Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
PAMM idź szalej po sklepach 😁 miłego dnia:*
NovaM nie przemęczaj się za bardzo, żeby faktycznie w kręgosłup Ci nie poszło 🙂
dorianna takie chwile przychodzą w najmniej oczekiwanym momencie, więc kto wie może Cię dziś jeszcze chwyci i urodzisz dokładnie w terminie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiadomosc od holi: nic sie nie dzieje. skurcze są co 10 minut tylko nie bolą a sa na 100%. Dziś mam usg i tyle. Jeśli nova zezwoli na podanie jej koma to podaj 😉) nova pozwalasz???;D napisala tez ze najgorsze sa wieczory kłucie w kroczu i nerwoból nogi i mowi ze chce by sie zaczlo bo nie ma sily co wieczor sie tak meczyc ...
no a co do mnie to Kubus sobie śpi... ja sie wzielam za prasowanie wypranych ciuszków i pieluch, pozniej jakis mega dietetyczny obiadek i tak zleci...
powiedzcie co z coq... bo wczoraj wieczorem czytalam a dzis nie jestem w stanie was nadrobic.... powiedzcie co u niej....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marika ja dla 1,5 rocznej chrześnicy mojego męża kupiłam takiego fajnego Bazyla.dinuś taki zielony,naciska się go na łapki i śpiewa.liczy,mówi alfabet i jest pluszowy 🙂 była zachwycona jak jej go dalismy.kosztował 55 zł na allegro.jak chcesz to wpisz dino bazyl i powinno Ci wyskoczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marika321 napisał(a):
a ja muszę cos kupić dla 4 letniego siostrzeńca i 1-rocznej siostrzenicy , dla małej to mysle o jakimś szczeniaku interaktywnym ale dla chlopca nie mam pomysłu............


tak myślę i w zależności od dostępności funduszy na prezent ale może taki laptop edukacyjny dla dzieci, uczy liczyć etc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiadudzika napisał(a):
Marika ja dla 1,5 rocznej chrześnicy mojego męża kupiłam takiego fajnego Bazyla.dinuś taki zielony,naciska się go na łapki i śpiewa.liczy,mówi alfabet i jest pluszowy 🙂 była zachwycona jak jej go dalismy.kosztował 55 zł na allegro.jak chcesz to wpisz dino bazyl i powinno Ci wyskoczyć.


dzieki za podpowiedz sprawdze 🙂
a pomysl dla 4 latka....??? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agami napisał(a):
wiadomosc od holi: nic sie nie dzieje. skurcze są co 10 minut tylko nie bolą a sa na 100%. Dziś mam usg i tyle. Jeśli nova zezwoli na podanie jej koma to podaj 😉) nova pozwalasz???;D napisala tez ze najgorsze sa wieczory kłucie w kroczu i nerwoból nogi i mowi ze chce by sie zaczlo bo nie ma sily co wieczor sie tak meczyc ...
no a co do mnie to Kubus sobie śpi... ja sie wzielam za prasowanie wypranych ciuszków i pieluch, pozniej jakis mega dietetyczny obiadek i tak zleci...
powiedzcie co z coq... bo wczoraj wieczorem czytalam a dzis nie jestem w stanie was nadrobic.... powiedzcie co u niej....


coq najprawdopodobniej jest na porodówce, a może i nawet już trzyma Yasmine w objęciach 🙂 Wczoraj cały dzień chodziła ze skurczami i plamieniami ale czekała na męża aż wróci z pracy, żeby jechać do szpitala. i to tak chyba w większym skrócie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiadudzika napisał(a):
Agami a Twój Kubuś jak był spokojny tak jest i teraz tak?? dobrze 🙂 też sobie nakładki kupiłam na cycusie,bo pamiętam że przy Julce bolały nieziemsko... a maści do sutków jakiej używasz??
ja używałam Bhepanten.teraz jeszcze nie kupiłam....

tak.. juz mu minelo plakanie jakie mial w szpitalu.. fakt ze w nocy, tzn nad ranem od 4 do 8 mi nie spi...tylko patrzy ale nie placze... kapac sie lubi i podczas kapieli tez nie placze... ciagle spi a jak nie spoi to sie rozglada i slodkie minki robi 😉) sasiedzi sie pytaja meza kiedy ja urodze... a jak mowi ze my juz w 3 w domu to nikt nie wierzy bo dziecka nie slychac a sciany mamy ienkie bo slychac jak sasiedzi rozmawiaja 😉 tak ze mu zostalo chyba z brzucha to cichosiedzenie 😉) nakładki uzywalam do wczoraj.. teraz juz jest ok 😉)) masc bepanthen.. tylko beznadziejnie bo go trzeba zmywac i kuzynka polecila mi medele bo podobno jej sie nie zmywa 🙂
Asia jak na szpilkach juz siedzisz pewno nie??? Julka tez sie nie moze chyba doczekac 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaagaaa napisał(a):
solenizantka napisał(a):

aaagaa - na prezent mojemu ja kupilam torbe i plyte OSTR ale on to mi powiedzial co chce 😜
moze ksiazke jakas?



dzięki za odpowiedź 🙂

a ja chciałabym mu taka mega niespodziankę zrobić. i sama nie wiem. książki czyta, więc mogłaby być. ale chciałabym wymyślić coś super mega odlotowego 😁 chociaż pewnie mi się nie uda i dostanie książkę 😉

to ipoda moze? 🙂 ja myslalam nad tym bo porzedni mu sie zepsul, no ale chyba poczekam do urodzin jednak w lutym 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agami napisał(a):
asiadudzika napisał(a):
Agami a Twój Kubuś jak był spokojny tak jest i teraz tak?? dobrze 🙂 też sobie nakładki kupiłam na cycusie,bo pamiętam że przy Julce bolały nieziemsko... a maści do sutków jakiej używasz??
ja używałam Bhepanten.teraz jeszcze nie kupiłam....

tak.. juz mu minelo plakanie jakie mial w szpitalu.. fakt ze w nocy, tzn nad ranem od 4 do 8 mi nie spi...tylko patrzy ale nie placze... kapac sie lubi i podczas kapieli tez nie placze... ciagle spi a jak nie spoi to sie rozglada i slodkie minki robi 😉) sasiedzi sie pytaja meza kiedy ja urodze... a jak mowi ze my juz w 3 w domu to nikt nie wierzy bo dziecka nie slychac a sciany mamy ienkie bo slychac jak sasiedzi rozmawiaja 😉 tak ze mu zostalo chyba z brzucha to cichosiedzenie 😉) nakładki uzywalam do wczoraj.. teraz juz jest ok 😉)) masc bepanthen.. tylko beznadziejnie bo go trzeba zmywac i kuzynka polecila mi medele bo podobno jej sie nie zmywa 🙂
Asia jak na szpilkach juz siedzisz pewno nie??? Julka tez sie nie moze chyba doczekac 🙂))

ja hartuje swoje Maltanem, zobaczymy... 🙂
wiecie co ale mi sie snia koszmary...
ze urodzil sie juz Julek, ja go schowalam do szuflady i zapomnialam o nim, zapomnialam mu dac jesc i przewinac, i jak poszlam do niego to byl taki zabiedzony, to go nakarmilam, a potem znow o nim zapomnialam i tak lezal w tej szufladzie...masakra!!
a potem dostalismy pomoc z Caritasu, dla rodzin patologicznych 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka napisał(a):

wiecie co ale mi sie snia koszmary...
ze urodzil sie juz Julek, ja go schowalam do szuflady i zapomnialam o nim, zapomnialam mu dac jesc i przewinac, i jak poszlam do niego to byl taki zabiedzony, to go nakarmilam, a potem znow o nim zapomnialam i tak lezal w tej szufladzie...masakra!!
a potem dostalismy pomoc z Caritasu, dla rodzin patologicznych 😮 😮 😮


łooo jaki sen:O mi to ostatnio nic się nie śni, a dziwne, bo przedtem to nawet potrafiłam mieć 3 w ciągu jednej nocy... ahhh ta ciąża 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
novaM napisał(a):
nadia85 napisał(a):
Wanilia a jak Twoja psina na dzidzię zareagowała? Zastanawiam się jak moje koty zaakceptują małą...


Ooo dobre pytanie 😮 😮 😮
Moja głupia jeszcze Bondi to pewnie małego jak zabawkę potraktuje na początku 🤢


Korba trochę zdezorientowana, jak się małą nosi na rękach to chodzi za nia krok w krok i chyba tez myśli sobie że to zabawka. Staramy się na nią nie krzyczeć ale jak probowała skakać do małej na rękach to sie nie dało. Póki co ustalamy zasady, np moze wąhać ale nie wolno lizać. jest nieźle nawet. No i w wolnych chwilach głaszczemy Korbe i bawimy się z nią żeby sie nie poczuła za barzdo zdradzona. Myśle że jak wstane z łóżka to bęzie jeszcze lepiej bo poki co ja poświęcam jej czas tylko jak się przy wyrku poloży ☺️ Mąż nadrabia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marika moja Julka ma 4 lata ale to dziewczynka więc przy okazji mamy zaciążenia to lalki i wózki na potęgę!! dla 4 latka to samochody przede wszystkim.na bakugany raczej za młody...może mamę podpytaj czym on się teraz interesuje,co moze ułatwić Ci poszukiwanie 🙂 ja zawsze chciałam mieć samochód sterowany.... ☺️ aaagaaa dla męża to ja nigdy nie trafiłam z prezentem... kiedyś kupiłam mu maszynkę do golenia elektryczną.okazało się że ma twardy zarost i się maszynka nie nadaje,więc leży 😞 teraz nie kupujemy sobie prezentów,straszne ale prawdziwe.zawsze są pilniejsze wydatki a że nie chce nam się myśleć i szukać nie zawsze jest czas to po prostu z głowy...w tym roku albo na poczatku przyszłego kupimy sobie laptopa,z okazji świąt i naszej rocznicy ślubu 30 grudnia 🙂 Agami no ja to naprawdę na szpilkach,bo nastawienie przy drugim dziecku na szybszy poród,a chociaż na wcześniejszy jest 🙂 poza tym wczoraj jak się 'przytulaliśmy' z mężem to miałam wrażenie jakbym już miejsca w sobie nie miała....jakieś kłucie i mała spokojniejsza,ale to wiesz.teraz wszystko się stawia na poród. każdy jakiś objaw i od razu myśl że to już.nie zdziwię się jak się urodzi tydzień po terminie bo jak to Nova powiedziała,to czarownica ze mnie kiepska 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agami po puierwsze :GRATULACJE serdeczne ode mnie bo chyba jeszcze nie miałam okazji. Zerknełam na zdjęcia : słodziak ten Wasz Kubuś 😘
A co do maści ja używam Maltanu, nie trzeba zmywać. odpukać brodawki całe ale to też pewnie kwestia przystawiania do piersi, w szpitalu babka pokazala jak to robic żeby dzidzia dobrze chwyciła. i chyba działa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wanilia a jak Maltan cenowo wygląda?? w aptece kupowałaś?? ja to się męczyłam z Julka dokad ją karmiłam.nie wiem czy przez całe 8 mies można nie nauczyc się dziecka przystawiać poprawnie do piersi??szczerze to nie pamiętam czy zmywałam bepanthen....jak się po karmieniu nałoży to i tak się wytrze we wkładke do następnego...ależ mnie zgaga męczy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Muszę się Wam jeszcze pochwalić : po zastosowaniu się do rad polożnej noc udana : trzy pobudki ale tylko na karmienie, bez kuszenia po dwie godziny. Wystarczyło zmęczyć małą wieczorem : nie daliśmy jej spać po kąpieli przez 3 godziny prawie. Mąz nosił, ja kołysałam na kolanach (na leżąco), spiewalismy zagadywaliśmy i co tam się dało. No i udało sie pospać 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marika321 napisał(a):
solenizantka napisał(a):
asiadudzika napisał(a):
wiecie co,ja dostałam wypłatę 1 grudnia i nie za wiele już z niej zostało....

ja dostalam wczoraj wyplate z ZUSU - 206zl!! 😁 😁 😁 szalenstwo!


nio !! szał


możesz poszaleć 😜 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiadudzika napisał(a):
Wanilia a jak Maltan cenowo wygląda?? w aptece kupowałaś?? ja to się męczyłam z Julka dokad ją karmiłam.nie wiem czy przez całe 8 mies można nie nauczyc się dziecka przystawiać poprawnie do piersi??szczerze to nie pamiętam czy zmywałam bepanthen....jak się po karmieniu nałoży to i tak się wytrze we wkładke do następnego...ależ mnie zgaga męczy....

http://www.doz.pl/apteka/s0_0-Szukaj?value=maltan Nie wiem czy mozna się nie nauczyć ale ja się zabrałam do tego źle i w rezultacie mała zamiast porządnie chwycić cyca to ciągnęła za samą brodawkę 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki,zerknęłam sobie i zakupię. to dobrze ze udało się Wam pospać 🙂 jak człowiek lepiej odpocznie to i lepiej się czuje.a z tym 'męczeniem' dziecka dobrze że wyszło,bo nie zawsze to tak działa...czasami jest na odwrót, że dziecko jest takie zmęczone,ze zasnąć nie może.albo budzi się z płaczem.wszystkiego trzeba próbować 🙂 każda rada może być pomocna,chociaż czego jak czego ale jak teściowa mi coś radziła to kota dostawałam 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...