Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ania- napisał(a):
pammat masz racjie mi na 18 urodzinu rodzice kupili bernardyna z hodowli z rodowodem zyl 3 lata przerosniete serce chociaz w klinice weterynari w poznaniu mi powiedzieli ze z taka wada i tak dlugo zyl i u duzych ras taka wada sie zdarza piekny byl i bardzo kochany wygladal dosc groznie bo duzy a dzici male mogly mu raczki wkladac do pyska


Jak mialam Wyżła Niemieckiego Krotkowlosego. Kupilismy go na gieldzie w Gliwicach. Facet od ktorego kupilismy go powiedzial ze jak chcemy moze byc on z rodowodem. Piesem przezyl 16 lat 2 miesiace i 2 tygodnie, wiec jak na tak duzego psa i ta rase naprawde dlugo. Piesek byl naprawde swietny predzej by obcego zalizal na smierc niz ugryzl 🙂 Jedyny minus byl taki ze okazalo sie ze mial alegrie (nie wiadomo na co) i mu siersc wychodzila co wiosne i jesien, jak mial 12 lat wycinali my raka z lapki, jakis pies odgryzl mu kawalek ucha 😞 a na sam koniec niestety dostal zaniku miesni.

Wydaje mi sie ze wszystko zalezy od hodowli i jej wlasciciela czy jest uczciwy. Ja teraz "choruje" na Mastifa Pirenejskiego 🤪 ale to dopiero w przyszlym roku zeby nie bylo tak wszystko na raz.

@NowaM psina jest przesliczna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dzień dobry kobietki 🙂
U mnie piękne słońce świeci także popułudniu chyba do kolezanki wyskoczę wczoraj mój małżonek wyjechał więc znów go kilka dni nie będzie. Co do kosmetyków ja przy chłopcach uzywałam wszystkiego z nivea, krem przeciw odparzeniom jest rewelacyjny i teraz też zostanę przy nich. Dla mnie sprawdzone. A co do butelek synka pierwszego karmiłam 3 miesiące i powiem wam że jak kupiłam butelki to nie patrzyłam za bardzo na firmę dla mnie butelka jak butelka 🙂 Drugi synuś 8 miesięcy siedział przy cycku. Zresztą moi chłopcy problemów z kolkami nie przechodzili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam takie troche dziwne pytanie. Znalazlam na jakies stronie (nie pamietam na jakiej) wyprawke dla niemowlaka. Jak napisali jakies niezbedne rzeczy na sam poczatek (jak bedziecie chcialy to przekleje). Natomiast w tej wyprawce jest wylistowane oliwka oraz krem do twarzy i ciala. Nie do konca wiem czy potrzebuje dwa osobne produkty. Czy dziecko mozna smarowac tylko oliwka? Jakie macie doswiadczenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was dziewczyny!!!! No ładnie dużo tematów było wczoraj poruszanych i o pieskach i o butelkach hihi i jeszcze o pampersach możemy poruszyć temat!!!! Ja na pewno na samym początku nie będę kupować pampersów pampersa tylko bella słyszałam że są dobre i że też z lidla koleżanka używa albo haggies!!!! Co wy o tym myślicie???? Dziś u nas W Oświęcimiu mega upał szok!!!! ale damy radę!!!!! Spoko!!!! Już myślę o obiadku tylko jak narazie nie mam nic w planach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli chodzi o pampersy to ja na początku sosowałam Pampers a później zwykłe ale np moja koleżanka nie mogła stosować tych tańszych bo dzidzia miał po nich odparzenia i jechała tylko na tych droższych ( niby lepiej wchłaniają)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
holi32 napisał(a):
Witam was dziewczyny!!!! No ładnie dużo tematów było wczoraj poruszanych i o pieskach i o butelkach hihi i jeszcze o pampersach możemy poruszyć temat!!!! Ja na pewno na samym początku nie będę kupować pampersów pampersa tylko bella słyszałam że są dobre i że też z lidla koleżanka używa albo haggies!!!! Co wy o tym myślicie???? Dziś u nas W Oświęcimiu mega upał szok!!!! ale damy radę!!!!! Spoko!!!! Już myślę o obiadku tylko jak narazie nie mam nic w planach

Hej,

Wlasnie tez sie zastanawialam nad pieluchami. Kiedys nie bylo Pampersow i uzywalo sie pieluch tetrowych. Moja Mama stwierdzila ze najlepiej wlasnie tych uzywac, ale jakos nie do konca mam przekonanie do nich. Co wy myślicie o tym???? Ja jak zawsze w pracy ale dzis koncze o 16:00 wiec wczesniej bede w domku. Caly tydzien chodzi za mna pizza. Chyba w koncu w sobote ja upieke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co no ja na poczatku mam pomysl i plan stosowania pieluch tetrowych bo i tak bedzie zima wiec bedzie sie siedziec z dzidzia w domku a jak gdzies pojde na spacer czy do rodzinki to wtedy sie bedzie ubieralo pampersa!!! No i tak mysle ja basia tez w pracy dzis juz mam psychicznie dosc i chce isc na l4 mysle ze juz od lipca bede odpoczywac bo zywcem mi sie tu nie chce przychodzic a ty basia dlaczego na l4 nie idziesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
holi32 napisał(a):
wiecie co no ja na poczatku mam pomysl i plan stosowania pieluch tetrowych bo i tak bedzie zima wiec bedzie sie siedziec z dzidzia w domku a jak gdzies pojde na spacer czy do rodzinki to wtedy sie bedzie ubieralo pampersa!!! No i tak mysle ja basia tez w pracy dzis juz mam psychicznie dosc i chce isc na l4 mysle ze juz od lipca bede odpoczywac bo zywcem mi sie tu nie chce przychodzic a ty basia dlaczego na l4 nie idziesz


Pomysl bardzo dobry. Wlasnie kombinowalam zeby ewentualnie na noc stosowac Pampersy, zeby sie nie budzilo dzieckoco 20 minut ze ma mokro a w ciagu dnia tetrowe 🙂

Jesli chodzi o moje L4 to niestety jestem chyba pracoholiczka. Pracuje w firmie outsourcingowej na stanowisku Team Leadera. Mam 15 osob pod soba (bezposrednio raportujacych do mnie) a tak w zasadzie jestem odpowiedzialna za 21 osob. Jest dosc duzo zmian w moim projekcie wiec z tygodnia na tydzien cos sie zmienia i jesli bym poszla na L4 mialabym potem trudnosci z nadrobieniem tego. Natomiast caly czas chodzi mi po glowie mysl zeby pogadac z szefem, czy bym mogla np 2 lub 3 dni pracowac z domu, a reszte z biura 🙂 Jak wroci z urlopu i bede miala miala z nim rozmowe indywidualna (z ocena mojej pracy) wtedy z nim pogadam i zobaczmy cos powie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry bardzo 🙂
W nocy popadało więc raniutko bardzo fajnie było. Niestety było bo teraz juz grzeje znowu :/

Basienka co do smarowania tzn kremów. U mnie wyglądało to tak. Na poczatku kupiłam w aptece Oilatum do kąpieli. Wlewasz jedną czy dwie nakrętki do wanienki i ta woda myjesz dzidziusia. Po tym nie trzeba już niczym smarować. Ja stosowałam jedną butelkę i było super. Potem miałam tylko oliwkę. I wszytsko a przede wszytskim głókę smarowałam oliwką. Trzeba zwrócić uwagę bo niektóre oliwki sa po pierwszym miesiącu życia. Oliwke stosowałam bardzo długo. Dopiero później nie wiem gdzies chyba koło roku przerzuciłam się na balsam z Nivea.

Co do pieluch ja na poczatku używałam pampersów pampersów. Nie zdecydowałam się na tetrowe bo jesli karmi się piersią to taki noworodek potrafi zrobic od 8 do 12 kup w ciągu doby więc.... prania od groma i prasowania jeszcze więcej. ALe to już wybór indywidualny. Moja bratowa całą pierwsza ciąże gadała że tylko tetrowe będzie używać. I używała przez dwa tygodnie hehehe potem tylko pampersy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
holi32 napisał(a):
czyli ty doriana masz tylko zgiecie macicy bo ja mam tylozgiecie zobaczymy kiedy poczuje ruchy hehehe

jakie tylko zgiecie??? musialas zle doczytac, ja nie pisalam o zgieciu tylko o ulozenieu lozyska,
a tak wogole to mam tylo zgiecie, ale to podobno nie ma znaczenia, a pierwsze ruchy poczulam w 13 tygodniu 🤪
musisz zapytac lekarza jak masz u lozone lozysko, czy na tylnej scince czy przedniej czy jeszcze inaczej, bo zgiecie macicy to inna rzecz, pozdrawiam 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chloe napisał(a):
dorianna napisał(a):
Aha a co do ruchow dziecka, to ja tez juz "cos" czuje i jest bardzo przyjemnie 😆
A wyczytalam gdzies, ze to kiedy zaczynamy czuc ruchy dziecka jest zalezne od ulozenia sie lozyska w macicy, tzn. na ktorej sciance jest czesc lozyska z pepowina, bo jak jest na tylnej (tak jak u mnie) to na brzuchu lozysko jest ciensze i ruchy dziecka sa bardziej odczuwalne, a jak jest na czesci przedniej to na brzuchu jest lozysko grubsze no i ruchy odczuwalne sa pozniej.
Moze was troche tym pocieszylam, a moze i uspokoilam, bo wiemy jak kazda sie martwi i oczekuje tego pierszego znaku od malenstwa, ze wszystko jest ok 😁
Zapytajcie sie na USG jak to jest u was? Ja akurat mialam to napisane w wyniku USG, ze mam ulozenie tylne 🙂


a ja wlasnie pytalam o to lazysko moja gin, juz po badaniu, i powiedziala ze to bedzie wiadomo dopiero w 15 tygodniu, bo narazie lozysko jest "wszedzie".... 😮

a to dziwne, bo lozysko tworzy sie juz 12 tygodniu i moze jest wszedzie, ale chodzilo o umiejscowienie pepowiny na lozysku, bo tam jest najgrubsze i jezeli jest na przedniej sciance to ruchy odczujemy pozniej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ulka napisał(a):
hmm z tym łozyskiem, w usg genetycznym mam napisane ze trofoblast na scanie tylnej czyli z tego wnioskuje ze bede miec na tylnej , i wogole jak pomysle ze nastepne usg bede miec w sierpniu.. to masakra dla mnie, juz bym chciala nastepne! 🤢

dokladnie o to chodzi, czyli ruchow mozesz sie niedlugo spodziewac, chyba ze to jest pierwsza twoja ciaza to niekoniecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agami napisał(a):
ufff przebrnąc kilkanascie stron to dobre pol godzinki.. tyle napisalyscie 🙂)) a tak wracajac do ulozenia lozyska i ruchow ma któras z was łozysko z przodu?? bo ja mam tylozgięcie i łozysko idealnie z przodu ułożone i nic nie czuje 😞( zadnych nawet najmniejszych babelkow...a tak czekam...

ale przynajmnie wiesz dlaczego nic nie czujesz, musisz byc cierpliwa, a na pewno w najmniej spodziewanym momencie dzidzia cie zaskoczy i da znac o sobie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pampersy to indywidualna sprawa, bo kazdy ma inne zdanie na temat danej firmy i inny zasob gotowki, bo to nie jest tania sprawa.
Ja na przyklad kupuje firmowe Pampersy, ale zawsze szukam promocji i biore wiecej na zapas 😆
Wyprobujcie sobie kazda firme i sami zadecydujecie, ktore sa najlepsze, ja tez juz mialam z innych firm i moge ewentualnie polecic z tych tanszych te firmowe z Rossmana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rubi napisał(a):
prawda jest taka że pampersy są mega wygodne 🙂 nie trzeba prać prasować i tak w kółko a do tego ubranka też nie przemakają i nie trzeba ich co chwilkę zmieniać.

Dokłądnie duże ułatwienie 🙂 Tym bardziejże często jest tak że przebierasz dzidzie zakładasz pieluche i ona już siusia no i z tetrą znowu przebieranie 🙂
Ale jak wspomniałam wczesniej to sprawa indywidualna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dorianna napisał(a):
Pampersy to indywidualna sprawa, bo kazdy ma inne zdanie na temat danej firmy i inny zasob gotowki, bo to nie jest tania sprawa.
Ja na przyklad kupuje firmowe Pampersy, ale zawsze szukam promocji i biore wiecej na zapas 😆
Wyprobujcie sobie kazda firme i sami zadecydujecie, ktore sa najlepsze, ja tez juz mialam z innych firm i moge ewentualnie polecic z tych tanszych te firmowe z Rossmana 🙂


Racja. Teraz jest ogromny wybór pieluch jednorazowych. Praktycznie każdy sklep ma swoją markę. Rossman, Kaufland, Biedronka Tesco itd. Ja na początku uzywałam Pampersów a potem Wickies własnie z Kauflandu także wybór i ceny są na prawdę różne.Trzeba tylko się rozejrzeć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak czy tak i tak pieluchy dużo pieniążków pochłaniają najlepiej szukaćna promocji lub kupować w jakis zesatwach ja tez byłam zadowolona z huggisów. Ale jak to juz było powiedziane każda mama wie co dla jej dziecka jest najlepsze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny! 🙂
na temat pieluch to widzialam po mojje mamie, jak nie mogla wyjsc z zachwytu kiedy moj brat byl maly i byly juz pampersy!! ciagle mowila, ze jak ja bylam mala to tylko tetrowe byly i to byl koszmar!! hihi Ja tez uwazam ze po co dokladac sobie pracy z praniem i prasowaniem, jak mozna w tym czasie poczytac ksiazke 🙂

Mam pytanie do tych z was ktore maja wlasna dzialanosc... jestescie juz na l4? jesli nie to od kiedy zamerzacie pojsc lub czy kiedykolwiek bylyscie. Ja dostalam l4 od mojje gin, ale do prychodni na 3 godzinki dziennie musze isc bo mi sie maz zajedzie tam.... Chodze raczej na popoludnie. I tak sie zastanawiam czy zus mnie bedzie kontrolowal. bo jak tak to nie dam tego zwolnienia tylko wyrzucie i tyle. za 400zl nie bede sie stresowac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas tez gorąco a biuro mam od wschodu to do 11 tez nieźle przygrzewa...... ale później bedzie lepiej 🙂

Ja szczerze mówiąc planuje pampersy moja siostrzenica po tetrowych miala odpieczenia kupka za kupką a pupa nie przyzywyczajona ........wiec sisotra po jednym dniu zrezygnowała juz z tetrowych ale to kwestia indywidualna, pozatym w zimie jak sie mieszka w bloku to nie wiem gdzie te pieluszki bedę wieszać. Do kapieli od koleżanek słyszałam ze Oilatum jest ponoć rewelacyjne, ale nie mam żadnych rodzinnych doświdczeń na tym polu..... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ulka napisał(a):
internet to internet, tutaj kazdy moze pisac co chce, a pisanie, Marzenka to tez twoja wina, zastanow sie nad sobą, co robisz! dziecko w drodze, rozbita rodzina napewno Marzenie nie pomoze ,
pisze sie po to zeby osoba poczuła sie lepiej i sie nie zadreczała, wiem jak to jest, czasami potrzebuje sie zeby ktos gadał głupoty nawet jak to jest nieprawda i stał po naszej stronie
i nawet jakby ktoś napisał, "dziewczyny mam raka złosliwego z przerzutami" to wiekszosc by tu pisała nie martw sie wszystko bedzie dobrze, wezmiesz leki, pomogą, a wiadomo ze nie bedzie dobrze
a w realu to wiadomo ze nikt by faceta nie potępiał i na ulicy nie wyzywał ty skur...lu! to takie babskie pisanie, wyluzuj , nie bierz wszystkiego na powaznie to internet nie zycie![/quote


chyba nie zrozumiałaś...wyraźnie napisałam, ze nikogo nie oceniam, oprostu stwierdzam fakt, że nie znając faktów nie mozna nikogo oceniac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...