Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Monika o super wieści, jak oddał kasę to już spokojnie możesz drugi wózek kupować. Wstaw linka jaki teraz macie w planach??
Vespera ja teraz do prania mam trochę ubranek co koleżanka mi pożyczyła po swojej córci. One na pewno nie będę farbowały. Jedynie pościel będzie nowa, ale żółta to nie spodziewam się problemów.
Urszulka ja sobie upatrzyłam pościel, ale jeszcze nie zamówiłam. Przy remoncie mi się poduszeczka do łóżeczka zapodziała i najpierw muszę ją znaleźć bo jak nie to jeszcze będę musiała kupić.
Kruszyna ja też mam problem z chodzeniem i ze skurczami. Męczę się po kilku krokach.
WielkaB dobrze, że proporcjonalnie rośnie. A teraz faktycznie odpoczywaj, żeby dzidzia dostawała energię z jedzenia a nie szła na sprzątanie itd. 😉 Też słyszałam, że szyjka na 3,5 cm to nie jest źle. A ja nie wiem na ile mam bo ani razu mi nie powiedzieli.
Magditta ja czekam na wieści co można i nie można jeść przy karmieniu piersią, bo pamiętam tylko podstawy. 😉
Adzia ładny avatarek. To jaką insulinę dostałaś?? Co do pytania czy dociera do mnie, że będę mamą to już dawno dotarło, bo już nią jestem 😁 😁 😁 (mam już synka)
Byłam u koleżanki, ale powiem Wam że powoli żadne ze mnie towarzystwo, bo zmęczona jestem. Może to chwilowe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Nikusia, wózeczek z wyglądu jest prawie taki sam, tylko parametry ma inne.
Ten był pierwotnie zamówiony http://allegro.pl/show_item.php?item=1899603462 kolor 10M
A ten teraz zamawiamy http://allegro.pl/najnowszy-wozek-wielofunkcyjny-cosmos-firmy-adamex-i1924661292.html tyle, że poza allegro bo na aukcji nie ma koloru 10M, a sprzedawca ma na sklepie no i chcemy do tego fotelik, którego też nie ma na aukcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia mi też ani razu nie powiedziała pani ginekolog jaką mam szyjkę, a jakbym sama sie nie dopytywała czy w ogole jest wszystko ok to pewnie bym tam chodziła tylko po to by dzidzie sobie obejrzeć na usg.
Co do insuliny, to przepisała mi NovoRapid,lek analogowy szybkodziałający ponoć. Już dzisiaj mam ją wziąść, ale jakoś mam stracha 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika jak już będzie w domu to chyba będziesz szczęśliwa? 😉 Takie perypetie przy kupowaniu i jeszcze nie mała kwota. 🙂
Wysłałam części z Was zaproszenia do znajomych, jak ktoś nie chce to nie musi przyjmować. Jak o kimś zapomniałam a chce mnie w znajomych to piszcie 😜
Adzia to lepiej weź, tak żebyś jeszcze potem po posiłku cukier zmierzyła, bo nie wiesz czy nie poleci za bardzo w dół i jeśli nie znasz to poczytaj o objawach hipoglikemii (za niskie poziom cukru we krwi) żebyś wiedziała i Ty i mąż jak reagować. Będzie dobrze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No no, bardzo ładny ten wózeczek 🙂 wszystkie kupujecie nowe wózeczki czy któraś może kupiła z komisu? Myśmy odkupili od takiej babki ale ja nie wiem czy to wina hormonów czy czego ale jak tylko przyjechalismy do domu to przestał mi się podobać i jak na niego patrze to nadal mi sie plakac chce 🤨 a mój mi innego nie kupi juz 😞 pierwsze dziecko i taki brzydki wózek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was 🙂

Kobzior te proszki w jakiej są cenie od producenta?? bo na allegro widziałam 18,99 za 1,6 kg a lovella 19,99 za 1,8 kg

Anabel mam nadzieję że dotrzymasz przynajmniej do 38 tygodnia 🙂

Kahira ja niestety nie mam pojęcia dlaczego może cię boleć miednica .... być może tak jak piszesz że dziecko powoduje ucisk...

Mra co do żeber... to też znam ten ból...

Nikusia... nie martw się będzie dobrze 🙂 Mała Emilcia zrobi mamie prezent i nie wyjdzie wcześniej niż w 38 tygodniu 🙂
tak myślę 🙂!! A co do gin!? W szoku jestem ;/

MartaMay ja dopiero wczoraj zrobiłam pierwsze zakupy do torby :P więc spakowana to ja nie jestem

WIelkaB ja jak dziś zapytałam o co chodzi z tym że jest o tydzień mniejsza to mi powiedział że dopiero jak 3 tygodnie jest różnicy to trzeba się martwić... więc co lekarz to inna diagnoza 😜...

No i ja jestem już po wizycie... mała zdrowiuśka... rośnieeeee!! 🙂 1701g waży :P i do porodu lekarz stwierdził że powinna w granicach 3400 ważyć... się okaże 😉... No i rozwarcia nie ma, szyjka ok...
W ogóle to jestem zadowolona hhehe 🙂 Dziś dostałam skierowanie na kolejne badania... no i mam karteczkę na której mam zapisywać od jutra 3 razy dziennie przez 1h liczbę ruchów dziecka...No i widziałam buźkę małej na usg 3d 🙂 cudeńko 🙂 aaa no i przedłużone mam l4... 🙂 więc jestem szczęśliwa hehe


buziole dziewuszki... i do jutra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam dziś taką huśtawkę hormonalną, że szok 😮 Ugotowałam obiad i jak zaczęłam go jeść to stwierdziłam, że po cholerę go przygotowałam skoro nie mam na niego smaku 🤔 I tak z wszystkim... 😞 Jedyne co mi dziś sprawiło radość to wykąpanie i wyczesanie mojego psiaka 😆
...co do tej opcji ZNAJOMI to wydaje mi się zbędna - w końcu wszystkie "na wątku" się znamy i codziennie ze sobą piszemy 😁
pamii ja nie kupowałam proszku tylko żel do prania i płyn do płukania (1 litr żelu - 12,90zł / 2 litry płynu - 12,90zł)
Andzia współczuję - niezadowolenie z zakupu to przykre uczucie. Może spróbuj za radą Nikusi sprzedać wózek i kupić coś co Ci się rzeczywiście spodoba? Ja mam od dawna upatrzony wózek który zamawiamy na początku grudnia.
...co do długości szyjki - wyobrażacie sobie, że tutaj w tracie trwania ciąży NIKT tego nie sprawdza????! Przez 9 miesięcy ani razu nie ma badania ginekologicznego, żadnego wymazu itd. A niby taka wielka cywilizacja 🙃 Dlatego czekam na moją wizytę u gina w grudniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamii18 jak doczekam do 37tyg to będę zadowolona. Nawet jeśli by się teraz urodziła a miała ponad 2kg i była zdrowa to też bym była zadowolona. Im dłużej chodzę w ciąży tym mniejsze mam wymagania. No, ale dziś się kijowo czuję i może dlatego. I skurcze też mi dają popalić więc się boję.
Kobzior to już chyba taki czas, że zaczynamy mieć kryzys. Problemy ze spaniem, z chodzeniem, zmęczenie, ciążą już długo trwa a do porodu jeszcze trochę czasu. Takie tłumaczenie znalazłam na necie 😜 i coś w tym jest 😉 😁
Idę się myć i może jeszcze zajrzę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magditta dzięki za pomoc 😘 Łap oklaska! 🙂

Ja kupiłam na razie tylko proszek do ubranek, o płynie całkowicie zapomniałam 😮

Ja też bym sprzedała ten wózek i kupiła inny, bo po co się niepotrzebnie załamywać? Dla swojego dziecka powinno się mieć jak najpiękniejszy wóz, oczywiście najpiękniejszy dla mamusi 😉

Pami super, że masz przedłużone L4!

Ja też nie mogę doczekać się, aż ujrzę tego cudnego Szkraba, którego noszę pod sercem 🤪 Jak wyjdzie, to porządnie go wycałuję 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamii - ja po prostu nie moge sie zebrac - przez to, ze tutaj praktycznie puszczaja do domu ze szpitala tuz po porodzie (jak nie ma komplikacji) to nie mam pojecia ile czego do tej torby spakowac - i mam brak motywacji 😉

Dzisiaj szalalam na Twitterze, moim blogu i na Flickr... - ha ha 🤪 - calkiem nowy swiat, musze sie wdrozyc ze wzgledu na fotografie. Maz patrzyl na mnie krzywo a potem sie smial jak mu mowilam ze... 'na twitterze mam juz ilus tam followersow'... hahaha - ten jezyk to tzw PONGLISH 🙂 Jak byscie przetlumaczyly Followersa na poprawny polski? 🙂 czy to bedzie 'śledzący'? 🤪

pamii18 napisał(a):

MartaMay ja dopiero wczoraj zrobiłam pierwsze zakupy do torby :P więc spakowana to ja nie jestem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem dziś pierwsza!? Szok :P...

No cóż nie mogłam spać przez pół nocy... i jestem feeest niewyspana... no ale jak to bywa spać nie mogę i teraz... więc zabrałam się do roboty... pomyłam naczynia, podlałam kwiaty, pościerałam kurze, nastawiłam pranie... zostały mi podłogi xD... ale stwierdziłam że nie będę przed 8 szarżować z odkurzaczem :P... No i nie wiem co tu jeszcze pisać... czekam na was śpiochy! :P... mam nadzieje ze wam lepiej noc minęła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry dzień dobry
ja zaraz ide porobić foteczki ubranek i tego wszystkiego co mam w domu nawet sie wyspalam tylko mały mnie wystraszył rano bo sie nie ruszał ale po chwili jak sie podnioslam znow polozyłam dostałam solidnego kopniaka i serce mi sie rozweseliło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Brzuszki
Dziś u mnie słonko zawitało,ale zimno jest 🙂 Na najbliższe miesiące to chyba nie ma co liczyć na poprawę 😁
Wielkab spokojnie widzisz lekarz mówi,że nie jest źle to tak pewnie jest 🙂
Magditta ja również jestem ciekawa twoich informacji tak więc czekam z niecierpliwością 🙂
Monika dobrze,że problem z kasa się rozwiązał 🙂
Adzia każda osoba która ma wstrzyknąć sobie pierwszy raz sama insulinę to jest zestresowana 🙂 Ja pamiętam jak moja mama pierwszy raz w domu sobie wstrzykiwała to była ogromna panika bo niby wiedziała jak to się robi a nic nie wychodziło jej a nikt z domowników nie był również po instruktarzu to zabraliśmy ją na pogotowie i tam pielęgniarka na spokojnie jeszcze raz wszystkim wytłumaczyła 🙂
Pamii widzisz zmiana lekarza czasami opłaca się jesteś spokojna i zadowolona po wizycie 🙂
Kobzior ja też zawsze myślałam,że PL ma chory system zdrowotny,ale gadałam wczoraj ze znajomą z NL która jest w ciąży!!! Wybrała się do lekarza ogólnego bo ginekolog to w ostateczności który stwierdził,że jeśli faktycznie nie ma okresu i zrobiła test to jest w ciąży!! Nie zrobił jej żadnego badania krwi kompletnie nic tylko kazała zgłosić się jej jak będzie po 12 tygodniu bo do tego czasu może wszystko się stać. Tylko wiadomo,że w takich początkach podanie leku może doprowadzić do utrzymania zagrożonej ciąży a tam liczą chyba na straty 🙂 To jest dopiero chore 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czeeeść 🙂
Byłam wczoraj u lekarza i mam wszystko "pozamykane" 🙂 Ale pomiary zrobimy dopiero za 2 tygodnie, więc nie wiem ile dzidzia waży 😞
Acha i mieszkanie u rodziców mi na dobre nie wyszło bo w ciągu 2 tygodni przytyłam dużo za dużo 🤢 😠 a tu za odchudzanie nie ma jak się zabrać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha... nie martw się z tego co ja zauważyłam to ile by się nie przybrało to jest źle :P...człowiek przytyje 2 kg w 2 miesiące to prawie tragedia :P... a ja się cieszę że to tylko tyle hahah 😜...

WielkaB troszkę za daleko mam do Ciebie 😜...

Kurcze dziś muszę l4 zanieść.... a powiem szczerze że mi się nie chce 😜... zaraz się zacznę zbierać to może około 11 dam rade heheh :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...