Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
i ciekawe wieści becikowe...

Becikowe od 2012 r. tylko dla matek będących pod opieką medyczną
Od stycznia 2012 r. do uzyskania becikowego ponownie konieczne będzie przedstawienie zaświadczenia, że matka dziecka pozostawała pod opieką medyczną nie później niż od 10 tygodnia ciąży do porodu.
ciekawe co jak dowiadujesz że jesteś w ciąży w 11 tc, albo wizyta dopiero może się odbyć po 10tc z przyczyn niezależnych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

Pisałam Wam wczoraj, że oglądałam w Kauflandzie dużo paczkę pampersów. To były haggisy (90szt) i sprawdziłam na allegro jak to wychodzi cenowo. Powiem Wam, że same pieluszki są tańsze, ale jak doliczyłam koszt przesyłki to wyszło drożej. A nie chcę od razu więcej paczek kupować, bo po pierwsze drogo, po drugie nie wiem czy nie uczulą a po trzecie nie wiem czy nie wyrośnie, bo to na noworodka. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urszulka napisał(a):
i ciekawe wieści becikowe...

Becikowe od 2012 r. tylko dla matek będących pod opieką medyczną
Od stycznia 2012 r. do uzyskania becikowego ponownie konieczne będzie przedstawienie zaświadczenia, że matka dziecka pozostawała pod opieką medyczną nie później niż od 10 tygodnia ciąży do porodu.
ciekawe co jak dowiadujesz że jesteś w ciąży w 11 tc, albo wizyta dopiero może się odbyć po 10tc z przyczyn niezależnych?

No ja tam miałam, że zadzwoniłam do lekarza a on mi ustalił wizytę za ponad miesiąc. Zapytałam o to przez telefon, bo z moich obliczeń wynikało, że to będzie 11tydz a on mi powiedział, że 10 i kilka dnia (i że nie mam się martwić), ale na wizycie wpisał, że 11tydz. i 2 dni. I teraz się go mam zamiar dokładnie dopytać czy mi wystawi zaświadczenie, bo jak nie to mogę zapomnieć o becikowym. Ale to mu chyba krzywdę zrobię 😉
ale dodam jeszcze, że chodziłam do niego jak planowałam ciąże, ale nie wiem czy to się liczy.

a o tych zasadach pisałam chyba kilka stron wcześniej, bo byłam w opiece o rodzinne pytać i babka mi wszystko wyjaśniła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia a ja byłam w dwóch różnych ośrodkach, a jak poszłam do mojego lekarza to kartę ciąży założył mi dopiero w 11 tyg po zrobieniu kolejnego usg... na kolejnej wizycie głupio mi będzie o tym mówić 🙂 a ciekawa jestem do kiedy można się zgłosić po urodzeniu bo ja mam lekarza w warszawie a rodzić nie wiem gdzie będę....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale mieszają z tym becikowym ;/... ja też chętnie wybrałabym się na grzyby do lasu połazić 🙂... jutro mam wolne!! huraaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!! 🙂...

Skoreczka nie przejmuj się mamą 🙂... one tak mają, moja też wiecznie krytykowała ... teraz przynajmniej siedzi cicho :P

Nikusia miłego spotkania z koleżanką 🙂

a ja dziś nawet wstałam bez marudzenia :P... nowość :P... przeszłam się pół godzinki do pracy natleniłam i nawet fajny mam humorek 🙂... ale brakuje mi świeżego powietrza ;D.. BUZIOLE :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urszulka ja mam wizytę teraz w poniedziałek i twardo sobie postanowiłam, że go zapytam. Bo to mi spokoju nie daje. Pewnie mi też będzie głupio, ale co tam 😜
Jak się ostatnio zapytałam czy badanie na toksoplazmozę nie może być zrobione na NFZ to się tak wkurzył, że zaczął mi faktury i rachunki wyciągać, żeby pokazać ile on za co płaci. A ja ze spokojem do niego, że w telewizji i od ludzi słyszy się różne opinie więc przyszłam się u źródła zapytać. 😁 😁 😁 trochę go zbiłam z tropu, ale w końcu co, mam prawo pytać i nie ma znaczenie, że chodzę na kasę chorych. 😁 😁 😁 ale ja wredna jestem 🤪 😉 😜

Urszulka a po becikowe możesz się do roku od urodzenia dziecka zgłosić, więc nasz czas 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja na szczęście toxo nie muszę płacić bo zrobione badania i usg z ostatniego wyjazdu do warszawy to koszt 250 zł a ja wolę wydać je na coś innego więc wogóle nie dziwi mnie Twoje zdenerwowanie
walcz jak można coś z tym zrobić 🤪

jak rok można to luz bardzo miłą wiadomość... a może urodzę w grudniu i cały cyrk mnie ominie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Nikusia, Urszulka przeczytajcie sobie Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 23 września 2010r. dotyczące procedur medycznych z zakresu opieki nad kobietą w ciąży. Tam jest dokładnie opisane, jakie badania przysługują ciężarnej w danym tygodniu ciąży w ramach opieki NFZ. Wydaje mi się, że lekarz nie ma prawa odmówić wykonania jakiegoś badania, bo ono nam po prostu przysługuje. Mówiła nam o tym położna na zajęciach w szkole rodzenia.

Skoreczka ja ciągle nie mogę się napatrzeć na Twoje zdjęcie-naprawdę wyglądasz rewelacyjnie! 🙂

Wczoraj spotkała mnie miła niespodzianka przy okazji wizyty kontrolnej u położnej. Z okazji usg połówkowego dostałam reklamówkę pełną gazetek i ulotek dotyczących ciąży. Była tam też butelka Avent 125ml, sudokrem i próbka płynu 3w1 Johnson&Johnson 😆 Bardzo się ucieszyłam, szczególnie z tej butelki 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia102 napisał(a):
Urszulka pamiętaj, że Cię ominie jak złożysz w grudniu, bo jak już w styczniu to na nowych zasadach. I nie będzie miało znaczenia, że dziecko z grudnia 🙂


to nie damy rady... 😮 😮
no cóż w wrześniu 2011 coś wchodzi co dotyczy tak naprawdę okresu kwietnia 2011 (zapłodnienia) i jak zawsze działa wstecz 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mną dłuuuuuuuuugi spacer do sklepu, moj synek postanowił iść pieszo a to 1km 🙃 W jedną strone szedł pieknie ale poźniej usiadł na przystanku i koniec, ani ruszy. Wypił soczek i powoli szedł. Ogladał wszystkie psy, kury, auta, ludzi 🙃 W końcu dotarlismy.

Na dodatek tak smierdzi na ulicy jakby komus spalił sie garnek z kartoflami, martwie się czy jakis dom od srodka sie nie podpailł 🤔

A kupiłam inny magnez tez dla ciężarnych i jest 100tabletek za 13zł, a nie 50 za 15zł.

Salty dziękuję 🙂 Te próbki co dostałaś są fajne, a kremik sudocream też jest bardzo dobry 🙂 Ja pamiętam po urodzeniu dostałam ulotki a wnich była butelka LOVI. Też była fajna.

Nikusia ale Ci fajnie że tak rodzinka dba o ciebie, bułki słodkie, kwiaty 🤪 🤪 A co tam, trzeba rozpieszczać ciężarne 🤪
co do grzybów to ja sie znam na wiekszosci ale na kaniach to akurat sie nie znam 🙃 Nie zbieram tych grzybów.
Wydaje mi sie że z tym twoim lekarzem coś jest nie tak, zobacz wszystkie które chodza państwowo maja badania za darmo a on pokazuje ci jakieś rachunki jakby osobiscie rozliczał się z NFZ-tem 🤢 🤢 🤢 Może on tez jest ksiegowym 😉 Walcz o swoje!!!!!!!!!!!!!

Pamii a ja myslałam ze tylko moja mama taki ma charakterek, przybijam piatke 😉

Tak sie rozpisałyscie że pewnie zapomniałam czegos napisać i znów bede edytować post 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urszulka fajny avatorek, ja lubie jak sa avatorki bo czuje się jakby konwersacja była zbliżona do żywej rozmowy 🙂 🙂 🙂
A rajtuzki ciazowe kupiłam w sklepie. A bluzeczke musisz koniecznie zaprezentować, ja mam jedynie koszulę nocna do karmienia 🙂

Mój synek też dzis od samego ranka kopie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SW ujawnij się na fb bo dostałam wiadomość, że chcesz dołączyć do naszej grupy a nie wiem kim jesteś 🙂 napisz mi swoj nick z brzuszka 🙂

skóreczko śliczny grzybek!! ja też jadę na grzyby w ten weekend, na mazury. Ja będę znajdować Muchmorki i robić zdjęcia, a mąż będzie je dla mnie zbierał 🤪 Oprócz Muchomorków, może znajdę też coś jadalnego ale czerwono-białe grzybki są śliczne 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vespera ja tez szukam muchomora aby zrobic mu zdjęcie 🙂 I jeszcze uparłam się na żabę ....ale świat jest przewrotny i nie moge znaleźć ani tego ani tego 🙃 Czekam na twoje fotki 🙂

A może to jest Salty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salty napisał(a):

Wczoraj spotkała mnie miła niespodzianka przy okazji wizyty kontrolnej u położnej. Z okazji usg połówkowego dostałam reklamówkę pełną gazetek i ulotek dotyczących ciąży. Była tam też butelka Avent 125ml, sudokrem i próbka płynu 3w1 Johnson&Johnson 😆 Bardzo się ucieszyłam, szczególnie z tej butelki 🤪


a co to za wizyta kontrolna połoznej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoreczka napisał(a):
Vespera ja tez szukam muchomora aby zrobic mu zdjęcie 🙂 I jeszcze uparłam się na żabę ....ale świat jest przewrotny i nie moge znaleźć ani tego ani tego 🙃 Czekam na twoje fotki 🙂

A może to jest Salty?


pewnie tak ale niech jeszcze potwierdzi 🙂 jest nas coraz więcej na fb 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Vespera wypad na grzyby nad Mazury super,aż zazdroszczę!!
Nikusia lekarz przyjmujący na NFZ nie powinien robic ci łaski co do wypisania skierowania na badania przecież NFZ pokrywa koszty a nie on z własnej kieszeni!!!
Skoreczka spacer z synkiem na pewno dobrze Ci zrobił!!!
A ja wróciłam z pogaduszek od znajomej i dostałam 2 torby ciuszków dla dziewczynki 🙂 🙂 a dla chłopca też już mam tak więc będe przyszykowana na każdą Kruszynkę 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruszyna ale bajer z tymi reklamówkami z ciuszkami 🤪 🤪 🤪 Jakbym dostała to zaraz przejrzałabym wszystko 🙂

A ja zaplanowałam przynieść w końcu wszystkie reklamówki i pudełka ze strychu i wygospodarować miejsce w meblach i zacząć układać i powolutku prac malusie ubranka 🙂 Muszę tylko kupic jakis fajny płyn do tkanin dla noworodków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salty napisał(a):
Vespera u mnie zawsze przed wizytą u ginekologa wchodzi się do położnej - ona waży, mierzy ciśnienie, słucha tętna płodu i pyta o samopoczucie. wpisuje też wyniki badań do karty ciąży.


Póki chodziłam państwowo to tez miałam kontakt z położną raz w miesiacu. Tak jak pisze Salty - nawet fajne to było, bo wiecej sie od niej dowiadywałam niz od lekarza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
skoreczka napisał(a):
salty napisał(a):
Vespera u mnie zawsze przed wizytą u ginekologa wchodzi się do położnej - ona waży, mierzy ciśnienie, słucha tętna płodu i pyta o samopoczucie. wpisuje też wyniki badań do karty ciąży.


Póki chodziłam państwowo to tez miałam kontakt z położną raz w miesiacu. Tak jak pisze Salty - nawet fajne to było, bo wiecej sie od niej dowiadywałam niz od lekarza 🙂


U mnie tak jest na prywatnych wizytach 🙂 Chciałam się zapisać na NFZ do mojej lekarki, ale usłyszałam informację, że najbliższy wolny termin jest za pół roku 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
wróciłam od koleżanki 😉
Kruszynka zazdroszczę tych ubranek dla dziewczynki, ja już z koleżanka rozmawiałam czy ona nie ma jakiś, bo ja mam ale chłopięce. No a jak nie to po troszkę jeszcze kupię i po urodzeniu na pewno coś dostanę.
Skoreczka lekarz mi to tak tłumaczył, że on dostaje pule pieniędzy z NFZ-u i to mu musi na cały rok starczyć i jak by każdej pacjentce dawał wszystkie skierowania to by na koniec roku z własnej kieszeni płacił. Już ostatnio próbowałam i wiem, że muszę zapłacić, bo od niego skierowania nie dostanę. Tylko jak dziś pytałam to w szpitalnym laboratorium 130zł za tokso i zapalenie wątroby typu c, jutro pójdę u mnie do ośrodka bo podobno jest taniej. I tak muszę je zrobić. Szczególnie mnie ta toksoplazmoza martwi.
Salty fajny prezent 🙂
U mnie u lekarza nie ma położnej, on przyjmuje w tym samym gabinecie i prywatnie i na NFZ. Rejestrujesz się telefonicznie a on wszystko robi sam.
Lecę robić obiad bo zaraz mąż będzie a ja jeszcze z obiadem w lesie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...