Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

kobzior_wife napisał(a):
skoreczka napisał(a):Kobziorek co widziałaś? rozwarcie??? 😉 😁 😁 😁


🤪 🤪 😁 🙃 widzisz skoreczka już mi od tej ciąży na mózg padło 😁 😜
ps. naturalnie chodziło mi o wyraz 'wiedziałam' - ale rozwarcie u siebie chciałabym już zobaczyć ( nie w dosłownym tego słowa znaczeniu 🙃 )


Wiem, wiem ze przeoczyłaś ale tak fajnie to wygladało ze spytałam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam

a nas wczoraj odwiedzili pradziadkowie Mikołaja oraz dziadkowie, było całkiem miło 🙂

dobrze że się dziewczynki dobrze trzymacie, ja dopiero po trzech tygodniach (mijają jutro) mogę sobie spokojnie usiąść 🙂 w sumie zazdroszczę tym które szybciej umiały się ogarnąć 🙂

trzymam kciuki za rodzące Mamusie - to wyczyn świata! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata super, że czop odszedł. Znaczy, że coś się zaczyna dziać 😉
Oczekujacamummy co to za położna była, jakaś nieczułe babsko. Mam nadzieję, że już masz dzidziusia przy sobie.
Kobzior łajnie były było jak patrzysz na łóżeczko a mała tam już jest. 😁 😁
Anabel ja też walczę z katarem, najpierw mi położna powiedziała, ze to sapka niemowlęce a teraz ciągle słyszę, ze coś jej w nosie świszczy. Mam wodę morską ale bym jeszcze coś potrzebowała do wyciągania bo patyczki do uszu słabo się sprawdzają. Wiem, że inne mamy polecają fridę i chyba kupię.
Co do sikania w przedszkolu to my też mieliśmy ten problem. Wychowawczyni zaraz robiła "halo" a on sikał jeszcze bardziej. Jak jej powiedziałam że w domu mi się od pół roku nie posikał to nie wierzyła. Długo to trwało, ale na szczęście przeszło. Więc spokojnie, tak dzieci odreagowują stres.
Skoreczka ja też co chwilę miałam anemię, ale teraz myślę, ze ból głowy to z braku kawy a zmęczenie z niewyspania 🙂 🙂
A synek lgnie do taty, bo mama jest z nim cały dzień, ale jaki Cię nie było to byś zauważyła jaki jest do Ciebie przywiązany. A moja Emilka się uspokaja u męża na rękach a u mnie marudzi 😮, woli tatusia, no chyba ze do jedzenia 😁 😁
Elka czy musicie iść do okulisty to pisze też na wypisie za szpitala. Fajnie, że połozna zauważyła że schudłaś 😉, ja już też mam swoją wagę z przed ciąży 🙂
Skoreczka ja akt urodzenia dziecka miałam już 02.01.2012 bo mąż był, ale peselu nie mam do dziś. Dziś byłam pytać i dalej nie ma. 😞 i nie mogę córci zarejestrować na bioderka i do okulisty bo wymagają.
Urszulka ja tak długo nie umiałam siedzieć na tyłku po urodzeniu Kuby, teraz miałam gorszy poród ale siedziałam dość szybko. 😘
Myślę, ze Pamii18 już urodziła, ciekawe kiedy napisze, bo ja też już czekam na wieści 😜

A my byliśmy na spacerku, teraz Emilka je a ja korzystam z netu takie 2 w 1. Poszłam po mleko (4 paczki), pampersy i 100zł nie moje 😮
Mąż dziś dłużej w pracy a za obiad się jeszcze nie zabrałam 🙂 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie był u nas lekarz na pierwszej wizycie domowej. Zaskoczył mnie, ja w proszku 🤢 No nic najważniejsze ze zbadał maleństwo i ze wszystko jest ok 🙂 Musze zakupić tę glukozę i z wodą podawać. Wypytałam o kilka spraw, więc jestem spokojniejsza.
A w 6 tyg bedziemy szczepić.

Nikusia wczoraj pisałaś o pieluszkach. My najpierw kupiliśmy oryginalnego Pampersiocha a teraz pieluszki GaGa. Co do Dada to tez są fajne 🙂 Są jeszcze pieluszki z BellaHappy - jak dla mnie super produkt.
Jeszcze mam pytanie co do mleka. Jakie mleko modyfikowane kupujesz dla Emilki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co jade z mała do lekarz bo sie stresuje mala kicha kaszle co prawda tylko jak płacze ale zawsze do tego ma takie szkliste oczko od tego kichania chyba wole sie upewniec ze to nic wiecej dzwoniłam do przychodni i maja mnie przyjac tam gdzie dzieci zdrowe bo tam po południu jest nieczynne wiec nikogo nie bedzie lekarka tylko przejdze ze strony dla chorych dzieci na zdrowe i zobqaczymy lepsze to niz bym miala cała noc lezec i słuchac jak mala oddycha ...

Nikusia ja mam fride i jakos nie jestem przekonana ale gruszka tez mi nie idzie wiec zostaje watka lub husteczka higieniczna tym najłatwiej i najszybciej mi idzie

Skoreczko fajnie ze nie musialas z małym jechac do lekarza tylko on przyjchał do was 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka ja pierwsze miałam Pampery 1, były super. Z tym, że u mnie w miejscowości ich nie odstanę. Dostałam Gagi 2 i są duże Emilce, tak samo Bella Happy 2 ale kupiłam Dady2 i one są mniejsze. I dziś też dokupiłam Dady, ja jestem z nich zadowolona. Gagi muszą poczekać aż Emilka przytyje a Bella Happy miałam małą paczkę i już nie mam 😉.
Jeśli chodzi o mleko to kupiłam Nan1,używałam przy Kubie i było ok, Emilka też bez problemy tolerują a cena jest przystępna. I bez problemu u siebie kupię 😉
Anabel ja na razie próbowałam wacikami ale ona nos ma zapchany dość wysoki i tylko razy udało mi się "upolować kozuchę". A jak Ty sobie radzisz z chusteczkami?
Napisz co powiedział lekarz i dobrze, że przyjmie Was z dziećmi zdrowymi, dzięki temu mała nic nie złapie. 🙂

Mąż przyjechał wykończony, wygoniłam go spać, bo stwierdził, że na gary w zlewie patrzeć nie może i najpierw pomyje. 🙃 Chyba za dużo ostatnio marudziłam 🙃 😉 Doszłam dziś do wniosku, że jak jeden dzień nie będę miała perfekcyjnie posprzątane w domu to świat się nie zawali. Moja koleżanka ma ciągle syf i żyje 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elka ja bym już więcej schudnąć nie chciała bo ważę 48kg 😉 mam tendencje do chudnięcia a potem wyglądam jak skóra i kości. Większość ludzi nie umie schudnąć a ja przytyć 🙃
No, ale będę musiała nad jędrnością brzucha popracować, bo jest płaski ale flakowaty 🙃 ☺️ 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, jestem po wizycie u ginekologa, bo byłam po przedłużenie zwolnienia. Od razu poprosiłam czy mógłby mnie zbadać i tak: szyjkę mam na 2.5 cm, a rozwarcie na 2 cm. Powiedział, że czuje główkę i przebił mi pęcherz płodowy, żebym szybciej urodziła.
Teraz na majciochach mam wydzielinę podbarwioną krwią i czekam na rozwój sytuacji 🙂

A najlepsze było to, że ja weszłam do przychodni pierwsza, bo mąż parkował. I jak on wszedł, powiedział "dzień dobry" i do mnie "dzień dobry pani". I babka z recepcji pyta: "A pan do kogo?", a on na to "Do ginekologa. Nie wiem czy w ciąży nie jestem... Bo coś brzuch mi urósł i przytyłem 2 kilogramy" 😁 Ja pękałam ze śmiechu i babki w recepcji też i jeszcze coś sobie żartowały z nim 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamii Gratulację, i dla męża Pamii też bo to raczej on smska napiszał 🤪
Beata no to już wiadomo, że urodzisz jak Ci pęcherz przebił. 🤪
Trzymam kciuki za rozwój akcji 😉 a męża masz boskiego 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata to chlusnęły z Ciebie wody jak przebił? Bo myślałam, że to tak działa 😮 🙂 a Ty piszesz, że masz na majtkach wydzielinę. U mnie się sączyły same więc nie wiem 🙂
No i mam nadzieję, że szybko się rozkręci 😘 😘 😘
Kobzior to teraz będziemy Tobie kibicowały 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i gin nie miał niczego ostrego do przebijania, tylko włożył tam palce, bo mnie badał, no i nagle powiedział, że to co teraz robi może być nieprzyjemne, bo przebije mi pęcherz płodowy, żebym szybciej urodziła. A to co robił nie było aż tak nieprzyjemne, poczułam takie napięcie brzucha i zrobiło mi się gorąco. I tyle. Sama już nie wiem nic... 😮

Może on tylko naruszył ten pęcherz...? Bo przebicie wód wygląda inaczej z tego co znalazłam:
http://portal.abczdrowie.pl/przerwanie-ciaglosci-blon-plodowych-przebicie-pecherza

Zielona teraz jestem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata bo mnie to trochę zaskoczyło, wiem, że na porodówce stosują taką metodę, ale żeby ginekolog w gabinecie to pierwsze słyszę. No, ale przyznaję, że się nie znam. Myślałam, że przy tym woda chlusta ale jest ryzyko bo akcja musi się rozkręcić do jakiegoś czasu. 😮
ale to tylko to co ja słyszałam i nic pewnego-dlatego pytam 🙂. Za to jeśli masz wydzielinę podbarwiona krwią to na 100% szyjka się rozwiera 😉 🤪
Może Ci masaż szyjki zrobił? 😮
Ale myślę, że się dowiesz czy przepił jak pojedziesz na porodówkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia Ty to mądra kobitka jesteś, dlatego zawsze chętnie z Twoich rad korzystam - i tutaj też chyba masz rację, bo z tego artykułu co umieściłam wynika, że robią to czymś ostrym i podsuwają basen pod tyłek... A ja tak nie miałam 😲

Ale jak piszesz, że jak mam coś podbarwione krwią, to znak, że szyjka się rozwiera, to jestem szczęśliwa 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata właśnie przeczytałam ten artykuł i chyba jest tak jak myślałam - często czytam różne rzeczy i potem nie wiem czy czytałam czy ktoś mi powiedział 😉 🙃
Najważniejsze, że coś się zaczyna dziać 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem zła bo pojechałam do tego lekarza i przyjeli mnie ale tam gdzie dzieci chore 😠 😠 😠 nie było tej lekarki z która rozmawiałam przez telefon a ta miała to gdzies ze przyjechałam z niemowlakiem ...No jedyne co dobre to to ze mała osłuchowo jest czysta i jesyne co to jak by katar nie mijał posoli fizjologicznej to mam uzywac nasviny i oczywiscie wysokie ułozenie no i mozna dac wit c w kropelkach

Nikusia nosek husteczka czysci sie tak ajk watka wole watke bo jest delikatniejsza skreca sie czubek husteczki albo watke i wsówa do noska zazwyczac "smarkacz" przykleja sie do niej i z głowy oczywiscie trzeba wczesniej nawilzyc nosek i chwilke poczekac..

Ja tez mam pieluszki Dady z biedronki 2 i sa ok az jestem zdziwiona bo nie odbiegaja jakosciowo za duzo od pampersów na poczatek miała pampersy i hugissy próbowałam tez tych rosmanowych ale osobiscie mi nie pasuja wydaje mi sie ze w nich parowała sie pupa małej ;0

Nikusia ja juz dawno doszłam do tego wniosku ze sprzatanie nie ucieknie 😉 porzadek mam ale nie przesadzam czasem trzeba odpoczac 😉

Elka motko to ale ty schudłas... 🤪 do pozazdroszczenia a moje waga juz nie chce spadac w doł...

Pami wielkie gratulacje 😉

Baetka Tylko dziwne ze woda z ciebie nie leci jak ci przebil pechez 😮 mi jak na porodówce pekł pechez to chlusło az sie ciepło zrobiło 😉 😉 😉 chyba ja tez obstawiam ten masaz a nie przebicie pęcherza... tym bardziej ze to moze zrobic gin w gabinecie 😉

A Beatka mąz niezły 😉 🤪


Dobra dziewczyny mała zasneła toiede synka szykowac do kolacji i do spania zebym pózneij nie biegała pomiedzi jednym malenstwaem a drógim... 😉 😉 😉


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...