Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Basienka84 napisał(a):
mysmy wlasnie wrocili ze spacerku 🙂 kupilismy miesko na zupke i teraz gotuemy pomidorowke 🙂 Florek teraz je swoje jedzonko.
Jutro idziemy sie zarejestrowac na USG bioderek. Pewnie za tydzien bedzie robione 🙂mnie cos zaczyna bolec gardlo i boje sie ze maly sie zarazi odemnie. Poki co jest dobrze ale nie wiem na jak dlugo. Moze i to glupie pytanie, ale jak sie mierzy dziecku temperature? Mam zwykly termometr.

fajnie ze juz spacerujecie, mu od dzisiaj zaczelismy sie werandowac 🙃
Basienka w szpitalu mierzyli elektronicznym pod paszka. Wiem ze mozna tez w pupci ale to pewnie malo przyjemne jest dla maluszka.
my usg bioderek mamy 19.01, a wizyte u pediatry w przyszlym tygodniu, bedziemy sie wtedy wazyc. Narazie byla u nas polozna i wszystko z Juliuszkiem ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniqa1111 napisał(a):
wanilia napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
no nic, uciekam budzic i kapac mala, jutro idziemy na USG bioderek i Mala musi byc pachnaca 🙂


my na usg bioderek idziemy w środę 🙂

dziewczyny czy usg sie zawsze robi, tzn wszystkim dzieciom? Bo my bylismy u pediatry, obejrzal małą w tym niby bioderka, stwierdził ze ok i tyle. nic o usg nie mówił. ale jak Wy robicie to znaczy ze chyba jednak powinno byc to usg???


z tego co wiem, to zawsze sie robi. U nas tez lekarz ogladal i mowil ze ok, a mimo to w ksiazeczce zdrowia malej dostalam zalecenie zrobienia i od lekarza tez.

czasami robia juz w szpitalu i wtedy dopiero kontrolne po paru miesiacach. u nas w szpitalu robili tylko usg glowki i brzuszka, a bioderka sami musimy, tzn na nfz, dostaniemy skierowanie na wizycie ale termin juz zarezerwowalam bo sa dosc odlegle. Ja mam nawet na wypisie ze szpitala, ze kontrola wporadni preluksacyjnej w 1 miesiacu zycia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marika321 napisał(a):
Basienko a jak tam rana po cięciu cesarskim???

zostala juz tylko kreska nic wiecej 🙂 calkowicie jest juz zagojona 🙂kapie sie juz normalnie, ale nadal po kapieli przemywam spirytusem tak na wszelki wypadek. ciegla mam dziwne uczucie ze to nie moj brzuch, taki odretwialy nadal jest. A za dwa tygodnie do kontroli ide 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my po wizycie. na pupe maly dostal neomecyne i cotrimazol bo goraczke to moze miec wlasnie od tego zakazenia na pupie. dodatkowo kapac mamy go w oilatum a pozniej wrzucac kalium i moczyc pupe, do tego rivanolem pupe po przewijaniu przemywac i smarowac tymi mascmi 1x neomecyna, 2x clotrimazol a pomiedzy tym tormentiolem bo to sie strasznie rozlalo na pupe;/ i trzeba szyb ko zaleczyc... a za tydzien szczepienie jak wyniki beda ok z krwi i moczu bo dodatkowo go zbadala i osluchowo jest ok ale to ze kaszle i katar postanowila sprawdzic bo sie nasililo wiec zdziwiona stwierdzila ze ona nic nie slyszy ani zlego w gardelku tez nic nie ma ale na wszelki wypadek mamy zrobic badania krew+mocz. krew juz zrobilam, wyniki na cito maja byc o 17 i wtedy ona je zobaczy i zadecyduje czy maly zdrowy czy cos utajone jest i trzeba antybiotkyk, a jak antybiotyk to od razu powiedziala ze szpital;/ bo takiemu malemu tylko dozylnie mozna... wiec trzymajcie kciuki za Kubusia wyniki prosze....
nie bede pisala jaka zadyma w przychodni i aptece w zwiazku z pieczatka lekarza na recepcie ze decyja o refundacji ma byc podjeta przez nfz;/ pewno w wiadomosciach beda mowic szkoda gadac.. wazne ze w koncu udalo sie dostac do lekarza i wykupic leki po znajomosci w aptece ze znizka;/ bo aptekarze jak pediatrzy tez bunt robia;/
co do usg to w szpitalu naszym nie robia zadnego usg glowki ani brzuszka.... a na biodertka to tak jak mowilam 2 przychodnie i 2 rozne praktyki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a mój Maciek od wczoraj taki niespokojny jakiś, co trochę płacze. wczoraj masowaliśmy mu brzuszek, bo miał twardy... tak jakby nie mógł gazów wypuszczać, bo jak w końcu mu się udaje to zanim się uda to pręży się, krzyknie... a ja wczoraj płakałam razem z nim

a dzisiaj odpadł nam kikut od pępka 🙂

i mały w końcu się niedawno uspokoił, leży sobie na rękach u taty i patrzy się na niego tymi swoimi pięknymi oczkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaagaaa napisał(a):
a mój Maciek od wczoraj taki niespokojny jakiś, co trochę płacze. wczoraj masowaliśmy mu brzuszek, bo miał twardy... tak jakby nie mógł gazów wypuszczać, bo jak w końcu mu się udaje to zanim się uda to pręży się, krzyknie... a ja wczoraj płakałam razem z nim

a dzisiaj odpadł nam kikut od pępka 🙂

i mały w końcu się niedawno uspokoił, leży sobie na rękach u taty i patrzy się na niego tymi swoimi pięknymi oczkami 🙂

A wiesz, ze moj maly tez ma takie problemy z gazami, a nie jem nic takiego zeby mu szkodzilo. Zawsze po jedzeniu sie prezy i puszcza takie mega baki, albo razem z nimi kupki... Tez mnie to martwi, bo nie lubie jak sie tak meczy 🥴
No i wlasnie mu dalam do picia herbatke koperkowa, moze mu troche ulzy, zobaczymy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
coquelicot napisał(a):
Czesc Wam!!!

Ale u mnie dzis wypizdz*ejewo! 😮 Potargalo mi lepetyne konkretnie na spacerze. Za to milo sie patrzy jak sie trawa zieleni 😆
Marika teraz Ty dawaj czadu!!!!!!!!!! 😎


no chciałbym 🙂 podłogi wyszorowane na kolanach ale dalej nic..... 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wyniki średnie ale jak na niemowlaka stwierdzili ze moga byc... szpital nie bedzie konieczny pluca oskrzela czyste i teraz z krwi wyszlo ze chory nie jest mocno moze byc lekko podziebiony to witaminka c i lactive baby,w razie W paracetamol jak przekroczy 38 tak ze teraz za kochana pupencje trzeba sie wziac i zaleczyc mam nadzieje ze sie uda szybciutko....
marika nasz jedyny torbaczku teraz twoja kolejka nieuchronna bardzo trzymam kciuki za szcesliwe wygonienie lokatora bo jeszcze nie ejstesmy w oomplecie wiec na ciebie czekamy....
aaagaaa pij ty koperek jak karmisz piersia to mlody dostanie w pokarmie a dodatkowo 2x dziennie koperek z butelki... moj tez sie meczy ale jak koperek podaje to widze ze lepiej ... dzis taka mega kupencje walnal ze poszlo po przewijaku i mialam cale spodnie i kapcie w kupie ;D to sie nazywa big kupa...
eh wiecie poprawil mi sie humor ze jednak obedzie sie bez szpitala....i ze zdowy w miare poza pupka...
dziekuje za trzymanie kciukaskow ;** jestescie przekochane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agami napisał(a):

aaagaaa pij ty koperek jak karmisz piersia to mlody dostanie w pokarmie a dodatkowo 2x dziennie koperek z butelki... moj tez sie meczy ale jak koperek podaje to widze ze lepiej ... dzis taka mega kupencje walnal ze poszlo po przewijaku i mialam cale spodnie i kapcie w kupie ;D to sie nazywa big kupa...
eh wiecie poprawil mi sie humor ze jednak obedzie sie bez szpitala....i ze zdowy w miare poza pupka...
dziekuje za trzymanie kciukaskow ;** jestescie przekochane


no dzisiaj mały pił koperek a raczej łyknął trochę, bo w ogóle mu to nie smakuje... robi takie miny, że komedia 😉, a ja piję herbatkę na laktację i tam jest koper. a mój mały zrobił dzisiaj już 4 duże kupy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaagaaa napisał(a):
Agami napisał(a):

aaagaaa pij ty koperek jak karmisz piersia to mlody dostanie w pokarmie a dodatkowo 2x dziennie koperek z butelki... moj tez sie meczy ale jak koperek podaje to widze ze lepiej ... dzis taka mega kupencje walnal ze poszlo po przewijaku i mialam cale spodnie i kapcie w kupie ;D to sie nazywa big kupa...
eh wiecie poprawil mi sie humor ze jednak obedzie sie bez szpitala....i ze zdowy w miare poza pupka...
dziekuje za trzymanie kciukaskow ;** jestescie przekochane


no dzisiaj mały pił koperek a raczej łyknął trochę, bo w ogóle mu to nie smakuje... robi takie miny, że komedia 😉, a ja piję herbatkę na laktację i tam jest koper. a mój mały zrobił dzisiaj już 4 duże kupy 😉

ja tez pije laktacyjna ale dodatkowo sypie lyzeczke kopru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kochane!!! AGAMI cieszę się że już masz lepszy humor pupcia małego się zagoi mój mały też ma czerwoną dziś zauważyłam!!! Byliśmy u lekarza dziś się zważyć i mały waży 4 kilo od wyjścia ze szpitala jest więcej o 600 gram także ok!!!! Co do oczek ropiejących to my mamy sulfacetamid i mamy dicortinef dziś nam został przepisany!!! Kropimy i przemywamy przegotowaną wodą!!!
wiecie co mój mały krztusi się mlekiem z piersi biedok a potem ja się denerwuje a naj naj ważniejsze jest nie wpadać w panikę !!!
Ogólnie to jestem po porodzie ponad 3 tyg i czuję się ciągle obolała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marika jak masz laktator to sprobuj pocwiczyc nim tak przez 5-10 minut z kazdej piersi co 4 godzinki i nawet jak nic ci z piersi nie leci to przez oksytocyne wywolasz sobie skurcze 🙂
Polecam, bo u mnie to poskutkowalo, raptem dwa razy sobie tak zrobilam dzien przed porodem 🙂 No chyba ze to zbieg okolicznosci 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e Agami no to super i to tylko na piersi ??? pięknie!!! No to mój chudziutki ale doktorka powiedziała że ok waży!!! U mojego małego wszystko oki a ja zamyśleniami sobie głowę napełniam i w ogóle wiadomo że tylko się cieszyć że mały zdrowy i grzeczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...