche czasu... Dajcie co na ten temat myslicie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienka84 napisał(a):
dorianna napisał(a):
Witam,
a ja wlasnie jestem w odwiedzinach u rodzinki w Anglii i wracam w sobote. Lecialam samolotem i podroz minela mi bardzo dobrze i tak samo sie czulam.


Wlansie miala sie pytac o to czy ktoras z Was juz leciala samolotem w czasie ciazy. Ja we wrzesniu mam urlop i rok temu juz zamowilismy sobie wycieczke do Hiszpanii samolotem. Strasznie sie cieszylam na te wakacje, gdyz uwielbiam w Hiszpanie a rejon Andaluzji jest przepiekny. Natomiast teraz caly czas sie zastanawiam czy leciec na wycieczke. Rozmawialam z lekarzem powiedzial ze do 36 tygodnia mozna latac natomiast on nie moze obiecac ze nic sie nie stanie. Moze stwierdzic tylko w danym konkretnym dniu ze wszystko jest ok, ale co bedzie za 3 dni...

Jak to powiedzial kazdy ma swoj rozum i zrobi co uwaza za sluszne. Do wrzesnia jeszcze troche czasu... Dajcie co na ten temat myslicie


Ja tez latalam w poprzedniej ciazy i z mojego doswiadczenia to najlepszy czas na loty to od czwartego do konca siodmego miecha i w tym czasie najlepiej sie czulam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ulka napisał(a):
ja mam na tylnej scianie łozysko i czasem wieczorem cos mi sie tam ewidentnie rusza
najczesciej czuje jak mi sie cos porusza w brzuchu ii szybko przykladam reke ale jak przyloze reke to nic nie czuje, ale to tylko wieczorami mam takie dziwne uczucie, podejrzewam ze to dzieciatko bo nigdy wczesniej nic mi sie tam nie ruszało

jezeli tak czujesz to tak jest 🤪, bo mama wie najlepiej co sie z jej dzidzia dzieje 😁
na poczatku czuje sie tak jakby plywanie i babelki, ale nie tak samo jak ruchy jelit 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny a mi lekarz kazał prze lotem dłuższym niz 2,5 godziny zrobić badanie na krzepliwość krwi bo w razie złego wyniku sugerował zastrzyk na na zakrzepice przed samym lotem...
Podobno w ciąży loty powyżej 3,5 godziny sa niewskazane..
.
Znajoma mojego męża z Gibraltaru, poleciala w 3 miesiacu ciązy do Kanady... Straciła przytomnośc w samolocie - uwaga bo trche brutalne (zsiusiała sie pod siebie) , myslala ze juz poroniła...wylądowała w szpitalu a tamtejszy lekarz ja zapytał co za idiota jej pozwolil na taki lot ? A ona ze lekarz ginekolog z Gibraltaru... wracała juz na zastrzyku i na szczescie za 3 tyg rodzi... strachu sie najdla co nie miara... 🤢 Ja nie latam do tesciow bo to 3 godz 45 min.... jak chcą na mnie popatrzec to niech przylecą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dorianna napisał(a):
Aha a co do ruchow dziecka, to ja tez juz "cos" czuje i jest bardzo przyjemnie 😆
A wyczytalam gdzies, ze to kiedy zaczynamy czuc ruchy dziecka jest zalezne od ulozenia sie lozyska w macicy, tzn. na ktorej sciance jest czesc lozyska z pepowina, bo jak jest na tylnej (tak jak u mnie) to na brzuchu lozysko jest ciensze i ruchy dziecka sa bardziej odczuwalne, a jak jest na czesci przedniej to na brzuchu jest lozysko grubsze no i ruchy odczuwalne sa pozniej.
Moze was troche tym pocieszylam, a moze i uspokoilam, bo wiemy jak kazda sie martwi i oczekuje tego pierszego znaku od malenstwa, ze wszystko jest ok 😁
Zapytajcie sie na USG jak to jest u was? Ja akurat mialam to napisane w wyniku USG, ze mam ulozenie tylne 🙂


a ja wlasnie pytalam o to lazysko moja gin, juz po badaniu, i powiedziala ze to bedzie wiadomo dopiero w 15 tygodniu, bo narazie lozysko jest "wszedzie".... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam guga mówisz że dziś wybierasz się pozałatwiać sprawy hm!!! Spoko no ja w pracy oczywiscie i chyba moja wizyta na l4 sie przesunie bo moj lekarz poszedl na urlop kurde mowie wam jaka zla jestem boze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
holi32 napisał(a):
witam guga mówisz że dziś wybierasz się pozałatwiać sprawy hm!!! Spoko no ja w pracy oczywiscie i chyba moja wizyta na l4 sie przesunie bo moj lekarz poszedl na urlop kurde mowie wam jaka zla jestem boze


Biedna holi 😞 Juz sie pewnie nastawilas ze w domku posiedziesz.... Ale nie martw sie, jeszcze sie nasiedziesz 🙂 🙂 Ja wzielam l4 wczoraj, a co, niech zus odda troche kasy, ktora co miesiac zabiera:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmmm u mnie też powiedział ze jak na razie to za wcześnie na określenie położenia łożyska ze na następnym USG... 🤔
powiedział ze nie wyglada mu na zadne anomalie ze nie jest przodujące ale dokladnie powie w 17 -18 tyg...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ulka napisał(a):
hmm z tym łozyskiem, w usg genetycznym mam napisane ze trofoblast na scanie tylnej czyli z tego wnioskuje ze bede miec na tylnej , i wogole jak pomysle ze nastepne usg bede miec w sierpniu.. to masakra dla mnie, juz bym chciala nastepne! 🤢


przyjedz do nas do przychodni Ulka, to ci zrobimy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
holi32 napisał(a):
witam guga mówisz że dziś wybierasz się pozałatwiać sprawy hm!!! Spoko no ja w pracy oczywiscie i chyba moja wizyta na l4 sie przesunie bo moj lekarz poszedl na urlop kurde mowie wam jaka zla jestem boze


A na dlugi urlop pojechal?
Moze dobrym pomyslem by bylo isc do lekarza pierwszego kontaktu i poprosic o L4 do momentu kiedy wroci ginekolog z wakacji. Tylko nie wiem jak to bedzie sie liczylo jesli chodzi o wyplate, ale wydaje mi sie ze dokladnie tak samo 100%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ufff przebrnąc kilkanascie stron to dobre pol godzinki.. tyle napisalyscie 🙂)) a tak wracajac do ulozenia lozyska i ruchow ma któras z was łozysko z przodu?? bo ja mam tylozgięcie i łozysko idealnie z przodu ułożone i nic nie czuje 😞( zadnych nawet najmniejszych babelkow...a tak czekam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chloe za tą Sare to sorki ale moj juz 12 letni owczarek się tak wabi 🙂) ale imie śliczne 😉

co do latania to w ciązy nie latałam ale jeśli nie ma przeciwskazań to po 3 miesiacu tak do 8 mozna śmigac moja siostra w 6 przyleciala ze stanów na mój ślub i nic jej nie bylo tylko parę godzin po locie nogi troszke spuchły ale poleżala ze 2 godziny i luzik a lot trwał 11 godz wiec myśle ze to zależy tylko od samopoczucia i zdania lekarza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co dziewczynki poczekam jeszcze do konca czerwca ich nie ma do lekarza pierwszego kontaktu nie chce isc bo musze sie tlumaczyc a u mojego gina to tylko mowie ze chce isc i mi wypisze dzieki
A co dzis na obiadek robicie dziewczynki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny ja właśnie wróciłam bo od rana byłam na zakupach i troszkę zaszalałam 😁
Basienka jeżeli masz l4 od lekarza rodzinnego to masz 80% płatne od gineekologa 100%
Ja niestety też jeszcze nic nie czułam ale będę cierpliwie czekać na pierwszy znak od mojego dziecka 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...