Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Tynka ma rację, mój balsam całe szczęście jest nie drogi, ale właśnie mi pasuje ze względu, że delikatnie pachnie i mnie nie uczula, a od czasu do czasu też stosuję oliwkę bambino, wiem że można i się kąpać w tych kremach,ale jak się za dużo i za szybko utyje to nic nie pomoże 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tusiek oni musieli te wyniki wysłać gdzieś bo u mnie pobierają tylko krew na HIV i HCV...Więc poszłam sporo przed wizytą żeby mogli się wyrobić jak widać nie udaje im się 🥴 Ja smaruję się balsamem bardzo nawilżającym...Ale rozstępy mam i to niestety sporo,tyle,że ja tyłam jak durna i chudłam no i pozostało 😞 Ale mimo wszystko nawet z rozstępami czuję się piękna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja się nabawiłam rozstępów w 1 ciąży mimo używania balsamów (dużo przytyłam)
teraz nic nie używam i ani jednego rozstępu więcej 🙂 brzuszek mam malutki przytyłam od wagi z przed ciąży 3 kg a od schudnięcia przez pierwsze miesiące (od min wagi) 6,5kg.

Co do wyników to ja robię 1-2 dni przed wizytą i na 8 rano mam już u lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi pozostalo tylko kilka jasnych rozstepow na udach ,w pierwszej ciazy tez dosc sporo przytylam ale smarowalam sie tak jak tynka oliwka 😉 teraz brzuszek rosnie jak na drozdzach i tylko z przezoru smaruje kremem dla mam 🙂 o moj maly sie wlasniee wscieka 😁 😁 😁 😁
co do wynikow to nie zabardzo moge sie udzielac bo u nas wszystko super funkcjonuje 🙃

od 13 tyg biore zestaw wiitamin z kwasem foliowym i od tego momentu moje wlosy i pazurki rosna jak oszalałe 😁 wogole os 6 miesiaca zaczelam sie dobrze czuc 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale mi się dzisiaj nudzi....
Miałam ochotę na chrupki kukurydziane no i ukochany poleciał mi do sklepu po nie 🙂
U rodziców będę robiła rogaliki z nutellą bo mam taką ochotę na nutelle w połączeniu z ciastem francuskim,że szok: 🙃
Tusiek dołączyłaś do wielorybkowej galerii na FB 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Evelcia wysłać Ci trochę??
Moi rodzice mi dogadzają jak mogą 🙂
Mój szwagier jest szefem kuchni w cztero gwiazdkowym hotelu w Kołobrzegu i właśnie napisał mi żebyśmy dzisiaj wpadali bo oni hot-dogi robią...Ale powiedział,że na jutro mi zostawią 🙂
A i pytał cyz mi golonki załatwić bo ostatnio go męczyłam o nie ale w końcu przywiózł i pojadłam...
A i siostra robi ciasto biszkoptowo-kokosowe...
No i jeszcze w sobotę na 17 mamy jechać zobaczyć wózio 🙂
Także rewelacyjny weekend się szykuję ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 A ja właśnie odebrałam wyniki obciążenia glukozą (75 g) po dwóch godzinach 148 mg/dl. Z tego co sprawdziłam w internecie i z tego co Wy pisałyście to wynik mam nieprawidłowy 😞 😞 😞 Martwię się 😞 10 listopada mam wizytę zobaczę co powie na to moja pani ginekolog.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie dzwonił do Bartka jego przyjaciel żeby nam powiedzieć że urodziła mu się córka 6 dni przed terminem 🙂
Ale tata jakiś taki mało zadowolony...mój Bartek to będzie chyba do nieba skakał z radości.
A jego przyjaciel powiedział tylko:\"Siema,jest Bartek?Przekaż mu że córa mi się urodziła"
Matko jedyna za 96 dni zobaczę moje maleństwo 🤪
Aż się przeraziłam 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zjadłam dwa pierniki w czekoladzie (jakby nie patrzeć jestem z piernikowego miasta 🙂 ) i mi tak strasznie słodko teraz jest 🤢 generalne ciężko mi już siedzieć np na kanapie czy krześle, jedynie na takiej duże dmuchanej piłce wytrzymuję i plecy nie bolą na niej wcale, jakiś ratunek chociaż 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, jeśli macie w pobliżu H&M to zerknijcie na dział z bielizną. Są tam niekiedy wyprzedaże i za śmieszne pieniądze (10zł) staniki do karmienia 🙂 Ja właśnie wróciłam z zakupów,kupiłam sobie 3 pary staników takich na teraz,te do karmienia niestety nie pasowały na mnie 🤢
I mocno zgrzeszyłam,bo w drodze powrotnej wstapiłam po dwa kebaby na wynos... 🥴 😁 😁
Tego mi było trzeba 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja gwiazda już śpi, mąż się fryzjeruje przed świętami 🙂

Agnes, nie panikuj, poczekaj na opinię gina. Ty miałas 148 po 75gr, a ja 168 po 50gr. Setka przede mną, a ile posiedzi w żołądku to się okaże 😮

Tynka, tu nie ma H&M. Jak byłam w Pl to wstąpiłam, popatrzeć coś fajnego do ubrania dla Natalii, ale malo mi oczy z orbit nie wyszły. Drożyzna, choć i tak było przecenione.

Jesli chodzi o staniki do karmienia, to Dziewczyny kochane, jak chcecie zachować piersi na swoim miejscu, czyli nie na wysokości pasa, to te staniki do karmienia sobie odpuście. Ja nie używałam ich i tym razem też nie zamierzam. Piersi po pierwsze w pierwszych tygodniach bolą i najlepiej jest je ochronić od dotykania i wszelkich wstrząsów w twardym miseczkowym staniku, ewentualnie z fiszbinami. Poza tym rozmiar i ciężar robi swoje i jeśli się karmi długo to już w ogóle. Ja całe 10mcy nosiłam normalne miseczkowe, odpinane z przodu lub sobie zaginałam do karmienia. Piersi miałam naprawdę ogromniaste, a pokarmu na bliźnięta i dzisiaj wyglądają nadal całkiem normalnie i sa na swoim miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja umieram. cos mnie na wymioty bierze. Zgaga mnie dopadła i do tego zaparcia. 😞 porażka

Co do staników - ja nie mam dużych piersi ale też nie używałam tych staników do karmienia. też zaginałam jak pisze marta.
Piersi są tak obolałe że każdy ruch wtedy odczuwamy a w normalnym staniku są nieco usztywnione
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny ja juz po wizycie. I jak to powiedzial Pan ginekolog bedziemy musieli spotykac sie częściej :/
Z Szymonkiem wszystko w porządku rozwija się. Miałam tez juz wykonywane pierwsze ktg i juz przy kazdej wizycie bede miała je wykonywane. Wiec sobie posluchałam jak mu serducho waliło 🙂
1 grudnia kontrola i oczywiscie dostałam skierowanie na obciazenie glukozą... Wiec za jakies 2 tyg będe pic to świństwo :P
Na poczatku grudnia mam tez się zjawić w szpitalu na 4-5 dni..... przez ta moja chorobe może mi grozic poród przedwczesny a mój gin powiedział że on woli by dziecko było na to przygotowane i my tez wiec mam sie zjawić w szpitalu na dodatkowych badaniach i mam dostawac zastrzyki na szybszy rozwój narzadków u dziecka czyli przede wszystkim płuc..... Czy ktoś się spotkał w środ swoich znajomych z czyms takim?
Niby mówił mi gin że to bezpieczne i w razie "w" dziecko bedzie mialo juz dobrze rozwiniete płuca i nie będzie miało problemów z oddychaniem jakby chciało wyjśc za duzo za wcześnie....
Jakos mnie to przeraża....
Miłej nocy



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry mamuski
aleksandra niestety ja nieznam nikogo ale powiem ci ze skoro lekarz zalecil czestsze wizyty i pobyt w szpitalu na wszelki wypadek to napewno wie co robi,rozumie ze sie martwisz ale alepiej chuchać na zimne,bedzie dobrze 🙂
wioleta wspolczuje ze zgaga cie meczy mnie te cholerstwo tez dawało popalic ale juz mam to za soba-dzieki bogu!! 😉 mi pomogla jedna!! tabletka rennie i teraz cala paczka stoi na wszelki wypadek 😁
ide zrobic sobie Latte macchiatto 😉 🙂

milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Brzuchatki,

Właśnie zakończyłam prasowanie zimowych ubrań, nareszcie!!!! w listopadzie 🤔 więc teraz mam spokój z prasowaniem przynajmniej na tydzień, aż Natalia nie nabrudzi. 🙃

Ola nic się nie martw, na zapas, bądź dobrej myśli. Te zastrzyki to normalna procedura do zapowiadającego się porodu przedwczesnego. Jeśli lekarz nie chciałby ich podać, może dziecko skazane byłoby na wspomoganie odychania, a tak być może nie. Obyś jak najdłużej nosiła malucha w brzuchu, no chociaż z 8tyg. A pytałaś czy może leżenie coś pomoże i ponosisz malucha dłużej, czy zupełnie nic to nie da?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam normalnie funkcjonować ale oczywiscie jak od początku ciązy nie wolno mi nawet zakupów dźwignąć wystarczy ze mam butelke z woda jakis chle i masło i od razu boli podbrzusze wiec nie dzwigam wogóle.
Lekarz mówił ze te zastrzyki moga uchroic od intubowania malucha gdyby duza za wczesniej chciał wyjsc bo płuca dojżewaja do 34 tygodniu.
Choc z drugiej strony bezpieczniej bedzie przed śwętami upewnic sie ze wszystko jest w porzadku.
Lekarz słyszałm o mojej chorobie ale sie z nia nigdy u pacjentki nie spotkał wiec jak on to mówi wole chuchac na zimne i sie zabezpieczyć i szcześliwie do końca poprowadzic 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleksandra,moja znajoma miała podawane te sterydy na rozwój płuc jakieś 2 tyg temu. Ona oczekuje bliźniąt a zazwyczaj one rodzą się sporo przed terminem- stąd ta procedura. Nie martw się, dobrze że masz lekarza z głową na karku i chucha na zimne 🙂
Co do staników- Od zawsze nosze te usztywniane,trochę twardsze i szczerze mówiąc nie cieszyła mnie perspektywa tych okropnych do karmienia... 🥴 Fakt, w H&M są fajne wzory,nie tylko jakieś szarobure i z bawełny na drutach. Ja kupiłam sobie usztywniane,w prześlicznych kolorach i przede wszystkim nie wylewają mi się z niego cycki.... Byłam zdeczka przerażona tylko rozmiarem. Zawsze mialam 70 C ew D. Teraz 80 D a przy tym obwodzie to miseczka jest olbrzymia 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Idę z tą moją zmorą niedobrą na spacer, niech się wyskacze, poźniej będzie cisza i spokój. A tak mi się nie chcę 😮 Te staniki do karmienia to tragedia. Może kiedyś ktoś wymyśli miseczkowe odpinane. Tutaj położne uważają, że takie twarde staniki hamują pokarm ?! Bo mojej koleżance zwróciły uwagę. Ja tam nosiłam i pokarmu było za dużo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...