Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
elka144 napisał(a):
dziewczynki a powiedzcie mi nie wiecie jak to jest jak np mialam teraz cc to moge w przyszlosci rodzic naturalnie??? czy tez mi beda robic cc....


Z tego co jest napisane w mojej książce o ciąży, a także z informacji ze szkoły rodzenia wynika, że drugi poród nie musi być cc, może być sn - będzie to zależało od Twojej następnej ciąży i oczywiście zaleceń lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Heh ale sie rozpisałam ale dzieci nakarmione wykompane i uspione a mąz na piłke pojechał troche pograc bo cos ostatnio jakis nerwowy musiał odreagowac ...

Beata chciałam pytac jak tam skurcze ale widze ze posta dosdałas 10 minut temu ;0

Uciekam teraz odpoczywac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już po kolacji zaraz idę się myć. Mała śpi.
Anabel jak mi Emilka przy piersi przysypia to ją budzę.
Beata teoretycznie osoba bo cc może rodzić sn, ale w praktyce decyduje lekarz. Z moich koleżanek większość po cc miała kolejne cc, jedynie moja mama miała pierwszą cesarkę a potem rodziła naturalnie, ale ile lat temu to było.
Anabel trzymaj oklaski bo mnie to 79 w oczy razi 😁 😁 😁
Kacha właśnie chciałam dopisać to co Anabel że po cewniku mnie szczypało troszkę przy sikaniu. i do dziś jakiś nierówno leci 🙃 może podrażniona jestem 🙃
Trzymam za Ciebie kciuki, żebyś szybko urodziła, a może samo się zacznie. I czekamy na wieści 😘 😘 łap oklaski i pozytywne fluidy na poprawę samopoczucia 🙂
Kobzior na razie zrobię z karmieniem tak jak lekarka radziła a jak w piętek zadzwonię i będę miała tak nadal karmić to zaproponuję z własnym pokarmem.
powodzenia jutro na KTG, może wyjdzie coś więcej. 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia moja mama też po cc rodziła sn 😉 No i napisałam przecież, że od lekarza zależeć będzie - nie znam się na rzeczy z autopsji, przekazuję informacje, które sama "pozyskałam" w czasie ciąży 🙂 Ale chyba raczej zgodne jesteśmy 😜

Anabel mam nadal co jakiś czas te skurcze, ale one są takie dziwne, nieregularne, na razie nie liczę odstępów. Jak coś się wydarzy, to pozwolę sobie napisać eska do Nikusi lub Skoreczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny 😘

Beata
to co? To my w parze? A potem Kobzior i Pamii 🙃 😁?
Ja jakby co to będę pisać do WielkiejB, Kobziora i nie wiem jak Nikusia z Tobą?
Kobzior
ja czekam na wieści od Ciebie.... Nie zapominaj 😘

Trzymajcie mocno kciuki, żeby mnie nie zamęczyli 🙃 Boję się cholernie... ale z drugiej strony... Coraz bliżej do przyjścia Natalki na świat 😆

Zmykam spędzić jeszcze resztki czasu z moim mężusiem 🙂

A położna moja najlepsza.... Kazała tak: najeść się dziś na maxa... wypić lampkę wina... i nie zapomnieć o ostrym sexie 🙃 😁 😁

A ja tak: jeść mi się nie chce z nerwów... z winem wolę nie ryzykować... a podwozie mnie tak boli, że o sexie mi się nawet myśleć nie chce... 😁 😁 😁

Buziakiiiiiiiii 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anabel u mnie polozna byla juz 2 razy:/ tylko ostatnio mowila ze teraz go bedzie wazyc a teraz nawet wagi nie przywiozla byla moze z niecale 10 min 😞
mam juz dosc tego ze nikt ci nic nie powie.
mi w szpitalu powiedzieli ze po 2 miesiacach mamy jechac na bioderka.
a 6 lutego do pediatry do szpitala tego co zajmowal sie Jasiem jak sie urodzil.
on mial 6 pkt a po 2 min 8 bo przez chwile nie oddychal 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacha do mnie też smska - poproszę 😉 i fajne zalecenia od położnej 😁 😁 😁
Elka to my Ci wszystko napiszemy, a Ty się będziesz u siebie dowiadywała.
Dobrej Nocy Dziewczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha będzie dobrze, nic się nie martw :*

Kobzior... ja jutro też na KTG się wybieram... więc się zobaczy :P...

Nikusia dzięki za linki :P przydadzą się 😉

Beata 🙂 dawaj znać czy akcja się rozwija 🙂

Anabel wierzę że uda ci się przetrwać chwile bez męża 🙂 a pokarm się unormuje 🙂...


Mąż śpi a ja znów spać nie mogę... ekhm... tragedyja xD... oglądam Miasto Kobiet na tvn style 😜... i postanowiłam zajżeć co tu się dzieje :P...

Dobrejnocy !! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂

W nocy miałam skurcze i zaczęliśmy mierzyć z mężem czas, na początku były regularne i mąż już chciał do szpitala jechać, ale ja w głowie miałam ciągle słowa Nikusi "spróbuj zasnąć, jeśli będą skurcze porodowe, to nie dadzą ci spać" - dlatego postanowiłam przespać się. I zanim usnęłam skurcze były coraz mniej regularne, a potem zasnęliśmy. Parę razy obudził mnie jakiś skurcz, ale potem znowu zasnęłam. No i teraz rano pobolewa mnie brzuch, ale nie są to takie skurcze jak wczoraj. Więc czekam co dalej się wydarzy.

Pamii oby Twój podpis pod suwaczkiem był prawdą 😁

Elka dlatego dobrze, że jest takie forum 😉 My, a bardziej te które urodziły, mogą podpowiadać co i jak, ale pamiętaj żeby jeszcze u siebie niektórych rzeczy się dowiadywać. Ale z tego co się przekonałam - wszystkie rady dane na naszym forum były prawdą i nie zdarzyło się, żeby ktoś komuś specjalnie coś źle podpowiedział - i dlatego Was uwielbiam dziewczyny, bo wiem, że mogę na Was polegać 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja po KTG... cóż aż jeden skurcz ;/... jeżeli do jutra do popołudnia nie urodzę to mam zadzwonić i umówić się na wizytę na sobotę... ale lekarz mnie pocieszył... powiedział że ktg nie musi wskazywać nadchodzącego porodu... może to się stać nagle że będą skurcze i tyle 😉... więc mam się nie martwić tylko czekać 🙂...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc
Kacha rady połoznej niezłe ale ja na koncu ciazy to skozystała bym ttylko z pierwszej a i tak bym sie zastanawiała 😉

Elka u nas tez wyztyt poołoznej to pare minut ale zawsze zapytała co i ja czy mam jakies pytania i to ona mi załatwiła wszystko w przychodzi u pediatry ja tylko pojechałam na wizyte widac co miasto lub co przychodnia to inne zasady ale przykre to ze u was zostawiaja młode mamy w takiej niewiedzy ;(

Pami ja to sie boje jak maz wyjedzie zeby mu sie cos po drodze nie stało 😉 takie mam schizy bo miałam juz 3 wypadki nie z mojej winy ehhh na szczescie jedzie pociagiem 😉 A poza tym to bedzie wielka próba mojej cierpliwosci 😉 bo z organizacja bedzie najgorzezj kompanie spanie dzieci ale jakoś to bedzie najwyzej Jakubek pojdzie poznej spac jak Kinia bedzie wojowac musimy dac rade bo nie ma wyjscia 😉

Pami lekarz ma racje bo ja chodziłam na ktg w poniedziałki i piątki pierwsze dwa ktg były skurcze w kolejny poniedziałek nie było skurczy a w srodze rodziłam wiec to nie jest powiedziane ze musza byc cały czas poza tym ktg nie jest tylko po to zeby sprawdzioc czy sa skurcze ale przedewszystkim jak juz sa te skurcze to jak reaguje na nie dziecko 😉 to znaczy czy tetno mu skacze czy nie 😉

Beatka no mam nadzieje ze po takich skurczach rozwarcie sie powieksza b jak juz sie naprawde zacznie to bedzie łatwiej 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zapomniałam dodac ze dopiero wstałam nooo prawie bo wstałam o 7 naszykowałam Jakubka do przedszkola wciągłam sniadanie i poszłam spac po 30 minutak Kinia wstała na cyca po cycu znów poszłysmy spac to znaczy dzemac i tak do 10 no Kinolek jeszcze spi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beata... po cichu liczę że tak właśnie będzie ze mna :P KTG swoje... a skurcze się tak czy inaczej pojawią :P... oby jeszcze dziś 🙂...

Anabel to ja życzę wytrwałości 🙂... a co położna ci doradziła żeby mała nie ulewała?? bo ja się tego boję 😉...

LEcę na miasto na małe zakupki i na herbatkę do szwagierki 🙂... Do później brzucholce i mamuśki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beata... po cichu liczę że tak właśnie będzie ze mna :P KTG swoje... a skurcze się tak czy inaczej pojawią :P... oby jeszcze dziś 🙂...

Anabel to ja życzę wytrwałości 🙂... a co położna ci doradziła żeby mała nie ulewała?? bo ja się tego boję 😉...

LEcę na miasto na małe zakupki i na herbatkę do szwagierki 🙂... Do później brzucholce i mamuśki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka
dostałam smska od Kachy:jest w szpitalu, miała strasznie nieprzyjemne badanie, pobrali wody płodowe po czym założyli cewnik. Jest w strasznie złej formie psychicznej, rano ma iść na porodówkę. Jeśli możecie to napiszcie jej smsa, może się lepiej poczuje jak będzie miała wsparcie.
Teraz płaczę bo ma psychicznie dość 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie i Brzuszki
Ja po wizycie w klinice - KTG bez zmian, małe skurcze, liczne ruchy małej, rozwarcia brak... Znając życie to ja się do końca miesiąca nawet nie wypakuję 😠 Generalnie mam dosyć 😲
pamii życzę Ci abyś nie doczekała wywoływania 🙂 i trzymam kciuki za rozpoczęcie akcji porodowej 😆
beata marzy mi się chociaż tak małe rozwarcie jakie się u Ciebie pojawiło po samych bólach brzucha 😁 - pozostaje nam jedynie czekać...
Anabel życzę, aby Kinia jak najszybciej wróciła do formy i problemy z ulewaniem skończyły się raz na zawsze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jak trafilam na porodowke o 19.30 mialam rozwarcie na 3 cm.
Polozna mi mowila ze 1 cm na godzine to moj maz mowi nie befdziemy tu tak dlugo siedziec 🙂
o 21 . 00 przyszla polozna a tam rozwarcie na 8-9cm 😁
Wołała szybko gin ze zaczynam rodzic.
Juz czułam ze musze przec ale mi nie pozwolili dali tlen bo nie moglam oddychac, po vczym szybko zabrali na cc.
jak mialam skurcze to musislam przykucac i to sprawialo ze szyjka sie otwierala.
maz smarowal plecy bo tak bolalo ja walalam sie po ziemi, kaloryferach itd 🙂
polozna pyta az tak Pania boli????
nie swedzi.....
juz bylam tak blisko...... 😞 wystarczylo pare razy zebym parla i Jas juz by byl 😞
ahhhh Życie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pami ja dzwoniłam do poradni laktacyjnej bo tam taka fajna lekarka pracuje i mam do niej zaufanie a połozna pamietam jak synek ulewał to wymyslała jakies lekarstwa itp których pózniej lekarka nie kazała dawac bo nie było takiej potrzeby a w poradni w sumie to przekazała mi to co jaz caczełam stosowac jedyne co to jak mała sie krztusi przy odbijaniu to kazała sprobowac odbijac ja jak lezy na brzuszku tak zeby to co sie odbije wyleciało z buzi samo i teraz albo kłade ja na tapczan albo przekładam przez ramie ale tak ze nie jest w pionie tylko wyzej zeby była bardziej na lezoco no i na razie oest lepiej juz mniej sie stresuje denerwuje mnie jeszcze to ze maej potrafi sie odbic nawet godzine po jedzeniu i wtedy jej sie cofa ale na to nic nie porodzimy teraz trenujemy picie pod góre bola mnie nadgarstki i rece bo jeszcze nie znalazlam najlepszej pozycji ale powioli damy rade mała sie troszke wscieka bo teraz musi popracowac nad tym zeby sie najesc a wczesniej to mleko samo sikało

Kobzior no rozp[akuj sie wrescie 😉
Co do skonczenia ulewania to pewnie troszke to potrwa synek pamietam tez dłuuugo ulewał Kinia ulewa mniejsze ilosci niz on wiec mam nadzieje ze przybciej przejdzie 😉

Elka dobrze ze z Jaskiem teraz jest wszystko ok i lepiej ze było cc jak by mialo sie coś stac ja sobie tak cały czas tłumaczyłam po pierwszym porodzie jak miałam vacum no i teraz mam zdrowego synka a do nieszczescia brakowało sekund.Mam nadzieje ze jak zdecydujesz sie na drógie dziecko to w nagrode urodzisz tak jak ja 😉 i bedziesz sie mogła cieszyc malenstwem i przerzywac to razem z nim bez stresu 😉
I doskonale rozumie Twoje rozgoryczenie po porodzie mysle ze sa jeszcze conajmniej dwie dzieczyny na forum które doskonale cie zrozumia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elka dokładnie tak jak pisze Anabel - ważne, że teraz z Jasiem jest okej. Jeśli u mnie coś się będzie działo, to oczywiście, że biorę pod uwagę cc! I nie powinnaś z tego powodu czuć się gorzej! Urodziłaś w sposób bezpieczny dla Ciebie i dziecka i to się liczy! 😘 A pomyśl ile osób bierze cesarkę na życzenie, np. taka Anna Mucha. Więc głowa do góry 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...