Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

mra_ napisał(a):
Nikusia ale romantycznie 🙂 🙂 🙂 mąż pewnie na nowo zakochany?

I dobrze słyszeć, że Wasze ciąże rozwijają się prawidłowo. Coś czuję, że też będę miała synka 😉

Zgadłaś, a ja szczęśliwa 🙂 bo wiadomo, że w codziennym życiu brakuje tego czasu a tak sobie przypomniałam jak to było jak mieliśmy osiemnaście, dziewiętnaście lat 😉
Mi się wydaje, że będę miała córeczkę. Tym bardziej, że jeszcze nie było widać a synów widać szybciej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Nikusia heheh ja po cichutko tez mysle o córci niestety musze sie zasmucic u mnie w poprzedniej ciązy dopiero koło 24 tygodnia było wiadomo ze jest chłopak wiec teraz tez na razie nie chce nic wyrokowac 😉 to zalezy od sprzetu jakim dysponuje lekarz no i od jego umiejetnosci a poza tym dzieciątko musi sie jeszcze dobrze uożyc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anabel napisał(a):
Nikusia heheh ja po cichutko tez mysle o córci niestety musze sie zasmucic u mnie w poprzedniej ciązy dopiero koło 24 tygodnia było wiadomo ze jest chłopak wiec teraz tez na razie nie chce nic wyrokowac 😉 to zalezy od sprzetu jakim dysponuje lekarz no i od jego umiejetnosci a poza tym dzieciątko musi sie jeszcze dobrze uożyc 😉

Anabel teoretycznie to wiem, ale i tak sobie po cichu marzę 😉
jeśli chodzi o sprzęt to akurat mój lekarz ma jeden z najlepiej wyposażonych gabinetów w okolicy (przyjmuje w nim też prywatnie), ale jak się bobas nie pokaże to i najlepszy sprzęt nie pomoże hi hi
ale jeśli będzie chłopczyk to też się będę cieszyć, bardziej nastawia się mąż i rodzinka. Synkowi jest obojętne czy będzie miał brata czy siostrę on już się cieszy, że nie będzie jedynakiem 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, jestem już po badaniach prenatalnych. Wyniki testu Pappa za tydzień ale usg wyszło super! 🤪 Mam masę zdjęć i bardzo długi film z dzwiękiem serduszka 🤪 🤪 🤪

Dzidziak ma 7 cm od pupy do glowy; więc z nóżkami pewnie z 10cm. Poza tym zaczyna być już skulony, taki jest duży! 😁 No i ma mój nos 😘

Lekarz nie chciał mi jeszcze mówić lub na prawdę nie widział płci ale mi się coś wydaje, że widziałam siusiaka... moja mama na filmie też tego domniemanego siusiaka widziała. Lekarz powiedział, że to może być pępowina. Umieram z ciekawości!! tylko, że myślałam, że będzie córeczka 😁jak będzie chłopiec, to oznacza, że mój szósty zmysł nie działa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratuluje zdrowych maluszków 🙂 Oby tak dalej z tymi chłopakami 🙂 Ja sięnastawiłam na chłopaka i jakoś tak rodzinka też. Zobaczymy w tym tygodniu co tam się wykluje 🙂 Ale maluch rozbrykany jest. Jak z Waszą wagą zaczełyście już powoli przybierać na masie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jak byłam ostatnio u lekaza miałam 0.5 kg na plusie ale zeby on wiedzial ile zjadłam przed wizyta heheh to mysle ze w sumie raczej nie przytyłam 😉 ale w p[ierwszej ciązy zaczełam tyc w 5 miesiacu ale szybko nadrobiłam miałam 13,5 na plusie przed porodem 😉 teraz mam nadzieje ze bedzie mniej bo 3 kg mi zostały z poprzedniuej ciązy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po sobie widzę, że przytyłam ale moja waga w domu oszukuje (bo prawie stoi w miejscu). Wg ginekologa pomiędzy jedną wizytą a drugą przytyłam 100g 😉 a teraz mam wizytę na 25.07 to zobaczymy.
Nie napisałam Wam jeszcze, że mam łożysko z przodu. Czytałam na necie, że w tak wczesnej ciąży to się często zdarza a potem się podnosi wraz z rozwojem ciąży. Jeśli się nie podniesie to będzie łożysko przodujące i kwalifikacja do cesarki. No, ale nie martwię się na zapas. Mój mąż martwi się za nas dwoje.
Przedwczoraj poszłam wcześnie spać i opowiadał mi mąż, że on nie mógł zasnąć. I leżał i oglądał mój brzuch i w jednym miejscu zrobił się taki wypukły punkcik, a jak go dotknął to punkcik zniknął. I teraz chodzi o obserwuje mój brzuch, żeby sprawdzić czy znowu nie ma wypukłego punkcika. Dodam jeszcze, że maleństwo na razie jeszcze nie kopie. Dziwne nie? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia super ze mąz przezywa ciąze razem z toba 😉 mój jest tak zajety budowa ze mam wrazenie ze nie pamieta ze spodziewamy sie malenstwa...
A co do przytycia to ja tez mam wrazenie ze juz mam conajmiej 3 kg na plusie bo brzuszek juz całkiem całkiem ale moja waga nie oszukuje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Ja mam wizyte w srode i zobacze ile przytylam... ale dziwne,ze wszyscy mowia,ze jakbym schudla.
A to,ze nie czujecie ruchow to wcale nie dziwne. W okolicy 16 tygodnia zaczynasz je odczuwac, a jesli to wasza pierwsza ciaza to jeszcze pozniej.
ja tez mialam lozysko przodujace w pierwszej ciazy i potem sie podnioslo, wiec spokojnie. To czesty przypadek.

Poza tym moja corka przeszla w weekend trzydniowke...Dzis ona do zlobka,a ja do pracy. Wciaz cierpie na bezsennosc....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anabel napisał(a):
mój jest tak zajety budowa ze mam wrazenie ze nie pamieta ze spodziewamy sie malenstwa...

To zupełnie tak jak i mój.
Nikusia ja też mam puki co łożysko z przodu, ale lekarz stwierdził, że narazie to bez znaczenia, ze za wcześnie by to oceniac. Na usg połówkowym dopiero można cos powiedziec na temat ostatecznego położenia łożyska. A nawet jeśli będzie konieczna cesarka to się nie martw, wiem z doświadczenia, że to nic strasznego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane dawno tu nie pisałam ale na bierzaco was czytam. Widzę że chłopcy sie posypały a u mnie ma być córcia 😁 😁 😁 ale narazie na 60% ale zobaczę jeszcze w środę bo ma usg 😜
Jutro idę na badania do szpitala morfologia i mocz.
Anetkamm co do prawka to powiem ci szczerze to rób i się nie zastanawiaj ja mam prawko 4 lata i to piękna sprawa nie jestem od nikogo uzależniona. Niekiedy tylko mój mąż od de mnie na imprezie lub spotkaniu rodzinnym.
Moi rodzice pojechali na wczasy, siostra na kolonie, a ja zostałam obdarowana świnką morska tak ja napasłam dzisiaj że śpi Mój M tylko chodzi i wyzywa bo musi jej sprzątać . Jak tylko zaczyna się komentowanie to go gaszę. U mnie brzusio jest już widoczny nawet go zaważają koledzy mojego M ☺️ ☺️ ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wszystkie mamusie 🙃 "przeniosłam się " od lutowych mamuś 😁 po dzisiejszej wizycie lekarz zmienił mi termin na 24 stycznia bo dzidzia taka już duża !!! dziś zaczęliśmy 12 tydzień maluszek ma 4,38 cm a przed 3tyg miał 14mm 🤪 hahahah pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Lethe i evelcia
To moja druga ciąża i też się spodziewam pierwszych ruchów w okolicy 16 tyg, ale jak będzie to zobaczymy. Dlatego byłam taka zaskoczona jak mój mąż znikającą wypukłość na moim brzuchy wypatrzył, szczególnie, że jak dotknął to bobas uciekł 😉. Jeśli chodzi o to, że interesuje się tak bardzo brzuszkiem to "zbliżyliśmy" się bardziej na wyjeździe a oprócz tego ma jeszcze tydzień urlop. Wcześniej też byliśmy tacy zabiegani, ze na nic czasu nie było. Ja szykowałam się do obrony a mąż nas na wyjazd. Więc teraz korzystam 😁 😁 😁
Dziś miałam pracowity dzień, pomyłam okna, zrobiłam porządki, wymyłam podłogi itd bo po całym tygodniu nieobecności to warstwa kurzu w domu. A mój P. pojechał do sklepu po jakieś owoce dla mnie 😆 🙃 😆
Odwiedziła mnie też dziś teściowa i powiedziała, że nawet na twarzy przytyłam, że tak się troszeczkę zaokrągliłam, więc moja waga na 100% oszukuje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Lethe i evelcia

Vespera - świetne wiadomości!

Bichito współczuję, nie wyrabiałabym bez snu. Próbowałaś domowych sposobów jak picie ciepłego mleka przed pójściem do łóżka? 😁

Kurczę, nadal nie mam brzuszka. Wyskakuje mi jedynie późnym popołudniem, rano jest w miarę płaski. Nie wyglądam jak w ciąży, ale jakbym przytyła 😉 mąż twierdzi, że schudłam na buzi, moi rodzice, że jestem szczupła jak zawsze i tylko 2-3 osoby zauważyły, że jestem w ciąży. Nawet sąsiedzi byli zdziwieni, gdy im o tym napomnieliśmy. Chcę brzuch, ale z drugiej strony... cieszę się, że nie mam brzucha jak dwie ciężarówki ode mnie z pracy 😁 co prawda są o 2 miesiące wprzód ode mnie, ale 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mra to tak jak ja, brzuszka nie mam, wyglądam jakbym przytyła. Szczególnie, że tak jak mówi moja teściowa rozłożyło się, bo bardzo mi w biust poszło, trochę w tyłek i nawet na twarzy widać. Jak ja sama oglądam fotki z wczasów to w dwuczęściowym stroju kąpielowym nie widać, ale za to biust trudno przegapić.
Wczoraj mi koleżanka na gg napisała, że po fotkach z wczasów wcale nie widać, że jestem w ciąży i ona to się cieszyła jak u mniej w 4 miesiącu już było widać (teraz jest w 7 m-cu) i trochę to było jak przytyk. Mąż skomentował to, że ona mi zazdrości, bo wygląda jakby była w 9 z bliźniętami i mam się nie przejmować. W pierwszej ciąży w pracy też miałam takie sytuację, że jak już dałam zaświadczenie to mi kobiety mówiły, że specjalnie się ściskam, żeby brzucha nie było widać-a ja się w swoje jeansy mieściłam. Tylko teraz to tej koleżance odpisałam, że przecież nie mamy na to wpływu kiedy nam brzuszek "wyskoczy" a prędzej czy później i tak będzie widać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne 🙂 ale koleżankę masz złośliwą 😉 wiesz, brzuszki mi się podobają, ale jak pomyślę, że miałabym już teraz chodzić z takim bardzo dużym np. po schodach z zakupami (a trochę tych schodów po drodze do domu mam) to się cieszę, że jeszcze tyle w brzuchu nie dźwigam. Siat też w sumie nie dźwigam, bo mąż; ale wiadomo - raz po raz z pracy z czymś tam przez sklepy się wraca.

Wypatrzyłam ostatnio książkę o wiązaniu się z brzuchem. Kupię ją niedługo bo szczerze mówiąc pomysł na mówienie do brzucha wydaje mi się absurdalny. Tak jakbym miała mówić do stopy 😉 wiem, wiem, że się mówi do dziecka, nie do trzewi, ale potrzebuję pomysłów jak do tego się wprawić i nie czuć się idiotycznie przed samą sobą 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehehe Czesc dziewczynki witam nowe mamuśkiu 😉

Mra to samo przyjdzie 😉 jak t6ylko brzuszek urośnie i maluszek zacznie dawac ci znakli ze siedzi wbrzuszku to odróchowo bedziesz do niego mówic 😉 hehehe ja to sie smiałam z matek co jezdziły na spacer i mówiły do małych dzieci które jeszcze za duzo nie rozumiały z naszego swiata a jak urodziłam synka to sama do niego gadam na ulicy teraz to juz nic bo mały odpowiada ale na poczatku to to wyglądało troszke głupkowqato 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...