Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Kacha nic nie ćwiczę 🙂 wiem, ze powinnam już od dłuższego czasu to robić ale chyba zbyt leniwa jestem 🙂 No a teraz całe podwozie mnie boli więc nie w głowie mi ćwiczenia 🙂

Adzia niestety nie jestem w stanie ci pomóc bo generalnie to sama z takimi papierkami mam problem! No ale jak w ZUSie mówili, ze dobry kwit to pewnie maja racje...

Posprzątałam sobie w domku, nawet lodówkę umyłam wiec teraz herbatka i odpoczywanko przed tv. Kochane chyba syndrom nerwowych nóg mi się uruchomił bo nie mogę dziś usiedzieć na miejscu przez 5 minut 🤪 no i jak sobie już cupnę to Młody daje nieźle znać o sobie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurczakos, no właśnie, już dawno niby powinnyśmy zacząć ćwiczenia krocza... ja też nic a nic w tym temacie nie zrobiłam 😜 i tak sobie myślę, że pewnie nieźle tego żałować będę 🤢 🤢
Ale te opisy... ćwiczeń... jakoś do mnie nie przemawiają... 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adzia nie pomogę bo u mnie w mieście są trzy szpitale i każdy wymaga innego dokumentu 🤢 Jak dla mnie to dziwactwa szpitalnych procedur. Powinien być jeden dokument a nie : ksiażeczka ubezpieczeniowa albo RUMA albo jeszcze coś o czym nie wiem 🤢

Dziękuję za oklaski 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Adzia82 weź ze sobą ZUA (to jest to co dziewczyny piszą, czyli dokument, który potwierdza, że jesteś zgłoszona do ZUS i jest tam zaznaczone, że jesteś zgłoszona ze wszystkimi składkami, w tym do zdrowotnego, a to ich najbardziej interesuje). Jeśli szpital tego nie zaakceptuje (ale zazwyczaj akceptują w takich sytuacjach jak ta, że ZUS Ci wypłaca zasiłek), to ZAWSZE masz 7 dni na dostarczenie innego dokumentu potwierdzającego Twoje ubezpieczenie zdrowotne. Zapytasz wtedy czego oczekują i dostarczysz - albo mąż dostarczy 😜 Dobrze jest znać swoje prawa 😉

Ja też jakoś nie ćwiczę krocza. Podobno dobrze jest siedzieć (jeśli oczywiście możecie) po turecku 🙂

Torby jeszcze nie mam spakowanej, w poniedziałek zabieram się dopiero za prasowanie i wypranie pozostałych rzeczy ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny! 🙂

Jak tam weekend? U mnie jeszcze 3 dni i ide na wolne 🤪 🤪 🤪
Dzisiaj zakupilismy fotelik do samochodu oraz nosidelko 🙂 a jakie bajery mieli w sklepie - ta posciel taka slodka i jakie fajne wozki!!! w tym te retro...

Cwiczenia - zapominam, czasem tylko robie.
Masaz miejsc intymnych - krocza znaczy sie - robicie? 🙂 Podobno pomaga i pozniej krocze tak nie peka podczas porodu - miesnie staja sie bardziej elastyczne...
Torba do szpitala - spakowana, ale musze przepakowac i dokupic pare juz mniej waznych rzeczy....

Mra - wygladasz super!

Buzia
M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Brzuchale 😁
Noc przespana a u was?? Dziewczyny ostatnio z nudów zaczełam oglądać ten program
http://tvnplayer.pl/programy-online/mamo-to-ja-odcinki,17/najnowsze,1.html Jest tam dużo ciekawych wątków może leżące mamusie zainteresują się tymi odcinkami 🙂 🙂
Mra pierniczki wyglądają super 😁 Ja już lecę na herbatkę i jednego pierniczka może dwa 😜
Skoreczka super,że jesteś!! zdjęci super a łapka Mikołaja tak słodka 🙂
Kacha miło ze strony teściowej bo pomoc się przyda a kuzyn mam nadzieję,że dotrzyma słowa 🙂 Ja ćwiczę jak mi się przypomni 🤨 🤨 🤨 🤨 i smaruję oliwką po kąpieli 🙂
Magditta super napisałaś,,reklamacji do losu'' księga zażaleń powstanie na nowym forum 🙂
Nikusia wyobrażam sobie minę męża jak zaproponowałaś mycie okien 🙂 🙂 Mój mył ostatnio i wieszał firanki teraz przed świętami już go nie namówię 🤨 A co to za zestawienie owoce i mozzarella smakowało ci chociaż Nikusia 😁 😁 😁
Torby wciąż nie umiem się zabarć za ich spakowanie,ale w poniedziałek myślę,że się w końcu odważę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂
Kruszyna dziękuję i łap oklask 😘
Jeśli chodzi o noc to o 3 w nocy stało sie coś okropnego. Moja zgaga doprowadziła mnie do okropnych wymiotów. I to tylko kwas zołądkowy doprowadził mnie do takiego stanu. Ledwo żywa wróciłam do łóżka i jakos przespałam do 8 rano. Teraz jest juz dobrze 🙂

Dziś czeka mnie duzo zajęć domowych. Życzę Wam miłej niedzieli 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urszulka jak mamy termin na 02.01 to nie ma co za długo z torbą czekać, chociaż moja koleżanka pakowała jak się poród zaczął, ale ja bym nerwowo nie dała rady. Lubię mieć wszystko przyszykowane.
Beata o tym, że masz kilka dni na dostarczenie dowodu ubezpieczania to też słyszałam. Tylko to tak w ostateczności, bo po co się denerwować w takim momencie.
Marta to zakupy większych rzeczy. 😜 Pochwal się fotkami 😉
Kruszyna ja raczej za tv nie przepadam, jakkolwiek dziwnie to brzmi. 😜 Co do sałatki owocowej z mozzarella byłaby lepsza, jakbym miała jeszcze jakiś owoc o bardziej charakterystycznym smaku, albo przyprawę. Jeszcze poeksperymentuję 😁 😁 😁
Kasiulka widzisz doczekałaś się powroty do domu. Jeszcze chyba raz na uczelnie? I potem już do domu na święta??
Skoreczka współczuję nocy. Też mam problem z wracającym jedzenie, ale obyło się bez wymiotów. Jeszcze trochę, brzuch się obniży i będzie lepiej.

A ja wieczorem nie umiałam zasnąć, jedzenie mi wracało do gardła. Jak siadałam to w miarę a jak się kładłam to znowu. Rano się obudziłam ok 7, byłam taka głodna że poszłam coś przegryźć. Położyłam się, ale mąż się też obudził to zrobił herbatki i pogadaliśmy. Potem jeszcze podrzemałam. Dalej mam katar, już mnie skóra pod nosem boli od smarkania.
Doszłam do wniosku, że ja jak jakiś żul, albo mi się odbija, albo mi się na wymioty zbiera, albo mam wzdęcia itd. Masakra 😁 😁 😁
Obudziłam się z przeświadczeniem, że dotrzymam do stycznia 🤪 ciekawe czy się sprawdzi. 😜

Dziękuję, za oklaski 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cze Mamusie 😁
Nocka u mnie do tyłu...nie dość, ze usnąć nie mogłam to obudziłam się o 5:30 i męczarnia. Obudził mnie straszny ból a pachwinach...chyba przekręcałam się... potem miałam problem ze spaniem, aż usnęłam o 8 i wstałam o 10:30 głodna jak wilk 🤪 Teraz jest ok, a;e denerwuje mnie ten ból w pachwinach bo chodzę jak pingwin 🙃 mam wrażenie, że Młody nieźle się pcha 😁 🙃

Nikusia smaruj nosek maścią majerankową złagodzi podrażnienie i łatwiej będzie ci oddychać 🙂
Skoreczak chyba nie chwaliłam twoje fotki ?? 🥴 urocza ta łapka 😁

Kasiulka spokojnej podróży życzę 🙂

Cieszę się bo dziś już mój mąż wraca i psinka ukochana 🤪 🤪 🤪 a wiem, że maja zajechać po drodze do rodziców więc na pewno przywiezie mi paczkę pełną prezentów dla Makiego od babci 🙂 no i może jakieś ciacho... 🤪 🤪 🤪po cichu liczę na to 🤪 🤪 🤪 no dobrze teraz czas na kawkę 😜
Miłego dnia Brzuszki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia to jakieś koszmary z tym kwasem żołądkowym, ale jeszcze trochę i zapomnimy o nim 🙂
Magditta do ciebie też poleciałby oklask ale ktos ci już dał, wiec poźniej 🙂 Widzę ze u ciebie taka noc jak i u mnie 😮

U Was taki przymrozek ze trzyma nadal??? U nas srebrno na dworze. Musiałam cyknąć kilka fotek bo tak ładnie 🙂

Nikusia ile ważył Twój synek po urodzeniu? Martwie się wagą mojego Okruszka i dlatego pytam. Za tydzień do ważenia 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beata dzięki za informacje. Uspokoiłaś mnie. Ale i tak jutro tam zadzwonie, bo nie chce mi sie jechać z tym moim brzucholem twardniejącym. Mam nadzieje że personel mają miły bo ja to do płaczu jestem szybka ☺️ 🥴
A zgaga to pieroństwo upierdliwe. Mi w sumie długo nie ujawniało sie ale było pare takich dni co jak szłam do wanny to nie mogłam nawet napić sie wody bo jak usiadłam w wannie to od razu miałam wszystko w przełyku aż człowiek się dusić zaczyna 🤢 paskudztwo.
Ale jak tak pomyślę sobie o szwagierce, jak ona przechodziła ciąże to ja nie mam chyba podstaw do narzekania. Ja ani razu nie wymiotywałam, wilczy apetyt mam od samego początku, a szczególnie na fast food'y co u mnie jest dziwne bo normalnie za nimi nie przepadam 😉 jedyne co to ta cukrzyca mi końcówkę ciąży uprzykrza ale ogólnie nie jest źle 🙂
Tylko jak tu przetrwać święta? Chyba obok talerza sobie położę insulinę i co danie to zastrzyk hehe 😉
No nic brzuszki, idę robić coś słodkiego na deser po obiadku. Może rogaliki z makiem? hmmm
Chciałam wam dać po oklasku ale od wczoraj nie idzie, bo co chwile ktoś was obsypuje nimi 😉
To do potem i miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
U mnie nocka nawet, nawet. Na szczęście 🙂
Pakowanie torby ha! Dziś w nocy mąż mnie obudził... 😮 i pyta... 😮 co ja do tej torby do szpitala mam włożyć... 😮 😁 i mu wymieniałam 🙃... i stwierdził, że czas najwyższy się pakować 🤪

Ćwiczenia ja często siadam po turecku. Ale jeśli chodzi o masaż to właśnie opisy masażu krocza do mnie nie przemawiają 🤢 Teraz nawet gdybym zaczęła to trochę za późno, co?
Skoreczka mnie najbardziej potężna zgaga męczy wieczorami 😞 ale jeszcze nie wymiotowałam... Biedna 😞 Koszmar jakiś! Niech te brzuszki szybko się obniżają bo się wykończymy! Doczytałam u nas, że korzystacie z tabletek na zgagę, może więc i ja spróbuję.
Nikusia mam podobnie z tym żulem 🙃 😁 dosłownie!!! Aż mi głupio strasznie 🥴 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magditta muszę poszukać w apteczce, wiem że kiedyś miałam maść majerankową. No, ale kręcie mnie w nosie też co chwilkę. Nie jest to przyjemne, ale dam radę, gorzej jakbym jeszcze kaszel czy gorączkę miała. A tak od kataru się nie umiera-podobno 😁 😁
Ewelina dzięki za oklaski, jak sobie też muszę jakiś dzień znaleźć na oklaskanie Was, ale to za jakiś czas, jak nie będzie konkurencji 😜
Skoreczka mój syn miał 3300g i 53 cm a jak patrzyłam jak wagowo wychodził w ciąży, bo chyba był mniejszy od Emilki. Jednego jestem pewna po wczorajszym zdjęciu, że brzuch miałam mniejszy. 🙂
Kacha to mąż spoko, że o torbie myśli. Mój by się chyba zorientował jakbyśmy mieli wychodzić i by torby nie było. 😁 😁
Adzia jeśli chodzi o jedzenie na wigilię, to nie liczę: ryby smażonej, kapusty z grzybami, białej kiełbasy, barszcz domowej roboty ma mało cukru, gorzej z tych kupnych. Może napisz co jecie na święta to spróbuję Ci coś doradzić 🙂

Jestem ciekawa jak teraz pójdę w środę do nowego ginekologa czy mi USG zrobi? 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacha jeśli któraś z dziewczyn ma rozwarcie albo krótką szyjkę to nie powinna siedzieć po turecku. W ten sposób można szybko urodzić. Jak leżałam w szpitalu to często lekarze o tym mówili. Pewnie przy zdrowej ciązy to inaczej wyglada, ale nie wszystkie moga tak ćwiczyć 🤢
Co do zgagi tp moja sąsiadka brała reni a ja nie biorę nic bo się boję 🤢

Nikusia to kawał faceta z niego 🙂 Myślałam ze miał o wiele mniej, coś mi się musiało pomylić 😉

Adzia też jestem taka płaczliwa, coś powiedzą a ja zaraz łzy w oczach. Nie zawsze tak było, ale jak mam te swoje ciążowe hormony to ciągle 😉

Dziękuję za oklaski, musze poczekać az przestaniecie rozdawać to wtedy ja sobie poklaszcze 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O! Skoreczka dobrze, że o tym piszesz bo nie wiedziałam. Nikt mi od czasu wyjścia ze szpitala nic nie wspomniał o skracającej się szyjce, więc mam nadzieję, że nic w tym temacie się nie zmieniło.
Nikusia dobrze, że mój mąż sobie przypomniał, że spakować się muszę... tylko dlaczego w nocy? 🙃 🙃 😁
Remont muszę koniecznie Wam napisać dziewczynki, że właśnie mój mąż zaczął malować mały pokój 🤪 dziś na biało i zagruntować, czy coś 😁 bo tak musi być aaale to i tak postęp ogromniasty!!!Dobrze, że teściowa dziś przyjedzie to mi pomoże sprzątać. Mimo próby sprzątnięcia gładzi... ta franca wciąż opada 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacha jak już masz gładź położoną i wyszlifowaną to zanim zaczniesz sprzątać spróbuj ją miotłą wyczyścić, tzn żeby ten kurz z niej zszedł, bo inaczej za chwilę znowu będziesz miała siwo. Już nie mówiąc ile razy trzeba wymyć wszystko żeby się tego pozbyć z podłóg itd. Współczuję. 😘
Skoreczka ja też nic na zgagę nie biorę bo się boję. Na razie piję mleko i pomaga mniej lub bardziej 😜 Co do wagi syna to był taki dość jak na moje gabaryty, ale mój mąż jest wysoki. A jak patrzyłam na tabelkę Magditty to też było o 2 tyg za mały, tylko lekarz mi nic o tym nie mówił.
A ja wcześniej pisałam, ze ja miałam 2400g przy urodzeniu i może z tym Ci się pomyliło?

Zaraz przyjdzie siostra ze szwagrem na kawkę 🤪
a jutro mam równo 37 tydzień i mogę rodzić 🤪 🙃 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki 🙂
Melduję się w dwupaczku 🙂 Urodzinki się udały, szwagier tak ustawił stoły, że miałam siedzonko na kanapie 🙂 Były dwie ciężarówki, ta druga to marcówka. Też siedziała na kanapie, a pomiędzy nami mój mąż 🙂, który w pewnym momencie włożył sobie poduchę pod bluzkę żeby się dopasować 😉
Noc minęła mi w miarę dobrze, dopiero nad ranem dopadła mnie zgaga gigant, ale mogłam się tego spodziewać po takiej ilości jedzenia 🙃 Powiem tylko, że nie żałowałam sobie 🙃
Siostra zadowolona, przy "sto lat" się wzruszyła, no ja zresztą też- ach te hormony 😉
Cieszę się, że u Was dobrze, szczególnie z tego, że Dzidziusie nadal w brzuszkach 🙂
Dziękuję za oklaski 🙂 Nie rozumiem jak ktoś może zabierać oklaski 😠 Zaraz Wam wszystkim pododaję- w miarę możliwości, bo z tego co czytam to po blokowane jesteście 🙂
Co do ćwiczeń, to jak mi się przypomni to tylko Kegla ćwiczę. Te wszystkie masaże i nacieranie olejkami trochę mnie przeraża. Jak popękam to trudno, w końcu się zagoi.
Torba spakowana, ale tylko moja. Rzeczy maluszka mam uszykowane, ale nie mogę się przełamać żeby je spakować-chyba trochę się boję.
Pranie, mam jeszcze kołderkę i podusię do wózka, 10 pieluszek tetrowych bo dokupiłam i kilka ubranek- no i też nie wiem na co czekam. Ubzdurałam sobie, że jak wszystko porobię to Maluszek za szybko się urodzi 🤢 Wiem chore podejście ☺️
Skoreczka, śliczny awatarek, ta mała rączka jest cudowna ☺️
Nikusia, już widzę minę Twojego męża jak mu powiedziałaś o myciu okien 😁
Kacha, to fajnie, że już etap malowania się zaczął. Czyli widać koniec remontu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...