Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Karino pisałam jakieś ok 20 stron temu czy jakoś tak 🙂
Lekarz przygotowuje mnie i dziecko do wcześniejszego porodu
Bo jak on to powiedział woli dmuchać na zimne
Mam mieć w ok 31 tyg podawane zastrzyki na szybsze rozwiniecie się pęcherzyków płuc u Szymona by w razie jego przedwczesnego porodu nie musiałby być intubowany.
I na jakieś jeszcze dodatkowe badania.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Jeśli chodzi o witaminki to kupiłam przez aptekę ale internetową,leki są identyczne z długim terminem ważności a 40% tańsze 😉

macka1987 o witaminkach napisałam ci na privie,a jeśli masz bóle to albo idź do lekarza wcześniej (z tego co mi mówiła lekarka mam prawo przyjść w każdej chwili bez rejestracji czy zapisu) albo jedź od razu do szpitala, tam cię zbadają i jeśli ok to wypuszczą, ale się uspokoisz, a muszą Cię zbadać i to bez dwóch zdań
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agneseja na wizycie u ginekologa słyszę tylko serduszko malucha,mam mierzone ciśnienie i jestem ważona no i badana ginekologicznie 🙂Pewnie dopiero skierowanie dostanę 5 grudnia na USG....Ale może pójdę na 3D....
Karinkoja mam tylko wózek,rożek,wanienka czeka i łóżeczko,a i moja siostra chce mi dać jakieś 2 kocyki i podusie,mam jeszcze leżaczek i huśtawkę...
Ja czekam aż będzie więcej kasy żeby to wszystko pokupować....
Ale pewnie rodzice będą mnie wyciągać na zakupy dla dzidzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny,przegięłam pałę normalnie !!!
Poszłam na ciuchy i kupiłam 2 ogromniaste siaty ubranek dziecięcych, we wszystkich rozmiarach do roku... Porąbało mnie wiem 🙂 Wydałam ok 230 zł za to,ale Mąż padnie jak mu to pokażę. Fajne,ocieplane bluzy GAP-a czy koszula na 3 miesiące Hugo Bossa. Normalnie szał 😁 Pocieszyłam się,że za sumę zakupów nie kupiłabym pewnie tej koszuli Bossa 😁 😁 Oczywiście wszystko typowo chłopięce,więc lepiej niech Bobas płci nie zmienia 😉 Agnes ma rację co do słówek Malwina. Ucz się ich i uciekaj do Bartka. Ważne żeby dziecko miało ojca przy sobie a Ty oparcie fizyczne,nie telefoniczne. Co do nauki słówek polecam z własnego przetestowania coś takiego jak FISZKI. Kosztuje to ok 40-60 zł,ale jak dla mnie jest mega jeśli chodzi o łapanie słówek. Ja tak "złapałam" bardzo dużo słówek z angielskiego i nadal to robię,bo jest skuteczne !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ide jutro na glukoze, dzis mi sie nie chcialo bo brzydko u nas, od 3 dni pada. Karinka a na co ty czekasz? jak masz wozek do wyprania? jak bedziesz miala wiekszy brzuch i mniej sil? 😉 😉 😉 😉
Aleksandra pisz co ucza w tej szkole rodzenia. Mojemu mezowi godzinowo nie pasuje, a ja sama nie chce chodzic. 🤔 🤔 🤔 🤔 🤔 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka dobrze zrobilas. Za kilka body w zwyklym sklepie zostawilabys te 200 zl. A jak piszesz jakie ciuszki kupilas, to jeszcze twoje dziecko pochodzi i oddasz dalej jak nowe. Te ciuszki firmowe sa gatunkowo dobre. Ja mam duzo od siostry lego, widze roznice. Maz sie ucieszy. 🙂 🙂 🙂 🙂
Malwina szlifuj jezyk i pozniej do Bartka dojedziesz, jak on zacznie lepiej zarabiac, za chiny ludowe nie bedzie chcial do pl wracac. A jeszcze na ciebie i dziecko doatanie pieniadze. Jak z nim bedziesz. Wiadomo na poczatku jest ciezko, ale jestescie mlodzi, wiec rade dacie. A szczegolnie tam latwiej zyc. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 sa perspektywy a nie jak w pl. Z jednej wyplaty utrzymacie sie, a pozniej ty mozesz znalezc cos dorywczego. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucieszy,zwłaszcza że jest tak dumny,że będzie miał syna 🙂 Ja też planuję zapisać się do szkoły rodzenia,bo interesuje mnie ta forma rodzenia w wodzie 😉 a tam przede wszystkim spokój i oddychanie 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnieszko ja będe sama chodziła na szkołe rodzenia bo przeciez mój na szkoleniu wiec jak mu sie uda to z 12 spotkań na 2 mnie nie bedzie bo do szpitala czyli zostało 10 spotkań z czego mój mąż będzie mógł być tylko na 2 🙂
No ale ide posłuchać pewnie jakąs liste dadza co do szpitala każą wziąść bo z tego co sie dowiedziałam każdy szptal co innego każe wziąść. Np niektóre szpitale daja swoje pieluszki a inne każa mi8ec swoje itp 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleksandra nie szkoda Ci pieniędzy na szkołę rodzenia,skoro będziesz miała cesarkę? Nie lepiej jak będziesz w grudniu w szpitalu,zaczepić jakąś położną i spytać o wyprawkę? A nawet jeśli chodziłabyś za darmo,trochę szkoda czasu a później to już będzie ciężko chodzić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyno u mnie w miejscowości szkoła rodzenia jest za darmo 🙂 Nic nie musze płacic 😁 I jeszcze jakieś tam próbki się otrzymuje dlatego ide 🙂
Teraz mam dośc siedzenia w domu dlatego teraz sie zapisałam a nie dopiero w styczniu.
I tak będe tylko jeździć do końca listopada - no chyba że śnieg spadnie. Pod koniec 28 listopada przyjeżdza mój mąż wiec 2 spotkania pójdziemy razem a potem juz szpital wiec koniec szkoły - a szkoła i tak kończy sie jakoś 15 grudnia. wiec pochodze tylko przez listopada i sie troche z domu wyrwie samochód bede miec wiec od razu na jakies zakupy dla dziecka 🙂
W styczniu ja juz nie mam zamiaru nigdzie jeździc samochodem 🙂




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj wyszłam,stwierdziłam że pie***ole kontrole ;-) Ty już niby miałaś trzy,więc równie dobrze mogłabyś wychodzić bez obaw. Ja nie miałam żadnej,ale z każdą znajomą,która jest/była niedawno w ciąży rozmawiam i robią wielkie oczy na wspomnienie o jakiś kontrolach. Może u nas tutaj na wschodzie nie kontroluję,w końcu Polska kategorii C :P
Jutro umówiłam się do dentysty,bo bardzo dawno byłam i coś dla siebie-czyli kosmetyczka na oczyszczanie twarzy,bo jest masakra ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tego co wiem to Zus z Zielonej Góry wybiera co którąś i ja regularnie sprawdza - u mnie to wychodzi średnio co 2 miesiące. Po prostu miałam pecha i mnie wylosowali...
Siedze w domu do 14 a potem wychodze ale jakos i tak to ogranicza człowieka....
A Zielona wzmocniła kontrole bo największy wskaźnik mieli oszustw na tym podłozu




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agnes moze masz racje ze nie ma na co czekac, bo póxniej bedzie mi ciezej 😉)))) jutro moze mąz mi wózek przytarga i ypiore poki jeszcze ładan pogoda, to powiesze na zewnatrz, niech schnie material 😉ja tez mam glukoze robic, ale pewnie w nast tyg. pojde, bo wizyte u gin. mam 23 lis. buziaki
'
- ps. a u mnie chyba córeczka cos podlapala, bo markotna stan podgoraczkowy 37.7 i mowi ze boli ja gardlo, takze zaczyna sie chorowanie;0 mam nadzieje,ze ja nie podłape 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja chyba będę musiała zrezygnować ze szkoły rodzenia bo jak mnie w Drawsku nie będzie to co tydzień nie będę przyjeżdżała po to żeby pójść sobie do szkoły rodzenia 🥴
U mnie też jest za darmo i chciałam chodzić no ale jakoś dam sobie rade i bez niej....
Jakoś mi smutno 😞 Nie wiem tylko dlaczego 😞
Idę coś zaraz wszamać chyba....Mam jeszcze śledzie,które zrobił mój ukochany tatuś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze u mnie w mieście nie ma szkoły rodzenia ze względu na zbyt małe zainteresowania tym,ale ja chcialabym zobaczyć jak to mniej więcej przebiega.
Co do tych kontroli to też jestem w szoku..ani razu nikt u mnie nie był i w ogóle nie słychać u nas o tym zeby do kobiet w ciaży jeździli..a może dlatego ze ja co 2 tygodnie donoszę im zwolnienia i nie ma im sensu jeździć im do mnie 8 km i sprawdzać,,hmm dziwne..
Dziś Maluch bardzo ale to bardzo spokojny,,ale próbuje nie wymyślać jakiś głupich myśli..hehe Matko ja to panikara jestem...echh
KARAINKA1978 jak tak patrzę na Twoje zdjęcie to aż mi się lekko robi że jest mamcia,która jest tak dobrze zbudowana jak ja,hehe..znaczy wiesz bez urazy wiesz o co chodzi 🙂Tak a propo to u mnie już bardzo dużo waga poszła w górę..a jak z tym u Was?




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiola no niestety waga mi skoczyla ostatnio mam 5 kg do przodu, czyli juz prawie 82,5 kg, startowalam niestety z 77,5 kg-troche sie martwie o te moje kilogramy, zebym n ie byla malym slonikiem tym bardziej,z ejestem niska 160cm, ale narazie mysle o dzieciatku zeby bylo zdrowe a kilogramami bede martwila sie po porodzie- 😉)mama nadzieje, ze bedziemy sie takze wtedy wspierac w rzucaniu ich 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, ale jestem padnięta 🙂
Wróciłam z miasta - byłam z koleżanką na pysznych lodach a potem łaziłyśmy po sklepach dla dzieci i z ciążowymi ciuchami. Ceny mnie powaliły... jeansy ciążowe - 140zł... jak dla mnie szaleństwo, w sumie z ciuchów nie miałam zamiaru nic kupować tylko raczej z ciekawości na te ceny zerknąć... A i patrzyłam na łóżeczko, które wypatrzyłam na allegro... kolejne szaleństwo... kupując w sklepie za łóżko z materacem przepłaciłabym 90zł (w porównaniu z ceną z allegro) mówię oczywiście o tym samym produkcie -ta sama firma i parametry -szok! W końcu kupiłam tylko okrycie kąpielowe z kapturkiem niebieskie z motywem rybek - 28zł i kocyk dwustronny za 29zł ( taki http://www.matex.pl/index.php/pl/produkty-dziecice/koce.html?page=shop.product_details&flypage=flypage_no_pice.tpl&product_id=517&category_id=71 kolor turkusowy) Jestem mega zadowolona z zakupów.
A teraz biorę się za nadrobienie kilku stron z brzuszka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozmawiałam ze znajomą,która urodziła 3 miesiące temu. Już po niej nic nie widać a nie była szczupłą osobą. Zrzuciła raz dwa 20 kg plusowych i teraz walczy z tym co miała przed ciążą,czyli jakieś 10 kg nadwagi. Mówiła,że grunt to karmić piersią i od razu ćwiczyć,ona 3 tyg po porodzie zaczęła ćwiczyć. Starać sie podkręcać metabolizm jak tylko się da. 😉

Ja zaczynałam ciążę z 65 kg,przy mojej budowie ciała (dosyc mocnej to 60 kg i wyglądałabym rewelacyjnie). Teraz jest 72 kg i zamierzam po porodzie zawalczyc o te 60 kg na liczniku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tynka to troche mnie pocieszylas 😉 moze nie bedzie tak źle i szybko sie zrzuci o ile bede karmic piersia, bo oliwia nie chciala cycucha wolala z butelki 🙂snakerka sliczny kocyk i fajne kolorki, a jaki kolor ty kupilas? a ja mam chrapke na te kompleciki zolty i niebieski-b. mi sie podobaja 🙂http://allegro.pl/komplet-spioch-kaftan-r-62-nowe-sitodruk-100-i1901395470.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...