Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
kochane moje życze słodkich snów.. Kinia masz racje da sie przyzwyczaić do naszych mam

i cruella masz racje dużo przetrwa 🙂)

montus nie tylko Ty tak zasypiasz moj maz ma to samo jak się we mnie wtyli ...(chyba robie za mieka poduszke) 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anula mam nadzieję że to tylko niepotrzebna panika ale oczywiście koniecznie zrób badania. Trzymam kciuki 😘

A na poprawę humoru poczytaj o pomyśle moim i Cruelli 🙂 Wakacyjny zlot marcowych czarownic:laugh: :laugh: O! Nawet tytuł wymyśliłam:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anula znalazłam coś takiego:

Cholestaza ciążowa zaczyna się od uporczywego swędzenia stóp i rąk. Z czasem świąd może objąć również tułów, a nawet skórę szyi, twarzy i uszu. Nie lekceważ tych objawów.
Cholestaza to choroba wątroby. Ma ona swoją odmianę ciążową, która dotyka kobiety w ostatnich miesiącach przed rozwiązaniem. Choroba ta jest groźna dla płodu. Zbagatelizowana, może powodować gwałtowny, przedwczesny poród, być przyczyną krwotoku porodowego, a nawet zagrażać życiu dziecka. Ryzyko komplikacji maleje, jeśli cholestaza jest prawidłowo leczona. Dlatego tak ważne jest jej szybkie rozpoznanie.

Objawy

Głównym objawem cholestazy jest uciążliwy świąd skóry, który czasem pojawia się już w 25. tygodniu ciąży. Nasilenie dolegliwości występuje wieczorem i w nocy, bywa często przyczyną bezsenności. 20 proc. chorych kobiet skarży się też na mdłości, wymioty i utratę łaknienia. Nie każde swędzenie jest niepokojące, ale gdy utrzymuje się przez kilka dni i jest uporczywe, trzeba zgłosić się do lekarza. Dopiero po badaniach krwi oraz wykluczeniu innych przyczyn świądu może on stwierdzić wystąpienie choroby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pierwsza, pierwsza!!:P

Cześć Brzusie 🙂
Ja już wstałam i zmykam na śniadanko choć nie wiem czy uda mi się coś zjeść. W nocy złapała mnie "sraczka" (wybaczcie określenie ale biegunką tego nie mogę jeszcze nazwać). Mąż przerażony chciał zostać ze mną w domu ale wygoniłam go do pracy to zostawił mi pieniądze na taksówkę:P I tylko powiedział "jak coś to dzwoń":P Głuptasek:laugh: Też gdzieś słyszał że organizm się oczyszcza przed porodem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojj kinia Ty to spac nie możesz 🙂 ja dziś później wstałam bo w nocy chyba z 5 razy byłam w wc i musiałam nadrobić nie przespane chwile w nocy 🙂

Kinia spokojnie ja mam tak od 2 tygodni też na początku myslałam że to już czyszczenie do porodu ale tak sobie że chyba to przez zmiane hormonów 🙂

Ale super wieczorem poruszyłyście temat 🙂 napewno założymy nowe forum mamusiek z marca

anulab wszystko będzie dobrze idz do lekarza i sie dowiesz - nie wkrecaj się sama i nie szukaj po necie bo nie potrzebnie sie zdenerwujesz

Dziewczyny nadal się nie odzywa Olamat 😞 naprawdę sie o nią martwie i jej córeczkę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tez ostatnio czyscilo i bolal brzuch kilka godz brzuch i tez myslalam ze to moze juz ale przeszlo i teraz spokoj. a tak pozatym to tez juz mi sie obnizyl brzuch 😉 juz sie nie moge doczekac tego porodu,smieszne zeby tak wyczekiwala czegos co bedzie mega bolec,ale jaka nagroda za ten bol!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anulab ja tez miałam isc na badania ale wyszło rano obudziłam sie tak głodna że musiałam zjesc kanapke i wypic herbate a nie wiem czy jest sens isc przed 11 by mi pobrali bo wyniki raczej zgodne nie wyjda ,... pozatym kto mi bedzie kazał pojsc na poczte a muszeee... ehh jak mi sie ubrać nie chce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam ranne ptaszki 🙂
ja pospałam do 9 , ale ok 5 miałam przerwę i ok godziny się kręciłam strasznie, w ogolę sie kręcę całą noc bo mi strasznie ciepło mój mi grzeje na maxa kaloryfery 😞

z rana pobolewał mnie brzusio ale to chyba od tego kręcenia bo już przechodzi. 🙂

kinia mam nadzieje ze dzisiaj już lepszy humorek 🙂 widzę nowe pomysły ze macie z cruella 😲

montusia powiedz mi jak odszedł ci ten czop to jakiej to bylo konsystencji i czy na raz czy trwało to kilka dni np?

a i czy wy kupujecie oprócz kremów do pupci na odparzenie jeszcze puder?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Ola pojdziesz za mnie na poczte?? kurcze wiedzialam ,że Ci też sie nie chce...
Olcia ja nie kupuje ale wszystko sie może zmienic 🙂)

kinia ja tez latam ale nmiałam tak wyziebiona sypialnie i świerze powietrze i wogole że spałam jak male dziecko 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...