Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja raczej sobie odpuszczę ten slodzik, za dużo ma E.. na etykiecie. Z braku cukru jeszcze się nikt nie zesrał ☺️ 🙃 Tobie Evelcia dietetyczka kazała stosować słodzik, ale tak naprawde, to E... sa mniej groźne niż cukrzyca w ciązy, więc...z dwojga złego...

Też kiedyś czytałam, że to normalne, tylko chyba 2 razy dziennie nie kwalifikuje sie pod normalne :/ No nic, wyniki mam dobre, oprócz tego, ze jestem za slodka 😉, więc nie będę latać po laryngologach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Jestem w szoku normalnie trafiłam na super lekarza. Rano pytałam jakie leki mogę stosować na zgagę odpowiedz dostałam na e-mail w ciągu kilku minut. Wieczorem sprawdzam skrzynkę a tu lekarz pyta jak tam samopoczucie czy zgaga minęła i życzy dobrej nocy 🙂 Jestem naprawdę mile zaskoczona 😆 Dobarnoc Brzuchatki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wczoraj wieczorem miałam taką zgagę,że myślałam,że umrę 😞
Niestety woda z sokiem z cytryny nie pomogła...Natomiast sama cytrynka jak najbardziej 🙂
U rodziców w weekend będę robiła rogaliki z ciasta francuskiego 🙂
Cieszę się,że jedziemy do nich a nie zostajemy z tymi pojebami 🙂
Wczoraj rozmawiałam z moja mamuśką i stwierdziła żebyśmy nie kupowali ani materacyka ani kołderki i podusi...Bo jedna siostra chcę kupić nam kołderkę i poduszke a moja mamuśka rozejrzy się za materacykiem....
Idę kochane jeszcze spać....a po południu ide walczyć ze służbą zdrowia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oo dziś ja pierwsza będe pisać 🙂
Dzis o 16.30 mam spotkanie z ginekologiem :P Idziemy podglądac Szymonka
Juz sie doczekać nie moge 🙂
Malwino dobrze że Ci pomogła ta cytryna 🙂 Ja robie sobie z woda ale ta woda jest mocno kwasna i tylko to mi pomaga. wolałabym nie brac rennie bo to jednak lek 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuchatki.
Ja dzis wstalam wczesnie o 6.30 bo chcialam zrobic badania na glukoze. Lekarz mi kazal wczesnie przyjsc. O 7 bylo juz 9 osob przed aparatem do pobierania numerkow, ale ze ja jestem w ciazy mam przywilej, bilecik pokazal, ze jestem trzecia. O 7.30 otworzyli rejestracje, i klapa zepsuly sie komputery i dzis nie robili badan. Moj maz pierwszy dzis wstal, bo nastawil mi zegarek i do mnie powiedzial bym dzis nie szla. Chyba przeczul, a ja do niego, a w koncu pojde juz te skierowanie czeka na mnie 1,5 tygodnia. 😉
Aleksandra ale masz fajnie Szymonka bedziesz ogladac. 🙂
Maz mi kupil specjalna poduszke do lozeczk to jest taki trojkat od jednego konca do drugiego konca lozeczka, w srodku gabka z dziurami. Ponoc sa teraz zalecenia by dziecka nie klasc na poduszkach. Ja tej poduszki nie chcialam ale on sam sie uparl. Lozeczko mnie kosztowalo 50 zl. A poduszka 38 zl- smiac mi sie chce. Maz dokupil jeszcze poduszeczke do wozeczka - taka cieniuka z puchu, i swietna kolderke leciutka tez z puchu 150 g. Polecam te kolderki i poduszki ze Swarzedza.
Wczoraj znalazlam w torbie siostra dala mi stojak plastikowy na butelki i smoczki firmy meda. I pelno lyzeczek tommee tippee. Tesciowa mi kupila jeszcze gobke do wanienki jako podklad i ksiazke o karmieniu niemowlaka z przepisami.
Co do zgagi mnie tak nie meczy. Mi na odwrot cytrusy pomagaja a szczegolnie pomarancze. 🙂 Na zaparcia polecam ciemny chleb z roznymi dodatkami. 🙂 w pl jadlam nawet z dodatkiem zurawiny. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Musze Wam sie pochwalic. Wczoraj uszylam do kuchni zaslonki lamberkini. Ja nigdy nie szylam. Mama pol roku temu oddala mi swoja maszyne, bo miala sobie kupic nowa. Ja ja wzielam tylko do podwijania spodni. Ale wczoraj mnie naszlo i mialam kawalek materialu tak by podwieszac i robic lodke, ale mi sie nigdy te upinanie nie udawalo. Wiec przekroilam material na trzy pasy po 49 cm szerokie, zszylam, zrobilam takie rekawy, przerzucilam na prawa strone, przez srodek przeszylam, robiac tunel na karnisz, z gory i z dolu bylo po 10 cm, naciagne na rurke, pomarszczylam i mam sliczny lamberkin. Teraz sie zastanawiam nad zaslonkami z pokoju goscinnego czy by je tak samo zrobic. Nie lubie upinac tych pierdulek po praniu strasznie duzo czasu mi to zajmuje i jeszcze nie wychodzi rowno. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Synka tez widzialam miesiac temu i mi teskno. Ja juz nie moge sie doczekac, kiedy malenstwo bede trzymac na rekach. 🙂
Mojego kuzyna zona jest w ciazy i bardzo dlugo trzymali to w tajemnicy, jest juz w 5 miesiacu. Kuzyna zona urodzila w kwietniu, w 6 miesiacu ciazy, blizniaki chlopcow, wazyli tylko po 0,5 kg, niestety po pol h umarli. To bylo dla niej straszne przezycie. Poczekali 3 miesiace i teraz maja miec coreczke. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny. jak samopoczucie? Ja też już nie mogę się doczekać kiedy będę mogła się przytulić do synka i powiedzieć mu że go kocham 😉 Jak na razie to nie boję się porodu bo wiem że za ten ból będzie nagroda ale w lutym pewnie będę panikować heh Wczoraj był program o aniołkowych mamach oglądałam troche masakra na koniec sie poryczałam bo były wypisane imiona takie dedykacje dla dzieci i pisało też Adasiowi;( nie wyobrażam sobie takiej sytuacji..Dosyć zamulania! Dzisiaj się ciesze bo już mi przeszła choroba więc idę do kuzynki zobaczyć dzidziusia ma ponad miesiąc jakoś 😉 Mam dla niego misia i body takie fajne z napisem kocham swoją mamusie;D
A wczoraj ja dostałam wielka torbę z ciuchami od koleżanki ona kupowała wszystko nowe i miałam sobie wybrac co chce. Byłam w szoku jak zobaczyłam kombinezonik taki ładny niebieski z konikiem i chce tylko 15zł za niego jupi! Wogóle dużo powybierałam bo ładne rzeczy miała i powiedziałam żeby mi zostawiała synek ma chyba teraz 9 miesięcy. Jeszcze fotelik mi dała żebym zobaczyła 80zł za niego chce ale z tego co wiem to teraz dają do wózków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.
Ja się wkurzyłam,ciśnienie mi się podniosło,nie ma co. Zadzwoniłam do Zusu- wyobraźcie sobie,że nie mają mnie nawet w rejestrze. To chyba jakieś jaja? 🥴 Zadzwoniłam zaraz do pracy i będą działać w tej sprawie. Trochę to niepoważne,2 tygodnie obślizg w poborach... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka to jak ci wczesniej wyplacali kase?
Aleksandra musze ci podziekowac. Ten krem mustela jest rewelacyjny. Jeszcze trafilam na promocje w aptekach. Jeden krem kosztuje 90 zl, a w dwupaku 147 zl, do tego daja takie fajne pudelko ala apteczka biale z obwodka niebieska. Dowidzilam sie, ze to jest firma, ktora tylko specjalizuje sie w kremach dla ciezarnych i dla niemowlakow. Seria musteli dla dziecka jest w kolorze niebieskim, babeczka z apteki powiedzila, ze sama stosowala te kremy i sa swietne, i wydajne. 😉
Nastepne USG mam miedzy 28 a 31 tyg. ale nie moge isc do lekarza bo tej glukozy nie zrobilam, a lekarz juz mi skierowanie dal 6 tygodni temu, mialam poczekac 4 tyg., a ja do dzis nie zrobilam. A skierowania na badania daje ogolny lekarz, ginekolog tylko przepisuje.
Tak patrze do tej tabelki z 7 dziewczyn wcale nie pisze, nie wiadomoc co sie stalo?
Siostra mi podawala ciuszki firmy lego, ja taka zielona myslalam, ze ta firma tylko robi klocki, a oni tez maja ubranka dla dzieci. 🙂 🙂 🙂
Cala rodzinka trzyma kciuki, ale mlody tatus niezadowolony bo chcial syna. Faceci to jednak dupki, i to pan dentysta. 🤨 Zamiast cieszyc sie, ze moze znow miec dzieci. 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy miesiąc zwolnienia czyli (wrzesień) płacił mi zakład pracy. Nastepne zwolnienie 29 IX- 27 X powinien już płacić ZUS.Nie wspomne o kolejnych.. Najlepsze,że ani zus ani praca nie chce mi zapłacic,zwalając winę na siebie. Ku*wa ! Lepiej chodzić do pracy było i nie męczyć się z tymi papierkami. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na zwolnienie poszlam od 5 tyg. ciazy i zero problemow w pracy i z wyplata. Nie mowiac, ze wszystko zalatwil lekarz rodzinny z lekarzem pracy. 🤔
Wstawie wam katalog firmy z poduszkami, jednak ich jeszcze w katalogu nie ma, bo certyfikat na poduszki dla niemowlat dostali w tym roku w czerwcu. http://www.babymatex.eu/katalogpl/index.html , lecz sa tam inne fajne rzeczy. 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to wstałam właśnie 🙂
Zjadłam w łóżku śniadanie ale nadal jestem głodna aż dziwne 😁
Tynka spokojnie nie denerwuj się 🙂Wszystko się wyjaśni 🙂
Ja powiem wam szczerze,że od niedzieli jestem oazą spokoju.Przez tyle dni nawet raz się nie zdenerwowałam....Ten stary wariat z tej oszczędności wczoraj aż biegunki dostał myślałam,że padnę ze śmiechu.....Jutro nie robię obiadku bo jedziemy do rodziców i Bartek powiedział żebym nic nie robiła do jedzonka 🙂 Rodzice wniebowzięci,że przyjeżdżamy wcześniej a no i w sobotę mamy jechać zobaczyć wózeczek dla naszego Skarba 🙂Już się nie mogę doczekać....W poniedziałek mam wizytę ,mam nadzieję,że lekarz da mi skierowanie na USG bo nawet dzisiaj Bartek mi powiedział,że już nie może się doczekać aż zobaczy nasze maleństwo.
AGNESEpod Twoją nieobecność niektóre rzeczy pisywałam żebyś uzupełniła tabelkę:
Konefka będzie miała dziewczynkę
Wioletka będzie miała dziewczynkę
a no i dopisz Evelcie na 24.01 ma termin i będzie chłopak Marcel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malwina juz uzupelniam tabelke, ale wstawie wieczorem, jak czytalam posty na szybkiego i chyba jakos przeoczylam , dobrze, ze wypisalas nowiny.
Malwinka i tak trzymac starymi durniami sie nie przejmowac. A wy jestescie mlodzi, wszystko przed wami. DACIE RADE SAMI BEZ POMOCY INNYCH. 😉 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agnese napisał(a):

Malwinka i tak trzymac starymi durniami sie nie przejmowac. A wy jestescie mlodzi, wszystko przed wami. DACIE RADE SAMI BEZ POMOCY INNYCH. 😉 🙂 🙂


Oczywiście,że damy sobie sami radę 🙂Mam tylko nadzieję,że wyjazd za granicę się uda to po pierwsze będę mogła pomieszkać u rodziców a po drugie będzie sporo kasy i będziemy mogli za kilka miesięcy się wyprowadzić 🙂
Chyba muszę wstać w końcu z łóżka ale strasznego dzisiaj mam lenia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...