Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka Mamusie
Nie umiałam zasnąć i miałam skurcze, ale myślę że to było na tle nerwowym. Potem już tylko do wc biegałam, a rano nieprzytomna.
Po odstawieniu tych jednych tabletek wczoraj zmniejszył mi się refluks. Już mi wczoraj z takim natężeniem kwasy żołądkowe nie wracały.
Pisałam też jakiś czas temu, że mi z piersi bardzo skóra schodzi. Zastosowałam krem perfecta mama do biustu i już prawie nie widać, jeszcze tylko troszeczkę schodzi. Dziwi mnie to bo myślałam, że najbardziej nawilża oliwką, no ale może za tłusta jest.
Dziś mam w planach prasowanie ubranek, bo jak na początku grudnia ( ok 7-8.12)odstawię tabletki to bym już wszystko chciała mieć gotowe.
Wybraliśmy też pościel na zmianę dla Emilki, zdecydowaliśmy się na żółtą. Jeszcze nie kupiłam, ale na razie w planach jest.
Kruszynka ja znam świetnych lekarzy którzy przyjmują na NFZ- najlepszy przykład to moja diabetolog. Ja idę tam bez stresu o wszystkim mogę z nią porozmawiać. To tylko takie .... jak mój były ginekolog psują opinie reszcie. Ten którego wybrałam teraz zajmował się mną w szpitalu i niebo a ziemia w porównaniu do mojego.
Kacha już trochę doszłam do siebie, teraz w ciąży jestem bardziej miękka. Łatwiej płaczę, dlatego odpuściłam sobie wczoraj w którymś momencie, bo nie byłam w stanie go przekonać do swoich racji a szkoda moich nerwów. Tylko nie zawsze będę w ciąży. Mam już numer do mojej kasy chorych, jest też Izba Lekarska. A oprócz tego mam sporo koleżanek, którym chętnie opowiem co się stało. Tylko niech się najpierw Emilka urodzi, bo to ona jest najważniejsza.
Co do zakupów z teściową, to Ty kup wanienkę i co jeszcze potrzebujesz (może kosmetyki, bo łóżeczko pewnie z mężem) a ona jak chce niech kupi coś maleństwu. Nie będzie wyglądało, że na niej żerujesz 😜
Kasiulka moja córcia się chyba obróciła bo wczoraj jak kopała to jakbym nóżkę od kolonka do stopy widziała-taki dłuższy kawałek a nie tylko kuleczkę. A tyłeczek też mam pod żebrami, aż mnie czasem prostuje 😁 😁
Anabel ja też się liczę z tym, że będzie grudnióweczką, byle jak najdłużej posiedziała w brzuchu i się zdrowa urodziła. Już nam nawet ten grudzień nie przeszkadza, bo najpierw bardzo na styczeń chciałam a teraz jak będzie tak będzie. Tylko wszystko poszykować muszę. 😉
Mra pamiętam jak pisałaś, że teściowa myśli, że z becikowego kupisz wszystko. Moja mi nic nie kupuje, bo nie mam za co, ale zawsze na nią mogę liczyć a to przyjedzie pogada, żebym sama nie leżała, a to w razie potrzeby mi syna przypilnuje. Inaczej jest z moja mamą, pracuje za granicą a co do opieki nad dziećmi to uważa, że ona nas tyle wychowała i nikt jej nie pomagał i ona też nie zamierza pomagać. Z tym, że ja jestem przyzwyczajona, że liczymy z mężem na siebie i jakoś mi to nie przeszkadza.
Adzia a jak Twój cukier na czczo jak w nocy podjesz?? A sprawdzałaś w nocy czy nie masz za nisko, że tak Cię głód ściska? Domyślam się, że jesteś na samej diecie, bez insuliny??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
hej kochane nie mma czasu dizasj na nic samochod mi nie odpalił byłam na badaniach wujka samochodem twraz robie obiad na szybkiego u mamy zaraz kjade po meza i znow o 14 do szpitala po wunoik i potem jade do lekarza o 15 musz tam byc a o 15:45 wizyta jejeka jak sie denerwuje a jeszcze musze jechac zaplacic mieszkanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacha najlepiej powiedz teściowej że ubranka już kupiłaś i chociaż fajnie byłoby mieć ich więcej to teraz zbieracie kasę np. na wanienkę. Jeśli chce coś wam kupić, to wtedy powie że te zakupy stawia. I sprawa jasna z góry - bo przy kasie to bedzie za późno na taka rozmowę. Ja podgrzewacz kupuję koniecznie - koleżanki zaoszczędzały masę czasu na nim - musi być tylko dobry, ze wskaźnikiem temperatury. W koncu dziecko karmi się często więc dobrze jest mieć szybko podgrzane jedzonko w odpowiedniej temperaturze 😎

Kruszyna - zastanawiam się nad dwoma typami monitora oddechu - chyba lepszy jest ten pod materacyk. ale mamy omawiać to na szkole rodzenia razem z laktatorami więc poczekam na te zajęcia, żeby usłyszeć różne opinie 🙂

Nikusia - Twoja córeczka, nawet jesli urodzi się w grudniu, to i tak na szczęście będzie już duża 🙂 jesteś już w trakcie 34 tygodnia więc z każdym dniem jest coraz lepiej 🙂 Lekarz pow mi ze przełomowy jest 31 tydzień - potem są wszelkie szanse zeby dziecko było w pełni zdrowe.

dziś u mnie słoneczko jest 🤪

równo 2 miesiace do porodu 🤪 czyli dzis zaczynam 8 miesiac chyba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój cukier na czczo jest ok, najwet po tym nocnym podjadaniu. Gorzej jest po śniadaniu. Dotychczas miałam diete ale dzisiaj ide do mojej diabetolog po insuline niestety bo mam takie skoki niezależne od niczego że szok 🥴 a nie chce by mała urodziła się za duża albo z jakimiś innymi problemami. Ale może to i lepiej, w końcu waga ruszy w górę 😉 bo dopiero 8,5 kg przybrałam na wadze ,a musze powiedzieć że przed ciążą miałam niedowagę więc powinnam więcej przytyc.

A pościel to i ja planuję żółtą 😁 ale te ceny mnie przerażają. Dobrze że istnieje allegro 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vespera leki mam brać do końca 36tyg tak jakoś to wypada. Lekarz w szpitalu też mi mówił, że jak się urodzi w 37tyg to już dobrze będzie. Tylko na jedno przez cały czas jest o tydzień mniejsza i to mnie trochę martwi, no ale zobaczymy jak się sytuacja wyklaruje.
Kruszynka ja też się cieszę, że doszłam trochę do ładu ze swoją skórą, bo mi płatami schodziła. 😉
Adzia ja planuję pościel na allegro kupić, chociaż wczoraj widziałam podobną w sklepie za 10zł więcej, tyle że dokładnie nie wypytałam czy tyle samo elementów.
Z takim spokojem piszesz o insulinie, nie boisz się zastrzyków???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałam, że dobre są te pod materacyk ale jeszcze nie zdecydowałam. ma roczek i nadal używa? Myslałam, że to tylko na pierwsze miesiące jest ale przyznam, że nie wczytałam się jeszcze w temat.

Nikusia, a może usg się myli i w cale nie jest o tydzien mniejsza? Poza tym trzymam kciuki, ze nie urodzisz od razu po odstawieniu leków!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vespera napisał(a):

Nikusia, a może usg się myli i w cale nie jest o tydzien mniejsza? Poza tym trzymam kciuki, ze nie urodzisz od razu po odstawieniu leków!


trzy razy na USG wyszło, że jest tyle mniejsza. Raz u gina a dwa razy w szpitalu. Teraz znalazłam tabelkę Magditty za orientacyjną wagą w rożnych tygodniach i wychodzi, że nawet jakby się urodziła w 37tyg i była malutka to ta waga nie powinna być taka zła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruszyna123 napisał(a):
Adzia właśnie tego nie wiem ja się zastanawiam nad takimi
http://www.ceneo.pl/1169042
http://www.ceneo.pl/13340715


fajne! ja kupuję oddzielną nianię. Myslałam o:

niania - http://allegro.pl/niania-elektroniczna-avent-scd-600-scd600-kamera-i1900915804.html
monitor - http://www.abcdziecko.pl/products/288/p/249

chcę nianię z kamerą bo mały będzie w oddzielnym pokoju i chciałabym moc nosić odbiornik po całym domu i móc rzucać okiem na malego np. z ogrodu.. 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dwupaczki 🙂
Łączę się w bólu z mamami, które w nocy nie mogą spać 😞 Już od 4 godziny siedziałam sobie na łóżku i baranki liczyłam 😠 Ostatnio staram się spać tylko na lewym boku bo już tyle się nasłuchałam o pozycjach do snu, że już sama nie wiem jak spać. Więc o 4 już nie mogłam z bólu 😠 Niby spałam na lewym boku ale bolało mnie prawe biodro i udko no i aż do kolana. Co za noc.
Kacha, ja myślę, że skoro teściowa zaproponowała Ci zakupy to na pewno chce coś kupić i potrzebuje Twojej pomocy- bo Ty wiesz najlepiej co Ci brakuje 🙂
Mra, no teściową to masz agentkę 😉 za becikowe to nawet wózka nie kupisz. A co z resztą 🙃
Nikusia, Twoja córcia na pewno będzie zdrowa 🙂 Przecież dbasz o nią i o siebie, więc będzie dobrze. A, że się urodzi w grudniu to i tak nie zmienia faktu, że już dużą dziewczynką będzie 🙂
Magditta dobrze, że jesteś 🙂
A moich pieniążków za wózek jeszcze nie ma 😠 A już wstępnie jesteśmy ugadani z innym sprzedawcą na zakup poza allegro. Bo na aukcji ma taki jak chcieliśmy w drugiej kolejności tylko, że w innym kolorze. Ale na sklepie ma taki jak chcemy i sam zaproponował żeby poza allegro kupić, bo dla niego taniej- no ale oczywiście za pobraniem.
Kobzior jednak nie będzie Bobo Wózka bo w sumie musielibyśmy dołożyć 180zł a jak kupimy tego drugiego (co w sumie zauważyłaś, że lepszy niż ten co pierwotnie zamówiliśmy-za co Ci bardzo dziękuję 🙂) to mamy 120zł w kieszeni. Chyba to nas najbardziej przekonało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam też zapotrzebowanie na tańsze ale jak się nie uda to liczę na prezent od teściów 😎 no i pewnie koledzy z pracy się sprawdzą bo zawsze się w biurze zrzucaliśmy na prezent z takiej okazji. zobaczymy 🙂

mnie teraz najbardziej frasują kosmetyki dla dziecka bo nie wiem co jest potrzebne - na liście mam narazie oliwkę do ciała, sudokrem, tłusty krem do buzi i waciki do pępka. coś chyba mało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika najważniejsze żebyście Wy byli zadowolenie z wózka. No i niech ten już kasę oddaję, bo co on sobie wyobraża.
Ja jak śpię to z boku na bok się przewracam, śpię co rusz to w innej pozycji żeby nie drętwieć. Jak potem w nocy idę do wc to układam się odpowiednio ale jak się budzę to różnie z tym bywa.
A ja sobie robię przerwę w prasowaniu i odpoczywam. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikuisa, ja już co chwilę zaglądam na konto. Wkurza mnie to bo wczoraj mąż rozmawiał z innym sprzedawcą i on w każdej chwili może wózek wysłać. Kasa w domu leży-ta od rodziców więc moglibyśmy już zamówić, no ale cały czas się boję, że ten koleś nie zwróci i wózek wyśle. Teraz czytam trochę na allegro i dowiedziałam się, że do 10000zł w razie "W" oni zwracają. Trochę to uspokaja no ale JA CHCĘ JUŻ WÓZEK!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vespera ja z kosmetyków mam oliwkę na pierwszy miesiąc, mydełko, krem na każdą pogodę, sudocrem, waciki do pępka, chusteczki nawilżane i pampersy.
W aptece mi jeszcze powiedziała o takim płynie do psikania na pępek i potem jak skończy miesiąc to albo pomyślę o czymś do kąpieli co od razu nawilża albo o jakimś balsamie dla niemowląt. No, ale to jeszcze zobaczę p urodzeniu jaką będzie miała skórę. Im mniej kosmetyków tym lepiej.

aha i sól fizjologiczną miałam ale mi się skończyła bo syn do inhalacji używa. No, ale mąż dziś kupi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Troszke sie rozpisałyście 😉
Nikusia oliwka natuszcza bardziej zewnetrznie a krem wsiąka głebiej dlatego daje lepsze efekty 😉

Nikusia wiem ci czujesz ja tel licze byle do tego 7 grudnia jak juz dzidzia bedzie bezpieczna załuje ze nie powioedziałam lekarzowi ze ja chce te tabletki prtzeciw skorcza bo on twietrdził ze nie ma juz chyba sesu zaczynac ich brac bo zaraz bedzie trzeba odstawiac a ja to przy kazdym napieciu brzyucha mam stresa teraz .... No a poza tym to przeciez synka do przedzszkola musze zawiesc i przywiesc poza tym oniad zrobic sprzatanie odpusciłam kompletnie poprosze za jakis tydzien siorke rzeby przyjecchała i ogarneła a za resszte wezne sie po tej wizycie 7 mam nadzieje ze do niej wytrzymam
Ale to lezenie jest dobijajace mam nadzieje ze sie przyzwyczaje troche za pare dni...

Wielka B trztymam kciuki za wizyte i spokojnie nie denerwuj sie ...

Nikusia mi wedłog tego usg co miałam w poniedziałek to tez wyszło ze malutka nie rosnie juz tak szybko bo wyszło 2200 kg ale mała tak sie ułozyła ze ciezko było ja zmierzyc wczesniej zaqwsze była wieksza niz rówiesnicy no ale zobaczymy juz raz sie przejechałam na wadze maluszka jak rodziłam synka wiec nie biore tego do siebie bo tak naprawde niewiedomo ile wazy dokladnie Oczywiscie chciałabym zeby byla wieksza bo wiadomo ze to lepiej dzla niej jak by miała sie wczesniej urodzic ale na to nic nie poroadzimy...

Vespera ja mam Kren na odparzenia sudokrem 4 próbki i /Nivea
Krem na dwór
Zeli do kompieli
mleczko do ciała
poza tym do pepka waciki gaziki jeszcze spirytus musze kupic
no i sól fizjologiczna bo przy synku połozna kazała uzywac wiec juz kupiłam

Wiecej nie pamietam;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anabel ja skurcze mam często. Teraz już mi tylko luteina została (4 tab na dzień) no i magnez, żelazo, witaminy.
Nie wiem jaką wagę ma córcia, bo nie miałam wczoraj USG. Przypuszczam, że skoro na 3 ostatnich była o tydzień mniejsza to dalej tak jest. Sprzątanie sobie odpuściłam, mąż przeważnie ogarnie dom jak wraca z pracy. Czasem mi też coś podszykuje na obiad. Denerwuje mnie to że nie mam super porządku ale teraz już się powoli przyzwyczaiłam. Coś za coś a nauczkę miałam więc teraz już spokojniej. Ty też tak musisz zrobić. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałyście nową funkcję \"znajomi\"??
Zapraszając klika się na avatar osoby obok posty i potem \\\\\\\\\"dodaj do znajomych\\\\\\\\\". Trochę to nk i fb przypomina ale zżyłam się z Wami więc mi to nie przeszkadza 😁 😁

no, ale jednocześnie nie wiem czy każda chce z etj funkcji skorzystać więc nie wysyłałam zaproszeń, czekam na Wasze opinie 😜 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...