Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

Witam z rana, chyba jako pierwsza 🙂

Właśnie wpałaszowałam sniadanko, teraz mam jeszcze herbatkę do wypicia.
U nas był przymrozek, szron na ziemi i dachach. Zima nadchodzi 😉
A noc w miarę przespana 🙂

Wiecie nie lubie jak dzidzius ma czkawkę. dorosłego to męczy a co dopiero takie maleństwo 😞

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Brzuszki
Noc zleciała bardzo dobrze 🙂 teraz już piję herbatkę i jem śniadanko 🙂
Urszulka ja zamawiałam pościel właśnie z tego sklepu i również jestem zadowolona i po praniu wszystko jest ok 🙂
Kasiula nie denerwuj się!!! Wiadomo,że twój też chce aby jego rodzice zobaczyli wnuka. Może po porodzie trochę im się zmieni 🙂
Elka na pierwsze dni po porodzie będę wołać do kąpieli mamę bo doświadczenie to ma!!! Zerknie doświadczonym okiem i wiem ,że sprawię jej ogromną przyjemność bo to pierwsza wnuczka 🙂 🙂
Skoreczka u nas od 2 dni temp.jest na plusie,ale czuć zimno już nadchodzi!!! Ciekawe u której pierwszej spadnie śnieg 😮 😮
Miłego dnia dwupaczki 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha wozek śliczny
Nikusia mysle ze czapka wyszła pięknie
Co do świąt to jadę do mamy nie amm zamiaru nic robic bo i tak nikt tego w tym domu nie docenia może tylko upieke sobei jedno ciasto i schowam na szafe jak by ktos do mnie przyszedł
Co do prezentów to jak zawsze kupie tylko dla moich rodzicow i siostry dl atesciow nie bo od nich nic nigdy nie dostaliśmy i nie umia podziękować
Chrześniaki pewno nie dostana zabawki tylko coś naczym będą mogły ćwiczyć umysł
Co do opieki nad maluszkiem to będzie pomagac mi moja mama już wiem ze na tesciowa nie mogę liczyc i oczywiście we wszystko będę angażować M
Ja już po śniadanku i jade do mamy będę popołudniu bo nie chce mi się tu siedzieć już nic nie zrobie w tym domu bo co bym nie zrobiła to jest zle np. dziaj przeszkadzały zasłony w kuchni mojej teściowej bo jest ciemno ale przed tym ile się na suchałam ze nigdy żebym nie robiła kuchni na południe bo gorąco wiec powiesiłam zasłony i ładnie upiełam to teraz jej przeszkadza ze ciemno jeszcze babcia dowaliła ze już nie długo nie będę nic robic bo będę mieć dziecko to powiedziałam ze jak bym nie robiła to zarosne brudem nic się nie odezwali i wyszłam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cze Brzuszki 🙂
Dziś niestety moja noc do tyłu 🤢 🤢 🤢 Łącznie to może ze 3 h wyszło a teraz mdli mnie jak na początku ciąży i co gorsze brzuch pobolewa 🙃 ojojoj
wielkaB staraj się nie spinać z rodzinką bo przecież musicie razem mieszkać więc dla swojego zdrowia psychicznego naucz się olewać głupie teksty i nie nakręcaj się 🙂 Poza tym może wszystko będzie wyglądać inaczej jak już dzidzi a będzie na świecie 🙂
Skoreczka u nas ro raczej brzydko niż zimowo 😞 Nie nawiedzę takiej szarówki!!! A jak przyjdzie astronomiczna zima to my już będziemy się rozpakowywać 🤪 🤪 🤪
Kasiulka nie denerwuj się na faceta bo pewnie gdyby on powiedziała Ci to samo o Twoich rodzicach to też byś się oburzyła, każdy broni swoich, taka nasza natura. Poza tym myslę, że jak będą to rozsądne czasowo odwiedziny to nie będzie Ci przeszkadzać wizyta teściów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WielkaB nasza buntowniczko 😎 😎 😎 jedź do mamy i zrelaksuj się.

Ja mam dziś dużo pracy, musze jakoś powolutku posprzątać, zrobić na jutro galaretki, jabłecznik. No i obiad ugotować 🙂

A ostatnio wyrzuciłam bąka-zabawkę bo nie działa. Kilka chwil poźniej patrze a bąk na komodzie stoi tak jak przedtem. Mój synek stwierdził pewnie ze bąk jest w całkiem dobrym stanie i po co go wyrzucać, więc go uratował 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elka na początek po porodzie przyjedzie do mnie mama, potem pewnie chwilę teściowa posiedzi, ale generalnie to sami z mężem będziemy się Maleństwem opiekować. Po to też chodziliśmy do szkoły rodzenia, żeby tatuś zaznajomił się mocniej z tematem opieki nad Dzidzią 🙂 Ostatnio jak był poruszany temat kąpieli leczniczych to bardzo aktywnie uczestniczył w zajęciach bo z góry wie, że kąpiele to będzie generalnie jego zadanie 🙂
Tak wiec z racji tego, że mieszkamy daleko od bliskich to będziemy musieli sobie sami radzić, ale ja jestem dobrej myśli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skoreczka to Ty nie wiesz, że najfajniejsze zabawki to te zepsute 🙂 🤪 🙃 😜
Ja też będę piekła swoja ukochana lukrowaną szarlotkę bo jutro będę mieć gości, a poza tym chce mi się coś słodkiego, a moja szarlotka banalnie prosta i bez cukrowa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh Magditta autka bez kółek itp... 🤪 🙃 🤪

Dziewczynki przypomniało mi się coś. Nie wiem czy pisałyscie o tym wczesniej ale np. u nas w szpitalach jak maz chce byc przy porodzie to musi mieć specjalny fartuch. Cięzko go kupic bo w aptekach nie ma. Warto rozejrzec sie za tym wczesniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiem Wam coś zabawnego 🤪 Wczoraj zrobiłam listę zakupów dla męża i wysłałam go na zakupy. O dziwo radził sobie super /zwykle dzwoni- Magda a masło to jakie? A jajka te dobre? itp/ 🙃 😁 🙃 Wrócił jak święty mikołaj obładowany torbami, siadł i rozgoryczony mówi: "oj nie było ciężarnej ze mną to musiałem stać normalnie w kolejce 😞 fajnie robi się zakupy z brzuchatką 🙂"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magditta napisał(a):
Skoreczka a w szpitalach takich fartuchów nie można kupić??Ja nie wiem bo po prostu biorę sobie z pracy i tyle 🙂 Nawet jak malowałam w domu to w takim stroju tzn. w artuchu i czepku 🤪 🤪 🤪


Właśnie często ich nie ma, ale to akurat u nas. Dzis kolezanka wczoraj mi o tym pisala bo wczoraj uczestniczyła w porodzie i zjechała pół miasta za fartuchem. Ten fartuch troszke inaczej wyglada niż te dla szpitalnych gości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magditta mnie się tylko raz zdarzyło, że ktoś mnie przepuścił w kolejce. Głupio mi się prosić 😮 więc stoję grzecznie i się męczę! Wczoraj poszliśmy na spacer i przy okazji zahaczyliśmy o pocztę, gdzie była mega kolejka. Postałam sobie chwilę, potem usiadłam ale grzecznie czekałam na swoją kolej. I jedna dziewczyna podniosła raban, dlaczego mnie nikt nie puści, że w tym kraju to jakieś nienormalne jest podejście do ciężarnej, że mi się należy pierwszeństwo i już!!! A mnie tak głupio było 🤢 🤢 i puścili mnie ludzie.....
Skoreczka u mnie w szpitalu dają specjalny strój, płaci się za niego i jest to jednoznaczne z opłatą za poród rodzinny. Warto się dopytać jak to wygląda u Was.
Elka ja po porodzie będę niestety sama, no chyba że wrócę do domu w weekend... inaczej nikt nie przyjedzie bo każdy pracuje. Trochę się boję bo nachodzą mnie takie myśli i sny, że sobie nie radzę, nie wiem co robić, taka totalna bezradność i zmęczenie 😞 Mam jednak nadzieję, że będzie inaczej. Nikt nie mówił, że będzie łatwo ale mam cichą nadzieję, że jednak nie będzie tak źle i się odnajdę w nowej roli 🙂
WielkaB tak sobie myślę, że ciężko jest mieszkać z kimś. Musisz znaleźć złoty środek i nie przejmować się takimi rzeczami. Fakt jest taki, że współdzielicie kuchnie 😞 Nie ma sensu się jednak spierać i reagować na zaczepki! Jedź do mamy i luzuj się 🙂
Kasiulka może teściów za serce chwycie to Wasze Maleństwo 🙂 Nie możesz im zabronić, to rodzice Twojego mężczyzny i oni zawsze gdzieś tam z boku będą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Mamusie i Brzuszki 🙂
U nas też zimno 🙃 I chyba o poprawie można zapomnieć 🥴
Noc minęła dość szybko, tylko 3 pobudki pamiętam i obyło się bez siusiu 😉
Czekam na kuriera, wiem że jakiś już jedzie tylko nie wiem czy wiezie wózeczek czy amortyzatory do autka 😉 Liczę na to pierwsze 🙃
Co do fartucha to u nas nie trzeba. Wystarczy jasna koszulka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry 🙂 Widze ze poruszylyscie ciekawy temat.
U mnie jest tak samo. Zawsze ide do kasy z pierwszenstwem i grzecznie czekam bo juz taka nature mam, za to moj zawsze sie potem na mnie wkurza, no ale, juz taki mam charakter 😉 raz tylko sie odwazyłam cos powiedziec starej babie ktora przede mna stała z obładowanym koszykiem tym wielkim az po brzegi a ze źle się czułam to zwróciłam jej uwage ale zero reakcji 😮 normalnie hamstwo. W koncu ktoś tam jeszcze zaczał sie odzywac to sie wycofała z kolejki. Już bym przezyła jakby miała pare rzeczy w koszyczku ale pcha sie do kasy z pierwszenstwem z takim wielkim koszykiem 😠 tego to juz nie zniosłam.
Albo kiedys jak byłam zmienić karte NFZ na nową po ślubie to przepuściłam kobiete w ciazy przedemna to cała reszta koleji patrzala na mnie jak na wariatkę i głupie komentarze. Normalnie żenada. Daleko nam do zachodnich panstw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacha takjak pisałam u nas trzeba sobie kupić samemu taki strój a łatwe to nie jest 😉
Monika mnie też tylko raz, nawet jak stoje z wózkiem i z widocznym brzuchem 🤢
Nikusia gdzie Ty jesteś kobietko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka
Noc miałam okropną, bolał mnie brzuch. Tylko nie tak na skurcze, ale w jednym miejscu. Nad linią włosów łonowych, za to tak dość mocno. Nie umiałam zasnąć a jak wstawałam do wc to dalej bolało. I rano wyszykowałam syna i jeszcze się położyłam. Nastawiałam sobie budzik, żeby iść po wyniki i zaspałam. Tzn budzik dzwonił, wyłączyłam go i przysnęłam. Jak wstałam to szybko drugie śniadanie i do przychodzi. Poza oczywistymi już u mnie problemami z chodzeniem i bólem brzucha przy tym czekała mnie miła niespodzianka, moje wyniki czekały na mnie i pani pielęgniarka bez problemu mi je wydała 🤪
Elka ja wiem że mi nikt nie będzie pomagał przy dziecku, tak samo było przy pierwszym. Mieszkamy sami i nawet jak przy synku początku się bałam czy jak mąż pójdzie do pracy to ja sobie poradzę to nie było problemu (mąż nie miał urlopu i nie był ze mną w domu-pisałam już kiedyś o tym). Teraz wiem, że sobie poradzę. Jedno co przyznam, że brakowało tego, żeby ktoś syna popołudni na spacer zabrał dając nam czas się przespać. 😉
Monika klusek na parze już wieki nie jadłam, pycha. Za to dziś idę na urodziny i już się
cieszę 😜
Skoreczka moja córcia ma czkawkę po 3 razy dziennie, ja się pocieszam że ćwiczy płuca. Chociaż domyślam się, ze to nie jest do końca przyjemne,
Kasiulka mam nadzieję, że z rana w lepszym humorze? 😉
WielkaB jak masz takie złe stosunki z teściową to chyba lepiej że Ci przy małym nie będzie pomagała niż by miała jakieś dziwne praktyki rodem ze średniowiecza wprowadzać. Tak mi się wydaję, jak mieć pomoc to lepiej porządną albo wcale. 😉
Skoreczka ja się u mnie w szpitalu pytałam czy mąż musi mieć jakieś specjalny strój i powiedziały, że nie. Za to warto, żeby zabrał sobie kapcie a nie cały poród parzył nogi w zimowych buciorach. 😉
Magditta ja już pisałam że mnie ostatnio raz przepuściły dwie osoby w sklepie spożywczym. Ale mi się fajnie zrobiło, a mój syn zaraz:"mamo, a dlaczego oni Cie puścili pierwszą" 😁 😁. Przyznam się, że sama bym się nie upomniała.
Kacha dasz sobie radę z maleństwem, już przez kilka dni w szpitalu będziesz się nim opiekowała a potem przecież to samo w domu. A do kąpanie itd będziecie razem z mężem, więc będzie dobrze. 🙂
Skoreczka jestem już tylko muszę odpisać Wam 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika1985 napisał(a):
No i mam wózeczek 🤪 Jest śliczny- no póki co fotelik wyjęłam bo był na górze paczki. Reszta jak przyjdą rodzice, czyli za jakieś30 minut 🤪 no bo sama nie mam siły tego wszystkiego wydostać 😮 Nie mogę się doczekać 🙃

super, to czekamy na sesję zdjęciową Twojego wózka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...