Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
a ja sie relaksuje przy herbace moj lezy z małym i kolega na łozku w drugim pokoju i ogladaja skoki a ja przegladam allegro co malemu moge kupic bo zebrał trosze kasiorki co do oobiadu to dziaj wymyslałam i wymysliłam
mieso mielone oko garstke wrzuciłam na gotujacą sie wode do tego duza marchew strata na tarce jarzynówce i troche piwetruszki dodałam łyzkę masła i lekko posoliłam do tego ugotowałam torebkę ryżu i tak sie pyrkotało az prawie woda odparowala i powiem wam ze bardzo dobre albo juz mi sie wydawalo pyszne po tych wszystkich kleikach ☺️ ☺️ ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Cześć 🙂 Jeszcze nie rodzę, niestety 😜 Sorki, że się rano nie zameldowałam, ale jakiś zwariowany, zabiegany dzień dziś mieliśmy (w końcu Dzień Babci).

Pamii cieszę się, że po wizycie wszystko okej 🙂 A jak Cię czyści, to wiesz co to może oznaczać... 🙂

Kobzior doskonale rozumiem Twoje emocje... Sytuacja jest napięta, bo wiadomo - oczekiwanie. I o nerwy nie trudno - mam to samo! 😘

Kurcze, czytam co piszecie i domyślam się, że i mnie po porodzie takie chwile słabości dopadną. Mam nadzieję, że wtedy mój mąż nie okaże się nieczułym "d".

Nikusia jeśli masz dziś imieniny, to wszystkiego naj 😘 (A jeśli nie, to masz życzenia na przyszłość 😁 )

Buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata ja już myślałam, że na porodówce jesteś. Specjalnie teraz weszłam, żeby zobaczyć czy są od Ciebie jakieś wieści. 😜 co do imienien to dziękuję, ale u nas obchodzimy urodziny i mam już niedługo bo 01.02 - mówiąc szczerze sama nie wiem co mam z nimi zrobić. Bo goście i tak się zjawią wiec chyba lepiej zaprosić w wybranym przez siebie terminie i się naszykować 🙃
Pamii18 z moim karmieniem piersią coraz gorzej, ale zaraz idę ściągać laktatorem bo jak za tydzień lekarka pozwoli zrezygnować z dokarmiania to ja już wcale mleka nie będę miała.
A co do gości to jutro też się zapowiedzieli 🙃 😁 😁 😁
Jeśli chodzi o wagę Twojego maluszka to raczej chyba błąd pomiaru 😉 a na porodówkę możesz pojechać nawet jeśli wcześniej nie miałaś ani skurczy ani rozwarcia, ja tak z Kubą miałam. Rozwarcie na koniec minimalne a skurczy brak a w nocy się zaczęło.
Anabel ja też bym się głupio poczuła jakby mój mąż wyskoczył, że płakałam. Z tym, że faceci tak mają 🙃 on pewnie czuł się z tym głupio i chciał to z siebie wyrzucić.
Co do nabiału w diecie to od dziś wyeliminowałam, a ona już wczoraj była spokojniejsza i wczoraj robiła już jaśniejszą kupkę i dziś też. Chyba to coś innego, ja już głupia z tego jestem. Może to mleko modyfikowane tak działa 😮 🥴
Z karmieniem to już doszłam do wniosku, że będę ściągała żeby mi laktacja nie zanikła a potem jej to w butli dam. Cześć modyfikowanego a na cześć karmień moje. Zobaczę jak to mi wyjdzie. Boję się że jak zaniknie to będę stawała na uszach żeby rozkręcić.
WielkaB moja mała też troszkę pieniędzy dostała i tak po trochę jej kupuję to co potrzebuje. A gotował dziś mój mąż i jutr też będzie gotował. 😁 😁 😁

Tak sobie analizowałam czy jestem sprawiedliwa w stosunku do mojego męża, bo na jedno złoszczę się, bo chciałabym się wyspać i chciałabym żeby mnie troszkę odciążył przy Emilce. Na drugie to on w weekend robi zakupy, myje gary, sprzątał, biegał z butelką do Emilki, jest lepszy w noszeniu jej bo u niego nie płacze (normalnie jestem o to zazdrosna 😉 😜 bo u mnie to zaraz ryk-może czuje mleko 🙃 ). I już sama nie wiem chyba za dużo hormonów w tym bierze udział więc nie jestem obiektywna- nie słuchajcie mnie 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór 🙂 U mnie bez zmian. Wciąż Malutka siedzi w brzuszku i nie wygląda na to żeby miało się to w najbliższym czasie zmienić.
Kobzior poszłam w Twoje ślady. Zrobiłam porządki i teraz czekam na efekty. Chociaż zastanawiam się co bym mogła jeszcze w domu zrobić 😜 Co do sexu to po pierwsze-mąż na nocce, po drugie chyba jestem już zbyt ociężała i obolała a po trzecie-jak mąż usłyszał, że szyjka skrócona i rozwarcie na jeden palec to boi się, że zrobi Malutkiej krzywdę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusta może podziała 😁 - a nawet jeśli nie to mamy ładnie i czysto w mieszkaniu 🙃
beata dokładnie 🙃
Anabel mąż wyskoczył z tym testem "jak Filip z konopii" - też bym się wkurzyła...
Nikusia trudno być czasem obiektywnym 😉
...a ja mam coraz częściej skurcze - te od "stawiania" się brzucha, nie są jednak bardzo silne. Może to już niedługo... 🤔 a co do męża - nadal się do siebie nie odzywamy 🤢 idę zatem pod prysznic i położę się spać, bo cóż mi innego pozostało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusta napisał(a):
Dobry wieczór 🙂 U mnie bez zmian. Wciąż Malutka siedzi w brzuszku i nie wygląda na to żeby miało się to w najbliższym czasie zmienić.
Kobzior poszłam w Twoje ślady. Zrobiłam porządki i teraz czekam na efekty. Chociaż zastanawiam się co bym mogła jeszcze w domu zrobić 😜 Co do sexu to po pierwsze-mąż na nocce, po drugie chyba jestem już zbyt ociężała i obolała a po trzecie-jak mąż usłyszał, że szyjka skrócona i rozwarcie na jeden palec to boi się, że zrobi Malutkiej krzywdę 😁


czesc kochane ale juz pozno 🙂
ale mialam ciezki dzien:/
maly caly czas sie budzil chyba byl nie pojedzony nie wiem czy mam rzadki pokarm czy co 😞
Dusta ja mialam na 2 palce i szyjke skrocona juz 2 miesiace 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
elka144 napisał(a):


Dusta ja mialam na 2 palce i szyjke skrocona juz 2 miesiace 🙃


nie zabrzmiało to zbyt pocieszająco 🙂 co prawda maksymalnie będę czekać jeszcze 3 tyg na Malutką ale mam nadzieję, że pojawi się dużo szybciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja sie przed chwila rozplakalam bo porosilam mojego zeby mi tylko wyparzyl łyzeczke zeby dac malemu kropelki on z wielkim ale do mnie ze jak on chce wyjsc to ja cos wymyslam sama bym to zrobila ale nie wychodze z malym do kuchni bo jest duza roznica temperatur i do tego przechodzic przez zimny ganek małego trzymalam na reku bo znow go kolka dopadla ale powiedzialm koniec nie odezwe sie do niego do puki mnie nie przeprosi noi sie wyzaliłam jest mi lzej teraz mykam na łozko 😞 😞 😞 😞 😞

widze ze u wszystkich nas szaleja hormony 😜 😜 😜 😜

Nikusia ja ci poprostu zadroszcze bo ja na mojego nie moge liczyc na pocztku tak a teraz olała sparawe 🤔 🤔 🤔 🤔 😞 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia hehe rozbawiłaś mnie 🙂... człowiek jak wykończony to ma różne myśli więc się nie dziwię że się zastanawiasz teraz nad swoją słusznością 🙂...i mam nadzieję że u mnie właśnie będzie tak nagle ;p... bo póki co to nic nie wskazuje..

Dusta mężowie tak chyba mają :P... że się obawiają 🙂

Kobzior może te stawiające się skurcze to jakiś znak :P...

WielkaB echh.... przykro mi że tak ci twój mąż jeszcze za skóre zachodzi 😞 nie dość że problemy przy małym to jeszcze on dodatkowych stwarza... ja czasem nie rozumiem o co im chodzi... jakby to wiele czasu zajęlo ... masakra


Dobrej nocy kochane :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusta napisał(a):
elka144 napisał(a):


Dusta ja mialam na 2 palce i szyjke skrocona juz 2 miesiace 🙃


nie zabrzmiało to zbyt pocieszająco 🙂 co prawda maksymalnie będę czekać jeszcze 3 tyg na Malutką ale mam nadzieję, że pojawi się dużo szybciej


hehe no tak 😁 ale ja jechalam na fenoterolu 🤔 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze czatowałam na allegro za ubrankiem na chrzciny i nic z tego nie wyszło. A takie cudne było 🙃
WielkaB ja też czasem nie rozumiem facetów, przecież Twojemu mniej czasu by zajęło wyparzenie łyżeczki niż dyskutowanie z Tobą.
Dusta napiszę Ci to samo co wcześniej Pamii18 jak rodziłam syna to nic nie zwiastowała porodu, rozwarcie minimalne skurczy brak a w nocy odeszły mi wody i następnego dnia już był z nami. Teraz skurcze miałam od 6 miesiąca a rozwarcie nie wiem, ale też zaczęło się od wód.
Elka ja po dokarmianiu butlą też czułam że mam mniej mleka, ściągnęłam laktatorem a tam 50ml 😞
Kobzior z tym obiektywizmem to masz rację, dlatego jak mi nerwy przechodzą to staram się spojrzeć od drugiej strony. Bo ja nerwus jestem i w gorącej wodzie kąpana.
Pamii18 ja mam duże poczucie sprawiedliwości, więc jak coś robię to potem analizuję, ale jestem takim raptysem że czasem najpierw powiem a potem pomyślę -no cóż nie zawsze dobrze to wychodzi. Z tym, że mój mąż też nie jest ideałem, ja bym chciała, żeby bardziej ze mną pogadał i żeby więcej przy Emilce robił, żebym ja np myła naczynia i mogła psychicznie odpocząć a on się nią zajął. 🙃
Idę spać bo karmienie tuż tuż 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia i Pemii jestem nie ugieta nie odzywam sie do niego i nie odezwe chociaz wczesniej sprawialo mi to trudnosc to teraz jestem zawzieta chyba instykt Lwa mi sie włączył

teraz jem śniadanie zaraz szykuje malego i jedimy na obiad do mojej mamy

mały wrescie dzisiaj zrobił mi zolta kupe ale za to w nocy budzil mi sie co 2 godziny pojad chwile spał nawet na spiochu mu zmieniałam pieluszke to go nie ruszało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień doberek 🙂

Dzisiaj obudził mnie ból brzucha typowo okresowy - gdybym nie była w ciąży byłabym pewna, że leci mi krew, bo mam miesiączkę. I pewnie brałabym proszek 😉 Ten ból zmusił mnie do pójścia do toalety i powtarza się (no może trochę słabszy) co godzinę. Nie wiem czy to zaczyna się poooowoooli akcja, czy znów macica ćwiczy. To czekanie wykańcza, a każdy dzień się strasznie dłuży... 🥴

Znów może nie być mnie tu cały dzień. Jakby coś się u mnie zaczęło, to dam znać sms-em.
Buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Urszulka z tego co wiem to ciasta mozna ale biszkopt bez proszku do pieczenia i Bez: kremów jajecznych
Bez: dodatku alkoholu
ok mykam ubierać Fabianka i lecimy do mamy miłego dnia życzymy
A moj sam do mnie pierwszy podeszed 😜 😜 😜 😜 czyli istykt lwa działa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂

Dziękuje Wam za rady. Widzę ze nie tylko ja jestem podbuzowana 🤢
Wczoraj miałam gorączkę 38.5, czułam sie okropnie, jakbym miała grypę. Cały dzień grzałam cycucha małym termoforem i jest lepiej. Chciałam zażyć jakiś syropek mojego synka ale co ulotka to przeciwskazanie dla kobiet karmiacych piersia 😮 W efekcie wziełam maść Mikołaja do smarowania plecków i posmarowałam swoje plecy i czoło ( desperacja i wymysł własny ) i ból głowy ustał.
Błążejek fajnie spał w nocy. Budził się co 3 godzinki ale potem zasypiał.

Nikusia to rzeczywiście Emilka dużo ma do nadrobienia. Dziwi mnie to ze na cycusiu nic nie nabiera, bo przecież pokarm masz 😮 Mleko modyfikowane jest chyba wskazane w jej przypadku.
Kobzior dobra jesteś 😁 😁 😁 Warto samej popracować nad rozwarciem 😉
Pamii jak ja byłam u lekarza to miałam 1cm rozwarcia a na drugi dzień z rana juz 3cm i urodziłam 😎
Magditta minka twojego synka w avatorku mnie rozbraja, cudna 🙂
Anabel, Nikusia, WielkaB mój mąż mi pomaga, ale ja chyba mam za duzo tych hormonów negatywnych i nie doceniam tego 🤢 Chyba musze go przeprosić 😮 Wczoraj chciał nawet odciążyć mnie w nocnym karmieniu ale same wiecie ze to niemożliwe 😁
Beata przez taki ból może robic ci się rozwarcie 🤪
Kobzior miłego dnia, zebyś się nie denerwowała na męża, na sąsiadów, na rodzinę 😉
Urszulka ja podjadłam troszkę ( naprawde troszkę ) babki cytrynowej. Połozna powiedziała mi ze wszystko po troszku oprócz cytrusów i warzyw wzdymających ( kapucha, brokuły, smazona cebula). Zreszta każdy mówi co innego 😮

Miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamusie kiedy zaczęłyście werandowanie? Spacerki? Nie wiem czy juz mogę. Słyszałam ze dopiero lepiej poczekac az dziecko osiagnie wage 4kg? Wyszłabym na spacer ale waham sie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ja od 3 dni wychodziłam z małą na chwilę na balkon (19 miała 2 tyg.) a dzisiaj jedziemy do mojej mamy ale na typowym spacerku jeszcze nie byłam 🙂, (bo się boję 🙂 taka pogoda. Chociaż Lenka ma juz spokojnie 4 kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc
Pami u nas tez wieczorem niezle sypało a dzis czarno sniego zero...

Nikusia to zmeczenie tak działa ze czasami oczekujemy od facetów cudu choc oni i tak sie staraja a mała uspokaja sie u meza bo ty po całym dniu -nocy jestes zmeczona i juz zirytowana a no jest spokojniejszy u nas jest to samo 😉 wlasnie teraz Daniel połozył mała spac bo u mnie płakała a tancowałam z nia tak jak on 😉 ehhh co ja zrobie jak on jutro wyjedzie ...
Dobrze ze reagujesz od razu z tym mleczkiem i odciagasz pewnie nie jedna kobieta juz by sie poddała a ty walczysz 😉 JESTES WIELKA

Kobzior pocieszenie jest takie ze do konca miesiąca blisko coraz blizej wiec małlenstwo i tak i tak musi niedługo wyjsc

WielkaB mąz niech idzie w długa a ty zbieraj wszystkie usmiechy syneczka ;0

Beatka no pwenie macica cwiczy bo to rzadko te bóle ale moze od tego zacznie sie coś mocniejszego 😉

Urszulka podobno biszkopy i nieświeze (cyt czesrtwe)drozdzowe ja jadłam w swieta jeszcze makowiec i serniki ale taki domowy teraz dawno nie jadłam ciasta mam nadzieje ze dzisiaj bedzie u babci cos odpowiedniego dla mnie bo wczoraj swiezutkie paczusie sobie odpusciłam 😉 Z kupnymi trzeba uwazac bo duzo proszku i polepszaczy maja...

Śkloreczko temperature mozesz miec od piersi jak miałaz zapalenie moze nie jest jeszcze wyleczone ja tez miałam temperature i okazało sie ze macica mi sie nie obkurcza tak jak powinna... a przy zastaju to jeszcze kosci mnie bolałay jak na grype

ja byłam na dwoze po 2 tygodniach teraz jezdzimy codziennie do przedszkola po Jakubka 😉

31072010 musze ci powiedziec ze mam znajomych których córka ma dzis prawie 4 latka i od poczatku robiła im pobudki o 6 czasem po 5 rano i tak jest do tej pory ale mozez proboewac przestawic mała daj jej mleczka nie mó do niej za duzo tylko to co trzeba przyciemnij mieszkanie u przytul zeby sie zrobiła senna u nas musze mała wziasc nie raz do łózka zeby ja przytulic i wtedy zasyp[ia

Dobra uciekam bo jedziemy na małe zakupy i do babci na kawke 😉





Kinga ma dzis miesiąc 😉 😉 😉


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
skoreczka napisał(a):
Mamusie kiedy zaczęłyście werandowanie? Spacerki? Nie wiem czy juz mogę. Słyszałam ze dopiero lepiej poczekac az dziecko osiagnie wage 4kg? Wyszłabym na spacer ale waham sie 😮

hej kochane ja po obiadku 🙂

ja jeszcze nie bylam z moim na polku boje sie u nas zima jak trza 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...