Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
kupiłam dzisiaj tą maśc która polecała montusia od dzisiaj będe stosować na brodawki 🙂
nie mogla sie też oprzeć i kupiłam 4 body i 3 koszulki rożne roz. i bluzeczkę na napy welurową różowiutka z kapturkiem na 0-3 mc. wariuje znowu co zrobić ? :laugh: wstawiłam ostatnie pranie jutro wszytko wyprasuje i finał 🙂 potem tylko pakowanie torby zostanie do szpitala , wkładki te z już mam dla siebie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ola73 mi maść pomaga wreszcie mam normalne sutki 🙂 nie wysuszone, stanik nie gryzie normalnie jak kiedyś 🙂

Ja już kupiłam sobie podkłądy poporodowe, majtki jednorazowe, siatkowe 1 opakowanie, wkłądki laktacyjne, stanik do karmienia i mam juz 1 koszulę do karmienia. Kupiłam sobie też silikinowe nakałdki na brodawki.

Ale chyba dokupie sobie jeszcze jedna paczkę podkładów bo 1 paczka to chyba za mało.

A właśnei a póżniej można stosowac już podpaski - czy muszą być jakieś specjalne czy normalne bell czy jakieś tam wsumie nie wiem bo zawsze tampony używałam. A wiem, że w połogu nie można.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny, ja tylko na chwilkę, więc nie wiem jaki temat teraz jest na czasie... Moja koleżanka straciła dziś dziecko, o które starali się z mężem od kilku długich lat 😞 Próbowali in vitro, które się nie przyjęło, więc przestali wierzyć, że kiedykolwiek się uda... Aż tu nagle okazuje się, że zaszła w ciążę. Dziś, w 9 tygodniu odebrano jej szczęście 😞

Nawet ta dzisiejsza szkoła rodzenia mnie przez to nie cieszy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
montusia mam nadzieję ze na mnie też zadziała ta maśc bo mam strasznie suche oliwa juz nie pomaga , a doczytałam na ulotce ze stosowanie w czasie karmienia zachęca maluszki do ssania cyca .to widzę ze tez już przygotowana jesteś 🙂 ja kuplami takie duze wkładki poporodowe 2 op. potem dokupię więcej a potem juz jakieś podpaski -pierwsze 3-4 dni najgorsze , potem juz krew tak nie leci tylko brunatne odchody o tamponach to zapomnij na razie 😉 ja chce na potem kupic takie większe podpaski odor -control z Carrefour
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No przykre to jest ale jakże częste zjawisko dziś występujące 😞

Tym bardziej my musimy uważać na siebie bo to dar móc już tyle donieść i oby tak do końca było dane!

Powodzenia Anulab na szkole, ja się już za tydzień nie mogę doczekać ćwiczeń 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie się nawet nie chce obiadu robić dzisiaj 😞 zostało cos z wczoraj dla męża a my z Eliza chyba pierogi z truskawkami zjemy choć nie jestem wcale głodna 😲 moja mal stuka puka ciągle gdzieś w dole brzucha i czasem mam lekki kucie w kroczu jakby w pochwie -też tak macie czy mam sie bać ? 😲


http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/0,79949,4039742.html?tydzien=32 dla tych co sa w 32 tyg i nie tylko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olu, tez mam od jakis 2 tyg takie krotkotrwale klucia jakby w gorze pochwy wiec obstawiam ze ma to zwiazek z usickiem na szyjke... w 1 ciazy tez tak mialam.

Co do podpasek to moga byc standardowe, ja biore alwaysy ale te wielkie na noc- mam nadzieje ze na nich nie odlece 😉 w szpitalu korzystalam z tych ktore oni oferowali i nazywalo sie to podkladami bella ,ale kiepskie byly bo odchody poporodowe to na poczatku dosc gesta wydzielina z krwia a te podklady jakos dobrze tego nie chlonely , a siateczka always zdecydowanie lepiej sobie z tym zjawiskiem radzila.

Ola, tez mi sie nie chce obiadu robic, w ogole mam lenia dzisiaj...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też mam takie niby kucie od środka - u mnie to bardziej czasami przypomina jakby "ktoś" drapnął od środka.

Ja właśnie zjadłam obiad dziś wymyśliłam rosół z sosem sojowym, grzybami mun, makaronem sojowym, więć taka oszukana zupa chińska :P

A na drugie pierś z kurczaka 🙂

Zaszalałam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam popołudniowo 🙂
Byłam u pani dr i jest wsio ok , dzidzia waży 1212g , ułożona główka do dołu, choć lekarka powiedziała, że może się wszystko zmienić , szyjka ok, co mnie ucieszyło 🙂 Teraz będę biegać do Pani dr co 3 tygodnie i potwierdziła mi,że będzie dziewczynka 🙂 🙂 🙂 🙂 Pytałam jej o kwas foliowy , ja dokładnie łykam Falvit mama i mogę go łykać dalej , bo tam jest mało tego kwasu ale powiedziała ogólnie, ze to były kilka miesięcy temu jakieś badania robione i że ponoć okazało się ,że jest jakiś związek z późniejszym rozwojem dziecka ale te badania nie są potwierdzone. Więc ja nadal je będę łykać 🙂
Pytałam tez o badanie przeciwko paciorkowcowi - będę je robić ale później i jest ono płatne .
Pierwsze zakupy zrobione bardziej pod szpital czyli te podkłady poporodowe , majteczki jednorazowe i siateczkowe, wkładki laktacyjne , chusteczki higieniczne itp. Ciuszków nie kupowałam , bo muszę przejrzeć to co mam a to mi jeszcze trochę czasu zejdzie 🙂
Ale pytanie do Was - kocyki , pościel to kupowałyście chyba przez neta , bo wychodzi mi że tak jest łatwiej i taniej .
I drugie pytanie dotyczące kosmetyków - polecałyście Nivea ale są dwie serie - Nivea Baby i Nivea Baby Sensitive - które są lepsze ??
U mnie na szczęscie śnieg nie sypie ale po bokach jest biało i dobrze , bo by się ciężko jeździło.
Obiadek mam bo mi zupka została więc popołudnie zapowiada się lekko 🙂
Trochę się rozpisałam 🙂
Pozdrawiam popołudniowo 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratulacje dobrych wyników Magdulka
Ja też dziś idę do lekarza na 18 i zobacze moją małą 😁

Ja wszystko zamawiam z netu 🙂 wszystko wszystko 🙂

Nivea Baby różni się od Nivea Baby Sensitive tym, przynajmniej ja to tak zauważyłam. Więć te pierwsze Nivea sa to produkty podstawowe do normalnego stosowania na codzienn, a te drugie Nivea to raczej do zadań specjalnych bardziej nawilżające 🙂

NIVEA BABY MYDŁO KREMOWE HIPOALERGICZNE A.1 (numer 856223656)
--NIVEA BABY PUDER HIPOALERGICZNY 100G OKAZJA !! A.1 (numer 868011599)
--NIVEA SZAMPON ŁAGODZĄCY z rumiankiem 200ml A.1 (numer 873803682)
--NIVEA KREM PIELĘGNACYJNY 200 ml A.1 (numer 856204400)
--NIVEA BABY OLIWKA PIELĘGNACYJNA A.1 PROMOCJA ! (numer 856234048)
--NIVEA BABY NUTRI SENSITIVE KREM NAWILŻAJĄCY A.1 (numer 856168104)
--NIVEA Nutri Sensitive KREM S.O.S 150 ml A.1 (numer 856186169)
--Krem ochronny na słońce NIVEA 75ml - SUPER CENA (numer 873804906)
--NIVEA BABY KREM NA KAŻDĄ POGODĘ 50ml A.1 (numer 856175252)
--NIVEA BABY NUTRI SENSITIVE Mleczko Nawilżające ! (numer 873839406)

Ja dziś takie kosmetyki zamówiłam z allegro 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a czy wy też obrywacie po jajnikach?
Bo ja ostatnio to dziennie parę razy i jest to strasznie mocny ból ale na szczęście krótki 😮 brrr nie wiem czy to rączką czy główką? nie wiem albo czasem ledwo wyjdę z wc to zaraz muszę tam wrócić bo nagle strasznie mi sie chce.
Mój mały urwisek pewnie nie ma tam miejsca i lekki jej ruch to dla mnie ból ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Montusia83 , ale zaszalalas z tymi kosmetykami 🙂

mi wystarczy zel-szampon do mycia 2w1, krem ochronny na kazda pogode do buzi i oliwka 🙂

Magdulka , Przy Livii stosowalam ta klasyczna serie Nivea bo chyba jeszcze nie bylo tej drugiej , ale teraz kupilam ta Sensitive bo jest jednak lagodniejsza, chociaz Liv nie miala zadnego uczulenia.

A tak w ogole to w pierwszym miesiacu nie powinno stosowac sie zbyt wielu kosmetykow bo maluch ma taka naturalna warstwe ochronna i podobno to mu wystarcza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Montusia83 kupila puder, mi przy stosowaniu sudocremu nigdy sie nie przydal tylko jak Liv miala podrazniona pupe od Huggisow to kolezanka polecila mi na zmiane stosowac sudocrem z ... maka kartoflanka zamiast pudru i powiem wam ze to rewelacyjny spokob, wiec jak cos to polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamusie 🙂
trzymam kciuki za badania usg dzisiejszego wieczoru 🙂
Ja mialam w niedziele i Olafik spowolnil nieco i wazy 1747g no ale wszystko jest w porzadku oczywiscie 🙂
co do kwasu foliowego to czytalam ze nie powinno sie go brac w 3cim trymestrze bo podobno 30%dzieci wiecej zapada na astme.
Ale te witaminki co lykamy nie maja w sobie az takiego stezenia co np kwas foliowy lykany osobno.
Montusia nie wiem czy doczytalas ale nivea baby wiekszosc kosmetykow ma po ukonczeniu 1miesiaca zycia...
June z ta kartoflanka to rzeczywiscie dziala kolezanka mi to polecila na wypadek jakis wysypek badz odparzen 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciłam z lepszym humorkiem 🙂 Dostałam wiadomość, że koleżanka zgłosiła się do szpitala ze zleceniem od gina prowadzącego na zabieg, a w szpitalu lekarz po zbadaniu jej postanowił poczekać jeszcze do poniedziałku. Jest szansa, że Dzidzia się rozwinie 🙂 JEST SZANSA!!! 🤪
A w szkole było ekstra! Uczyliśmy się oddychania przeponą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulab nie znam histori tak do konca ale moge sie tylko domyslic. Nie wiem czy czytalas ale na tym forum kilka Mam juz tak mialo ze niby dziecko sie nie rozwijalo mialy isc na lyzeczkowanie ale poszly jeszcze do innych lekarzy i sie okazalo ze jest ok...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...