Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

Monika wydaje mi się to nie możliwe, wiesz z jaką siłą lekarz musi ręką przy porodzie popchnąć zeby go ruszyć??? Chyba nie trzesło az tak bardzo zeby w brzuszku były takie turbulencję. Oczywiście nie jestem lekarzem ale próbuje zachować spokój i wpoić go w Ciebie. Kiedy masz wizyte zebyś mogła sprawdzić czy wszystko jest dobrze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniczka spokojnie ty masz jeszcze na tym etapie tyle miejsca w macicy , ze maleństwo potrafi spokojnie się obracać. Jest szansa, że jeszcze kilka razy będzie zmieniać pozycję. Dopiero kolo 36tc maluch powinie /ale wcale nie musi/ stanąć na głowie. Myślę, że turbulencje wtorkowe to dzidzi się podobały bo trochę świat jej zawirował 🙂 spokojnie Kochana :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magditta napisał(a):
moniczka spokojnie ty masz jeszcze na tym etapie tyle miejsca w macicy , ze maleństwo potrafi spokojnie się obracać. Jest szansa, że jeszcze kilka razy będzie zmieniać pozycję. Dopiero kolo 36tc maluch powinie /ale wcale nie musi/ stanąć na głowie. Myślę, że turbulencje wtorkowe to dzidzi się podobały bo trochę świat jej zawirował 🙂 spokojnie Kochana :*

Dziękuję za słowa otuchy 🙂 No i myślę, że główkę ma na dole tylko nie leży a kuca z dupką u góry. Przynajmniej tak to czuję. Ale masz rację, pewnie jeszcze nie raz się obróci, ja po prostu przyzwyczaiłam się już do jego poprzedniej pozycji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WielkaB a ile Ty i Twój mąż macie wzrostu? Bo jeśli jesteście dość niscy, to i Wasze dziecko może być drobniejsze... Może faktycznie przejdź się na usg do jeszcze innego lekarza i powiedz od razu o co chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kruszyna123 napisał(a):
Dziewczyny ja mam już mętlik w głowie jeśli chodzi o wózek co powiecie o tym
http://allegro.pl/wozek-baby-rossy-goya-3w1-super-gratisy-nowosc-i1893022510.html


Dla mnie ten wózek jest super!!! 🤪 Aż sama się nad nim zastanowię... 😜

Wyjeżdżamy do SPA o 14:00, więc po powrocie zdam relacje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika tak jak pisały dziewczyny - w macicy asz jeszcze sporo miejsca, nadal kształtem przypomina kulę a nie jajo (bo to wtedy przy 35-36 tc robi się taka), toteż dzieciak może obracać się do woli 🙂 i łożysko z wszystkimi płynami amortyzuje bardzo dobrze wstrząsy - o ile nie są zbyt hardcorowe 😉 a nie są, jeśli nie przewracasz się na brzuch, nie biegasz, nie uderzasz brzuchem (ale tak mocno) itd. 🙂

Kruszyna wózek bardzo ładny, fajna kolorystyka, 3w1, pompowane kółka, ulalala 😉 no i fajne te gratisy 🙂

Porodówka - nie mamy kablówki (a ta naziemna lipnie ściągała i odpuściliśmy ją sobie) 😞 zresztą, w domu by mnie przechrzcili i wyśmiali, gdyby zobaczyli, że oglądam taki program 🙃 tata jest mocno cięty na fora internetowe i programy nie stricte medyczne, głównie dlatego, że raz po raz trafia mu się pacjentka, która wie lepiej, bo tak jej powiedziała koleżanka i tak doczytała w internecie 🙃 po takiej pacjentce unikam taty 😉

chińszczyzna (papu) też mi narobiłyście smaka 😁 i tak jak prawdziwej chińszczyzny bym nie zjadła już chyba nigdy w życiu (mam na myśli np. kacze płetwy w zupie), tak europejskie wersje noodli czy smażonego ryżu nawet z mięskiem uwielbiam 🙃 i chyba jak pojadę do empiku, skoczę na WOK2GO 😉

chińszczyzna (plastik/guma) uchhhh, jakie to są okropne smrody 😞 mam obsesję na punkcie takich niemiłych zapachów, a potem mąż się ze mnie śmieje, że wszystko obwąchuję 🙃 jedyny smród, którego autentycznie nie czuję (i nie wiem dlaczego) to zapach nieświeżej ryby. Już 2 razy takie upiekłam.... 🤢

Magditta no nieźle, 1,5 godzinne spacery 🙂 chyba jestem niedobra, ale mojego psa zabieram tylko na półgodzinne spacerasy.

Komary skąd o tej porze komary? Nosz, przedwczoraj zabiłam takiego nad kanapą - i już był opity. Nie cierpię ich.

Jak tam remonty - pokończone u wszystkich?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mra_ masz racje teraz baaaaardzo wielu mądrych pacjentów jest, są nawet tacy co potrafią pouczać lekarza. Uważam, ze fajne sa programy popularno naukowe ale czasem jak je oglądam to mdli mnie za ich 'fachowaść' i doslowne tlumaczenie orginału 😁
Psina ma teraz dobrze bo mam nawał energii ale był czas że 0,5h to już luksus był 🙂
U mnie w domu remont nigdy się nie zakończy z racji tego, że mój facet ma pewne zawodowe zboczenie i co 10dni by coś zmieniał, ulepszał, poprawiał...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata zrelaksuj się i za mnie 🙂
Mra ja to zastanawiałam sie czy w ogóle mówić mężowi ze zrobiłam taki smierdzący zakup 😁 bo on nie lubi takich marnych zakupów.

Dziś moja babcia dzwoni i pyta się czy urodziłam????? Bo jej sie śniło 😮 Boję się takich snów, tym bardziej ze to tak wcześniej na poród.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magditta to tak jak w domu moich rodziców (czyli i moim na chwilę obecną) - to też taty zboczenie 🙃 zawsze znajdzie coś niedziałającego, do naprawy, do odmalowania itd. 5 dni temu zdjął pozbruk z tyłu domu i ułożył na nowo, bo było trochę nierówno. A wczoraj robił coś na dachu. Mój tata ma chyba to samo, co WielkaB 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoreczka napisał(a):
Dziś moja babcia dzwoni i pyta się czy urodziłam????? Bo jej sie śniło 😮 Boję się takich snów, tym bardziej ze to tak wcześniej na poród.


No, ale to tylko sen 🙂 co prawda jak mi się kiedyś przyśniło, że ktoś z moich bliskich umarł to też zadzwoniłam rano, czy wszystko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe to widzę, że nie tylko u mnie jest tak ciekawie 🙂 U nas jest mnóstwo takich historii np. wykonawcy ułożyli płyty gresowe w łazience a mój mąż stękał i stękał, że coś jest nie tak, że aż w nocy wsiadł w samochód , pojechał na budowę, zerwał płyty gresowe o wymiarze 75x75 i ułożył po swojemu 🙂 albo sufit w salonie też powprawiał sam bo zapomniał zaprojektować wnęki na karnisze i tak to go bolało, ze po tygodniu jak ja poszłam na nocny dyżur poprawił sufit 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, plus taki, że jest to zrobione porządnie. Minus - że się nigdy nie kończy. O ile mój tata i brat potrafią zrobić sami niemal wszystko, to mój mąż już nie... Stara się, ale nie wszystko ładnie mu wychodzi. I potem tata i brat patrzą z politowaniem 😉 a jak tata coś z bratem w domu majstrują, to na ogół dziękują mojemu za chęć pomocy 🙃


Okkk, mknę, zajrzę pod wieczór lub jutro rano 🙂 uściski!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mra_ napisał(a):
Wiesz, plus taki, że jest to zrobione porządnie. Minus - że się nigdy nie kończy. O ile mój tata i brat potrafią zrobić sami niemal wszystko, to mój mąż już nie... Stara się, ale nie wszystko ładnie mu wychodzi. I potem tata i brat patrzą z politowaniem 😉 a jak tata coś z bratem w domu majstrują, to na ogół dziękują mojemu za chęć pomocy 🙃



hehehe 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was dziewczyny
Chciałam serdecznie zaprosić mamusie i ciężarówki z śląska( i nie tylko) na bezpłatne warsztaty Świadoma Mama, które odbędą się 17 listopada o 17.30 w Hotelu Diament w Katowicach. Przesyłam linka do szczegółowych informacji
http://www.swiadomamama.pl/%C5%9Bwiadoma-mama-w-katowicach-0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skoreczka ja podobnie jak ty az tak bardzo nie mam ochoty na ogladanie 'porodówek ' bo juz wiem swoje i nawet jak bym sobie wymysliła po tym najbardziej iodealny poród to natóra zrobi swiije...

Kruszynka wózek ładny i mysle ze jak mieszkasz w miescie to i kółka maja odpowiedzia wielkosc

Beatka zazdroszcze spa hmmmmm
Byłam z synkiem u tego lekarza bo po 10 zaczoł popłakiwac denerwowac sie trzec ucho no i zaczeła mu temperatura nachodzic .I niestety mamy znów antybiotyk tak mi szkoda tego szkrabika ;( no ale nadrabia pewnie to co do tej pory nie chorował wcale ehhh teraz spi bo zasnoł w aucie odsypia nocke... a najgorsze jest to ze nie ma pewnosci ze ten antybiotyk podziała mam isc z nim w poniedziałek do kontroli i jesli nic sie nie zmieni to zastrzyki dostanie
Ok ja spadam troszke sie połozyc bo strasznie mnie mecza takie niespodziewane podróze do miasta....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...