Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej Hej Marcóweczki 🙂
I ja się w końcu wyspałam,ale ulga, od razu inne samopoczucie 🙂
Kamis - dobrze ,że wiemy co u Ciebie 🙂
Cruella - powodzenia w poszukiwaniu autka 🙂
Ola - mam nadzieję,że Ci minie końcu ten ból w piersi. Co do witaminek ja biorę Falvit Mama( chyba,bo wyrzuciłam pudełko ) i Magne B6 i generalnie nie narzekam, czasami w nocy łapią mnie skurcze łydek ale nie są mocno bolesne a tak poza tym to czuję dobrze .
Kasenn - mam nadzieję,że dziś już lepiej się czujesz.
Moja Malutka jak się obudziłam to fikała koziołki z każdej strony na raz , machała na raz i rączkami i nóżkami , fajnie,teraz już się wierci po prawej stronie ,ale niech się wierci.
Ja też zmykam zaraz do miasta 🙂
Miłej soboty wszystkim życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hey laski

ja wczoraj nie wiem co było jak by mnie ktoś przez magliel przeciągnoł 😞 pozatym przesadziłam z ogarnianiem wczoraj i siły nie miałam na nic teraz siedze juz z zuzia a krystian mi odsypia cały tydzień pracy.

ja tam robie pranie ... jak wstanie to jedziemy na zakupy i na obiad bo dzis robie protest 🙂)

buziakii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzusie. I ja się melduję, już po śniadanku i kawce. 🙂
Chwilowo jestem sama, bo Arti musiał coś załatwić w firmie.
Zdążyłam wyprasować nasze ciuchy z dwóch pralek i padłam. Już mi słabo było przy tej desce i żelazku... Teraz chwila relaksu w necie i idę ogarnąc mieszkanko.
Dziś jedziemy na imprezkę urodzinową do znajomych, wiec musze zrobić się na bóstwo - na tyle, na ile to możliwe z takim brzuchem 😁
Cieszę się z tej wizyty, gdyż gospodarze są młodymi rodzicami. Ich Aleks ma 8 miesięcy. Zatem temat będzie jeden, tzn dwa - ich Mały i nasz poród :laugh:
Co do witaminek to mi lekarz na ostatniej wizycie powiedział,że mam fantastyczne wyniki i nic łykać nie muszę. Ale ja tam sobie od czasu do czasu łykam Centrum Materna 😉
I tak jestem w szoku, że poza tym Centrum przez cały okres ciaży nic innego nie przyjęłam. 🙃
Kochane, zyczę Wam udanego weekendu. Pewnie pojawię się tutaj dopiero w poniedziałek.
I nie rodzić do tego czasu. 😉 Pa 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, kiedyś była mowa o piciu naparu z liści malin. Tylko na co to miało byc?
Bo robię własnie zakupy w takiej aptece i nie wiem czy je brać. Jest napisane przy nich tak:

Działanie i zastosowanie:

Liście działają ściągająco, przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, hamują rozwój bakterii jelitowych.
Stosowane w biegunkach bakteryjnych, nieżycie żolądka i jelit, nieznacznych wzdęciach oraz dla zwiększenia diurezy.

Sposób użycia:

2 łyżki stołowe liści zalać 1 1/2 szklanką wody, gotować pod przykryciem ok. 30 minut, przecedzić. Pić 1/2 szklanki odwaru 2-3 razy dziennie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki.
Ja też się wzięłam dziś za prasowanie. Na szczęście miałam niewiele i już skończyłam. Teraz chwilkę odpoczywam. Mój kochany chce mnie później wziąć na "mini-kulig". Niby nie ma dużo śniegu ale po polach za domem można pojeździć przynajmniej chwilkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale sie za Wami stesknilam 🙂
nie bylo mnie jeden dzien i co ja czytam- kilka brzuszkow juz do porodu sie szykuje 🤪

Doczytalam ze Anitek urodzila 🙂 -gratulacje dla dzielnej mamy, Olafek sliczniutki 🙂 ale fajnie ze juz masz to Anitku za soba.

A ja wczoraj mialam zaganiany dzien, zaliczylam bal karnawalowy Livii , Ikee (juz mam wszystko do pokoju Marcela 🙂 ) a co najwazniejsze bylam u nowej lekarki- swietna kobieta, swiezo po macierzynskim wiec poopowiadala troche o porodach w Norwegii itp 🙂 Bylam zaskoczona bo dostalam skierowanie na kontrolne USG! i dowiedzialam sie ze Marcel rozwija sie prawidlowo i wazy UWAGA!!! - 2810 g! 🤪 jak to uslyszalam to poprosilam lekarza o symulacje w oparciu o 2ostatnie USG i wyszlo ze w 38 tyg bedzie wazyl 4300 🤪 o 40 tydzien juz nie pytalam bo wole nie wiedziec 😉 dziewczyny jestem przerazona 😲 , poza tym ciagle jest w pozycji glowkowej ale jeszcze sie nie wstawil, reszta badan OK 🙂. Nastepna wizyta za 2 tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
June strasznie dużego masz syneczka 🙂 Mój na ostatnim USG w 25tc ważył 2600g.
Koleżanki na uczelni pytają się mnie czy boję się porodu. A ja czekam na niego jak na bal maturalny (tylko że 100-dniówki się nie doczekałam 🙂 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
June - jej, duży chłopak Ci się szykuje. 😆 Ale pamiętaj, że te pomiary są obarczone błędem +/- 500g, więc może nie przekroczy 4kg i szybciutko się urodzi. Bo tylko o ten poród tu chodzi. Moja kuzynka pierworódka rodziła 4kg chłopca w 38tyg naturalnie i szybciutko-cała akcja trwała 5 godzin. Ale najczęściej się słyszy, ze jak już ponad 4kg to CC... ehhh, zobacze w środę ile ma mój Mały. Też pewnie jest byk, bo juz miesiac temu był większy niż wskazywały tabele 😉

Dziewczyny, przypomnijcie mi proszę o co chodziło z tymi liśćmi malin. To miało być na wywołanie skurczy czy jak?
Ola na pewno wie... ale teraz biega i szuka stanika 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haha, Doti, to Twój Mati też pewnie 4 kg przekroczy, skoro ważył w 25tyg niewiele mniej niż obecnie June :laugh:
Kurczę, ale nam tu chłopy rosną, hihi...
A te liście zamawiam, najwyzej się na nic nie przydadzą 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A kupujecie taką poduszkę dla niemowląt - w przekroju taki trójkąt. Dla niemowlaków, którym się ulewa... Któraś kiedys o takiej na forum pisała, bo mam zapisane. Tylko tak się zastanawiam, bo za jedną przesyłką bym mogła i ją zamówić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karka te liście z malin to są na przyspieszenie porodu - można go pić dopiero po 37 tyg więc uważaj 🙂

June ale Twój synek urósł 🙂

Moja w czwartek córeczka ważyła 2670g 🙂 u mojego lekarza na usg jest +/- 150 g więc nie ma dużej różnicy 🙂

Dziewczyny w CZWARTEK jest TŁUSTY CZWARTEK 🙂 ze względu że ja będę wtedy w szpitalu to ja dziś wciagnełam 2 paczki zamiast obiadu hihi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak myślicie Dziewczynki, czy to, że ja i moje siostry rodziłyśmy się równo 2 tyg przed terminem może mieć jakieś znaczenie przy moim porodzie?
Jedna z sióstr 11 lat temu urodziła co prawda po terminie, ale tylko dlatego, że dziecko było ułożone pośladkowo. Wywoływali jej poród ale w końcu zdecydowali się na CC. W trakcie zabiegu okazało się, że dziecko jest owinięte pępowiną i niedotlenione. No ale wtedy USG nie było tak rozpowszechnione...
Ale tak się zastanawiam, czy może być tak, że i ja urodzę przed terminem. Jeszcze muszę iść do okulisty po pozwolenie na rodzenie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
doti ty chyba się pomyliłaś w 25 tyg mały ważył 2600? to chyba niemożliwe 😲 to ile on będzie miła przy porodzie?

tak , tak tłusty czwartek trzeba u anuli zamówić pyszne paczki 🙂

a liście malin maja wzmocnić mięśnie macicy do porodu 🙂

mi się zakupy udały choć wydalam dużo kasy-kupiłam 2 staniki i takie ze lekki luzik w nich mam będą tez po porodzie akurat.A pierś juz dochodzi do siebie jeszcze czuję ból ale to nie to samo co wczoraj 🙂


june to duzy Marcel jest , to moja tak kruszynka 2400g na początku 36 tyg.myślę ze do 3400 to dojdzie -w końcu mamy jeszcze 4 tyg. czasu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no faktycznie Synus mi rosnie spory 🙂 Doti ale Ty chyba sie pomylilas podajac wage swojego Maluszka, to na pewno byl 25 tydzien a nie 35??? 🙂

Karka ja kiedys pisalam o klinie dla niemowlat, ale zamiast niego mozna wlozyc pod materac zwiniety recznik i tez jest ok 🙂 taka pozycja pod delikatnym katem ulatwia maluszkowi oddychanie i w razie ulewania nie blokuje drog oddechowych.
Karka ja testem swiadome tego ze USG wylicza +/- 500g, tylko co bedzie jak u mnie akurat wylicza o pol kg mniej ? 🤪
Poza tym tu tez powyzej 4 kg raczej robi sie CC ale ja bym wolala naturalmie, a lekarz mnie wczoraj pocieszal ze jak Livia miala 3800 i urodzilam ja naturalnie to nie powinnam sie martwic waga Marcela, taaaaa... tylko ze to ja mam rodzic a nie on 😉i jak tu sie nie przejmowac, juz mu mie dodalam ze urodzilam ja naturalnie ale jak mnie przy tym pocieli to juz moje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej hej 🙂
Anulab - ja dokładnie to samo pomyślałam przed chwilą,jak zobaczyłam ,że kolejna lutówka jest już rozpakowana. Ja co prawda mam termin na koniec marca ,ale jak widać nic nie wiadomo i czas szybko leci ,nim się zorientujemy będzie marzec i my się będziemy wypakowywać 🙂
Ja dziś zaczynam prać ale myślę,że i tak zdążę 🙂 codziennie coś i jakoś pójdzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anulab trzeba się pogodzić że niedługo my będziemy już rodzące 🙂 wsumie ja już nie mogę się doczekać bo już opuchlizna i ból nóg daje mi nieżle popalić 😠

A czy WY też tak macie, że niby czym późniejszy tydzień to dziecko ma mniej miejsca i powienno sie mneij ruszać a u mnie jakby na odwrót - chociaż cierpie niemocno bo mój brzuch jest tak rozciągany że hoho na wszystkei strony lata, jakby atywność jej była większa 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moja dżesi piesek sie oszczenila cos 4 dni temu i ma 5 szczeniaków,jakie malenkie są,jak piąstka. 🙂 ja juz po obiedzie ,dzis mielone z kapustką zasmażaną,a po nim dopchalam sie pomaranczą i czekoladą. a wieczorem jak mąz wroci chyba jedziemy do kina i na kolacje z okazji naszej 3 rocznicy ślubu,wprawdzie jest 10 lutego ale jego nie bedzie wtedy wiec albo dzis jak wroci wczesniej albo jutro .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulabku ładnie ci w tej fryzurce 🙂

A ja wczoraj się ładnie uszykowałam do zdjęcia ,zapozowałam z brzusiem a mąż zobaczył i nie pozwolił mi wystawić na forum 🥴 chyba że bez twarzy 😞

Wiecie co dzis cały dzień koszmarnie sie czuję, słaba , nie dobrze mi, brzuch od dwóch dni non stop ciągnie i te kłucia już nawet jak tylko stoję 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...