Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Monika moja mała ostatnio o 2 w nocy chciała mi wyjść brzuchem 🙂 a że oczywiście nie spałam to troszkę się z nią pobawiłam 🙂 (chyba nie lubi jak do niej pukam 🙂)
co do ciuszków to wszystko zamierzam robić w listopadzie 🙂

teraz muszę się położyć bo byłam rano na badaniach (krew ,mocz,tarczyca) i padam .przez to L4 odzwyczaiłam się od porannego wstawania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

Kruszynka mój jak coś wspomnie, że muszę podkłady na łóżko poporodowe kupić to już cały spanikowany. Ja wtedy nie myślę o porodzie tylko co muszę kupić. Wcześniej był wystraszony, ale teraz po moim pobycie w szpitalu jest jeszcze bardziej. Boi się, że znowu mnie położą. Jak są znajomi czy rodzina to żartuje, że sobie relanium na porodówkę musi załatwić 😉
31072010 ja się cieszę, że już cześć ubranek mam popranych i wyprasowanych, bo jak muszę leżeć to teraz problem, chociaż muszę przyznać, że jeszcze sporo ich zostało. Tylko teraz prać nie będę, jak mi coś jeszcze dojdzie to wtedy wszystkie i jak mi się kondycja poprawi. 😉

Jak byłam w szpitalu to dowiedziałam się, że lewatywę trzeba sobie samemu kupić. U mnie jest jeszcze tak, że jak ktoś nie to oni dają a po porodzie oddaje. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia, a o jakich podkładach poporodowych na łóżko piszesz?
Mi już też coś z cycusi leci i mąż się śmieje i mówi: "eee mleko Ci z cycków leci, ale siara" 🙃 On potrafi mnie rozbawić.
A co do depilacji to też się nad tym zastanawiam bo już mam mały problem 🙃
No i się zastanawiam czy małemu nie przeszkadza dźwięk depilatora 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rzeczy do szpitala to potrzebujesz podkłady poporodowe coś w stylu http://allegro.pl/podklady-poporodowe-bella-mamma-34-x-9-cm-i1833601227.html
i podkłady na łóżko, że jak Cię przeleje to pościeli i materaca nie zabrudzisz, coś takiego http://allegro.pl/podklad-na-lozko-do-szpitala-przewijania-tanio-i1835884532.html
oprócz tego u mnie lewatywę, możesz sobie ją sama w domu zrobić, ale jak poród długo potrwa to może być za wcześnie. A lepiej nich zrobią w szpitalu (bo możesz odmówić) niż jak będziesz parła to "zrobisz też kupkę". Co do golenie to mnie ogolili w szpitalu, nie wiem jak jest teraz. Ale mam zamiar spróbować z lusterkiem i się dama ogolić. Golisz dolną cześć, przy wargach sromowych. Nie wiem jak teraz ale jak mnie goliła to wyjęła maszynkę i żyletki, ale to się pewnie zmieniło 😉

te odkłady są do kupienia w aptece, tak jak i lewatywa.
Ja kupowałam też wkładki laktacyjne, bo jak karmiłam z jednej piersi to z drugiej też leciało i żeby plam na bluzce nie mieć. A moja koleżanka nie potrzebowała wcale, więc to różnie bywa.
W większości szpitali potrzebujesz też pampersy i chusteczki nawilżające dla maluszka. Czasem ubranka- akurat u mnie nie, tylko na wyjście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do moich doświadczeń i błędów to tak:
-wody zaczęły się sączyć w nocy a my od razu pojechaliśmy do szpitala, bo była krew więc się baliśmy. Nic się nie działo kazała mi spać. Teraz mam zamiar czekać aż będą regularne skurcze i sobie pochodzić, bo jak podłączą pod KTG to będę musiała leżeć.
- nie miałam podkładów na łóżko i po nocy wszystko pływało (wtedy ich nie było), ale mi było bardzo głupio. Potem już spałam na ręczniku, ale tylko pierwszą noc taką miałam
-przed porodem warto się wykąpać, czy wziąć prysznic - najczęściej na porodówce też zachęcają bo to relaksuje.
- myślałam, że jak dziecko się rodzi to od razu krzyczy a jak mój syn nie krzyczał to przestraszyłam się, a trzeba było go odśluzować.
-zabierz coś do picia w małej butelce, skarpetki - szczególnie, że będzie zima.
-teraz mam majtki poporodowe, ale wtedy nie było, ale położne wrzeszczały jak którąś w majtkach złapały. Bo masz się wietrzyć, żeby się szybciej goiło 😉
- i poród nie jest taki idealny jak się czyta w gazetach, ale o tym porozmawiamy jak będziemy wszystkie po 😉

jak coś sobie jeszcze przypomnę to napiszę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika1985 napisał(a):
Oj, coś czuję, że będzie wesoło 😮


nie martw się na zapas, bo każda kobieta inaczej wspomina. Ja miałam ciężki i zwyczajnie nie chcę straszyć 😉, bo przecież to nie oznacza że wszystkie będę taki miały. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia102 napisał(a):
Monika1985 napisał(a):
Oj, coś czuję, że będzie wesoło 😮


nie martw się na zapas, bo każda kobieta inaczej wspomina. Ja miałam ciężki i zwyczajnie nie chcę straszyć 😉, bo przecież to nie oznacza że wszystkie będę taki miały. 😉

Będzie przy mnie mąż, więc dam radę 🙂 Masz rację, trzeba myśleć pozytywnie 🙂
To uciekam kończyć obiadek, bo już po 14 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂

Nie miałam dzis neta a tak bardzo mi Was brakowało 😞 😞 😞 Taka nie w humorze jestem, myslałam że jak z Wami popiszę to zaraz mi sie polepszy a tu neta brak!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dopiero niedawno włączyli!

Troszke przeczytałam, ale nie wszystko więc poki co napiszę tylko krótki pościk. Dziękuje za słowa uznania. Nikusia z tą Hinduską to strzeliłaś w 10!!!!!!!!! Tyle ludzi mi to mówi, ze przypominam Jasmine 🙃 🙃 🙃 Dla mnie to śmieszne porównanie ale czesto sie powtarza, więc musi coś w tym być 🙂
Nikusia a jak twoje skurcze? Mineły? Oby!!!
Mra wczoraj wieczorem Monika pisała ze widziała siusiaka swojego synka na usg i powiedziała meżowi że widziała małego siusiaka, a maż sie oburzył że "małego" 😉

Co do podkładów na łózko to polecam kupić bo w naszych szpitalach dadza jeden i leż kobieto na takim brudnym 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do rad to pisałam już kiedyś o tym z Moniką ale napisze dla reszty:
-jak będziecie miały wybór po porodzie to lepiej być z drugą osobą w pokoju niż samemu. Po pierwsze ze względów bezpieczeństwa a po drugie jak będziecie chciały iść do wc czy pod prysznic to ktoś spojrzy na maleństwo. 😉
-na problemy z wysiusianiem się pomaga puszczenie wody z kranu, a jak nie to pod prysznicem (jakkolwiek nieestetycznie to brzmi) 😁 😁
cdn
Skoreczka mam jeszcze skurcze, ale mniej 😉. A teraz mąż mnie do sklepu zawiezie, bo muszę sobie biustonosz kupić-bo ostatni się rozleciał. 😮 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia dostawczak, hahahahah, dobre 🙃

Kruszynka patrz, o psach akurat nie pomyślałam 😉

WielkaB a to pech :/

Dobre z tym siusiakiem 😁 dzięki Skoreczka, przegapiłam jakoś ten post Moniki!

Lewatywa mnie przeraża, czy to strasznie głupie uczucie? Nigdy nie miałam robionej lewatywy :sily:
I jak z tym wietrzeniem – w domu chodzi się kilka dni w koszuli nocnej bez majtek czy jak?

Tak się zastanawiam – skoro dzieciom do łóżka kupuje się cerstkę pod prześcieradło, to może i zastosować ten patent w swoim łóżku, przynajmniej na okres połogu? Czy to przegięcie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc
Kruszynka ja na razie smigam w adidasach i mam jedne półbuty wiazane mysle ze w koncu doczekaja sie swoich czasów i zaczne pewnie w nich chodzic mam kozaki tylko ze maja koreczek wiec nie wiem czy dam rade na koniec ciązy w nich chodzic zobaczymy na razie nie planuje nowego zakupi poza jakim lekkim obuwiem do pracy 😉

Mi na razie z dolegliosci to najbardziej doskwiera ból kregosłupa no i ostatnio brzuszek niezle urosł wiec zaczyna ciązyc wczoraj po południu byłam w lidlu na zakuach i pózniej na nogach szłam do siostry to myslałam ze padne moja wydolnosc fizyczna starznie sie ostatnio zmniejszyła...poza tym sennosc i bezsennosc 😉

Mra jak tam zdrówko???

Nikusia i skoreczko tak Frytki to coś co dzieci uwielbiaja 😉 hehehe ale wiece co ze ten mój łobóz chipców nie jada bo twierdzi ze są bródne wiec co do tej niezdrowej przekąski to mamy spokuj 😉 za to koch azelki i lentylki 😉
Witam w klubie strusiów mój mąz po poprzednim porodzie tez długo dochodził do siebie teraz jeszcze nawet nie ma czasu o tym myslec bo cały czas na budowie siedzi ale jak juz czas przyjdzie to ciezko go widze a siebie to juz wogule...
Mi przez jeden dzien leciała siara a teraz sie uspokoiło to byłó taki bvardzo nerwowy dzie moze to ma jakis wpływ niewioem...
Uroczy ten Twoj mąz 😉 mój to ani romantylny ja to nawet o zwykłe przytulenie musze sie najpierw doproscuic...

Co do butów jeszcze to ja sie zastanaiwiałam nad takimi chyba sie nazywaja eskimoski niezbyt mi sie wydaja estetyczne ale napewno sa wygodne i na płaskiej podeszfie no i na ciepłe wygladaja własnie ma byc na nie jakas promocja w lidlu


Monika jej wsppólczuje takiego pobierania krwi ja to mam rzyły na wieszku wiec u mnie nigdy nie ma problemu

Co do zakupów to po jutrzejszej wizycie mam zamiar zakupic na alegro oczywiscie jak bede miała dzien wolny bo wtedy na spokojnie moge przy kompie posiedziec 😉 rozek komplecik ciuszków smoczki pieluszki i podkłady pózniej pomysle o wacikach spirytusie i wkładach poporodowych 😉 no i co mi sie przypomni jeszcze bo napewno o czyms zapomniałam 😉 no własnie jeszcze wkładki laktacyjne bo bez nich to bede chodziła mokra znajac zycze ;0

Wiecie co wkuza mnie moja tesciowa chodzi po osiedlu i niestworzone plotki rozsiewa w tamyum tygodniu sasiadka gratulowała mi drógiego synka a przeciez ja nie wiem jeszcze co sie urodzi a dzis usłyszałam ze mam załatwioną cewsarke a ja chce rodzic naturalnie;( no juz mnie szlag trafia moze za tydzien usłysze ze blizniaki beda albo jeszcze cos bardziej kosmicznego grrrr...

I ja za pranie mam zamiar wziasc zie w kistopadzie 😉 i wiecie co chyba w tym listopadzie pójde na l4 bo coraz ciezej mi ...

U nas w szitalu nie dawali zadnych podkładów tylko pare wkładów i koniec jak coś sie zdazyło to zmieniały posciel ja nie krwawiłam mocno ale jak by tak ze mnie leciało to bym nie była zachwycona wiec moze teraz za wasza rada tez kupie take jednorazowe

Nikusia oby skurcze sie uspokoiły trzymam kciuki douuuuzo odpoczywaj

Mra z iwetrzeniem to jest tak za dobrze jest własnie chodzic bez majtek szybciej rana sie goi ja poprzednio rodziłam latem wiec nie bylo z tym problemu teraz bedzie zima wiec nie wiem jak to zorganizowac poza tym do podmywania po kazdym siusiu juz w szpitalu uzywałam "tantum rose"to działa przeciwzapalnie i przeciwbolowo zawsze ciu pomagało

Co do ceratki w domu pod przescieradło mysle ze juz tak mozno nie bedziemy krwawic zeby nie dało sie uchronbic wkładem lub podpaska .Aha dodam jeszcze ze po porodzie musiałam kupowac te najtansze podpaski co kiedys moja mama uzywała bo wszystkie z siateczkami draili itp strasznie mnie podrazniały i rana mnie piekła

Uciekam bo synek mnie wyciąga do zabawy papapap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
Kupiłam sobie biustonosz i dwie pary majtek. Na razie wystarczy. Chciałam czarny, ale na mój rozmiar był taki brudny-biały, albo brąz lub niebieski i boski bordowy. A przymierzyłam ich 9 🤪
I ten bordowy wzięłam 😁 😁
Mra lewatywa to tak jakby Ci położna miała czopka do tyłka włożyć. Niestety musisz się nastawić (u mnie na leżąco) i trwa to moment, ale potem biegasz 😮 nawet jak już nic w jelitach nie zostało to masz wrażenie, że dalej musisz. Tak to u mnie wyglądało, ale powiem szczerzę, że myślałam, że będzie bardziej upokarzające a nie było tak źle.
Wietrzenie dotyczy szpitala. U mnie jak byłam to kazały bez majtek leżeć i wietrzyć się ( powietrze ma dolatywać do rany), żeby się szybciej goiło. Byłaś przykryta kołdrą, więc nie było problemu, ale jak chciałaś iść za potrzebą to ciężko bez majtek jak ma się podkład lub podpaskę 😉. W domu to już było spoko-ale wyszłam na 6 dobę- zwykłe podpaski wystarczały. 😉
Co do podkładów do łóżka to potrzebujesz je do szpitala, one z jednej strony mają wkład coś jak pampersy, że wsiąka, a z drugiej folię, że nie przecieknie. A te podkłady do łóżeczka to folia jest, bo je się raczej pod prześcieradło daje. U mnie nie dawali tych podkładów wcale a teraz wiem że trzeba mieć. I dobrze, bo zabrudzisz to wyrzucisz. Nie wiem jak u innych ale u mnie tylko problem był pierwszej nocy potem już spokojniej.
Anabel spoko, że syn n ie chce chipsów. U mnie z chodzeniem wielki problem, jak teraz kawałek przeszłam to zaraz mnie brzuch bolał. I szybko chodzić też nie umiem. Normalnie aż w szoku jestem, że to tak może być. Teraz znowu leże i odpoczywam. Jestem ciekawa czy siara mi leciała bo wczoraj miałam skurcze i się stresowałam czy będzie nadal lecieć. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja sobie popijam kawkę a obok w pokoju słysze szuranie i drapanie ścian moj tata z M wzieli się za robotę 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 jutro biorę się za sprzątanie ganku i kończę kuchnie 😜 😜 😜

co do teściowej to już powiedziałm sobie że jej nic nie powiem bo co jaj jej powiem to wszyscy wiedza 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trzeba pomysleć o zakupach dla samej siebie: piżamka, kapcie, wkłady poporodowe, majtochy poporodowe, wkładki laktacyjne, i podkłady 🙂
Krwawi się silnie kilka dni i to głównie w szpitalu, do domu jak wracamy to już podpaski wystarczą.

U nas w szpitalu zakazywali używać majtek poporodowych, ale one sa wygodne bo trzymają te wkłady i w ogóle idzie sie do wc z komfortem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WielkaB nie chcesz też u mnie posprzątać??? a przydało by się, bo już na swoje okna patrzeć nie mogę, jeszcze teraz te meble. Masakra.
Co do teściowej to moja też ma długi język. Tylko ja wiem, że ona się cieszy naszym małżeństwem, teraz maleństwem i jakoś mi to mniej przeszkadza niż kiedyś. Tyle, że ja z nią nie mieszkam 😉
Mam na wypisie ze szpitala, że mała jest w położeniu podłużnym główkowym. A w poniedziałek na badaniu gin powiedział, że leży ukośnie. I nie wydaje mi się, żeby się obróciła, bo kopie w tych samych miejscach i rzeczywiście po skosie. 🙃
Skoreczka kupujesz piżamkę czy koszulę nocną, bo u nas chcieli koszule, właśnie z powodu wietrzenia, chyba ze potem bez spodni będziesz leżała. Ja też muszę sobie koszule pokupować. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na razie staników kupować nie muszę- mój biust ledwo drgnął, tylko sutki się powiększyły 😠 Kupię dopiero do karmienia, takie z otworami.
WielkaB podziwiam Cię i Twoją siłę. Ciągle coś sprzątasz, załatwiasz... Skąd Ty masz tyle siły?
Anabel, L4 to dobry pomysł, trochę odpoczniesz i będziesz miała czas na przygotowanie się na przyjście dzidziusia.
Co do siary to zauważyłam, że najczęściej leci mi jak przyduszę cycuszka, albo zahaczę sutek przy ubieraniu stanika, wtedy czuję taki dziwny ból i po jakimś czasie staniczek mokry... ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...