Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witamy Was wszystkie.

Miałam nie pisać póki się nie pozbieram ale tak mi ciężko może jak się wyżalę to bedzie mi lzej. Mam ciężkie chwile, zmarł mi dziadek 😞 Wiem że powinnam być przygotowana i pogodzona ze śmiercią starszej osoby ale nie jestem i nie umiem. Strasznie się denerwuje i jest mi przykro choć wiem ze powinnam sie pozbierać dla maleństwa i mojego starszego dziecka. Na dodatek moj synek też daje mi popalić - to chyba ten bunt dwulatka!
Zastanawiam się jak czuje sie fasolek w brzuchu skoro dziecko przejmuje nastroje mamy?
Nie ogarniam ostatnio świata.
Przepraszam za wprowadzenie dołującego nastroju 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Skoreczka tak mi przykro ;( trzymaj sie i musisz szybciutko dojsc do siebie dla maleństw a to ze dziadek miał juz swoje lata nic nie zmienia przeciez kochałas go i to normalne ze czujesz smutek po jego smierci chwilowe pogporszenie twojego nastroju nie wpłynie na malenstwo ale musisz jak najszybciej sie pozbierac trzymam kciuki ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mra sama zaczniesz mówić do brzuszka jak bobasek zacznie kopać, nawet książka Ci nie będzie potrzebna. To przychodzi automatycznie 😉

skoreczka przykro mi z powodu Twojego dziadka, cieszę się, że nam napisałaś, bo skoro dzielimy się radościami to i smutkami. Ja myślę, że dziecku nic się nie stanie jeśli Ty będziesz smutna. A wiadomo, że emocjonalnie musisz się pożegnać z dziadkiem. Trzymam kciuki, żebyś doszła do siebie i jak masz doła to pisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia tak sobie pomyslałam że ludzie mają różne przezycia i nawet kobiety ciężarne i wspierają sie wzajemnie. Musiałam się przełamać zeby napisać, bo to ruch do normalności. Wasze słowa otuchy pomagają!!

Czytam wasze wpisy i chciałam napisać ze lepszy mały brzuszek niż duży. I to do samego końca, lepiej sobie samemu radzić do porodu niż ciągle prosic o pomoc. No i takim niskim osobom jak ja czy Nikusia i Kahira na pewno byłoby lżej.
P.S. Złośliwość koleżanek odłożyć na bok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka, bardzo mi przykro z powodu Twojego dziadka 🤨 Ja już od dawna nie mam dziadków ale pamiętam jak to bolało.. myślę, że nalezy przejść żałobę, wypłakać się. Najgorsze jest udawanie, że wszytsko jest ok i duszenie emocji w sobie! Trzymaj się 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skoreczka..tak mi przykro... wiem co czujesz... rok temu stracilam moja ukochana Babcie,ktora byla moja Mama Chrzestna... nie ma slow pocieszenia, ale czas pomoze Ci zwalczyc te gorycz...

Mra.. u mnie ttez nikt nie zauwaza,ze jestem w ciazy!!!Mam dokladnie to samo!!!!Poszlo mega w biust, a na brzuchu wyglada jakbym siep o prostu objadla... Taki etap...brzuszek przyjdzie w swoim czasie i lepiej, ze nie od razu go amy, bo przeciez to ciezko... jeszcze sie nanosimy i nacieszymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skoreczko zasmuciło mnie to co napisałaś. Tak mi przykro, ze musisz przez to przechodzić i to właśnie teraz kiedy oczekujesz maleństwa. Żałoba to naturalna kolej rzeczy, nie walcz z nią. Ma prawo być ci smutno i źle i nie miej sobie tego za złe. Z czasem się z tym pogodzisz, a teraz staraj się skupić na swoich dzieciaczkach.
A co do brzuszka to racja, ze lepszy mniejszy. Ja w poprzedniej ciąży miałam ogrooomny. W 6 miesiącu wszyscy myśleli, ze lada dzień urodzę, a w 9 że będę mieć bliźniaki. W nocy nie mogłam się z boku na bok obrócić, spuchły mi okropnie ręce (od 5 miesiąca nie mogłam już obrączki nosić). W ostatnim miesiącu jak spadł śnieg to sama z domu nie wychodziłam, z wanny wyjść nie mogłam sama, wiązane buty nie wchodziły w gre. Teraz też się zanosi na mega brzuch, widocznie taki już mój urok 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam ogromny brzuch i wyglądam na bardzo zaawansowaną ciążę. Nogi zaczynają mi puchnąć i chyba będę miała żylaki. Moja mama ma, więc jestem na to raczej skazana. najlepiej byłoby się zacząć czymś smarować już teraz (tj. na żylaki) ale czy można? Musze zapytać lekarza. Na rozstępy też warto się smarować. Godzina smarowania rano i wieczorem hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny pobolewa mnie brzuch od wczoraj. Nie mocno, ale tek trochę. Niepokoję się.

Smarujecie się czymś? Ja mam zwykły balsam do ciała z Dave, który wcześniej na urodziny dostałam i jak na razie do nim . Kiedyś kupiłam sobie z Avonu żel do pielęgnacji biustu i jak nie zapomnę (co mi się często zdarza) to smaruję nim piersi. Na razie nie mam kosmetyków dla kobiet w ciąży, macie coś lub polecacie?
Jedyne co sobie teraz kupiłam to żel do higieny intymnej z AA, bo mąż mi nagadał o infekcjach w ciąży gdy ktoś się w jeziorze kąpie 😉.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

evelcia napisał(a):
kahira u mnie tak tak samo 😁 dopiero 12 tydz a już brzuszek wyskoczył ale jakos specjalnie mi to nie przeszkadza.To nasze drugie dziecko przy pierwszej ciąży także mialam brzuszek jak balonik 😜

tak naprawdę to najważniejsze, żeby zdrowe było. Tylko mi się zwyczajnie przykro zrobiło jak mi koleżanka wytknęła, że nie widać. Ale już mi przeszło, niech sobie myśli co chce a przecież i tak nie mamy na to wpływu jak szybko ciąża będzie widoczna.
Vespera współczuję żylaków, one faktycznie są dziedziczne, ale kiedyś czytałam, że można coś zrobić, żeby je opóźnić i oczywiście wypytaj o kremy itd. Ja miałam w pierwszej ciąży żylaki odbytu czyli hemoroidy. Wyszły przy porodzie, ale potem się schowały. Tylko dopiero potem dowiedziałam się, że moja mama też miała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny, na bezsennosc polece Wam las, ostatnio jezdzimy czesto na jagody ( polecam zabirac ze soba krzeselko bo ciagle schylanie meczy szybko) po ktorych spie w nocy jak zabita hehe, a dzis bylam juz na grzybach i co prawda nogi mnie strasznie bola i jestem mega zmeczona to tez i zadowolona bo przynioslam wielki koszyk kozlakow, podgrzybkow i czerwoniakow !!
I daje Wam slowo ze nawet w nocy nie budze sie na siusiu za to rano biegne jak tylko oczy otworze hehe.
co do brzusia ....ja mam mala oponke i wzdecia i wygladam jakbym miala z 6 miesiac minimum,
a biust urusl mi do rozmiaru E w zeszlym miesiacu a teraz widze ze czas na kolejny staniczek bo chyba juz F bedzie hehe, ale pamietam w pierwszej ciazy mialam tez takie wieeeeelkie piersi.

[rcolor=niebieski]skoreczka przyjmij moje wyrazy wspolczucia i trzymaj sie cieplutko, jestesmy z Toba.[/color]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vespera, Bichito i Kahira Anetkam Wam też dziękuję za słowa otuchy!!! Jesteście wszystkie Wielkie duchem!

Nikusia brzuszek może boli bo rośnie, bo się rozrasta?

Odebrałam wyniki badania krwi. HIV rozszyfrowałam ale toksoplazmy nie umiem...tzn. domyslam się ze jest ok, ale musi zerknąć lekarz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoreczka napisał(a):
Nikusia brzuszek może boli bo rośnie, bo się rozrasta?

Odebrałam wyniki badania krwi. HIV rozszyfrowałam ale toksoplazmy nie umiem...tzn. domyslam się ze jest ok, ale musi zerknąć lekarz.

też się tak pocieszam.
Jeśli z toksoplazmozy masz dwa wyniki ujemne to znaczy, że nie jesteś chora i musisz uważać, żeby się nie zarazić-czyli unikać kocich odchodów i myć warzywa i owoce
Jeśli dwa są dodatnie to znaczy, że zaraziłaś się toksoplazmozą przed ciążą i teraz nie jest ona groźna dla dziecka. Najgorsza sytuacja jak jeden wynik jest taki a drugi taki, ale wtedy też lekarz ocenia czy nie oznacza to, że byłaś nosicielką przed ciążą.
tu jest opisane bardziej czytelnie: http://www.we-dwoje.pl/nie;boj;sie;toksoplazmozy,artykul,5334.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia tu jest tylko jeden wynik:

Przeciwciała < 5,00
IU/ml

A niżej wypisane:
wynik ujemny: poniżej 6,5
wynik wątpliwy 6,5-8,0
wynik dodatni: powyżej 8,00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoreczka napisał(a):
Nikusia tu jest tylko jeden wynik:

Przeciwciała < 5,00
IU/ml

A niżej wypisane:
wynik ujemny: poniżej 6,5
wynik wątpliwy 6,5-8,0
wynik dodatni: powyżej 8,00


to ujemny, czyli ok tylko musisz myć wszystko, żeby się nie zarazić. I unikać kuwet od kotów 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I ja juz mam wielki brzuch choc w pierwszej ciązy wyskoczył mi dopiero w 5 miesiącu ale jak piszecie tego sie nie da ani pospieszyc ani zatrzymac wice nie ma sie co martwic jeszcze sie nacieszycie swoimi brzuszkami 😉 a my to znaczy te które mamy juz brzuchole pewnie szybciej zaczniemy sie meczyc 😉

Co do bólu brzucha to rzeczywiscie ma prawo pobolewac ale jkesli cie niepokoi to lepiej skonsultowac mnie czasem brzuch boli jak wiecej pochodze i lekarz mówi ze to tez jest normalne

Co do spania w nocy ehhhh mazy mi sie przespana nocka bez wstwawnia na siusiu...

tez miałam hemoroidy ale po porodzie teraz strasznie sie tego boje a domyslam sie ze takie problemy lunbią sie powtarzac...niestety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia102 napisał(a):
skoreczka napisał(a):
Nikusia tu jest tylko jeden wynik:

Przeciwciała < 5,00
IU/ml

A niżej wypisane:
wynik ujemny: poniżej 6,5
wynik wątpliwy 6,5-8,0
wynik dodatni: powyżej 8,00


to ujemny, czyli ok tylko musisz myć wszystko, żeby się nie zarazić. I unikać kuwet od kotów 😉


Tak jest!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zapomniałam ktoś pytał o kremy ja polecam krem na rozstępy "perfekty" choc uwazam ze jesli ktoś ma miec rozstepy to bedzie je miał ja przez całą poprzednią ciąze sie smarowałam i rozstepy mi wyszły w trakcie porodu a taka byłam szczesliwa ze ich nie mam... teraz tez sie smaruje narazie balsamem z oliwka ale jak tylko wyskocze do miasta to kupie sobie ten krem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka wyrazy współczucia! Myślę, że im więcej będziesz o swoim Dziadku rozmawiać, tym szybciej pogodzisz się z tym przykrym faktem. Najbliższych zawsze ciężko się żegna.

Co do wyników toksoplazmozy - zdaje się, że taki wynik wręcz wskazuje na to, że nigdy toksoplazmozą się nie zaraziłaś.

Do Dziewczyn z Dużymi Brzuchami - tak pomyślałam w pracy, że mogłam Was urazić tym co wcześniej napisałam. Za brzuszki nie można 😉 Życzę Wam i sobie, i Dziewczynom z Małymi Brzuchami lekkiego noszenia naszych Dzieciątek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że czuje pierwsze ruchy 😉. Już mi się wczoraj wydawało, ale chciałam poczekać, bo może mi się wydaje. I dziś znowu, ale ciągle mam takie myśli, że może jednak się mylę. W końcu od mojej poprzedniej ciąży minęło 8 lat 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używam już kremu na rozstępy, głównie dzięki rodzicom, którzy przypominają mi, żebym używała (właściwie to zamęczają 😉). Ostatnio sprezentowali mi krem Mustela, który... w sumie jest drogi, a działa prawdopodobnie jak inne. Mama potem tłumaczyła się, że kupiła droższy, bo na prezent 😉 wcześniej używałam Palmer's Cocoa Butter... ale będąc w Polsce kupowałabym raczej coś innego. Mieszkam w małej mieścinie i mamy tu niewielki wybór kosmetyków dla ciężarnych. Pozostają zakupy na necie lub wycieczka do miasta obok. Aż tak zdesperowana nie jestem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia102 napisał(a):
wydaje mi się, że czuje pierwsze ruchy 😉.
Wow, wow, dzieje się!


A, i któraś z Was wspomniała, że ją kuje w bzruchu i boli. Też mnie raz po raz boli i kuje, i mam wrażenie, że dziecko mi ciśnie na pęcherz... Ale myślę, że jeśli bardzo Ciebie to niepokoi to warto przedzwonić do lekarza i opisać co się dzieje. Trzymam kciuki 🙂 Tekst o bólach brzucha w ciąży ogólny, wiem, ale lepiej coś niż nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...