Skocz do zawartości

CzerWCowe wieDZmy 2009-----CIaGLe RAzEm MAmuSKI:): | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zefer

    1295

  • MAMULA

    1889

  • zoltri

    1139

  • lucky

    990

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam czerwcowe mamusie. Mam do was pytanie. Moja Lilka skończyła niedawno miesiąc. Ma problem z kupcią... Macie jakieś sposoby dla takiego maluszka na pozbycie się tego problemu? Już dałam jej rumianku, ale nie pomaga. Trzy dni już nie robiła i męczy się bardzo, nie może spać, stęka, pręży się no i brzusio twardnieje... Dodam tylko że purtusia bardzo dużo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Żanka napisał:
Witam czerwcowe mamusie. Mam do was pytanie. Moja Lilka skończyła niedawno miesiąc. Ma problem z kupcią... Macie jakieś sposoby dla takiego maluszka na pozbycie się tego problemu? Już dałam jej rumianku, ale nie pomaga. Trzy dni już nie robiła i męczy się bardzo, nie może spać, stęka, pręży się no i brzusio twardnieje... Dodam tylko że purtusia bardzo dużo.

Moja rada- pocwicz z nia, u mnie działa 😉 A tak powaznie to poszłabym do pediatry-3dni bez kupy to duzo 🤢
Niebus, podrzuc Małego do babci- to działa!!! 🙂 Ty tez musisz odpoczywac.Daj mu moze smoka- trzymam za Was kciuki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Żanka napisał:
Witam czerwcowe mamusie. Mam do was pytanie. Moja Lilka skończyła niedawno miesiąc. Ma problem z kupcią... Macie jakieś sposoby dla takiego maluszka na pozbycie się tego problemu? Już dałam jej rumianku, ale nie pomaga. Trzy dni już nie robiła i męczy się bardzo, nie może spać, stęka, pręży się no i brzusio twardnieje... Dodam tylko że purtusia bardzo dużo.


Hej moja mała miała to samo.
Jeśli jest na piersi to możesz ją tylko dopajać wodą z glukozą bo możesz mieć za mało cukru w pokarmie i to jest tego powodem nie podawaj jej żadnych herbatek bo to też powoduje zaparcia. Jeśli nie zrobi ci kupy przez 24 h to daj jej 1/4 czopka glicerynowego dla niemowląt zaraz jej ulży ja tak robiłam i robię po co ma się męczyć.
Jesli jest na bultki i piersi to kup sobie mleko Bebilon comfort 1 dla dzieci z tendencją do kolek i zaparć ono jestę gęsciejsze od zwykłego więc musisz wymienić smoczek do butelki na szybszy bo inaczej nie pociągnie go.
Jesli będzie miała tak jak moja to czopki zawsze miej w lodówce bo moja skończy zaraz 3 miesiące i problemy ma w dalszym ciągu ale już nie takie jak w pierwszym miesiącu.
mam nadzieję że pomogłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ćwiczenia na moją nic nie dawały ale faktycznie zacznij od tego. Ja to mleko modyfikowane polecam każdemy bo jest faktycznie dobre 🙂

Aniutka ja elocom stsuję tylko doraźnie bo jest to silna maść ale bardzo skuteczna a w płynie o nim nie słyszałam 🥴 tylko maść i krem ale krem jest dla starszych dzieci moja ola go używała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć laski

Na ciemienuche też mam elcom ale w płynie, super skuteczna rzecz. Posmarowałam raz i już widze efekty 🙂 a nie to co z tymi ropieniami, nadal kubuś ma zsypaną cłą główeczke 😞

A kupki, to faktycznie problem ale 3 dni bez kupki to naprawde dużo. Pomóż maleństwu czopeczkiem. Mój maleńki ma już 10 tyg i nadal ma problemiska z kupskiem.

A pogoda dzisiaj totalnie pod psem.
Zostalismy z Kubusiem sami, ani na spacerek wyjść ani w odwiedzinki 😞 szkodka, piecuszymy się dzisiaj w domku 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko to rzeczywiscie wygląda na rozpuszczenie a nie na koleczki. To teraz mnóstwa cierpliwości w oduczaniu. Ale dasz rade!!!

Ja na razie na kubka nie krzycze, podobną mam złotą cierpliwość ale i taka sie kończy. Ale za to meżulek jak wróci w nocy z pracy a mały daje koncert nad ranem to krzyknie i to pożądnie, to aż mnie sumienie boli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Goś!ta maść to super sprawa,wiec dobrze zrobisz jak sobie załatwisz 🙂

ja tez nie krzycze na Janka, ale jak już jestem poddenerwowana, i głosno cos powiem, własciwie sama do siebie, to mąż mnie poprawia abym sie nie unosiła przy dziecku 🙂 taki, mądry, a pewnie jakby siedział z nim 24h na dobe to pewnie by mówił inaczej...taka odskocznia aby gdzies wyjsc czy komus podrzucic dziecko na kilka godzin to dobra sprawa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Czerwcowki!

Niebo, wklejam kawalek artykulu, moze on Ci pomoze wyjasnic zachowanie Twojego synka...Moj tak mial ostatnio, ze byl marudny, mniej jadl, nie chcial spac i ciagle na rekach. I przeszlo po trzech dniach, wiec to moze nie sa kolki ani rozpieszczenie 😉 Pozdrawiam.

7 skoków rozwojowych, jakie występują w ciągu pierwszego roku życia dziecka


Czarne tygodnie oznaczają okresy marudzenia i czasem dziwnych i niezrozumiałych zachowań maluchów (hmmm.... trochę duzo tego czarnego na wykresie )
Tygodnie z piorunem to "punkty kulminacyjne" czyli już wiemy kiedy z domu uciekać i nie wracać.
a podczas tygodni ze słoneczkiem mamy małego aniołka, kochanego cukiereczka zadowolonego z życia.

Nie są to okresy związane z rozwojem fizycznym, ale rozwojem układu nerwowego czyli psychicznym. Rozwoj mózgu i systemu nerwowego sprawia, że dzieci poddawane są jeszcze wiekszym bodzcom, doznaniowym niz dotychczas. Stad stres, trudnosci w zasypianiu i ogolny niepokoj. Nie martw sie, to potrwa ok tygodnia. Kazdy skok poprzedzony jest bezposrednio okresem, kiedy dziecko jest marudne, ma problemy ze spaniem i wymaga wiecej uwagi od rodziców. Moze niekiedy sie wydawac, ze dzieci nawet cofnely sie w swoim rozwoju, natomiast, gdy nastepuje sam skok czesto ma sie wrazenie, ze dziecko nauczylo sie wielu nowych rzeczy doslownie przez jedna noc. Na poczatku okresy sa krótkie, moga trwac pare dni a im dziecko jest starsze, tym okresy te sa dluzsze.
(Uwaga: dzieci urodzone np. 2 tyg pozniej przechodza swoj skok 2 tyg wczesniej i odpowiednio dzieci urodzone wczesniej przechodza to pozniej. Wszystko zwiazane jest z rozwojem mozgu dziecka).

Okresy skokow:

5 tygodni (wrazenia),
7-9 tygodni (wzory),
11-12 tygodni (niuanse),
14-19 tygodni (wydarzenia),
22-26 tygodni (relacje- lek separacyjny),
33-37 tygodni (kategorie),
41-46 tygodni (sekwencje)

Jakie sa symptomy kolejnego skoku?

Przewaznie dziecko "chce z powrotem do mamy", zaczyna byc marudne, wymaga ciaglej uwagi, gorzej je, gorzej spi lub nagle przestaje robic to czego sie juz nauczylo tak jakby cofalo sie w swoim rozwoju. Taki kryzys jest dla mamy i dziecka bardzo stresujący bo z punktu widzenia dzidzi nagle wszystko się w jego światku zmienia i jest przestraszone, stąd to wiszenie na mamie i cycku- bo tam czuje się najbezpieczniej. Mamy czują się sfrustrowane ciągle płaczącym dzieckiem, i nie rozumieją co się z nim dzieje.

Skok w wieku 5 tygodni

Dziecko zaczyna byc bardziej uwazne i ”obudzone”, wszystkie zmysly sa wrazliwsze niz wczesniej. Od tej pory dziecko slyszy, widzi czuje zapach i smak zupelnie inaczej niz dotad i to moze sie mu wydawac niezrozumiale i przerazajace. Jedynym sposobem wyrazenia tego strachu jest krzyk i placz oraz szukanie bezpieczenstwa w ramionach rodziców.

Nowe umiejetnosci:

- Patrzy slucha uwazniej i dluzej
- Jest bardziej swiadome dotyku, zapachów
- Usmiecha sie po raz pierwszy lub czesciej niz przedtem
- Uklad pokarmowy moze funkcjonowac lepiej np dzecku odbija sie rzadziej,
rzadziej wymiotuje
- Moze plakac prawdziwymi lzami po raz pierwszy


8 tydzień

Dziecko zaczyna rozróżniać wzory w dźwiękach, zapachach i smaku, zauważa, ze jego dłonie należą do niego i jakie to uczucie gdy trzyma sie rece ponad glowa czy przed sobą. Dziecko zaczyna mieć kontrolę nad swoimi ruchami ale nadal są one nieskoordynowane.

Nowe umiejetnosci:

- Podnosi glowe
- Przekreca sie ze strony na brzuch i plecy
- Kopie nózkami i macha raczkami
- Chce siedziec na Twoich kolanach
- Dotyka przedmiotów
- Próbuje złapac przedmiot
- Trzyma przedmiot
- Patrzy na ludzi wokół
- Patrzy na wyraz twarzy
- Patrzy na przedmioty, które sie świecą
- Wydaje krótkie dźwieki i słucha siebie samego
- Lubi słuchać piosenek

Nie wszystkie dzieci umieja robic to wszystko – rózne dzieci preferuja rózne czynnosci i róznie intensywnie je cwiczą.


12 tydzień

Jak wcześniej możesz zauważyc, że dziecko jest bardziej krzykliwe, marudne, spi i je gorzej lub jest cichsze niz przedtem. W wieku 12 tygodni dziecko wkracza w swiat zniuansowany: dziecko uczy sie rozumiec delikatne różnice i zachowywac sie zróżnicowanie. Może np. słyszec róznice w tonie głosu, zauważac jak zmienia sie światlo w pokoju, kiedy slonce skryje sie za chmure. Zauważysz, że ruchy dziecka są bardziej miękkie kiedy wyciaga rączki, by coś schwycić lub gdy odwraca głowe śledzac jakis ruch.


Nowe umiejętnosci:

- Potrafi skoordynowac ruchy oczu i glowy sledzac ruch
- Podnosci sie do pozycji siedzacej trzymajac sie Twoich dloni
- Odpycha sie obiema nózkami lezac w foteliku lub na kocu
- Łapie przedmioty obiema raczkami
- Wklada wszystko do buzi
- Oglada i bawi sie rączkami
- Zauważa, że może piszczeć i zmienia ton glosu
- Robi bąble ze śliny
- Wyraźnie daje do zrozumienia, że jest znudzone gdy np - zbyt dlugo patrzy na
ta sama zabawke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martucha dzieki! moj synek ma chyba wlasnie skok 🤢

a tu znow ja 🙂 Gos tu pomniejszyłam fote wlasnie windows pictures manager: [img size=381]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/cz2.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello ;-))
Kupki dziecko karmione piersia moze nie robić nawet 5 dni - to jest zupełnie normalne jeśli nie ma zaparć to wszystko jest ok.
Moja Hanka robi raz na 3 dni ;-))) Peditra powiedział ze to normalne przy karmieniu piersią nie ma zaparći pierdzi.
Wit K podaje od 1 tyg zycia.
Niebo moja ma tez takie dni jak Tymek -cierpliwości nie daj się teroryzować.
Ja juz wychodze na prostą -nie ma noszenia na rączkach robie tak jak Anulka - trudno niech krzyczy.
Daj mu pic aby gardła nie zdarł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny!
biedna Niebo 😘
a mojej królewnie dziś wpadło coś do oczka i było strasznie 😞
Żancia - moja mała też robi kupkę bardzo rzadko i też pediatra mówi że to normalne przy karmieniu piersią (może robić i przy każdym karmieniu, może i raz w tygodniu), no ale skoro się męczy to lepiej jej coś podaj
rety jestem ciągle zmęczona
trzymajcie się cieplutko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mistrzostwo swiata Hancia w kolczyczkach! Śliczna jestem!!!

Mój Kubek dzisiaj też kupki nie zrobił mam nadzieje ze zrobi przez noc jak nie to czopek pójdzie w ruch. Przy karmieniu piersia moze do 5-ciu dni nie robić, potem spoojnie nadrobi. Ale na sztucznym szybko scina kupki i robi zatwardzenia, stad potrzeba regularnego wypróżniania 🙂

BHRKA spokojnie też jestem stale zmęćzona a na dodatek tak paskudnie boli mnie dzisiaj głowa ze ledwo na oczy patrze ale na brzuszek jestem jeszcze w stanie zagladnąć.

My już po kapaniu mały juz odpłynął na kraine sen, a ja mam chwile dla siebie.

U mnie też nie ma noszenia na rączkach - skończyły sie dobre czasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiedzcie mi panie po CC bolą was brzuchy, mnie strasznie bolą jajniki i cały szew po cesarce, byłam na kontroli dr stwierdziła ze wszystko ok a mnie czasem tak boli ze dotknąć podbrzusza sie nie mogę 😞 mój juz sie wkurza bo nawet nie mam ochoty na kakałko, bo co to za przyjemnosć skoro mnie boli 😞

O właśnie laseczki doradzcie mi co mężulkowi kupuje się na pierwszą rocznice ślubu??? Bo nie mam natchnienia, jakaś rozkojarzona jestem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moj to srajdek, ciagle robi 🙂 i pruczki tez wiec chwała mu!
jem tak zeby mu nie zaszkodzic a malo daje sztucznego wiec raczej nie powinien miec problemow. ale nigdy nie wiadomo.

Sabincia Haneczka pierwsza klasa!

my na pierwsza rocznice bylsmy na dobrej kolacji, juz nie wspomne,ze ja zapomnialam o niej i o 20tej sobie przypomnialam 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...