Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
sneakerka, nie boj sie, napewno cos znajdziesz dla siebie 🙂 widziałam napewno rozmiary 44/46 🙂.
Boze jak Wam tak brzuszkow zazdroszcze 😞(( moj to taki mały pizdzurek przy Waszych, az sie martwie czy aby wszystko ok. Nawet nie znam wagi i długosci dziecka bo lekarz mi nie raczyl powiedziec, a to bylo moje pierwsze usg/ 20 tyg.\, w pt mam wizyte wiec poprosze o skierowanie na usg 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Innicone obawiam się że tu w moim przypadku rozchodzi się raczej o rozmiar 48/50 😉
może na allegro poszukam jeszcze choć zawsze jest ryzyko niedopasowania, jak w dupce będą dobre to co innego może odstawać itp.
Wczoraj przeglądając aukcje z ciuszkami dla dzieci trafiłam na coś takiego http://moda.allegro.pl/gwiezdne-wojny-kostium-mistrza-jody-1-3-lata-i1877190176.html#gallery wiem, że to tylko przebranie na jakąś okazję ale tak mi się śmiać chciało jak sobie wyobraziłam że np. do teściowej byśmy tak dzidzie ubierali hahaha 😉 Okropne to ubranko ... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
innicone nie martw się tym,że masz mały brzuszek 🙂
Każdy lekarz mówi,że to indywidualna sprawa kobiety jeśli chodzi o rosnący brzunio podczas ciąży 🙂
Także na pewno wszystko jest ok i nie masz się czym martwić....
Ja niestety wizytę mam 7 listopada dopiero...ale za to jutro idę na wyniki :glukoza i badanie na HIV i HCV mnie czeka 😞
Jeszcze trochę i nasze wizyty u lekarza staną się dość częste aż mi się flaki przewracają bo nie lubie ginekologów 😞Z resztą,która kobieta lubi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też nie znoszę ginekologów..Fakt to tylko lekarz ale mogliby być nieco delikatniejsi i wyrozumialsi.. Choć może nie ma się co dziwić jak dziennie muszą przejrzeć tyle kobiet a i jak wiadomo starszych emerytowanych babć.
Mimo to nie lubię wizyt,jeszcze jak mam usg czy idę po zwolnienie to ok ale jak już wiem że będzie musiał zajrzeć to tu to tam od już 3 dni wcześniej zaczynam się denerwować a w dzień wizyty to już w ogóle latam jak oszalała... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry sposób na pozbycie się"ukochanej" teściowej 🙂
Ubranie dziecka w taki strój i po niej 😁
Moi rodzice to by mnie chyba wygonili 😞
Ja jestem ciekawa jaką kupię sukienkę do tego cywilnego bo coś czuję,że ciężko będzie coś znaleźć 😞
Macie jakieś pomysły??Jak coś to wklejajcie linki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz co Wiola ja jak idę do lekarza to zawsze najpierw położna mnie bierze waży i wgl dopiero później czekam na lekarza tyle,że stres u mnie polega na tym,że nie wiem czy to będzie babeczka czy facet 😁 Bo lekarze do mojej poradni przychodzą z nocnego dyżuru ze szpitala 😞
Z resztą wkurza mnie to,że o 8 muszę być u położnej i muszę do 10 czekać na lekarza 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja puki co jedynie znalazłam takiego sprzedawcę na all. ze spodniami spódnicami ciążowymi myślę że ceny są ok http://moda.allegro.pl/listing.php/user?us_id=6522743 chyba tutaj zamówię jedną parę spodni na próbę.
Może i Was coś zainteresuje.
Co do wizyt u gin mnie to nie stresuje jeśli chodzi o sam przebieg wizyty itp. tylko wiadomo będąc w ciąży zawsze jest niepokój czy usłyszymy, że z dzidzią wszystko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam bardzo fajna pania ginekolog, wiec za bardzo sie nie stresuje:P. Bardzo zyciowa i sympatyczna babka, 30 minut trzyma w gabinecie i o wszystko pyta, wyjasnia itd. Fakt faktem, jeszcze tam mnie nie badała co mnie troche dziwi, ale coz ona jest fachowcem, nie ja :P. Przed wizyta tez bierze mnie połozna, wazy, bada cisnienie itd, potem klade sie na kozetke i takim patykiem mi po brzuchu jezdzi i slychac serce dzidzi 🙂 ostatnio miało tetno 140 :P.

Tez macie tak ze jak lezycie na plesach to Wasz brzucho pulsuje w rytm serca dzidzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też nigdy nie lubiłam chodzić do gina, ale gdy zdecydowałam się na zmiane lekarza na faceta to przynajmniej nie musiałam sie stresować. Wg mnie kobiety podchodzą do sprawy o wiele gorzej, są niedelikatne i w ogóle. Faceci inaczej. Poza tym kobiety patrzą jak oszalałe, nie wiadomo po co, a facet nie może, a tyle co musi, bo inaczej może zostać posądzony o molestowanie pacjentki.
A po pierwszym porodzie to już w ogóle mi wszystko jedno. Niczego sę już nie wstydzę. Mnie po porodzie oglądała tylko pielęgniarka, raz, bo zaraz wyszliśmy do domu. Ale pomyślcie Dziewczyny jak się trafi obchód w szpitalu, a jeszcze lepiej studenci... to Ci heca dopiero, oglądają taką wymymłaną, pokiereszowaną, świeżopieczoną mamuśkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martaer ale chyba pacjentka może powiedzieć,że nie życzy sobie jakiś studenciaków prawda??
Ja też uważam,że faceci są bardziej milsi bo mój pan ordynator to ostatnio nie zdążyłam spodni założyć a on już mi w rękę wciskał kartę ciąży 🙂
Konkretny fajny facet,spytał czy się dobrze czuje i kazał mi się rozebrać do badania,powiedział,że na 90 % będzie synuś i,że z szyjką wszystko ok i do widzenia:P
Ja też zdecydowanie bardziej wolę chodzić do pana niż do pani 🙂Z resztą panowie to tacy bardziej milsi są 🙂Ja jak byłam u znajomego w Gdańsku też ginekologa i sobie czekałam żeby z nim pogadać...Patrzę a od niego z gabinetu wychodzi super laleczka to mówię do niego,że niezłą du*ę badał a on mi odpowiedział,że on każdą traktuję jak starą babcie i porównał swoją prace do pracy księgowej (ona przekłada papierki a on bada babeczki). Niby faceci takie psy na baby a tutaj ginekolog potrafi się opanować 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spodnie z ta guma naprawde sa rewelacyjne, polecam, ja juz w takich tylko biegam.
Snakerka ale radosc jak widzi sie nowe ciuszki.
Wiola brzusio sliczny, moj jest duzo mniejszy. Na tym zdjeciu wygladasz jak 15 latka.
Co do ginekologow nigdy nie bylam u kobiety. Zawsze u mezczyzny, mimo ze i tak sie krepuje jak chodze na wizyty.
Innicone wrzuc zdjecie brzuszka w bluzeczce, my roztepami bedziemy sie chwalic za 3 miesiace, i nie bedziesz jedyna ich wlascicielka. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie cisza, spokoj, polozylam sie na hustawce, na tarasie, i tak spalam na powietrzu ponad 2 h, a slonce tak dawalo.
Dziewczyny mojej kolezanki mama jak rodzila na sali porodowej bylo 10 studentow. Wlasnie tez nie wiem czy rzeczywiscie jak przyjda studenci, to czy mozena zwrocic uwage, ze sie krepuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malwina a jak lekarz stwierdził że to synek jak nie robił USG? po zdięciu poznał?
Co do studentów na porodówce czy podczas obchodów to raczej nie możesz odmówić (chyba że płacisz jak w prywatnym szpitalu czy klinice), powiedzą ci że oni też muszą się nauczyć to teź będzie ich praca itd.
Moja znajoma miał przy porodzie studentów i tak było.

Ja wizytę u lekarza mam 26 rana a na popołudnie (18) umówiłam się na 3D do radiologa.
Wybrałam 3D niż 4D gdyż u nas 4D matylko ginekolog. A radiolog powie mi tyle co ginekolog i o wiele więcej.
Moja szwagierka uważa że jestem głupia że idę do Nawrockiego bo ją wystawił b się umówiła a on się nie pojawił w pracy (ale nie pomyślała że on też jest tylko człowiekiem i mogło mu coś wypaść) i poszła na 4D i jest zadowolona bo ma bardzo ładne zdjęcie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja przed chwilą wróciłam z H&M-u . Męczy mnie tam taka jedna sukienka z dżinsu ciążowa. Wygląda jak koszula,ale jest długa przed kolano. Tylko ta cena 140 🥴 za 99 bym wzięła,ale może namówię Męża 😉 Mierzyłam też spódnice w H&M mega drogie jak na taki kawałek szmatki na tyłek-80 zł 🥴 ale te z allegro takie rozszerzane a ja chciałam przylegającą,ale żeby nie była w kolano,tylko krótsza. Postanowiłam sobie,że na pewno kupię na allegro rajstopy i leginsy ciążowe. Te zwykłe wbijają mi się już mocno w brzuszek i później mnie boli.

Co do wagi- dzisiaj się zważyłam u koleżanki i cholera jest 74 kg :/ Zaczynałam z 65 kg,więc już 10.... Czy to nie za dużo jak na ten 6 miesiac? Myślałam,że uda mi się zakonczyc ciążę z 75,ale przecież to nierealne 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wlasnie, dosyc ze wygladamy jak Fiony. To jeszcze kupujac ciuch na czas ciazy to zaledwie 4 miesiace i jeszcze te ceny. Zobacz na allegro, dziwczyny wrzucily strony tanie spodnie eleganckie i spodnice. Ja jestem zdana na H and M bo to jeden z najtanszych sklepow. 😞 Lumpikow tez nie ma. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka90 na allegro na pewno znajdziesz też rurki ciążowe i ceny też są jeszcze w miarę. Np ten sprzedawca http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=6831744 ma jakieś rurki... A legginsy ciążowe to genialny wynalazek 🙂 Muszę sobie kupić teraz jakieś grubsze na zimę. Rajstop nie cierpię, ale pewnie się zmuszę co by dla dzidzi nie marznąć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...