Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
witam 🙂
u mnie tez z humorem slabo, moze jak posprzatam poweekendowe pobojowisko to bedzie mi lepiej, ale chyba predzej padne 😉
nie lubie poniedzialkow 🤨

zazdroszcze Wam takiej opieki lek., w Norwegii ciaza prowadzona jest na poziomie srednioweicza 😠 , zadnych badan ginekologicznych, cytologi, tylko podstawowa morfologia i mocz , 1 usg na cala ciaze no i raz w mies sluchanie serduszka... a do ginekologa nie latwo jest sie dostac, prywatnie tez, nawet jak powiedzialam lekarzowi ze w 1 ciazy juz od 6 mies mialam rozwarcie na 1-2 palce to stwierdzil ze nie jest to wszkazniem do skontrolowania szyjki macicy wczesniej niz po 36 tygodniu i nie dal mi skierowania do gina... i jak tu sie w ciazy nie denerwowac? Ale za to podobno porody sa tu mile wspominane- jakios mi sie nie wydaje zeby bylo sympatycznie, no ale zovaczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
NO NIC MUSZĘ TO ZROBIĆ SAMA JAK PISZECIE 😞

WRÓCIŁAM ZE SPACERU MOŻNA POWIEDZIEĆ -LECZ CO TO ZA SPACER W MŻAWCE I MGLE ? ALE ZA TO KUPIŁAM PREZENT DLA CHRZEŚNIAKA -STÓŁ BILARDOWY MAM NADZIEJĘ ZE SIĘ MU SPODOBA 🙂

WYPISAŁAM KARTKI ŚWIĄTECZNE TERAZ CZEKA MNIE WYPRAWA NA POCZTĘ , ALE TO CHYBA JUTRO JUŻ .CIEKAWE CZY DOJDĄ PRZED ŚWIĘTAMI -TAK POCZTA STRASZY ZE SIĘ NIE WYRABIA 😞 , A JA ZAMÓWIŁAM KILKA RZECZY NA ALLEGRO I TEŻ CZEKAM .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie mamusie 🙂

mam pytanko do was...w jakiej pozycji spicie z tak duzym brzuszkiem??
jak spie na prawym boku to mala mnie kopie ze jej nie wygodnie, jak spie na wznak to nie spie za dobrze bo w necie wyczytalam ze macica uciska, a na lewym boku spac cala ciaze nie dam rady...i chyba dlatego zle spie, bo nie wiem jak spac 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień bry 🙂)


a co to za minki 😁 a ja bede myć okno i nikt mi nie powie że nie bo mam tyle sily wigoru i wogole po tym weekendzie ,że musze na czyms ja wytracić 🙂)

a pozatym mieszkanie juz prawie wyglada jak siedlisko ludzkie 🙂)



z męzem kupilam prezenty dla mojego rodzeństwa i jak do mammy dzwoniłam dzis to niby z każdym w dziesiatke trafiłam 🙂

dziś paka leci kurierem do mamci .. bo Ja poczcie nie ufam a kartki akurat ja jutro będe wypełniać i wysyłać i wszystkie piorytetem ehehe by dotarły ajj tam najwyżej wiecej zaplace ale o ile nie jade w swoje strony to musze mojej ekipie wysłać życzenia 🙂)

a jaka piekna mam firanke ahhh ... warto było zapłacic i tyle czekac 🙂


a Moj Tymek zaczyna odczówać ,że mam duzo sily i co raz lepszy humor (tatuś sie stara bardzo) i dokazuje jak tylko sie da


teraz za te starania tylko mysle jak mu impreze urodzinową zorganizować ... bo to tez 25.12 😁


ok ja leceeee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MONIXA JA ZMIENIAM POZYCJE CHYBA MILION RAZY W CIĄGU NOCY :laugh: NAJLEPIEJ BYM SPALA NA PRAWYM BOKU ALE DŁUGO NIE WYTRZYMUJE W JEDNEJ POZYCJI ,NA LEWYM JEST NAJLEPIEJ SPAĆ BO WTEDY NAJLEPIEJ JEST DOTLENIONE NASZE MALEŃSTWO I NIC NIE UCISKA NA MACICĘ , NA WZNAK TEŻ TROCHĘ LEŻĘ ALE ZA TO MAM POTEM DRĘTWIENIE OD TYŁKA DO KOLANA JAKBY RWA KULSZOWA I NIE MOGĘ POTEM CHODZIĆ 😞 TRZEBA ZMIENIAĆ POZYCJE BO WIADOMO ZE CAŁEJ NOCY NIE WYTRZYMASZ W JEDNEJ , JA MIĘDZY KOLANA WŁADAM SOBIE JESZCZE PODUSIE ALBO POD BRZUSZEK ŻEBY NIE FIKNĄĆ NA NIEGO 🙂

JUNE TO FAKTYCZNIE LIPA Z TĄ OPIEKĄ W NORWEGII ,A JA MYŚLAŁAM ZE TO ISTNY ZACHÓD 🙂 CO KRAJ TO OBYCZAJ ....

CIEKAWE JAK TAM NASZA MŁODA MĘŻATKA -ANITEK- CHYBA JESZCZE SIE NIE ODEZWAŁA CO?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Marcóweczki.
U mnie niewesoło od piątku. A tak mi było dobrze. Żadnych złych objawów, dolegliwości. Humor dopisywał, powera miałam. Myślałam, ze stworzona wręcz jestem do chodzenia w ciaży... a tu niestety dostałam kubeł zimnej wody na głowę 😞
Okazało się,że szyjka macicy uległa znacznemu skróceniu i rozmiękczeniu, co moze wywołac wczesniejszy poród. Usłyszałam, że jak nie chcę wylądować na patologii ciaży i urodzić wcześniaka to mam się oszczędzać...
No i teraz jestem przerażona. Co mi wolno, czego nie.
June, pisałaś o rozwarciu od 6mies. Kurczę, jak ja sie teraz tego boję. Jak dałaś radę? Mi lekarz powiedział,że nie mam NIC dźwigać, zapomnieć o sprzataniu, myciu okien, wieszaniu firanek... Dlatego Kasenn uważaj, bop ja też mogłam góry przenosić, a teraz jestem załamana i nawet jak siedzę to się zastanawiam czy raczej nie powinnam leżeć. A jak leżę to się zastanawiam jak, zeby nie pogarszać sprawy. Staram się tylko na lewym boku, choć ciężko jest...
Czy raz skrócona i bardzo miekka szyjka moze znowu stwardnieć i wrócić do wczesniejszej formy?
W piątek to się tak zdenerwowałam jak jeszcze nigdy w całej ciaży. Serducho z nerwów to mi tak waliło,że czułam je jakby leżało mi koło ucha. Z tego wszystkiego czułam kłucie z wszystkich stron brzucha. Zatem dziewczynki, z własnego juz doświadczenia piszę,żebyscie nie szalały z tymi zakupami, sprzątaniem itp. Ja się nie przemęczałam. Pracę mam siedzacą, a jednak dobrze nie jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karka, oszczędzaj się w takim razie i słuchaj tego co mówi lekarz. Może powinnaś zrezygnować z pracy i pojść na wolne? Trzymamy kciuki żeby wszystko dalej było dobrze i maluszek przyszedł na świat w terminie.

Monixa ja głównie śpię na lewym lub prawym boku 🙂 i zupełnie nic mi się nie dzieję i śpię bardzo dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A DZISIAJ MĘŻUŚ OBIECAŁ MI ŻE ZROBI MI NOWE SZAFECZKI W ŁAZIENCE -TROCHĘ WJECHAŁAM MU NA AMBICJĘ -CZASEM TRZEBA , WIĘC JAK TYLKO WRÓCI Z PRACY JEDZIEMY WYBRAĆ JAKĄŚ ŁADNĄ UMYWALECZKĘ 🙂

KARKA OJ NIEDOBRZE TEZ SIE OSZCZĘDZAJ DZIEWCZYNO ,BĘDZIE DOBRZE BO MUSI.JA URODZIŁAM MOJĄ ELIZĘ W 36 TYG . A TEZ BYŁO WSZYTKO OK WCZEŚNIEJ , ALE WIEM PO CZY -ZASZALELIŚMY DZIEŃ WCZEŚNIEJ Z MĘŻEM ☺️ WIĘC TERAZ TO SIĘ STRASZNIE BOJĘ JAKICHKOLWIEK ZBLIŻEŃ 😉

A JA CHCIAŁAM WYPRAĆ FIRANKI , ZAWSZE PIORĘ RĘCZNIE BO MAM TAKIE DELIKATNE ALE MOŻNE SIE SKUSZĘ NA PRALKĘ W KOŃCU MA TEŻ OPCJE PRANIA RZECZNEGO A POWIESI JUŻ PIOTREK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karka , ja od rozpoznania wczesniejszego rozwarcia mialam zalecenie- jak najwiecej lezec z nogami lekko uniesionymi... czyli zwolnienie do konca ciazy. Zadnego dzwigania i dlugich spacerow, najlepiej ograniczyc sie do kursowania miedzy lozkiem a toaleta... dletego MUSISZ sie oszczedzac bo z tego co wiem to szyjka juz raczej nie wroci do poprzedniego stanu a rosnacy Maluch bedzie coraz ciezszy i bedzie bardziej napieral na szyjke co sprzyja dalszemu rozwieraniu. Ale nie martw sie za bardzo bo ja przetrwalam do 40 tygodnia a od 38 to juz po schodach biegalam zeby tylko nie przenosic bo juz mi tak ciezko bylo, a porod i tak mialam indukowany oksytocyna wiec kto wie moze bym nawet przenosila 😉dzieki temu ze sie oszczedzalam to rozwarcie nie poglebilo sie do samego porodu. A i przy rozwierajacej sie szyjce zapomnij o sexie 🤨 .
Cholera na nastepnej wizycie powiem ze bez badania szyjki nie wychodze!! 😠

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MIMO ZE BADANIE NA SAMOLOCIE Z CORAZ WIĘKSZYM BRZUSZKIEM TO UDRĘKA TO JEDNAK SIE CIESZĘ ZE ZA KAŻDYM RAZEM SZCZEGÓŁOWO MNIE BADA I NIE PRZEOCZY NICZEGO 🙂 A NA POCZĄTKU BYŁAM ZŁA I ZDZIWIONA ZE ZA KAŻDYM RAZEM TAKIE BADANIE ROBI A TERAZ WIEM ZE TO DLA NASZEGO DOBRA 🙂

JUNE GRATULACJE STUDNIÓWKI 🙂 I UMALUJ SIĘ 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki dziewczyny. Ja oczywiście głupia nie chciałam zwolnienia. Dopiero jak wróciłam do domu i poczytałam w ksiażkach i necie z czym to się je i o co chodzi z tą szyjką to się wystraszyłam. Zatem w tym tygodniu lecę po zwolnienie do końca roku i będę się oszczędzać z nogami u góry. Bo nie chcę jednak mojego Malucha zbyt szybko zobaczyć...
A co do niego to na szczęście wszysko ok. Ma 950g i sobie wierzga girkami i łapkami. Oczek nie otworzył ani razu, ale za to ziewał i zakrywał sobie buźkę rączką 😆
I aż w szoku jestem ile on juz miejsca w brzuchu zajmuje. Główka jest na samym dole, tuż nad cipkąwolół pępką idzie kręgosłup, pod lewą piersią jest dupka a pod prawą stópki. :laugh: Oto najświeższe zdjęcie: [img size=427]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/04.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Acha, co do badania na fotelu, to w zeszłym miesiącu nie miałąm - tylko usg... A teraz sam wspomniał, że tego żałuje, bo już mógł coś wykryć, a tak dopiero teraz 😞
Fakt, że moze trochę przesadziłąm, bo chciażby sama sobie targałam opony do auta i pojechałąm wymienić. Mieli to zrobić koledzy z pracy, ale jak miałąm ich prosić to oczywuiscie zosia samosia poszła zrobić to sama. Po wymianie sama je spowrotem schowałam w piwnicy. Wydawały mi się lekkie - wtedy ☺️ Ostatnio szorowałam przez 4 godziny łazienkę - wszystko co się dało, łącznie z podłogą po kolanach... też nie wpadłam na to, ze może nie powinnam. W końcu zawsze słyszałam - ciaża to nie choroba.
Poprzedni weekend mielismy gości. Zakupy i gotowanie do północy. Nastepny dzień z gośćmi i siedzenie do 3 w nocy, jeszcze nastepny wyjazd i znowu inni goście po południu. Ale też nie przypuszczałam nawet, ze nie powinnam.
Do tego ja wszystko robie szybko-szybko chodzę, wstaję, siadam... ehhhhhhh... teraz staram się to zmieniać, oby się udało i sprawa się nie pogorszyła. Choć o niczym innym nie potrafię mysleć. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I jeszcze jedno, na co nie zwróciłam uwagi i nie wspomniałam lekarzowi. Rano jak wstaję to mam mega twardy brzuch. Przy okazji pogłębiania wiedzy o szyjce doczytałam,, ze to może być oznaka skurczów, które pogłębiają skracanie się szyjki... Ale wyczytałam też, że na tym etapie ciąży możliwe sa skurcze (jakas nazwa dwuczłonowa była-coś na B i H) i ze nie należy się tym martwić. Oj, ze mnie jest panikara i teraz to juz mi wszystko jest podejrzane... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jejciu ale super fotka jaki on fajny , zazdroszczę wam ja nie mam fotek bo moja Majka nie chciała nam sie pokazać za bardzo ostatnio.
Karak przystopuj ty chyba kobieto zwariowałaś -targałaś opony a co twoj facet robił w tym czasie ? zmień teraz styl życia na wolniejszy a będzie wszystko ok. i zadzwoń jeszcze może dzisiaj do lekarza nich ci od razu pisze l4 , choć sie dziwię ze w takim wypadku sam ci tego nie zaproponował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karka , ale powinnas w tylek dostac za te opony i cala reszte!!!! jak przestaniesz uprawiac takie ekstremalne sporty jak maraton w lazience itp to wszystko powinno byc OK, wiec juz sie nie zadreczaj i oszczedzaj sie! 🙂
Co do zdjecia to juz widac ze dzidzia slodziutka a brodke to ma przeurocza 🙂

Ola, dzieki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja ma takie różne okresy , przez ostatnie dni byla bardzo aktywna , z rana zazwyczaj ok 6 wierci sie strasznie potem czuję pojedyncze ruchy , jakies 2 godz temu czułam ją tuż pod żebrami 🙂 . no i wieczorek jest prawdziwy koncert ruchow przeturlań i kopnięć .ostatnie nocki daje mi spać moje kochane dziecko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karka to o czym piszesz to szkurcze przepowiadajace Braxtona-Hicksa , wszystko jest ok dopoki nie sa regularne, ale faktycznie powinnac poinformowac o tym lekarza.
Karka zapomnialam wczesniej napisac ze powinnas zrezygnowac w tej sytuacji z kapieli, wskazane sa niezbyt cieple prysznice (podczas cieplej kapieli szyjka moze bardziej sie rozwierac i dodatkowo przez rozwarta szyjke moga wdac sie infekcje)

elwira2811 , moj Synek tez nie daje mi spac w nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...