Skocz do zawartości

CzerWCowe wieDZmy 2009-----CIaGLe RAzEm MAmuSKI:): | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
APEL O POMOC
Kamila urodziła się 14.06.2009 w szpitalu na Inflanckiej w Warszawie.
Moja ciąża przebiegała wspaniale. Ćwiczyłam do ostatniego dnia ciąży i czułam się świetnie. Jednak odkąd pamiętam zawsze wszyscy mówili " Jak ty Zośka urodzisz z takimi wąskimi biodrami?". I trzech wykwalifikowanych lekarzy mnie mierzyło w czasie ciąży i sprzężna 18 była dla nich wystarczająca do urodzenia ważącej 3650g córeczki.
Trafiłam do szpitala w nocy, po tym jak odeszły mi wody. Jednak zaczęto podawać mi oksytocynę z powodu braków skurczy. Dodam też, że poród przebiegał bardzo powoli, a główka nie chciała schodzić...Gdy zaproponowałam z mężem Pani anestezjolog, że może jednak wykonają cesarskie cięcie, obruszyła się, że teraz wszystkie chcą cc i w głowach nam się poprzewracało...
I tak, gdy główka dziecka w końcu jakoś zeszła, barki się zaklinowały, lekarz wylądował na moim brzuchu, a położna z całej siły ciągnęła Kamile za głowę. Gdy Mała wyszła wszyscy mieli nietęgie miny- bo nie oddychała i nie ruszała się. Podano tlen i odśluzowano - dostała 7pkt Apgar.
Nikt nic mi nie chciał powiedzieć ale od razu gdy ją zobaczyłam wiedziałam, że uszkodzili Kamie rączkę. Standardowo otrzymałam odpowiedz- samo dojdzie do siebie...
Kolejne doby w szpitalu były koszmarem- nikt, oprócz męża mi nie pomógł, tylko leżałam i płakałam
Serdeczna przyjaciółka- rehabilitantka NDT, przyjechała w drugiej dobie obejrzeć Małą i powiedziała mi jak poważny jest Jaj stan...
Od tej pory ciągle Kamilę rehabilitujemy- w domu, prywatnie oraz byłyśmy już na dwóch turnusach w Dziekanowie Leśnym. Widać postępy naszej ciężkiej pracy, choć Kamila wylewa mnóstwo łez w trakcie ćwiczeń.
Na początku, w szpitalu Kamila ruszała tylko paluszkami. Po paru dniach ruszył nadgarstek.
Teraz, kiedy Mała ma ponad 3 miesiące zaczęła aktywniejsza być cała kończyna górna- podnosi ją powyżej 90 stopni. Każdy cm to radość...
Po konsultacji z prof. Gilbertem (międzynarodowej sławy neurochirurgiem) , która odbyła się 19 września w Dziekanowie Leśnym, okazało się, że Kamilka jednak musi być operowana, gdyż inaczej nie odzyska sprawności rączki. Operacja musi być wykonana jak najszybciej, bo tylko wtedy przynosi oczekiwane efekty. Niestety koszty operacji przekraczają nasze możliwości finansowe ( 5000 Euro + koszty podróży i pobytu). Dlatego też bardzo prosimy o pomoc ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe na operację Kamili.
Zosia Budkiewicz z mężem

Dane konta, na które należy dokonywać wpłat

FUNDACJA SPLOTU RAMIENNEGO w WARSZAWIE
ING Bank Śląski O/Krucza 51, 00-022 Warszawa
Nr konta: 97 1050 1025 1000 0022 3887 9981


tytułem: darowizna na leczenie i rehabilitację Kamili Budkiewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zefer

    1295

  • MAMULA

    1889

  • zoltri

    1139

  • lucky

    990

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Zosienko, bardzo mi przykro, wiem co przezyłas, mialam dokładnie tak samo. Moja córka ważyła 3700, poród był błyskawiczny do momentu, kiedy po jednym parciu wyszła główka. Bark sie zaklinował. Zrobilo sie zbiegowisko, wszyscy krzyczeli, lekarz z położną walili mi łokciem w brzuch, małą dosłownie wyszarpywali za główkę. W końcu się udało. Mała była cała w siniakach z poobdzieranym naskórkiem. Na szczęście u nas nie doszło do uszkodzenia nerwu, jedynie do złamania obojczyka...nikomu nie przyszło wcześniej do głowy, że może być problem, bo pierwszą córkę urodziłam błyskawicznie...

Jeśli można pomóc to bardzo chętnie, może wkleisz swój post na stronie głównej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ZOSIA TAK BARDZO MI PRZYKRO I WAM Z CAŁEGO SERCA WSPÓŁCZUJĘ 😞 😞 😞 😞AŻ MI NORMALNIE ŁZY POLECIAŁY JAK TO PRZECZYTAŁAM.

A MOŻE BY JAKOŚ NA NASZEJ KLASIE SPRÓBOWAĆ POWKLEJAĆ TĄ WIADOMOŚĆ 🥴
ALBO NA ALLEGRO WYSTAWIĆ AUKCJĘ CHARYTATYWNĄ 🥴 BO WIDZIAŁAM,ŻE TAK LUDZIE ROBIĄ,A KURDĘ TO SĄ BARDZO DUŻE KOSZTY,ALE JAKOŚ WSPÓLNYMI SIŁAMI UDA SIĘ UZBIERAĆ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka7 napisał:
ZOSIA TAK BARDZO MI PRZYKRO I WAM Z CAŁEGO SERCA WSPÓŁCZUJĘ 😞 😞 😞 😞AŻ MI NORMALNIE ŁZY POLECIAŁY JAK TO PRZECZYTAŁAM.

A MOŻE BY JAKOŚ NA NASZEJ KLASIE SPRÓBOWAĆ POWKLEJAĆ TĄ WIADOMOŚĆ 🥴
ALBO NA ALLEGRO WYSTAWIĆ AUKCJĘ CHARYTATYWNĄ 🥴 BO WIDZIAŁAM,ŻE TAK LUDZIE ROBIĄ,A KURDĘ TO SĄ BARDZO DUŻE KOSZTY,ALE JAKOŚ WSPÓLNYMI SIŁAMI UDA SIĘ UZBIERAĆ.

Dzieki Aniu.O nk juz myslalam i planuje tez tu działac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurde nie było mnie bo my leżakujemy :Piotrek ma wolne i do tego urodziny,a tu wszystko już wiadomo z Kamilką 😞

Zosiu
bardzo mi przykro i pomożemy w miarę mozliwości 😘
Powinnaś to opisac w gazetkach przynajmniej w tych których miałas te sesje ,moze kogos w koncu ruszy sumienie!

Baetko
nie mam pojecia ile kosztuje przesyłka ,bo zawsze jak coś wysyłałam to drobiazgi i w kopertach bąbelkowych to kosztowało grosze ale taka paka to nie wiem 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka zołzy

Zosiu ale mi przykro a miałam nadzieję że obejdzie się bez operacji 😞 ja również wysyłam wiadomoścna nk i pomogę w miarę możliwości 😘

teraz nie mam czasu się rozpisywać ale juto wpadnę i napiszę co i jak 🙂

jędzy wstrętne ja wam nawtykam:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zosiu wysłałam maile do moich znajomych i na nk tez wstawiłam 😘
Napisałam też do mojej kumpeli z fundacji dziecięca fantazja może jaiś sponsor się trafi 🥴

A nie byłam u was dzisiaj bo radek miał wolne więc nie muszę pisać co robiliśmy:P

buźka i dobrej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nadrobiłam pare godzin. byłam dzis pierwszy raz w tym roku w szkole językowej na zajęciach. zwykle ucze grupy gimnazjum wzwyż, rózne grupy zawodowe, itp. a w tym roku mam 6ciolatki..laski, ja byłam po 45min spocona jak mops... 11 dzieciaczków, jedno całe zajęcia płakało za mamą, 2gie temperowałao 45min ołówek, 3cie z ADHD skakało po ławkach, 4te coś sobie kolorowało, 5i6 omawiały jakąs bajkę, a reszta w ogóle była mega znudzona....musze odreagowac, ale ogólnie śmiac mi sie chce 😉

zosia-zostawiłam Ci wiadomośc na NK, nie będę się tu rozpisywać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NO BIEDNY KUBUŚ,MUSI SIĘ MĘCZYĆ TAK 😞

A MOJA ZMORKA PADŁA O 18 I ŚPI,ALE BĘDĘ JĄ MUSIAŁA ZARAZ OBUDZIĆ I PRZEBRAĆ,BO ONA W CIUCHACH ZE SPACERU ŚPI 🤢 I NAKARMIĆ JESZCZE.

A BYŁAM SIĘ DZISIAJ SPYTAĆ O KOLCZYKI DLA NIUNI OD KIEDY MOŻNA PRZEKŁUĆ,TO PANI POWIEDZIAŁA,ŻE OD URODZENIA,A SIĘ PYTA ILE MAŁA MA TO JAK POWIEDZIAŁAM,ŻE NIEDŁUGO 4 MIESIĄCE TO POWIEDZIAŁA,ŻE I TAK PÓŹNO 🤪 WIĘC W PIĄTEK IDZIEMY PRZEKŁUĆ USZKA:P :P BO MA DOSTAĆ NOWE KOLCZYKI POD KONIEC TYGODNIA,A DZISIAJ MIAŁA TYLKO JEDNE I NAM SIĘ NIE PODOBAŁY 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka
dokładnie o tym samym myslę ,bo Olivka dostała piekne kolcxzyki na chrzest od chrzestnej i walcze o pozwolenie od męża bo za chiny nie chce sie zgodzić a podobno im wczesniej tym lepiej bo dziecko jest nieswiadome a starsze juz czai i sie boi ,a płacze mniej niz przy szczepieniu bo wiem jak moja siostra przebijała Emilce to tak było ,rozpłakała sie jak juz było po fakcie chyba przez zamieszanie wokól niej:P A piotrek mówqi że przekłuje jej jak skończy 18 lat,hihihi i wtedy moze sobie nawet tatuaz zrobić 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MI WŁAŚNIE DZISIAJ TAK KOSMETYCZKA MÓWIŁA,ŻE CZYM PRĘDZEJ TYM LEPIEJ SIĘ GOJĄ ITP 🙂JA MAM KOLCZYKI TEŻ,ALE KUŁECZKA WIĘC BĘDZIE NARAZIE NOSIŁA TE LECZNICZE,BO ONE MAJĄ FAJNIE ZABEZPIECZONE TE WKRĘTKI Z TYŁU,ŻEBY JEJ SIĘ NIE WBIJAŁY,JESSI PRAWIE ROK NOSIŁA TE LECZNICZE,ŁUKASZ TEŻ COŚ NAPOMKNĄŁ,ŻEBYŚMY POCZEKALI DO ROCZKU,ALE JAK USŁYSZAŁ,ŻĘ TA BABKA TO POWIEDZIAŁA TO SIĘ ODRAZU ZGODZIŁ 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekujemy za kfiatulce 🙂 Kubuś nam padł o 20, pierwszy raz poszedł spać na kaszce kukurydzianej, bo ta moja mała zmorka stale głodomora zalicza w nocy. Moze przytka mu ta kaszka głoda. Do południa wciał cały soiczek jabuszek i zaraz wył. ZJadł 150 nie minęłą godzina i znów głodny... Normalnie głodomorek po mamusi 🙂

Nimfomanki pozazdrosze Wam, ja mam na razie wizytacje cioci @ 😞 zresztą i chłopa w pracy z bolacym zębem to i tak nici 😞

"Wyznania zakupocholiczki" - pasuje Ci jak ulał 🙂

A ja Kubusiowi nic nie przebije 😞 ale za to mu taką bryke kupie
http://www.allegro.pl/item736951569_samochod_auto_peg_perego_gaucho_power_24v_jepp.html
aż piszczał jak siedział ze mna przy kompie. Już wie co dobre 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...