Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ewelinka doskonale kochanie Cie rozumiem i wiem z jakimi walczysz teraz emocjami. Proszę cie walcz jak lwica o każda informacje, muszą Ci udzielić. Bądź też dobrej myśli, wiem jak to trudne ale musimy być dzielne dla naszych Okruszków 😘 Buziaki kochana 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Hej 🙂 Raz dziennie zaglądać na forum to mało 🙂 tyle piszecie, że ledwo to nadrabiam 🙂 fajnie... Wy już piszecie o kupkach, karmieniu i bólach brzuszka... a dla mnie to póki co temat abstrakcja. Moje myśli ograniczają się do spraw związanych z porodem i czy z maleństwem wszystko ok. W zasadzie mam myślenie typu: "tyle kobiet rodziło i dało radę to i ja sobie poradzę", ale momentami mam obawy, że coś pójdzie nie tak. Ale mówię o tym mężowi i po chwili humorek mi wraca 🙂 Pozdrawiam cieplutko 🙂 Buziaczki dla dzieciaczków. Jak patrze na te Wasze zdjecia to aż się rozpływam z zachwytu. Wszystkie takie słodziutkie i kochane. Ciekawe jak moje maleństwo będzie wyglądać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beata :P racja co do problemów to co chwila jakieś nowe... tak to już jest...

Nikusia całe szczęście że będziemy miały się w razie ,,w" do kogo zwrócić :P...

Magditta dobrze że Makuś w coraz lepszej formie 🙂... i oby z macicą też wszystko się jakoś poukładało 🙂...

Ewelinamit86 kochana 3mam kciuki za was 🙂... będzie wszystko dobrze... 🙂

Woah super wieści że Kacha ma już swoje maleństwo przy sobie 🙂!!

Monika1985 no to jesteście 2-5% przypadkiem :P hehehe super :P... może przy drugim też się sprawdzi 😜... zawsze to jakiś punkt odniesienia 🙂

Skoreczka no właśnie 😜 ten dwupak... ahh ale liczę że już nie długo :P...

Elka jak ten twój Jaś sobie smacznie śpi 🙂

No to może i Kruszyna dziś do pary z Kachą będzie :P... ciekawe 🙂...

Kobzior chciałabym wziąć przykład z Kachy :P... ciekawe czy Laura jest tego samego zdania xD...

Dusta to chyba wszystkie kobiety w ciąży mają takie problemy 🙂 więc nie martw się :P sama nie jesteś :]...

A ja jutro na wizytę o 11:30 mam się stawić... zobaczymy czy jakiś postęp jest... i co dalej :P...

tymczasem uciekam ;* do juterka kochane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka śliczny avatarek, słodki ten Twój maluszek 🙂, Ja wiem że jak piersi są pełne to ściągasz laktatorem tylko trochę, zeby przynieść sobie ulgę, bo jak ściągniesz dużo to rozkręcisz jeszcze bardziej laktację. 😉
Kobzior ja też pisałam z Kachą i cieszę się, że tak fajnie jej poszło 😉
Beata bierzcie z Kachy przykład i miejcie lekkie porody 😉 🙂
Anabel położna powiedziała, ze zielona kupka może być od tego, że jem dużo białka.
cdn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anabel Emilka ma już długo zielono-żółtą kupkę.
Ja też mało piłam a teraz sobie liczę kubki, żeby do 2 litrów dziennie dobić. Przed karmieniem to mogłam na 2 kubkach dziennie funkcjonować. Teraz bardziej chce mi się pić, ale pewnie z 3-4 kubki by wystarczyły. 🙃
Dusta jeszcze troszeczkę i dołączysz do rozmów o dzieciach, kamieniu, kupkach itd. A jest tak jak mówisz, że tyle kobiet urodziło i Ty dasz radę 😉 już niewiele czasu zostało. 😉
Pamii18 Kruszynka pisała, że kroplówka wywołała skurcze ale nie ma rozwarcia i miała wracać na salę a jutro lub pojutrze powtórka z oxy. Obiecała, że napisze jak urodzi więc skoro nie ma wieści to jeszcze nie urodziła. 😉

Emilka dziś pierwszy raz leżała spokojnie i się rozglądała. Nawet na huśtawce się chętnie pobujała, byłam w szoku 🤪 🤪 🤪, teraz zjadła najpierw z jednej piersi, potem z pół z drugiej i jeszcze 30ml z butli. I krzyczy. I jednego sutka mi pogryzła, boli jak diabli, aż się dziwię bo już przecież trochę karmię 😮, nasmarowałam maścią i mam nadzieję, że pomoże.

Jeszcze wieczorem miałam gości, męska cześć gości wyciągnęła mojego męża do MediaMarktu, żeby komuś z wyborem laptopa doradził a potem mąż przeżywał, że pierwszy raz go nie było przy kąpieli Emilki. Damska cześć gości była ze mną i asystowała przy kąpieli. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magitta ciesze się bardzo ze twój maluszek powraca do zdrówka

ewelinamit86 mam nadzieje ze wszsytko będzie dobrze dziewczyny maja racje wyśli męza do ordynatora

Skóreczka co do pragnienie to mam takie same potrafie wypic dzienie dwie butelki po 1,5l wody żywiec ale jednego dnmia mi braklo i nie mialam z kim zostawic malego żeby wyskoczyc do sklepu to od razu moje cycuchy miały miej pokarmu

Nikusia mam ten problem co ty mój mały tez mi robi zielono zołta kupke i nie wiem czemu bo prowadze scislom diete
unas noc pieknie przespana bo mały poszedl spac o 9-30 a wstało o 3 i potemo 6 bo go kolka zaczeła meczyc do tej pory spalismy rsazem trraz jemy 😁 😁 😁 😁 😁 😁idziremy dalej spac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamii18 spokojne, to tylko wizyta, pomyśl że już ich tyle miałaś. 😘 😘
WielkaB ja już kilka opinii o tych kupkach słyszałam, jedna że jak dieta mamy jest bogata w białko, kolejną, że jak dziecko ma wzdęcia, potem że tak też może być i tyle. 😮 I bądź tu człowieku mądry.

U nas wczoraj mieliśmy chwilę wielkiego stresu. Nakarmiłam Emilkę i nawet pisałam, że zjadała bardzo dużo jedno pierś całkiem opróżniła a drugą z połowę i jeszcze 30ml z butli. I potem już spała, ja szłam się kąpać. Zajrzałam do łóżeczka, ale one spała tylko zwróciłam uwagę, że głowę na drugą stronę obróciła. I jak zaczęłam się rozbierać w łazience to ona zaczęła płakać. To idę do pokoju, patrzę a ona zwymiotowała (lub jej się ulało) ale wszystko było brudne. Wszystkie ubranka, pieluszka, rożek, miała w obu uszach, włosy to aż pływały. Ja byłam przerażona, bo dobrze że się nie zadławiła, nawet bym nie słyszała jakby nie zaczęła płakać. Ona wcześniej nie ulewała, ale myślę, że za dużo zjadła. 😞
A z innej beczki to teraz zaczęła więcej jeść z butelki, domyślam się że kosztem piersi. Po co ma się wysilać i ciągnąć skoro wie, że po każdym karmieniu jeszcze butlę dostanie. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hajo
Matka kangur z córką w brzuchu melduje się jako NADAL niewypakowana 😞 Zasnęłam po 3:30 po tym jak w końcu zdecydowałam się zadzwonić na policję, gdyż piętro nad nami od godz. 20:00 trwała libacja alkoholowa. Myślałam, że sufit spadnie nam na głowę 😮 Leciało tam na podłogę wszystko, meble, butelki... a słownictwo 🤢 żal - po prostu żal...
Nikusia współczuję stresu - też by mnie chyba ogarnęła panika...
pamii powodzenia na wizycie 😆
beata melduj się 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam babolki 😘

A ja dzis musze sie wypłakać 😞 Jakaś depresja mnie dopadła. Płaczę i wszystko widzę pesymistycznie. Jak patrze na maluszka to serce mi peka ze kiedyś bedzie wielkim facetem i nie bede mogła go przytulić. Denerwuje mnie bałagan, nieufarbowane włosy i siedzenie w domu, i ta zima taka jest paskudna. Na dodatek - a co jest najgorsze to boli mnie pierś, od rana chodzę ogrzewam, ściągałam nawet mleko i nic to nie pomogło. Jeśli Błażejek je z tej piersi to i tak ona boli. Odczuwam to tak ja ból powstajacy od siniaka. Zastanawiam się czy położna za bardzo nie zgniotła mi tej piersi 🤢 Czy któras z Was ma coś podobnego?

Nikusia a Emilka waży wiecej niż po urodzeniu? Czy wyrównujecie nadal wagę
urodzeniową? A takie wym ioty bywaja i trzeba byc bardzo czujnym, miałam tak z Mikołajem, więc rozumiem twój stres 😮
Pamii to życzę ci rozwarcia 😁 😁 😁
Kruszyna a ja myślałam ze dziś zajrze i zobacze ze urodziłaś 😎
Kobzior ja też jestem przeczulana na takie libacje, twierdzę ze się chyba postarzałam - tez wykonałabym tel. na policję 😠

Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka ja tak miałam w szpitalu, nawet jak ściągnęłam pokarm to pierś dalej bolała, potem przystawiłam Emilkę i też bolała. Po jakimś czasie przeszło.
Może warto pogadać z mężem, niech zostanie z dziećmi a Ty skocz do fryzjera, czy zrób coś dla siebie, nawet kąpiel czy spotkaj się z koleżanką. 😘 😘 😘
Emilka jeszcze nie dobiła do wagi urodzeniowej, a dzieci nadrabiają ją w ciągu 6-10dni. Urodziła się 3800g a teraz ma 3500g 😞
Kobzior to współczuję sąsiadków. Mam nadzieję, że jednorazowo było tak głośno.
A Beata gdzie???? Czyżby na porodówce??? 😘 😘

Lecę zabierać się za prasowanie, bo sterta się nie zrobi mniejsza 😁 😁 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia niestety nie był to jednorazowy incydent 🥴 Ci sąsiedzi to para w wieku ok. 60 lat - nałogowo nadużywają alkoholu... Na porządku dziennym lecą u nich teksty w stylu "szmatą jesteś i szmatą zostaniesz", średnio 3 razy w tygodniu się biją i raz na jakiś czas zapraszają znajomych na libację - jak wczoraj. Sama w bloku nie mieszkam - więc wypadałoby aby poza mną zainteresowali się nimi inni sąsiedzi, ale każdy się boi i woli nie spać po nocach. "Ludzka mentalność" 🙃
skoreczka nie starzejesz się 😁 są po prostu pewne granice... nie żyjemy na pustyni 🙃 ps. a wyjście do fryzjera to dobry pomysł, po drodze wpadnij do kosmetycznego po jakąś maseczkę i zobaczysz że nastrój się poprawi 😉
...a ja zdążyłam umyć już piecyk w kuchni, odkurzyć całe mieszkanie + korytarz i zrobić błysk w łazience 😁 mąż po mnie krzyczał i wyrywał mi odkurzacz ale się nie dałam - rozwarcie samo się nie zrobi 🤪 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobzior_wife napisał(a):
mąż po mnie krzyczał i wyrywał mi odkurzacz ale się nie dałam - rozwarcie samo się nie zrobi 🤪 😁

😁 😁 😁 😁 padłam 😁 😁 😁
a ja dalej sprzątam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc
O ale tu dzis spokuj ...

Ja własnie wrociłam od babci 😉 maz pojechał z Jakubem do drógiej babci a reszte objedziemu jutro 😉 A jeszcze Jakub ma z głowy babcie domowa ;0

Dusta jak fajnie ze masz takie wsparcie w mezu 😉

Pami i jak wizyta???

Nikusia no to byle takich spokojnych chwil jak naj dłuzej .Widze ze juz chustasz Emilke kurcze a ja mam dylemat czy juz wyjmowec lezeczek bujaczek czy poczekac jeszcze z miesiac...
Kurcze doskonale cie rozumie ze sie wystraszyłam jak Emilka ulała moze jej to mleko nie odpowiada z drógiej stroni inia tez na poczatku wcale nie ulewała dopiero pózneij teraz sie troszke unormowało chcoc i tak potrafi jej sie cofnac nawet z pół godziny po jedzeniu... no i rzeczywiscie mała robi sie leniwa jak dostaje butle

Kobzior to ale sasiedzi ci sie trafili...

Skoreczko spokojnie to pewnie problemy z piersiami tak na ciebie działaja pomuc moze masowanie miejsc w których porobily sie grudki pod goracym pryszniceem i postaraj sie zeby mały wyciągnał całe mleczko z tej piersi tak ze te gródki znikna wtedy dopiero poczujesz ulge u nas jak miałam m grudki i mnie bolało jak dotykałam to trafił sie Kini goorszy dzien i cały wisiała na cycu tak ze poopruzniała wszystko i od tego czasu mam spokuj ...

Nikusia to Emilka rzeczywiscie wolno tyje ...

Kobzior to wpadnij do mnie bo mam zaległosci w domu przyda mi sie ktos do pomocy no i moze rozwarcie bedzie po tym wieksze 😉

Ale miała noc mała marudziła i nie wiedziałam juz co robic zeby ja uscpic w koncu po 2 i pół godzinach wijazy wstał maz ji potanczył z nia i zasneła a ja lezałam i ryczałam z bezsilnosci ...
No bo do tego Jakub sie obudzil i tez popłakiwał w koncu włozył głowe pod poduszke chyba Kinia i jemmu nie dała spac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Skoreczka daj też sobie trochę czasu i na wypłakanie i stany lekko depresyjny. Tak wyłazi z nas zmęczenie i ból , ale pamiętaj że masz cudownych mężczyzn koło siebie 🙂 Zrób też chwilkę dla siebie tak jak radzą dziewczynki i zobaczysz jeszcze dziś będzie lepie 🙂 A poza tym to na pewno przez tę paskudną pogodę 🙂 Keep smail 🤪
Nikusia wcale Ci się nie dziwię, że się wystraszyłaś, dla mnie największą zmorą są ulewania i zapowietrzania Młodego 🙂
Dzis w nocy trochę walczyliśmy z kolką a racze nie z koleczką tylko z kupą 🙂 Biedactwo jeszcze wszystkiego się uczy...ach te kochane jałowe jelitka 🙂
Kobziorku dzielna jesteś z tym sprzątaniem 🙂 Też tak szalałam, a i sex nic nie pomagał. Tobie jednak życzę, żeby rozwarcie zrobiło się migiem 🙂

Trzymam kciuki za wszystkie brzuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skoreczka może wysli meza po kapuste biała może to złagodzi ból ja jak na razie nie mam takiego problemu ale podejrzewam ze może to być wina poloznej ze odgniotła ci piers albo pokarm ci się zastał a co do doła to mam takiego samego nic mnie już nie cieszy

kobzior_wife chociaz ty kochana mi poprawiłaś humor

Anabel głowa do góry przyjdzie taki dzien ze się wyśpimy

A ja caly dzien z małym na recach teraz dopiero zasmol ta kolka mnie wykończy a mój mnie denerwuje bo tylko gra w pokera a wemnie się gotuje bo ja bym tylko chciała żeby mnie ktos przytulił od rana do wieczora jestem sama wiadomo M mousi pracowac ale gdy wraca siada od razu przed kompa i gra w pokera do 12 1 w nocy a ja zasypiam sam na łozku bo wiem ze jak będę na niego czekac to będę nie wyspana bo potem małay mnie obudzi chociaz maly mi tylko raz wstaje w nocy o 3 a potem o 6 ale już po spaniu boli go zawsze brzuszek stanadradowe zabiegi masowanie lezenie na brzuszku kropeliki herbatka i cyc a noi przebieranko i tak już jest do wieczora jak tylko maly zasnie lece cos zjesc i biore się za szybkie sparztanie i pranie i apiaci odnowa to samo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O wielkaB jak ja cie rozumie tez mi brakuje przytulania ;( muj to taki nieczuły nawey jak sie wczoraj popłakałam to nie potrafił mnie przytulic tyle razy o tym rozmawialismy ale on nie wyciąga z tego wniosków ... ehhh a mi tak tego brakuje...

Jak na złosc mala teraz spi spi spi a ja z pełnym cycem czekam grrrr pewnie nocke odsypia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja się właśnie pokłóciłam z mężem o durne zakupy... Wyszedł z domu i pojechał w cholerę. Powiem Wam, że mam już serdecznie dosyć!!!!!!!!!!!!!!!!! Szkoda, że nikt z otoczenia nie potrafi zrozumieć jak się czuję i jak mi ciężko. I że hormony rozpieprzają mi psychikę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny macie rację hormony są i w ciąży i po porodzie. Do tego dochodzi zmęczenie, niewyspanie i o awanturę nie trudno.
WielkaB I Anabel a mój mąż chodzi i mnie przytula, wieczorem mam mu buziaka dać i wiecznie czemu ja mu czułości nie okazuję a ja "na pysk padam"-sorry za wyrażenie. Jak przychodzi wieczór to ja tylko czekam kiedy Emilka zaśnie, kiedym mam sobie i Kubie cukier zmierzyć i marzę o spaniu. Więc tak źle a tak niedobrze 😉 😜
Też bym chciała, żeby mąż w nocy poza zrobieniem butli jeszcze nakarmił Emilkę, przewinął itd. W końcu nie wstaje do pracy. W tygodniu nie wymagam, bo idzie do pracy i musi być wyspany.
Chociaż przyznam, że jestem zmęczona i drażliwa i pewnie jakby to robił to bym się o coś innego czepiała 😁 😁 😁
Skoreczka zamrożona i roztrzaskana kapusta podobno pomaga na piersi. Tak żeby sok z niej leciał.
Kobzior jeszcze troszeczkę 😘 😘
Magditta ja wysłałam smski babcią ale podpisałam że od Kuby a o Emilce zapomniałam 🙃 normalnie wyrodna matka jestem 😁 😁 😁 😁
Anabel ja się zamieniłam z koleżanką na miesiąc lub dwa, ja jej dałam mój bujaczek a ona mi huśtawkę i chcę żeby Emilka z niej skorzystała, szczególnie że wczoraj i dziś się faktycznie bujała i patrzyła na kwiatki które były na pałąku.

Z dobrych rzeczy Emilka dziś też trochę spokojnie poleżała, a ze złych, że już nie chce piersi tylko czaka aż butle dostanie. 😞
Uciekam bo piekę ciasto bo zaraz jedni goście przyjadą a o 18 kolejni. pa pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia no tak z tym karmieniem piersią i butelką może być ciężko... bo dzieciom faktycznie lepiej się doi z butli niż z cycucha ... ;/ a i z ttym ulaniem to się nie dziwie że stracha się najadłaś 😞... dobrze że nic się nie stało 🙂

Skoreczka rozwarcie jest tylko nadal na 1 cm ;/ masakra a myślałam że po tych trzech tygodniach będzie z 2-3 cm...

Kobzior sąsiedzi są czasem niemożliwi :/ mężowie czasem też potrafią być niemożliwi ;/

Anabel najgorsze pewnie są takie chwile gdy czujesz sie bezsilna... ale dobrze że wszystko wraca do normy 🙂

Nikusia ty to się od tych gości to odgonić biedna nie możesz... chwili spokoju nie dają... 🙂

Wizyta: no cóż poszłam na wizytę... tzn pojechałam z mężem... ciśnienie okej..a nawet idealne... badanie wykazało że rozwarcie nadal na 1 cm ;/ nic się nie ruszylo do przodu... ale powoli się wszystko szykuje do porodu... USG: się zdziwiłam bo ostatnio wyszło że mała waży około 2700g chociaż lekarz mówił że mu się wydaje że około 3kg... i teraz wyszło że 3700 waży xD... spoooro 😜... spodziewałam się 3400g 🙂... no i się dowiedziałam że wszystko jest okej... jeżeli nie urodzę do 25 to 26.01 mam się stawić w szpitalu... tak więc czekamy... dodam że dziś mnie czyści od rana... no i to tyle heh 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia ja to pamietam po pierwszym porodzie maz tez miał taki czas ze chodził przytulał całował chyba to byl jedyny taki okres w naszym zwiazku ze byl taki czuły no bo poprostu to taki typ w domu tego nie zaznał i nie wie ze ktos moze teg potrzebowac a nie łatwo sie tego nauczyc .
Głupio mi sie zrobiło bo dzis przy babci sie smiał zw w nocy Jakubek popłkiwał Kinia płakała i zona tez w łózku płakała a jemu było głupio bo nie wiedział o co chodzi tylko nie wiem czemu sie tym publicznie chwali ...

Nikusia mi dzis sie chce domowego ciasta hmmm babcia piekła paczki jak zawsze na dzien babci ale ja nie zaryzykowałam wiec obeszłam sie smakiem

Wiecej nie napisze bio mała wstaje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zasneła 😉

Nikusia moze mała ci tak marudziła przez to ze nabiał w Twojej diecie jej przeszkadzał i jak teraz przestałas jesc to jest spokojniesza dlatego no a co do butli to nie stresuj sie tym bo na siłe i stresem nic nie zrobisz tyklko zaszkodzi wam obu pprobujcie moze sie uda przekonac Emilke do cycusia

Pami nie martw sie czasem sie zaczyna niespodziewanie 😉 nawet bez rozwarcia 😉 no i malenstwo juz duze 😉

Synek znalazł dzis pod łózkeiem hustawke ale go wyhustałam za wsztkie czasy 😉 chyba ostatnio we wakacje tyle sie huśtał 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...