Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
czesc mamuski ,u nas swieto ale my w domu bo tutaj nie mamy nikogo wiec spokojne leniuchowanie 🙂
czekam naa paczkke z pl fotelik i lezak podobno przyjechal no i paczka z jedzeniem a ja nie moge uuuuuuuuuuuuuuuuuu do dupy 😞

martus moja glukoza jutro po raz 3 do kontroli ,tyle ze u nas jakos inaczej niz w pl
pierwsze badanie wygladalo tak:krew z palca i zyly-glukoza75mg-po godz krew z zyly i po nastepnej godz czyli po 2 godz od glukozy znowu z zyly ,moje wyniki: naczczo 91z palca (z zyly 72) po godz 121 a po 2godz 169 gdzie norma do 140
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Najlepsze jest to, że wczoraj nie było w domu nic słodkiego, więc nie obżerałam się jak najeta. Ale ok. 23 zjadłam dwa jabłka. A przed badaniem przez 12h nie powinno sie jeść słodkości. No ale ta latanina po piętrach też mi wcale nie pomogła. Trudno. Własnie zjadam słodką babeczkę, byc może ostatnią... :/

A tak w ogóle to zyła mi pękła, bo tak dziewczyna pobierała, że pewnie ruszyła igłą i mam taką brunatną śliwe, że szok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane:*
Jakoś nie mogę zasnąć 😞 Bartek wyszedł do pracy a ja się kręce w boku na bok 😞
Od wczoraj mam straszną zgagę ...Co może mi pomóc??
Maluch dzisiaj większą część nocy się kręcił to i ja za bardzo nie pospałam 😞
Jutro pójdę po wyniki być może już doszły a w piątek wieczorem śmigamy do rodziców 🙂
Wczoraj mieliśmy rozmowę z teściami,że przechodzimy na własne jedzonko 🙂
No i powiedzieliśmy im,że jak Bartek będzie za granicą to ja będę u rodziców,teść się oburzył i spytał czy domu nie mam więc ja mu odpowiedziałam,że dom właśnie mam i będę w nim mieszkała jak Bartka nie będzie a z resztą jak miałabym zostać to teść musiałby mnie 70 km chyba na taczce wieść bo niestety ale mam szkołe 🙂 Bartek to mało ze śmiechu nie padł jak jego ojcu o tej taczce powiedziałam....Z resztą Bartek dodał,że jak dalej będzie taka atmosfera w domu to my się wyprowadzimy i nie będziemy z nimi mieszkać a damy sobie radę jak będzie wyjeżdżał do pracy 🙂
Wczoraj dzwonił do mnie mój były adorator czy jeszcze pracuje bo chciał pogadać no ale jak mu powiedziałam,że mieszkam już w Drawsku to powiedział,że może wpadnie a no i ten facet ma firmę budowlaną w Niemczech i zabiera ludzi z Polski więc może i mojego miśka zabierze....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam brzuchatki.
Nic ci Malwinka nie pomoge na zgage. Ciesze sie, ze twoi rodzice Wam pomoga i kolega zaoferowal pomoc w znalezieniu pracy. Tesc moze nic teraz nie mowi, bo przemyslal sprwe, ze jak syn bedzie pracowal w Niemczech to bedzie mogl od niego wyciagac wieksza kase, a bedzie tlumaczyl, ze ty tam mieszkasz. Od razu planujcie zakup wlasnego mieszkania nawet malego na kredyt, a nie mieszkanie katem u rodzicow, bo na koniec i tak bedziecie musieli rozliczyc sie z rodzenstwem. A tak bedziecie splacac juz swoje.
Marta przeczytalam watek o upadku Natalki i ukruszeniu zeba, az mi sie flaki przewrocily.
Ja dzis mam tone rzeczy do prasowania.
Moja dzidzia jest spokojna, kilka razy mnie na wieczor kopnie, chyba jak zmienia pozycje do spania.
Zycze milego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malwino mi na zgage pomaga wycisnhieta cytryna i woda - bez cukru. Na początku po pierwszym łyku jest gorzej ale jak wypijesz cały kupek to ulga niesamowita 🙂 Pije tak jak juz zaczynam czuc że bedzie zgaga i nie mam z nia porblemów 🙂
A wole nie truć sie tabletkami.
Cytryna to witamina C naturalna 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy reaguje inaczej, mi cytrusy mega wzmacniają zgagę i ogólnie nie są polecane przy tej dolegliwości. Mi na chwilę pomaga wypicie jogurtu czy siemienia lnianego ale to na 2 godzinki i zaraz znów się odzywa zgagulec wstrętny 😞 Dziś będę pisała do lekarza i zapytam, zobaczymy co On mi zaproponuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry,

Zaraz ide sobie smażyć naleśniki na sniadanie 🙂 Dzisiaj idziemy do gina. A wczoraj też miałam robione USG w szpitalu, ale lekarz był...nawet nie umiem określić :/ Całe badanie USG trwało ze 3min. Jak normalnie przysięgę wjskową, na szybko, wystukał co tam widzi i tyle, kończąc: dziecko chłopiec 🙂 No ale to publiczny szpital i poszliśmy tylko zrobić tam wyniki. Oni tam przyjmują pewnie ponad 100 kobiet dziennie od rana do wieczora, więc dlatego poczułam się jak pacjentka nr 10 :/

Malwina, dobrze, że widać słońce na horyzoncie u Was. Przynajmniej nie będziesz się zamartwiac 🙂
Ja nie miewam zgag, na razie 🙂 Ale pomagało mi w pierwszej ciąży pół szklanki ciepłego mleka.

Agnese, na szczęście to uszczerbienie jest bardzo niewielkie, nie widac nawet. Utrze się ten ząbek jeszcze. Jak Natalia zaczęła raczkować, zaczęło wszystko lądować w buzi. Dorwała się do czegoś twardego i też jej się jedynka ukruszyła z boku. Dzisiaj nie ma sladu. To zęby gryzące, więc się wyrównają wszelkie uszczerbki. Niestety tak to jest jak się ma nadaktywne i mega energiczne dziecko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta zazdroszczę Ci tej wizyty tez już bym chciała usłyszeć, że wszystko oki i popatrzeć na kruszynkę 😆
Co do zgagi odpisał mi lekarz, że mogę przyjmować Rennie 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam jutro wizyte i nie moge się doczekać 😁
Czy ktoś ma jeszcze w tym tygodniu wizytę?
Badania odebrałam i sa takie same jak poprzednio 1/3 za wysoka lub za niska 🙂 z tym również żelazo niskie wiec bede musiała chyba brac go do końca juz ciązy.... ble... :/
Mam nadzieje że nasz naluszek rośnie jak na drożdżach bo kopie coraz mocniej
Aha któraś tam mówił że dziecko jest odwócone inaczej i że będzie miała cesarkę - dziecko ostatecznie powinno sie ułozyc do 34 tc - zdazają się przypadki odwrócenia sie dziecka pózniej ale to bardzo żadkie.
Wiec dopiero po 34 tc mozna mówić o cesarces 🙂 to tak w formie uspokojenia 😁



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamuśki
U nas bobas tak się wierci w brzuchu,że dzisiaj mnie normalnie obudził 😁 Jadę dzisiaj po firanki i wymarzonego robota kuchennego 🤪 Słuchajcie Dziewczyny,kiedy ZUS przelewa Wam pobory (pyt.do tych na L4) ?
Co do cesarki- ostatnio jak byłam w kolejce na usg w 3d,rozmawiałam z dziewczyną w 32 tyg.
Przyszła zobaczyc tylko jak ułozyło się dziecko,mega pozytywnie nastawiona. Wg mnie troche za bardzo idealizowała poród naturalny,chyba za dużo się naczytała 😉 Weszła kilka osob przede mną na to usg,wyszła zapłakana,nie potrafiła się uspokoić. Pytam czy coś się stało,myślałam o najgorszym a ona ze łzami w oczach:" dziecko ułożyło się w poprzek i będę mieć cc..." 🤢 Kobieta płakała jakby co najmniej okazało się,że urodzi chore dziecko albo poroniła. Niektóre to naprawdę przesadzają. 🥴
Wczoraj oglądałam ciekawy reportaż o porodach w wodzie. Powiem Wam,że zastanawia mnie taka opcja,zwłaszcza że u mnie w mieście jest taka możliwość. Babki normalnie rodziły i gadały z mężem,który stał obok. Coś niesamowitego. A Wy co o tym myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justynko ja tez jestem na L4 i Zus mi płaci - wiec jak sie pytałam w tamtym miesiacu bo długo pieniedzy nie dostawałam to babka powiedziałam mi że ZUS ma 30 dni na wypłacenie pieniędzy od dnia dostarczenia wizyty :/ Wiec jak ja zaniosłam zwolnienie 5 października to najpóźniej do 3 listopada mogę się ich spodziewać na koncie - tak dla informacji wczoraj pieniedzy jeszcze nie było :/



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To jeszcze raz ja 🙂 Justyno sprawdziłam od kiedy do kiedy miałam zwolnienia i kiedy miałam kase na koncie wiec przedstawie Ci to w sposób graficzny - i mi tez to nie pasuje i nie mam pojecia jak oni to obliczają:
Zwolnienia od 01.07-13.07 wypłata 25 lipca
14.07-11.08 wypłat 29 sierpień
12.08-12.09 wypłata 12 wrzesień
13.09-7.10 wypłata 10 października
08.10-3.11 wypłaty - jak narazie brak
Z czego w sierpniu dostałam tylko 358 zł?????? I nie wiem dlaczego. Myslałam że jakos oni to wyrównają i niegdzie nie moge dowiedziec się o co chodzi. I nigdy nie dostałam takiej samej kwoty.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aleksandra86 napisał(a):
To jeszcze raz ja 🙂 Justyno sprawdziłam od kiedy do kiedy miałam zwolnienia i kiedy miałam kase na koncie wiec przedstawie Ci to w sposób graficzny - i mi tez to nie pasuje i nie mam pojecia jak oni to obliczają:
Zwolnienia od 01.07-13.07 wypłata 25 lipca
14.07-11.08 wypłat 29 sierpień
12.08-12.09 wypłata 12 wrzesień
13.09-7.10 wypłata 10 października
08.10-3.11 wypłaty - jak narazie brak
Z czego w sierpniu dostałam tylko 358 zł?????? I nie wiem dlaczego. Myslałam że jakos oni to wyrównają i niegdzie nie moge dowiedziec się o co chodzi. I nigdy nie dostałam takiej samej kwoty.




sorki że się wtrącam ja akurat chorobowe mam w KRUS i dostaję kasę ostatniego dnia zwolnienia lekarskiego czyli teraz dostanę 16 listopada :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, ja też jestem na L4 i ZUS płaci dobrze. Ani teraz ani poprzednio jak dostawałam pieniążki się nie spóźniali, więc musisz spokojnie poczekać, ale tak jak pisze Aleksandra jest czasu 30 dni,ale zależy kiedy zwolnienie do nich dotarło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnese wiesz jak te wyjazdy będą się opłacały to chcemy wyprowadzić się do Kołobrzegu 🙂
Tam mieszkanie 2 pokojowe z opłatami kosztuje 1400 zł a ja będę bliżej rodziców bo tylko 35 km od nich a i szkołe mam w tym samym mieście i na dodatek łatwiej tam o pracę 🙂
Siostra zaproponowała mi,że na weekendy będzie ze swoimi dzieciaczkami w razie W przyjeżdżała i będzie się maluchem opiekowała 🙂
Na początku ciąży miałam zgagę ale taką minimalną no ale teraz to mega zgaga mi się przytrafiła i właśnie Was pytałam co może mi pomóc bo ja nigdy kłopotów nie miałam....A i ta wstrętna zgaga jest po jedzeniu....Niesamowicie pali.... 😞
Ubieram się zaraz i lecę po coś do szamania bo nie będziemy mieli co jeść 😞
Do później brzuchatki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
evelcia napisał(a):
hej goska tak bedzie chlopak !!! walczymy z cukrem ,dzis bylam na 3-cim pobraniu i naszczescei moja dieta skutkuje,pani doktor byla bardzo zadowolona 😉 a co u was ,jak to jest miesc 2 diabekow w domu 😉
oj ciezko ciezko ale daje rade 🙂pisałam do admina ze nie moge sie dostac na forum Wiedenskie powiedział ze jak znajdzie czas to naprawi 🙂współczuje 3 razy cukier o kurde 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malwina przy zgadze należny unikać ciężkostrawnych posiłków. Musisz jeść tez częściej ale w małych ilościach, unikaj także smażonych potraw. Z lekarstw na pewno można stosować Rennie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 Witam wszystkie brzuszki 🙂
Ja w poniedziałek robiłam test obciążenia glukozą 75 g, dla mnie wypicie tego roztworu to był naprawdę nie lada wyczyn, przez pierwszą godzinę to modliłam się żeby wszystkiego nie zwrócić 😞 kolejna godzina była już do wytrzymania 🙂 Wyników jeszcze nie odebrałam.
O ile wiem to po wypiciu glukozy przez dwie godziny należy siedzieć aby wynik był wiarygodny.
Pozdrawiam wszystkich 🙂 🙂 życzę samych dobrych wyników 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agnese 1978 niby powinno się siedzieć moje siostry 3 lata temu musiały siedzieć a ja jak byłam na pobraniu to pani mi powiedziała,że mam iść do domku i wrócić za 2 godziny 🥴więc sama nie wiem już od czego to zależy 🙂
Konefka właśnie jem małe porcje,ale mam zgagę nawet po kanapce z wędliną i ogórkiem,po serku danio itd. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...