Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
magditta i skoreczka witajcie ponownie 😆
Nikusia dzięki za maila 😉
Kacha też miałam taki pomysł, ale wiem że z uwagi na moich nadgorliwych rodziców nie przejdzie 🙃
pamii wzięłam sobie do serca Twoje słowa i postanowiłam się silnie zmobilizować i urodzić do północy 17 stycznia 😁 (zobaczymy co mi z tego wyjdzie)
...a póki co ogoliłam nogi, poprawiłam podwozie i jestem gotowa by kłaść się i rozchylać nogi 😁 torby i teczka spakowane - czekam tylko na sygnał od córki 😉 dziś jeszcze raz nad tym popracujemy z mężem 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kobzior_wife napisał(a):

pamii wzięłam sobie do serca Twoje słowa i postanowiłam się silnie zmobilizować i urodzić do północy 17 stycznia 😁 (zobaczymy co mi z tego wyjdzie)
...a póki co ogoliłam nogi, poprawiłam podwozie i jestem gotowa by kłaść się i rozchylać nogi 😁 torby i teczka spakowane - czekam tylko na sygnał od córki 😉 dziś jeszcze raz nad tym popracujemy z mężem 🙃


Prawie a bym z krzesła spadła oblewając się herbatą jak to przeczytałam 😁 😁 😁

A co do telefonów od rodziców - to odbieram, nie mam wyjścia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂

A ja dzis z nowiną 🤪 🤪 🤪

Ewelinamit napisała: w niedziele o 23.05 przyszła na swiat Julka 2900 i 55cm przez cc bo zaczeło spadac jej tetno. czujemy sie dobrze 🙂


Gratuluję Ewelinko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry
U mnie mobilizacji ciąg dalszy 😁 W nocy przy każdej pobudce na siusiu myślałam, że to już - bo masakryczny ból brzucha nie mija. To tego brzuch nadal jest cały czas twardy i dziwnie się stawia 🤔 No ale póki co nadal pozostaję w DWUPAKU 😉
Kruszyna kciuki zaciśnięte 😆
beata powodzenia na KTG - oby golenie nie poszło na marne 😜 😆
Kacha jak tam samopoczucie przy "godzinie zero"? 🤪 😁
Nikusia dzięki za dosłanie informacji 😉
skoreczka tak podejrzewałam 🤪 bo ewelina napisała, że jedzie na KTG i ślad po niej zaginął 😆 - no to mamy kolejnego Dzidziusia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was 🙂

Ja po wizycie w szpitalu - ale nie miałam KTG (jeśli nie urodzę do poniedziałku, to jadę dopiero w poniedziałek na KTG). Dostałam skierowanie od ordynatora do tego szpitala plus badanie i obejrzenie moich wyników 🙂 A dzisiaj jeszcze mam wizytę u mojej ginekolog, która sprawdzi mi szyjkę i może coś wyjdzie, że się skraca czy coś... 😉

Noo, Ewelina się nie odzywała, więc wiadome było, że urodziła 🙂 Gratulacje 😘

Kobzior jak masz takie bóle i brzuch się stawia, to wydaje mi się jakby początek porodu, czy nie? 🤔 Może dziś pojedziesz na porodówkę - życzę bardzo! 🙂

Kacha melduj się, bo jak nie, to będziemy spekulować, że Twoja godzina zero jest naprawdę godziną zero 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc
Elka mozesz jesc kopytka mi kazali jesc wszystko poza cytrusami i orzechami oczywiscie z rozumem bo nie moze to byc nic ostrego nic spieczonego itp no i wzdymajace rzeczy dopiero po 2 miesiącu .Teraz jeszcze padiatra mówiła zaby uwazac z nabialem i w miare mozliwosci ograniczyc do minimum.

Magditta witamy 😉 i ciebie niezle przetrzymali w szpitalu ale dobrze ze juz jestescie ;0

Ewelinka gratulacje 😉

Beatka jak chcesz juz malenstwo popros Twoja Gin moze zrobi ci masaz i coś sie ruszy???

Wiecie co nie wiem czy pisac ale przezyłam wczoraj prawdziwa chhwile grozy do tej pory sie nie pozbierałam ;( i jak patrze na moja kruszynke to łzy same mi do oczu nachodza... Mała wczoraj plakała wieczorem i ni zeby sie uspokoiła przystawiłam ja do piersi zaczeła tak łapczywie pic ze sie zakrztusiła i to tak mocno ze przestała oddychac ;( to było straszne nie moge o tym spokojnie myslec na szczescie szybko zareagowałam ale to uczucie trzymania tego ciałka bezwładnego mnie przerzzaza nie mogłam w nocy spac bo boje sie ze jej sie uleje i znów sie zadusi ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napisze WAM cos o zgadze 😉 Dopadła mnie na fotelu porodowym tuz przed samym rozwiazaniem 🙃 🙃 🙃 🙃 I poskarzyłam sie połoznej a ona mówi ze raz na zawsze zaraz zniknie 😁 i nie mam jej od chwili wyjscia małego 😉 Patrzcie jakie to cholerstwo taka zgaga 😮

Kobzior to moze dzis twoja kolej bo ja tez taka noc przed porodem miałam. SIKAŁAM, ŁAZIŁAM I ZROBIŁO MI SIE WTEDY ROZWARCIE Z 1 NA 3 CM. Dobrze ze pojechałam na izbe bo juz puscic mnie nie chcieli 🙂
Anabel takie chwile grozy sa najgorsze 😞 Dobrze ze wszystko jest juz dobrze 😘

Co do jedzenia to ja jem mało co, bo sie boje, ale staram się jakos nie przesadzac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anabel współczuję tego uczucia! 🤢 To musiało być straszne 🥴 Dobrze, że sobie poradziłaś, grunt to mamina intuicja 😘
No nie wiem czy chcę tego masażu, bo coś słyszałam od Was, że to strasznie boli 🤢

Skoreczka ja też nie mogę się doczekać końca zgagi wstrętnej! Dobrze, że pocieszyłaś, że po porodzie zniknie 🙂

Elka przypomniało mi się, że Magditta napisała cały referat o tym co można jeść w czasie karmienia piersią, a czego nie (dieta mamy karmiącej) w wątku o szkole rodzenia - sprawdź sobie, a jak nie znajdziesz, to Ci podeślę, bo mam skopiowane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak mnie się dziś dobrze spało 🤪 No nie uwierzycie!!! Już dawno takiej nocki nie miałam 🤪 Wstałam po 10 😜
Nadal 2 w 1 mimo, iż dziś moja godzina zero wybiła 🙃 😁
Jejuuu co chwilę jakiś sms... telefon... Mam jeszcze resztki cierpliwości 🙃
Najlepsza jest moja mama:
"Dzieje się coś?" 😁 "miałaś skurcze w nocy?" 😁 "brudzisz?" 😁 "nic się nie dzieje?" 😁 "czopa nie było?" 😁
Dziś mąż postanowił wyprowadzić mnie na spacer 🙃 😎 więc zbieram się powoliiiiii jak żółw ociężale 😁 ale odezwę się później 🙂

Aaaa Ewelinamit jednak urodziła 🤪 no rewelka 🙂 🙂 🙂 Ciekawe czy MartaMay też bo w końcu jak parami to parami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 2 w 1 🙂...

Spekulacje brata się nie sprawdziły i nie urodziłam 16... 😜... dziś i moja mobilizacja też mam zamiar przynajmniej zacząć rodzić xD... bo jak nie to waga mi dobije do liczby takiej że szok xD... A i muszę zawiadomić brata bo stwierdził że jak zacznie się to 16... to on wróżką zostanie i kase bedzie zbijał... ale niestety jego plany zawodowe legły w gruzach...

No i moja nocka spokojna :P... zasnęłam po 2 odcinkach SPADKOBIERCÓW ... myślałam że może coś się dziać zaczęło bo brzuchol mnie pobolewał !? szok :P... ale no jak widać nic się nie zaczęło...no i dziś pospałam sobie do 11 ☺️ z przerwą na pobudkę męża, śniadanko i wyprawienie go do pracy :P...

Skoreczko piękny ten twój Błażejek 🙂

Magditta cieszę się że jesteście już z nami 🙂

Kobzior 3mam kciuki za ciebie siebie, Kache Beate... Duste za wszystkie niewypakowane... chodźcie dziś się wypakujmy i będzie spokój :P...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka
Mam smska od Kruszyny:
"(...) Po przyjęciu i wstępnych badaniach zostaję w szpitalu. Czekam na ciąg dalszy jakichkolwiek wydarzeń! Pozdrawiam gorąco wszystkie forumowe mamusie, dzieciaczki i brzuszki. "

Trzymamy kciuki, żeby Kruszyna za długo nie leżała 😘 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pamii jestem ZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😁 😁 🙃 (a tekst, że plany zawodowe brata wróżbity legły w gruzach jest boski - hahahahaha....)
Kruszyna kciuki od rana mocno zaciśnięte jak już pisałam 😉 BĘDZIE DOBRZE!
skoreczka przyjmuję to co napisałaś jako dobrą wróżbę - może faktycznie będzie tak samo 😆 ps. Błażejek jest uroczy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam aż dziecie sie obudzi i zje, bo mi cycuchy rozerwie 🙃
Dziękuję za miłe słowa o moim dzidziusiu 😘

Kruszyna trzymam kciuki za szybkie rozwiazanie 🙂
Anabel a jak u Was wygladaja relacje brat- siostra? Na zdjęciu wprost sielankowo 🙂 Pytam bo u nas wczoraj to nie mogliśmy opanować sytuacji, Mikołaj myslał ze dzidziuś bedzie jego, dla niego i płakał, aż cały sie trzasł. Dzis jest juz spokojniej. Zaglada do wózka czy dzidzia śpi czy nie 😎
Pamii no ja czekam na dziecię z 19 stycznia, mam nadzieję ze sie Laura postara 🙂
Kobzior to trzymam kciuki aby był postep i rozwoj akcji 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja jeszcze nie poszłam na spacer 🙃
Skoreczka to prawda, Twój synek jak laleczka 🙂 a zastanawiałam się jak to właśnie będzie w przypadku niewielkiej różnicy wieku, tak jak u Ciebie 2 latka. Jak starszy synek odbierze przyjście na świat młodszego braciszka. Trzeba cierpliwości, a wszystko fajnie się ułoży 🙂
Kruszyna mocno mocno kciuki trzymam, aby się nie musiała długo męczyć w szpitalnych murach 😘
Pamii
ja Tobie również kibicuję 🙃 😁

a tak sobie myślę... To skurcze na KTG mogą wyjść, a ja mogę ich nie czuć??? Możliwe to??? Bo odwrotna sytuacja to wiem, że może mieć miejsce... tzn. skurcze są a na KTG nie wykazuje 🤢 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacha dziękuje również 😘
Co do skurczy to rzeczywiście mozna zwijać się z bólu a ktg nie wykazuje 🤢 To chyba wina sprzetu w takiej sytuacji. Podejrzewam ze odwrotnie tez moze być: jesli bedzie ci sie lekko stawiał brzusio to mozesz nie czuć a ktg akurat wyłapie.

Na pocieszenie powiem Wam ze nie kazdemu porodowi towarzyszy ból krzyża. Tym razem mnie to omineło. A połozna obiecała ze jesli bedzie bolał to dostane to znieczulenie, jednak nie trzeba było 🙂 Powiem tak o moim porodzie: ból jest ale dało sie wytrzymać 🙂 Nie było strasznie, a jak juz dowiedziałam sie ze rozwarcie na 9cm to byłam taka szczesliwa i parłam ile sił aby mały wyskoczył 🤪

Dziewczyny teraz kurczy mi sie macica i nie umiem sobie pomóc 🤢 Anabel i Nikusia Was tez tak bolała? Pytam bo to tak boli po drugim porodzie podobno 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka
Miałam ciężką noc i ranek. Chyba dalej mam mało pokarmu. 😞 muszę zwiększyć ilość tej herbatki a jak nie to jeszcze inną kupię.
Skoreczka fajnie, że już jesteś 😉
Elka wydaje mi się, że kopytka możesz jeść. To ziemniaki i mąka więc raczej nic takiego tam nie ma, byle byś jakąś cebulką nie polewała itd.
Beata z informacjami w szpitalu to różnie bywa. U nas były stażystki, które nas miały o diecie szkolić to jedna mi powiedziała, że można niewielkie ilości alkoholu pić 😲 😠 a większość rzeczy to sama wiedziałam więcej niż one.
Kacha spokojnie, oni dzwonią bo się troszczą, jakkolwiek to wnerwiające jest. Ja z naciskiem mówiłam, że jeszcze nie urodziłam, że "przecież powiedziałam, że po urodzeniu wyślę smsa a skoro nie dostałaś to ja jeszcze w dwupaku" 😉
Magditta fajnie, że się odezwałaś i czekamy na Ciebie 😘 😘
Kobzior to mam nadzieję, że jak popracujecie to córcia się urodzi a dodatkowo mąż będzie zadowolony, takie dwa w jednym 😁 😁 😜
Beata z tymi brwiami to mnie rozwaliłaś 🤪 😁 😁 😁
Ewelina gratulacje, ale my podejrzewaliśmy, że jesteś na porodówce. 🙂
Anabel to przerażające co piszesz, nie dziwię się, że teraz patrzysz na mała z obawą. Domyślam się, że układasz małą po karmieniu na boczku?
Beata ja miałam przy obu porodach masaż szyjki macicy. Z tym że robiony już przy prawie pełnym rozwarciu i nie bolało jakoś specjalnie, bo bolały skurcze 🙃
Elka może nie może kupki zrobić?
Skoreczka u mnie relację brat-siostra super, jakby nie Kuba dziś to nie zrobiłabym śniadanie, nie rozpaliła w piecu i nie ogarnęła mieszkania. Z tym, że on jest starszy. Chociaż potem też już miał dość, bo Emilka bardzo marudna dziś i wczoraj.
Kacha może tak być, że masz skurcze ale nie czujesz. wtedy wyjdą na KTG
Skoreczka też mnie bolało jak obkurczała się macica, szczególnie przy karmieniu ale po kilku dniach minęło. Teraz mnie tylko szwy bolą i się zastanawiam ile czasu jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂 Nadal jestem 2 w 1. Nadal cisza. Nadal jestem przeziębiona a na dodatek zatkało mi się ucho (od kataru). Mała się w brzuszku kokosi. Tyle jej tłumaczę, żeby się już urodziła 🙂 Mówię jej, że po drugiej stronie brzuszka będzie miała dużo miejsca, będzie sobie mogła kopać nóżkami i machać rączkami ile będzie chciała i , że będzie się mogła w końcu wyprostować. Ale to chyba za słabe argumenty 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...