Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja miałam tez w piątek robione ale mój inteligentny mąż zostawił wyniki w pracy wrrrrrr.... zobacze je dopiero jutro ale on parzył ze mam trochę chyba podwyższoną chyba więc nie wiem czy ta może być czy to coś nie tak, bo przed badaniem i cały czas jak miałam wyniki to była w normie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

No ja tez czytalam ze norma jest do 140 po wypiciu 75 🙂
Mi kazala pic wolno bo ja to chcialam na raz hehe :P wiec siedzialam i pilam to chyba z 15min :P caly kubek 0,5litra :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek TY daj zdj ze ślubu a nie!!


a pozatym Paulinko ja miałam 77 a potem 91 a normy sa nadczo 60-110 a po glukozie 50mg tak jak ja miałam od 80-160 czy jakoś tak 🙂


Olu jak widać ja zyje po sprzataniu i bardzo dobrze sie czuje zrobiłam obiadek i teraz odprowadziłam meżna na próbe .
bedzie na pasterce grał pierwszą trabke ..żonka dumnaa 🙂)

teraz czekam na koniec prania i na dzis wystarczy.. dalej jutro bede robic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hormony ciążowe pojawiające się w organizmie kobiety podnoszą poziom glukozy we krwi. Wówczas, przy tej samej diecie, podwyższa się ilość cukru we krwi (cukier może pojawić się także w moczu), niekiedy do niebezpiecznego poziomu. Zwykle dzieje się to w drugiej połowie ciąży. Żeby wykryć ten stan, u każdej kobiety sprawdza się reakcję organizmu po wypiciu 50 g glukozy – tzw. test GTT, czyli przesiewowy test obciążenia glukozą.
Powinnaś go wykonać między 24. a 28. tygodniem. Polega on na badaniu stężenia glukozy we krwi na czczo, drugie oznaczenie wykonuje się godzinę po wypiciu szklanki wody z rozpuszczonymi 50 g glukozy. Nieprawidłowe wyniki (na czczo – powyżej 105 mg%, w godzinę po obciążeniu 50 g glukozy – powyżej 140 mg%) mogą świadczyć o cukrzycy ciężarnych. W celu jej potwierdzenia lekarz zleca zazwyczaj wykonanie jeszcze jednego testu obciążenia 75 g glukozy. Gdy wynik jest powyżej 140 mg% , robi się test z wyższą dawką glukozy – 75 g (OGTT). Badanie to wykonuje się pomiędzy 24. a 27. tygodniem ciąży. Cukrzyca ciężarnych to choroba, która dotyczy ok. 3% kobiet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to bedziemy czekac do weekendu a mnie cos zgaga teraz złapała

pozatym musze wam się pochwalić , że moj mąż bardzo się ostatnio zmienił jest po prosu no nie wiem jak opisac 🙂) tak jak sie klucilismy to teraz nie ma czegos takiego
nie musze już 2 razy powtarzać i prosić by cos zrobił tylko sam sie łapie za wszystko 🙂) a niedzielne sniadaanka bym ja mogła dłużej pospać sa przepyszne .. choć jest zawsze jajecznica 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glukoza w testach obciążeniowych (75 g doustnie)
Normy: w 120 min. testu mniej niz 140 mg/dl
jeżeli w 120 min. testu poziom glukozy we krwi wynosi 140-200 , to stwierdza się nieprawidłową tolerancję glukozy, jeżeli wiecej niz 200, to rozpoznajemy cukrzycę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...