Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja 15 listopada miałam 13,8kg na plusie ☺️ Ale liczę, że szybko to zrzucę- cieszę się, że moja skóra jakoś znosi te kilogramy i nie mam żadnego rozstępu 🙂
Kasiulka gratuluję zaliczenia kolokwium 🙂
Nikusia, podobne informacje na temat porodu mieliśmy na szkole rodzenia. U mnie w szpitalu można chodzić, rozciągać się i siedzieć pod prysznicem- nawet jest to wskazane żeby poród był lżejszy. Położna opowiedziała nam zabawna historyjkę odnośnie brania prysznica- powiedziała rodzącej żeby ta poszła pod prysznic, a rodząca ze złością do niej że w domu się myła 🙃 A prysznic miał być rozluźnieniem a nie myciem 😉
Anabel, super te śpioszki 🙂
Skoreczka, dobrze, że te psiaki nic Wam nie zrobiły. Ja się teraz nawet mojego laba boję bo lubi się bawić i skacze na brzuch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Monika widzę że Labki mają to do siebie i są skoczne, mój teżco chwilę próbuje... i turbin dostaje ,,czytaj: lata z podkuloną dupą i zwariowanymi oczami" ...

Skoreczka żeby tylko syncio w nocy też chciał spać 😉

Coś miałam chyba jeszcze pisać, ale mała tak się rozpycha że nie pamiętam... ;/... bo robi to dość boleśnie...

Zaraz pójdę poprasować resztę ciuszków... i nastawię kolejne pranie, obiecałam sobie że do soboty wszystko zrobię... (jeżeli chodzi o ciuszki) a wygląda na to że mam tego jeszcze całą masę ! 🥴

Jutro jeszcze przyjdzie przesyłka to będę mieć też trochę roboty 🙂

Dam radę 🙂

lecę :* dobrej nocy życzę dziewczęta 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny kupiliśmy wózek,ale jutro zrobię fotki i wam się pochwalę 🙂 Jestem bardzo szczęśliwa bo tak jak Nikusia pojechałam pozaglądać,podotykać i od razu ten jeden wpadł mi w oko i z nim wyszliśmy!!! A popołudniu dostałam paczkę od kuzynki z kosmetykami,pieluchami 😁 kolejna dawka szczęścia 🙂 🙂 A dziewczyny jestem taka szczęśliwa,że przeczytałam posty od was a nie wiem co pisać może jutro jak ochłonę nadrobię was dokładniej 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Elka sypialnia bardzo przytulna 🙂
Anabel no to zaszalałaś zakupy udane 🙂 Anabel ,ale skojarzenie przy czekoladzie naszło Cię na rybkę 😁
Mra uważaj na siebie 🤔
Skoreczka jaka przygoda ja też pogoniłabym te psiska 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WielkaB cieszę się ze maluszek tak urósł 🙂 🙂 🙂 🙂
Kruszyna to czekamy na fotki 🙂 Ale fajnie tak ogladać nowe rzeczy 😉
Monika historyjki sa na pewno smieszne ale podczas porodu wygaduje sie różne rzeczy 😁 😁 😁 Ja np. powiedziałam że przyjde jutro 😁 😁 😁
Pamii mój synek pewnie szybko spac nie pójdzie, mam nadzieje ze nocy nie zarwiemy 😉
Mra tata wybaczy, bo to łapki niedrapki wnusi 🙂

Dziewczynki zmykam na dziś, mam twardy brzucholek, bedę odpoczywać. Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiulka gratulacje zaliczonego kolokwium 🙂

Elka extra masz sypialnię 🤪 Zawsze o takiej marzyłam...

Nikusia jak będę miała czas, to wrzucę rysunki i opisy pozycji wertykalnych, które dostałam w szkole rodzenia. Ogólnie to wydaje mi się, że chodzi o to, że nie lekarze decydują "Pani siada na piłce", tylko proponują, a Ty robisz to co chcesz, bo chodzi o to, żeby Tobie było najwygodniej i żeby jak najmniej bolało. I po to są te pozycje, że sama wybierasz, którą stosujesz, oni mogą Ci tylko podpowiadać. Skoreczka może masz inne doświadczenia, ale w tym roku się pozmieniało podobno troszeczkę i inaczej traktują rodzące niż wcześniej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka a ja prawie cały poród przeleżałam, jakbym chodziła to może szybciej by było. Wieczorem to syn chyba spać nie będzie chciał po takiej drzemce, co?
Kasiulka gratulację 😉
Ewelina ja bym wszystko zrobiła jakby mi powiedziały, że to przyśpieszy poród albo zmniejszy ból. 😉
co do progu bólu to miałam okazję się przekonać, że jestem w stanie znieść więcej niż przypuszczałam, ale co możesz w takiej sytuacji zrobić??
Mra nich macica ćwiczy, żeby potem sprawniej poszło 😘
Monika a jakie pozycje preferują u Was podczas drugiej fazy porodu? Bo to mnie bardzo interesuje, wiem że u mnie podczas pierwszej fazy możesz chodzić itd ale z tego co wiem druga na leżąco.
Pamii18 to prace pełną parą 😉
Kruszyna gratuluję 🤪, mąż się śmieję jak mu mówię, że kupiłaś w tym samym sklepie co my. Czekamy na fotki i napisz jaki bo jestem bardzo ciekawa. 🤪 😁 😁
WielkaB to super, sporo nadrobił, wierzę że się cieszysz 😉 🙂

a my przywieźliśmy nasze deski. I już coś mąż zaczął skręcać. Dziś raczej komody nie będę miała bo już za późno, ale już blisko 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja kupiłam mojej Emilce leżaczek. 😉
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/715/lezaczekkickampampplayf.jpg/][IMG]http://img715.imageshack.us/img715/4781/lezaczekkickampampplayf.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

dziś wpłaciłam kasę i w przyszłym tyg przyjdzie 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja ogólnie jestem zielona co to pozycji w czasie pierwszych faz porodu 🙂 czytałam,ale nie mam pojęcia jak to wyjdzie w praktyce,bo przecież każda z nas jest inna i każda inaczej może znieść ból itd. To będzie taki nasz sprawdzian na ból 🤢 boję się,ale wierzę,że będzie dobrze 🙂

Nikusia śliczny leżaczek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia ja nie wiem jak będzie w szpitalu, w którym będę rodziła, ale położna mówiła (i jest na tej kartce, którą wkrótce zeskanuję i wrzucę), że w 2 fazie porodu jak się leży, to dziecko ma gorzej, a jak się jest raczej w pionie (są na to różne pozycje), to dziecko ma łatwiej, żeby się wydostać, bo jest zgodne z siłą grawitacji 😉

Nikusia super ten leżaczek, też się nad takim zastanawiam 😜

A ja przytyłam 14 kg 🙃 Ale na początku ciąży schudłam 3 kg, czyli wychodzi, że przytyłam 11 kg 😜 Podobno po mnie nic nie widać, więc luzik 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia, w drugiej fazie do wyboru jest łóżko-i ja chcę na łóżku(a na łóżku to jak wygodniej, na boku ze zgiętą nogą w kolanie i przyciągniętą w kierunku głowy, zupełnie płasko, albo na siedząco ze zgiętymi nogami i przyciągniętymi w kierunku brzucha, albo położonymi tak jak podczas badania), i takie niskie krzesełko z wycięciem, ale ja bym się bała, że Maluch może wypaść na podłogę jak położna nie zdąży go złapać. Te dwie opcje są najczęściej wybierane. Pokazywała nam też film z porodem jak kobieta rodziła w pozycji której nazwy nie pamiętam, ale mi się kojarzy z pozycją seksualną "na pieska". I jakby któraś chciała to ona nie widzi przeszkody-nie, dziękuję 😮 I jeszcze jedna, jak kobieta trzymała się takich drabinek jak na sali gimnastycznej i w pozycji tak prawie na kucka-ale dla mnie to też tak trochę dziwnie.
Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale napisałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monika1985 napisał(a):
Nikusia, w drugiej fazie do wyboru jest łóżko-i ja chcę na łóżku(a na łóżku to jak wygodniej, na boku ze zgiętą nogą w kolanie i przyciągniętą w kierunku głowy, zupełnie płasko, albo na siedząco ze zgiętymi nogami i przyciągniętymi w kierunku brzucha, albo położonymi tak jak podczas badania), i takie niskie krzesełko z wycięciem, ale ja bym się bała, że Maluch może wypaść na podłogę jak położna nie zdąży go złapać. Te dwie opcje są najczęściej wybierane. Pokazywała nam też film z porodem jak kobieta rodziła w pozycji której nazwy nie pamiętam, ale mi się kojarzy z pozycją seksualną "na pieska". I jakby któraś chciała to ona nie widzi przeszkody-nie, dziękuję 😮 I jeszcze jedna, jak kobieta trzymała się takich drabinek jak na sali gimnastycznej i w pozycji tak prawie na kucka-ale dla mnie to też tak trochę dziwnie.
Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale napisałam.


To pewnie chodziło o pozycję "kolankowo-łokciową" ? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika zrozumiale, ja przy pierwszym porodzie nie chciałam żadnych "udziwnień", czułam się skrępowana, wydawały mi się dziwne. Potem leżałam podczas całego porodu, stałam tylko chwilę podczas przenoszenia się z jednego łóżka na drugie. I poród był ciężki, teraz wolałabym inaczej, żeby siła grawitacji pomogła. Tylko jakoś nie wierzę w realizacje tego.
Beata to samo pisze w tych cytatach co wkleiłam. 😉
Leżaczek też mi się spodobał, a miałam już nic nie kupować. Obetnijcie mi palce 😁 😁 😁

To wszystkie na naszym wątku tak mało przytyły??? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beata8811 napisał(a):
Monika1985 napisał(a):
Nikusia, w drugiej fazie do wyboru jest łóżko-i ja chcę na łóżku(a na łóżku to jak wygodniej, na boku ze zgiętą nogą w kolanie i przyciągniętą w kierunku głowy, zupełnie płasko, albo na siedząco ze zgiętymi nogami i przyciągniętymi w kierunku brzucha, albo położonymi tak jak podczas badania), i takie niskie krzesełko z wycięciem, ale ja bym się bała, że Maluch może wypaść na podłogę jak położna nie zdąży go złapać. Te dwie opcje są najczęściej wybierane. Pokazywała nam też film z porodem jak kobieta rodziła w pozycji której nazwy nie pamiętam, ale mi się kojarzy z pozycją seksualną "na pieska". I jakby któraś chciała to ona nie widzi przeszkody-nie, dziękuję 😮 I jeszcze jedna, jak kobieta trzymała się takich drabinek jak na sali gimnastycznej i w pozycji tak prawie na kucka-ale dla mnie to też tak trochę dziwnie.
Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale napisałam.


To pewnie chodziło o pozycję "kolankowo-łokciową" ? 😉

Być może 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny jutro też mam koło,więc proszę o kciuki,bo jak widać pomaga 😁 😁
Nie wiem,kiedy napiszę następnego posta,bo w domu mam słaby internet,a do Andrzeja nie wiem,czy pójdę. Jak jednak będę u niego to się odezwę 🙂 trzymajcie się Kochane Dwupaczki 🙂 Dobranoc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mi troszke lepiej więc podeszłam jeszcze do kompa aby Was poczytać 🙂

Beata tak dawno nie rodziłam 🙃 Zaledwie 2 lata temu. Podobno się pozmieniałao, ale tez trzeba pamietać ze połozne maja swój wiek i swoich przyzwyczajen tak szybko nie zmienią 🤢 Wiem tez jak rodziły moje znajome rok temu i w tym roku. Nie był to jakis rewelacyjny poród 🤢
No i kiedys juz pisałam realia odbiegaja od tego co pokazują w tv. A szkoda.

Nikusia widzę ze jednak zdecydowałaś sie na bujaczek, jest super 🙂
Kasiulka to trzymam kciuki 🙂
Nikusia ja dużo przytyłam i nie bedę nic o tym pisać 😉 Jakoś przemilczę ten temat bo jestem pogodzona z moja wagą.

Papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiula kciuki odpalone 😉
Skoreczka skusiłam się na leżaczek, a miałam go nie kupować, ale okazja była 😜 🙃 co do wagi to jak się zbiera woda w organizmie to wagę leci w górę,a po porodzie i tak zejdzie 😉

idę spać, dobrej nocy Brzuszki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam za oknem ciemno ja pije kawe oko 8 sie poloze odetchlam z ulga jak dowiedzialam sie ze maly tyle przybral moj M tez z spokojna glowa poszlismy spac eraz odliczam dni do przyjscia na swiat mojego malenstwa jeszcze miesiac i moze wyskakiwac 🙃 🙃 🙃 🙃
nikusia sliczny lezaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Brzuszki 🙂
Jestem nie wyspana dzisiaj spałam w sumie może 5 godzin 😞 Chyba z wrażenia i z emocji związanych z wózkiem 🙂 🙂 Dziewczyny ja tak samo jak Skoreczka wagą nie będę się chwalić 😞 😞 😞
Nikusia bujaczek jest słodki
Kasiula trzymam mocno kciuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie 🙂
dziś była przebojowa noc!!! Wstawanie, wiercenie się = niewyspanie!!! jak się rano zwlekłam z łóżka to aż się ucieszyłam 🙂 A do tego wszystkiego wstałam taka głodna, że zjadłam dwie porcje płatków!!!

U mnie waga słuszna 🙂 13kg na+

Nikusia też szukam fajnego leżaczka więc wcale się nie dziwię, że się skusiłaś tym bardziej, że ten co wybrałaś bajeczny 🙂

Super te informacje na temat pozycji porodowych- Beata, nikusia łapcie oklaska 🙂

Skoreczka nie fajna ta twoja przygoda z psiorami!!!! jakiś niepoważny ten właściciel!!!

kruszyna super że już powóz wybrany 🙂 i tez uważaj na siebie, żebyś się więcej nie pochlapała zupą 🙂

WielaB super ze rośniecie w siłę 🙂 Ja mam tylko pytanko o której ty spać chudzisz, że prawie codziennie się o 6 rano na brzuszku meldujesz 🙂

Mra_ widzę, że nasze dzieci to już oficjalna miłość brzuszkowa 😁 Mi pasuje 🙂

No i oczywiście trzymam kciuki za nasze dzielne forumowe studentki 🙂

kobzior chyba dziś do nas leci???

Pamii a do mnie właśnie dotarła dzisiaj paczka, obiecana na wczoraj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka
Jestem w szoku, że dziś taka cisza na forum 😮 zawsze o tej godzinie to miałam kilka stron do czytania. 😁
WielkaB wierzę, że odetchnęliście jak maluszek tak przybrał na wadze. super 😉
Kruszynka to na pewno z emocji nie mogłaś spać. Czekam na Twoje fotki, bo jestem ciekawa jaki wózek wybrałaś. I czy go widziałam jak byliśmy w sklepie. 😁
Magditta dzięki za oklaski 😘 to dziś na Ciebie przypadła ciążka noc. 😉

a ja sobie zamarzyłam o sałatce owocowej na drugie śniadanie, naszykowałam owoce i szukam miski. Patrzę coś w niej jest w lodówce, wyjęłam a tam sałatka z kapusty pekińskiej itd którą ostatnio do obiadu zrobiłam. Źle złapałam i cała sałatka na podłodze wylądowała. No i sprzątanie była 😠
Co do spanie to wczoraj też się później położyłam, ale za to zasnęłam szybko. Lepiej mi się wtedy śpi, bo się z boku na bok nie przewracam, ale znowu się raz w nocy obudziłam do wc to miałam brzuch jak kamień. I tym się trochę niepokoję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...