Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

skoreczka już dwa razy próbowałam pochwalić Twój avatar i mnie wylogowało. Super jest, szczuplutka jesteś i bardzo ładna więc co się dziwisz mężowi, że Cię chce fotografować 😆

Jeśli chodzi o alkohol w ciąży to cokolwiek powie lekarz ja jestem na NIE i żadna siła mnie nie jest w stanie przekonać, żebym zdanie zmieniła.
Jak skończę karmić to na pewno wypróbuje ten przepis na domowe malibu- mra 😉, bo jednocześnie nie jestem przeciwnikiem alkoholu o ile się go pije z umiarem 🙃.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

Cześć,
od dzisiaj wprowadzona została kolejna nowość - oprócz zdjęć USG, w swojej galerii możecie zamieszczać również filmy USG. Każdy filmik będzie widoczny tak samo jak zdjęcia w swoim profilu.

Dostęp do swojej galerii oczywiście jest poprzez stronę główną - link "Moje galerie" (pod formularzem logowania).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Dziewczyny 🙂 Rodziców niestety nie mam 😞 Mama zmarła 5lat temu na raka. A mojego ojca to w zasadzie nigdy nie było. Ale daję radę moja Bunia i Dziadziuś są ze mną. Moja najlepsza przyjaciółka też mnie trzyma w ryzach. Szczerzę to już się nie boje dzisiaj byłam światkiem tego,że nie zawsze kiedy rodzice są w domu dobrze się dzieje. Aż przykro mi takich dzieci, a moje będzie kochane przez moją rodzinę i moich znajomych 🙂 No i przez Was, bo wszystkie Nasze maluchy to Nasze małe szczęścia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, cieszę się, że zajrzałaś pod linki Nikusia 😁 też lubię alko, ale okazyjnie i... dobry alkohol w dobrym towarzystwie 😉

Skoreczka, wow, jaka fota jakiej mamy 😁

Boja, świetnie, że masz przy sobie przyjaciół! Ważne dziecko i... zdrowe relacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chloe napisał(a):
mra_ napisał(a):

Z wyczytanych hardcorów: spożycie nawet niskoprocentowego piwa może spowodować, że płód przestanie oddychać na 30 minut mimo, że stężenie alkoholu we krwi matki będzie bardzo niskie (na podst. M.Stoppard, 2008. Bonding with your bump, DK: London, str. 12).


witajcie,
tak do was zajrzalam przypadkowo i natknelam sie na teog newsa... az mnie zatkalo! 😉
ale czy plod w ogole oddycha...?


Hej, podałam info za konkretnym źródłem, tak to tam było napisane. W domyśle chodzi o wymianę jaka zachodzi przez pępowinę. Widocznie alkohol spowalnia ją, ale to to już mój domysł. Ta książka okrojona jest z medycznych ujęć ciąży, nacisk położony został na pozytywne przechodzenie ciąży i unikanie sytuacji stresujących/niekorzystnych na rozwój dziecka. Autorka mnóstwo miejsca poświęca na utwierdzenie czytelnika, że serotonina ma wysoce pozytywny wpływ na rozwój mózgu dziecka i silnej więzi między dzieckiem a matką, a w przyszłości i innymi ludźmi; a także opisuje skutki sytuacji np. długotrwałych stresujących, gdzie np. wysoki (i częsty?!) poziom hormonu stresu - kortyzolu może przyczynić się do wystąpienia ADHD, drażliwości i nieufności u dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!
Wstałam, trochę posprzątałam i siedzę. Dziecko śpi, płakał w nocy, nie mógł się ułożyć, no a teraz odsypia. Dziś na 14 idę do lekarza z Fasolkiem. Dotychczas co wizyte robił usg, a słyszałam że na fundusz robią rzadziej. Nie pisałam wcześniej bo nie miałam głowy, ale podobno założą mi krążek dopochwowy żebym w razie skracania szyjki ( tak jak w ostatniej ciąży) nie musiała leżeć w szpitalu. Trzymali mnie 2 miesiące z kilkudniową przerwą, no ale po tej przerwie to ja wróciłam z odchodzącymi wodami i skurczami ( 4 października trafiłam do szpitala, a 4 grudnia dotarłam do domu z maleństwem). Oby krążek się sprawdził.

CiociaBoja bedzie dobrze, rodzina jest, przyjaciele, my i dziecko, które da Tobie wiele miłości. Czasem nabroi, popłacze ale i tak bedzie Skarbem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć dziewczyny, miłego tygodnia 😁

Boja; niedoszły tatuś jeszcze będzie żałował swojej decyzji! Na pewno spotkasz kogoś wartościowego i założycie razem wspaniałą rodzinę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc 😉 co do diety to u mnie jest rózne ale jak wiekszosc z nas wcinam duuuuuzo owoców czasem zdazy sie coś szybkiegi i niezdrowego ale mysle ze to tak jak ze wszystkim jak jest robione z rozumem to wszystko jest ok 😉 oczywiscie alkochiol nawet grama papierosów zero ( nigdy nie paliłam nałogowo czasem jednego przy piwku ale od kiedy jestem w ciązy to zero nawet męza wyzywam jak pali przy mnie 😉 no i jedyny grzech który juz nie jest grzechem to kawa ale rozmawioałam z lekarzem i mówi ze jeśli czuje sie słabo a mam niskie cisnienie to jak naj bardziej mam sie napic kawy lub mocnej herbaty jedna kawa dziennie to nie grzech 😉

Co do zupy żadkie pyrki to zupa gotpowana naprzykład tak jak ogórkowa tylko zamiast ogórków wkłada sie słoiczek grzuybków w occie 😉 mniamc 😉

Skoreczko jak po wizycie??? A każek chcac ci załozyc juz teraz tak zapobiegawcz??? hmmm przeciez to nie powiedziane ze jak w ppoprzedniej ciązy musiałas miec to teraz tez? vczy sie myle???

Ciocia boja uściski dla ciebie trzyamj sie i mów co cie boli .Ciesze sie ze z Twoją dzidzia wszystko ok .A Tatuś no cóz moze poszedł po rozum do głowy...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anabel tak zapobiegawczo, mówił mi uż na ostatniej wizycie o tym. Jeżeli szyjka skróci się po 20 tyg ciąży to wtedy tylko szpital a tak to mogę być w domu z synkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anabel tak zapobiegawczo, mówił mi uż na ostatniej wizycie o tym. Jeżeli szyjka skróci się po 20 tyg ciąży to wtedy tylko szpital a tak to mogę być w domu z synkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoreczka Ty piszesz, że posprzątałaś a ja dziś się ledwo z łóżka zwlekłam i synowi śniadanie zrobiłam. Nie ma u mnie wody to nawet kawą się nie poratuję.
Wczoraj byłam na basenie i widziałam dziewczynę ze sporym brzuszkiem tak 6-7 miesiąc a brzuch opalony jak ona. Byłam w szoku, bo myślałam, że wszyscy wiedzą, że w ciąży nie można brzuszka opalać 🤢. Tylko kuzynka od męża też powiedziała, że nie wiedziała (ma już 2 starszych dzieci). No cóż ja mojego nie opalam, jestem cała opalona a brzuszek blady.
Ciocia_Boja dobrze, że masz wokół siebie wartościowych ludzi. To jest teraz najważniejsze i zdrowie kruszynki, 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoreczka nie wiem jak to jest z krążkiem, ale rozumiem, że szpital dla Ciebie jest problemem skoro w domu drugie, małe dziecko. Kiedyś koleżanka miała krążek założony, albo szewek już nie pamiętam. Lekarz na pewno wie co radzi
Anabel to odżywiasz się tak jak ja, najczęściej zdrowo a czasem coś tam na szybko wpadnie, ale jest to na tyle rzadko, że nie ma się czym przejmować. Kawę też piję, mam niskie ciśnienie i bez tego to już całkiem padam. Co do sąsiadki to ja też znam takie co w ciąży piją lub palą, ale nic na to nie poradzimy. Każdy odpowiada za siebie i swoją kruszynkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak to prawda na szczescie to my za swoje dzieciaczki odpowiadamy mam kolezanka bardzo bliską która w ciązy strasznie duzo paliła ;( straszne nawwet mój mąz który pali nałogowo palił mniej niz ona wiecie kiedys jej policzyłam ze w ciągu godziny wypaliła 5 papierosów;( ma starszego synka z nim w ciazy tez paliła i zdazyło jej sie winka napic Tomus urodził sie zdrowy ale teraz idzie do 1 klasy juz w zerówce okazało sie ze ma straszne problemy z zapamietywaniem literek itp do tego ztrasznie na niego krzycza ehhh tok mi go szkoda ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia taki dzień, szaro na dworze, może i ciśnienie skacze. Trzymaj się!

A ja pamiętam jak w szpitalu reanimowali noworodka bo matka w ciaży strasznie dużo paliła 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny, co do alkoholu to zgadzam się z tym, że szkodzi. Czytałam, że spowalnia rozwój, dziecko może się urodzić mniejsze a później ma problemy w nauce, i trudno mu dogonić rówieśników. Ja alkohol piję baaaaardzo rzadko, a jeśli już to bardzo mało. Nigdy nie paliłam, kawę piłam tylko w pracy i tylko rozpuszczalną. Teraz ani łyczka. Co do diety to podobnie, zdrowo, zdrowo, zdrowo i frytki 😉 Ale czasami się chce czegoś innego. Mówię wtedy mężowi, że to dzidzia ma ochotę, że ja bym przecież nie zjadła 😁 no i mamy radochę 😁
A co do stresu to od soboty mnie nie opuszcza 😞 pisałam wcześniej, że robiłam test na toksoplazmozę i że nie mam. Wynik odebrała moja bratowa(ona mieszka w mieście ja na wsi 10 km od niej) i napisała mi, że jest ujemny. Ale w sobotę, dostałam go do ręki i się okazało, że norma jest do 2 a ja mam 14,9! To był szok. Ale po całym dniu płakania, wieczorem jeszcze raz zaczęłam szperać po necie i znalazłam dokładny opis wyniku. Okazało się, że oznacza on, że miałam kiedyś, a nie teraz. W szpitalu mi nie wytłumaczyli, spytali tylko kiedy mogłam się zarazić- to powiedziałam, że w dzieciństwie. Ale nie sądziłam, że zrobią mi tylko połowę badania czyli IGg. Dziś jadę do szpitala specjalistycznego zrobić jeszcze IGm. Całą noc prawie nie spałam, strasznie się boję, bo powikłania dla dzidzi mogą być straszne 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anabel mój syn teraz skończył pierwszą klasę i uczył się dobrze lub bardzo dobrze, ale tylko ja wiem ile czasu z nim spędziłam nad książkami. Nie przyszło mu to łatwo, szczególnie czytanie, ale naszą pracą to nadgoniliśmy.
A moje koleżanki też w ciąży paliły, niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was kochane mam do was pytanko czy któraś z was już czuje ruchy. Bo ja tak od 3 dni jak położe się po kompieli wysmaruje się balasami pełen relaks to wtedy czuje takie smeranie pod skórą tak jak by coś pływało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wielkaB napisał(a):
Witam was kochane mam do was pytanko czy któraś z was już czuje ruchy. Bo ja tak od 3 dni jak położe się po kompieli wysmaruje się balasami pełen relaks to wtedy czuje takie smeranie pod skórą tak jak by coś pływało


czesc 🙂 w sobote zaczynal mi sie wlasnie 17 tydzien ciazy i poczulam pierwsze bulgotanie pod pepkiem 🙂 moij maz tez to poczyl jak przylozyl reke 🙂 dzis ide na wizyte, mam nadzieje, ze poznamy plec! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WielkaB ja też już czuję, od ponad tygodnia. Najpierw delikatne a teraz już coraz wyraźniejsze. 😁

Monika nie stresuj się, na pewno zaraziłaś się wcześniej. Zobaczysz, że wyniki to potwierdzą. A zarażonych mam jest bardzo dużo i na szczęście to nie szkodzi dziecku. Napisz jak będziesz po badaniu i będziesz miała wyniki, ale na pewno będą dobre 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monika1985 koniecznie sprawdź czy to są przeciwciała typu igG, bo jeśli tak to tylko bardzo dobrze bo oznacza to, że juz kiedyś miałaś kontakt z toxo i twój organizm z racji tego, że to pamięta w chwili obecnej szybciej i sprawniej sobie poradzi w razie w. Koniecznie tez oznacz przeciwciała IgM bo te będą znaczyć czy w chwili obecnej chorujesz 🙂 Keep smile 😁 i nie płacz już Maleńka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Wam dziewczyny, że macie wizyty i będziecie maluszki podglądać. Ja wizytę mam w przyszły poniedziałek a USG połówkowe gdzieś pewnie na kolejnej, więc jeszcze trochę poczekam. Ale tą ciąże jakoś tak spokojnie przechodzę, tzn nie boję się panicznie, że coś może być nie tak. 😉 Za to mdłości mam nadal, już nawet nie liczę, że się skończą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monika ja mam wynik igM o,162
igG 0.13
Co oznacza ze tez kiedyś chorowałam na tokso a przeciez mam zdrowaego synka .Najlepiej idz do lekaza z wynikami i nie czytaj za duzo internetu bo sie nakręcasza a przeciez jak lekarz szybko zareaguje to maleństwo urpodzi sie zdrowe mojego kolegi zona złapała tokso w ciązy a urodziła zdrowiutka pulchniutką córcie 😉 wiec czym predzej do lekarza i wszystko bedzie dobrze 😉

Wielka B i ja czuje ruchy mojego maleństwa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...