Skocz do zawartości

CzerWCowe wieDZmy 2009-----CIaGLe RAzEm MAmuSKI:): | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zefer

    1295

  • MAMULA

    1889

  • zoltri

    1139

  • lucky

    990

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
DZIĘKI BHRKA 😘 😘 😘 😘

ZOLTRI CIESZ SIĘ,ZE SIĘ TAK SUPER ETHANEK ROZWIJA,BO JA SIĘ CZASAMI MARTWIĘ ,ŻE VANESSKA JESZCZE NIE SIĘGA TAK DOBRZE PO ZABAWKI I JEJ GŁÓWKA JESZCZE TROSZKE SIĘ BUJA 🤢 I SIĘ ZASTANAWIAM CZY WSZYSTKO OK 🥴 ALE W KOJU TEZ SIĘ OBRÓCI O 180 STOPNI 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc migotki 🙂

Bharka jutro kwiatek dla Ciebie razy dwa bo mialam dac dzisiaj wieczorkiem ale rozpedzilam sie zapominajac o tym i dalam Zoltri za te Spa a zapomialam,ze byl obiecany for you...dlatego jutro z ranca w przeprosinach a drugi za to,ze mam zgranego pdf 🙂

dzisiaj z mala wojowalam...chyba cos jej jest! jutro idziemy na badania krwi- sprawdzic czy ma jeszcze ta lekka anemie...a poza tym w czwartek do lekarza na konsultacje...i musimy odwiedzic okuliste bo w lewym oczku ciagle pojawia sie hmm???no ropa to nie jest ,nie jest to tez zielona ani zolta ropka...tylko taki bialy spioszek-lata po galce ocznej a pozniej jest w rogowce 🤨 nie wiem co to... 🤨 moze nic szczegolnego ale wole miec spokojna glowe...poza tym panie na szczepieniu pytaly sie czy Nadia jest np.bardzo marudna...a po osatnich strzalach jest strasznie marudna...ale moga to byc zebulki...wiec idziemy do lekarza 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulka7 napisał:
WIEM ZOLTRI,ALE MOJA WOGÓLE NIE LEŻY NA BRZUCHU,POPROSTU KRZYCZY I JUŻ OD URODZENIA WIĘC JEJ NIE ZMUSZAM


Anulka dont worry kazde dziecko rowija sie idywidualnie-jedne bardzo szybko inne pozniej a jeszcze inne pozniej...spokojnie 🙂

ostatnio przygotowywalam Nadie do kapieli i polozylam ja na pleckach i robilam swoje...odwrocilam sie na chwile i oniemialam jak ja zoabczylam...lezala na brzuchu...srece walilo mi jak dzwon-sprawdzalam czy sobie czegos nie uszkodzila 🤪 a ona najspokojniej w zyciu sobie gadulila...moze to i dobrze...ale przez to juz wiem,ze juz nie lezy spokojnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zoltri napisał:
anulka moj tez ryczal cos nowego dla bobo ale powoli sie przyzwyczail.....kathy mojemu jak ropialo to czasem na calej galce bylo i wlasnie takie bialawe ale naszczescie ropienie przeszlo po 3 tyg



no wlasnie Zoltri Nadia ma tak jak piszesz tez na calym oku takie bialawe...stosowalas cos???rumianek???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kathy, ja dzis tez sie tylko odwrociłam zeby wode do wanny nalac, Mała w tym czasie lezała na przewijaku na stole w kuchni i piskała. ona ostatnio sie odpycha nogami i tak podskakuje dupką, i normalnie w ost chwili ją G złapał, bo sie tak odepchnęła, ze głową juz była poza stołem....masakra.

poza tym od kilku dni ma frajde łąpiąc mnei za włosy, a dzis to ciągła mnie tak ze cała głowa mi latała...w dodatku jak ja karmię to bokiem lezy przy cycusiu, i ta wolną ręką wywija na wszystkie strony, wali mnie po buzi, ciągnie za nos, za ramiączko ze stanika, drapie...co za laska... i piszczy,i gaduli, i obraca się wokół własnej osi, szczegolnei na matce (szuka szeleszczącego słoneczka..), ale z plecków na brzuch sie jeszcze nie obraca. zbrzuszka tak,a le na brzuch to w połowie, tylko pokapowac nei potrafi co dalej zrobić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki 🙂
jestem juz po swietach w BB i u mamy więc troszke siedze z nią a nie przy kompie,w piątek przylatuje P i mamy kupę załatwien z tym domem,więc tez mnie nie będzie

Dzis byłam z Olivką u pediatry i jest wszystko superowo ,nie dała sie zbadać najpierw bo tak fikała ,robiła mostki ,i śmiała sie ,pani doktor była zachwycona jej zachowaniem,mam narazie dawać jej tylko zupki przynajmniej przez 2 tygodnie i potem moge zacząć mleko ale to AR,dla ulewaczy-antyrefluksowe-drogie jak cholera ale cóż musze zrobic zapas bo w Dublinie go nie ma,Puszka 400g-27zł-z BEbilonu.
Owoce moze jesc ile tylko chce bo podobno to nie zmienia apetytu dziecka i nie liczy sie jako posiłek tylko deserek więc od tygodnia juz wcina codziennie słoiczek jabłko z marchewką ,jabłko z morelami ,z bananem itd.codzień coś innego i jest wszystko ok.
Waży 6500g,więc do grubasów nie należy i mierzy 64cm.

W nagrode za wzoerowe zachowanie u lekarza dostała kolczyki do uszków i już mam 100% dziewczynkę,teraz czekam na włoski zeby spinki zapinać.


Co tu sie działo przez te kilka dni jak mnie nie było???
poproszę o krótkie streszczenie 😞
wpadnę rano poczytać ,bo jutro mam luzy to zobacze co u was 😘 😘

DOBRANOC 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to ja nie mowie ile pudzian ...nadia dluga jak cholerka dluzsza od pudziana chodz jak bede w pl to pediatra go zmierzy


Kathy ja przemywalam rumiankiemi woda przegotowana albo roztworem soli fizjologicznej


a pomoglo mocne nasaczanie wacika i kladzenie na oku jak malego na bok lekko przekrecilam...woda splywala do oka i mu czyscila cale kilka dni takiego zabiegu i zniklo


Anulka znalazlam pajaca z cartersa haha u mnie w kolekcji dostal go od przyszlej chrzestnej i to jest jeden z najlepszych i do tego ma bluzeczke na dlugi rekaw komplet....tylko ze chyba oni maja porabane rozmiary on niby jest na 9 miesiecy a on go nosi od dwoch miechow i przymaly!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Buziaczek dla Goś i Olivci!!!

Aure mówisz zaczep, czyli to nie jest tak jak tradycyjna huśtawka wiercona do futry? Pytam moze idiotycznie ale chętnie kupiła bym małemu takiego skoczka ale jeśli trzeba wietrać to odpada. Geniusze nam gudowali blok i centralnie na jedyną futryną jaką w domku mam do pełnego wykorzystania wstawili nam puszke z korkami od prądu więc d... zbita i po huśtawce.

Kathy mnie też nawala jak oszalała, mam nadzieje ze to nie jakieś objawy grypy. Gorączke w niedziele juz zaliczyłam.

Anulka powinnaś ukłądać małą na brzuszku, stopniowo po kilka minutek jeśli się tak bardzo meczy. To wzmacnia mięśnie karku i grzbietu - a to baaaardzo niezbędne. Śmieje sie ze Kubuś przez to ze całą noc na pleckach z rozwórką szaleje to nadrabia przez dzień i ani go na 5 minut na pleckach nie ułożysz. Fik i już brzuszek. Ale powiem szczerze że odkąd tak pokochał brzuszek znikły wiaterki, a i jego rozwój ruchowy baaaardzo sie rozpędza. Teraz jest już na etapie oglądania swiata na czworakach. Spróbował raz, wyszło i pokochał tę pozycje 🙂 Próbuje nawet przesuwać się do przodu, tak jakby próbował raczkować. ALe jeszcze sobie nie radzi z równowagą i ciap na brzuszek. Złości się ale znów dupcia w góre i tak wkoło... kocham postępy mojego maluszka...

A tak apropo dzwoniły do Was ankieterki z pampersa??? Przeankietowały mnie przez 25 minutek !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anulka chcesz takie http://www.matalan.co.uk/fcp/product/fashion-to-buy-online/Shoes/All-Over-Fur-Faux-Suede-Soft-Sole-Boot/9684&resultsPerPage=100&attrList=Dept,brand

czy takie
http://www.matalan.co.uk/fcp/product/fashion-to-buy-online//Gold-Knot-Detail-Soft-Sole/9682
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edi - my też jutro szczepienie 🙂 oby nasze laseczki dobrze zniosły
Kathy 😠 😠 hihi żartuje - nie wygłupiaj się 😉

Goś - super wieści i Olivka może wszystko wcinać fiu fiu dobrze jej 🙂

a ten rozwój jest naprawdę indywidualny - my kładliśmy naszą dzidzie na brzuszek raczej rzadko no i tak jak nam się przypomniało... no a od jakiegoś tygodnia czy dwóch wciąż tylko z plecków na brzuszek się obraca- co prawda jeszcze nie raczkuje ale dupkę już unosi i się przesuwa strasznie i na łóżku to ją zostawiam tylko jak jest przysunięta do ściany - dziewczyny uważajcie bo jak nawet wasze maluchy jeszcze się tak nie przewracają to lada chwila będą

Zoltri Carters ma różną rozmiarówkę np. na jednym pajacu mam napisane S 🙂 no i rękawki są tuż za łokieć ale jakoś na długość jest ok(używam go od pierwszych dni życia 🙂) równolegle zakładam jej jakieś półśpiochy i koszulki które nie są za duże a są na 6 miesięcy buuu

dobra wszyscy już śpią więc i ja mykam
słodkich snów ciotki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
otwieram dzień babulce.
nocka w miare, 2-3 pobudki, sama juz nei pamiętam ☺️
za oknem biało. nie mocno, ale jednak biało 🙂
nie wiem czy mi ją dzis zaszczepia, bo grzesiek jakis zasmarkany chodzi, Mała wczoraj pare razy kichła i zakaszlała, ale nic ponad normę...zobaczymy co lekarka powie. pewnie dzis juz będzie mi o tym glutenie gadala. ona jest za podawaniem, a nasza prywatna przeciw..nie wiem co zrobic, bo ost w TV oglądałam program ze to warto dzieciakom dawac..ja jeszcze zadnych kaszek K nie dawałam, Wy to juz ten gluten podajecie od dawna...

wykorzystalismy wczoraj w rossmannie ta książęczke hippa która była w pudełku hippa. mamy zapasy głównie pielegnacyjne, ale zywieniowe tez 😉 odebraliśmy tez to następne pudełko z gignatyczną łyżeczką 🙂 i na tym chyba koniec. niby pisze ze dzis przy szczepieniu powinniśmy dostac jeszcze inne pudełko, chyba z bobovity, ale oczywiście malutkimi literkami jest dopisane ze promocja sa objęte miasta z ponad 100.000 mieszkańców, więc moja dziura odpada;( 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Edi! cześć Śpioszki 🙂

no my mamy już pozamiatane bo jak udało mi się dodzwonić do przychodni nie było już bloczków na stronę zdrową do naszej lekarki - 🤢 a dodzwoniłam się o 7:30 - a rejestrują od 7:15 do 8! (próbowałam wcześniej ale ciągle trafiałam na zajęte 😞 - jutro muszę spróbować znowu) kurde.... bo było ostatnimi czasy tyle chorych dzieci że nawet nie otwierali strony zdrowej - ale jak jutro będzie strona zdrowa przez 2 godziny u tej babeczki to i tak tylko 8 osób przyjmie!!

Edi moja też wczoraj kichnęła pare razy i nawet kaszlnęła - ale tak jakoś bardziej jakby się zakrztusiła więc myślę że podobnie dziewczyny mają 🙂 - i na pewno Twoją zaszczepią - kwiatuszek dla Was na to szczepienie

no i moja lekarka też jest za tym żeby do 6 miesiąca nie podawać niczego, i lekarka u której byłam do której mama z nami chodziła - wbrew ich zaleceniom podałam 3 razy kaszkę i teraz jabłuszko i Rozalce bardzo smakuje 🙂 ale właściwie też nie wiem co robić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...