Skocz do zawartości

**wrzesień 2009 :-)** | Forum o ciąży


Moni

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć dziewczynki, gdzie jesteście??
Pomocy potrzebuje.
Natalka nie chce spać w nocy...budzi się o 2 i chce się bawić ze mną do 4-tej. W dzień śpi po 2 godzinki w południe. Potrafi iść spać o 23 /bo wziełam ją na zmęczenie/ a wstała przed moim budzikiem o 5.30.
wierzcie mi, że wymiękam z Tomkiem.... 😉
Miłego weekendu..
ps.patrząc na nadchodzące upały chce nad morze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ata38

    5633

  • Kar_ola

    6268

  • Mimi83

    2040

  • Karola83

    2094

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej laseczki!!!!
U nas tez upalnie, aż za bardzo 🤢 🤢
Poza tym my ciągle na wsi relaksujemy się, bo już niebawem koniec dobrego 😞
Mi wczoraj Szymek takiego orła nosem wywinął o podłogę, że aż krew mi zaczęła lecieć 🥴 Na szczęście szybko udało się zatamować i uspokoić Go, ale ja się tak wystraszyłam, ze szok 🥴 🥴
Ciągle biega po podwórku jak szalony, przed wczoraj zaczął zdrapywać styropian ze ścian od mieszkania rodziców i zaczął Go jeść 🤪 Te małe kuleczki 😁 😁 I chyba wchodzi w fazę buntu dwulatka, bo zaczyna kłaśc się na podłodze i kopac nogami o nią jak mu czegoś nie pozwolę 🤨
Karola ja tak miałam z Szymkiem jak skończył 1,5 roczku, kładł się spać o 23ej 24ej, ja padałam z nóg, a on by biegał dalej, myślę,ze Natce to przejdzie 😉Może skróć jej drzemkę popołudniową do 1 godzinki 😉
Zmykam, miłego wieczoru kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolak to chyba taki etap, który niestety trzeba przetrwać, mi z kolei Łucja budziła się ok 3-4 i tak z 2 godz potrafiła dla odmiany marudzić i mnie wołać, czasem ją brałam do nas ale to nic nei dawało oczywiście poprostu jak jej się znudziło to zasypiała, czasem jak nie miałam sił się ruszać i reagować to poprostu siedziałą w lóżeczku i sobie cos tak jęczała a po chwili brakiem zainteresowania zasypiała.
w sumie to u nas problemów ze spaniem nie ma jak mała nie chodziła do niańki to zaypiała 20-21 a teraz z racji porannych pobudek czasem już o 19 jest w łóżku i przesypia cała noc ewentualnie na mleko budzi się o 4-5 chociaż ostatnie 2 dni to domaga się o 2 🤢
Także Karolka chyba poprostu musisz przeczekać, współczuje Ci bo naprawde masz ciężko bez męża. ale głowa do góry już neidługo wróci i będziesz miala chwilę wytchnienia.

Co do sesji maluchów to naprawdę super wyszła, ja planowałam na roczek małej zrobic ale nei wyszło może na 2gie urodziny się uda.


a tak na marginesie, Wasze pociechy zaczynają cos mówić? bo mi Łucja próbuje ale póki co wymyśla swoje słowa 🤪 a z całego jej repertuaru najładniej wychodzi jej słowo "kupa" i to wcale nie że jej się chce, tylko kiedyś powiedziąłm, żeby nie szła na trawkę bo pieski kupe robią i tak jej zostało 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a moja znowu od 2 dni ma wysoka gorączkę 😞 i nie wiem co to, 3 dni ówka była na wilkanoc a ponoć raz przebyta uodparnia organizm.
oczywiście przez to totalnie nie dosypiam i chodzę jak zombiak, mała robi mi pobudki ok 4 a w nocy wstajężeby jej pić dać itp. więc jestem totalnie zmęczona, ale nadal nie żałuje powrotu do pracy, mało tego A. mówi ze mała rano sama się ubiera bo chce iśc do niani i nie może się doczekać 😁 także jest git 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do słówek to Łucja oprócz podstawowych mama, tata, dziadzia, baba, niania i ciocia ma swoje np.
kamka - kamyk
auko - autko
tita - kita
ninio - miś
i odmienia np. mówi: mamo, tato, dziadziu
coraz więcej powtarza po mnie, kiedyś do sąsiada powiedziłam dzięki i ona powtórzyła 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie wszystkiego naj naj , wczoraj byłam u szwagierki opowiadała mi o sąsiadce co pare dni temu opalała sie na słońcu i zaczeła dziecko rodzić i to miedzy 7/8 miesiącu w domu urodziła ale ona ponoć chora na głowe i dziecko oddała jej jak sobie pomysle że jeszcze 4 miesiące i ja bede miała już przy sobie musze bardziej dbać o siebie i o dzieci moje 🥴 nigdy nieądziłam że wielkie tragiedie mogą spotkać takich zwykłych ludzi jak my wczoraj byłam w sklepie i usłyszałam jak moja znajoma kuwiła do koleżanki co pracuje w centrum że urodzi chore dziecko z wadą umysłową i serca bez rączek i nóg normalnie tragedia ☺️ile jest watre zdrowie dziecka ...............dużo wiecej niż nam się wydaje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laseczki!!!!
Wszystkiego najlepszego kochane mamusie z okazji Dnia Matki 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Asia przykra sytuacja u tych dziewczyn 😞 😞 Kochana dbaj o siebie pamiętaj!!!! 😉
A mi się jakoś tak dziś przykro zrobiło, bo tak poczytałam jak inne mamy piszą,ze ich dzieciaczki dają buzi itp. A mój Szymon raz tylko dał mi buzi, poza tym nie przytula się do mnie wcale, ciągle tylko krzyczy, drapie i gryzie wszystkich 😞 😞 Miałam dziś zorganizować sobie z nim Dzień Matki i obiecałam sobie, ze nie będę na niego krzyczała, ale się nie dało..oszarpałam się z nim tyle, że mam już dość dzisiejszego dnia 😞 W ogóle jakiś humor mam do d...y 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Serdeczne życzenia dla super mam 😘


U nas to nie 3dniówka tylko jak się okazało zapalenie gardła, więc dobrze, że wygoniłąm arka zz mała do lekarza! dostałą antybiotyk i już pojednej dawce nie ma gorączki 🙂

Mimi niestety ale poprostu ni emasz cierpliwości i to jest normalne skoro praktycznie cały czas Szymek jest tylko z Tobą. Mi łucja odkąd jest u niańki to mniej dostaje buziaków i przytulaskow 😞 ale sama sobie biorę co moje a ona się śmieje wtedy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.
Mimi musisz wypracować sobie więcej cierpliwości...przy drugim dziecku bedzie lżej... 🙂
Ja jak nie mam sił juz do Natki wsadzam ja do łóżeczka przymykam pokój i niech płacze...ale 5-10 minut i znów jest kocvhaną córeczka mamusi i nie szaleje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej to moja to taka tuliśka jest daje całusy prawie wszystkim i lubi sie przytulać mimi podobnomuwią że dziewczynki lepiej sie chowają niż chłopaki ale szymcio wyrosnie z tego tylko ty musisz też mu ustąpić i niekrzyczeć na niego a wytłumaczyć mu żle robi mi tez czasem sie zdarza jak na broi mi w kuchni ze krzycze ale ona zaraz zaczyna płakałc z takim żalem wkoncu sama na siebie jestem zła i ją przytulałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dawno mnie tu niiebyło ciepło na polku to z curunią całymi dniami wychodzimy dziewczyny miałyscie robione badanie na toxoplazmozę już ? coo do tego badania pobierają krew tylko ? i jaki koszt prywatnie ? w poniedziałek mam wizyte u gina a badania jeszcze niemam zrobionego ech mam nadzieje ze sie dzidzuś obruci główką w dół ,bo narazie siedzi posladkami i i cieżko go podglądnąc ale doktorka muwiła że wygląda jej to na córkę a ja sie strasznie ciesze bardzo chciałabym miec drugą no bedziemy sprawdzac w poniedziałek iale ja wierze żę bedzie druga i do tego brzusio jak piłeczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mimi tata żołnierz to już ćwiczy co nieco 😁 😁 musisz mu skołować jakis park liniowy dziecko lubi wezwania w tym wieku , moja to też cuduje zawsze musi byc ekstremalnie staje na swoim krzesełku i zeskakuje albo przewroty czołganie i tak dalej ... a na polu to też co bądz wymyśla ostatnio wycieliśmy studzienke od kanalizacji bo stawała skakała z niej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...