Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja juz po kolejnym badaniu cukru i.... panni lekarka byla wniebozieta!! na czczo 94 a po sniadanku po 1 godz 108!!!!!!!!!!!!!!! pogratulowala,powiedziala ze tylko tak dalej z dieta i za 2 tyg znowu kontrola 🙂 jestem mega happy .
jesli chodzi o pomiar glukozy to w zyciu nikt mi nie powiedzial ze mam w miejscu siedziec,,siedzialam bo bylo mi poprostu niedobrze ale to przy pierwszej ciazy teraz nie bylo tak źle 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malwina ja tez mialam takie jazdy ze zgaga ale od przez prawie 2msc ostatnio mialam ze 3 tyg temu ,pomaglo Rennie
gosia naszczescie nie znęcają sie nade mną ,glukoze pilam tylko za pierwszym razem teraaz zabieram sniadanko i po nim robimy cukier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta owoce mozna jesc ale tez z umiarem np jedno jablko w poludnie i drugie popoludniu,banany i winogrona radze odstawic 😉 mam nadzieje ze dzisiejsze usg poprawi ci humorek
tynka no niektore laski to robia takie sceny ze szkoda gadac ,nad takim porodem we wannie tez sie zastanawialm bo corcie18godz rodzilam 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz jestem po ginie. Z synkiem wszystko w porządku. Waży 645gr. Dla porówania powiem Wam, że wczorajsze USG podało 580, więc tak jak Was wcześniej uczulałam, maszynie nie ma co wierzyć. Ja już jestem nauczona po Natalii, aby na wage zupełnie nie zwaracać uwagi, a jedynie prawidłowe przyrosty pod koniec ciązy.
Co do glukozyyyyyyyyyy masakra. Powtórka z rozrywki po świetach, bo tu sa od 5-9 listopada. I to 100gr tym razem. Chyba się zrzygam. Tym razem wszystko byłoby ok, gdyby ta 50tka nie była rozrobiona w prawie 500ml. Po takiej ilości słodkiej wody było mi niedobrze. Nawet zwyczajnej nie wypijam duszkiem w ilości 500ml. Mam na razie być na "diecie". Ograniczyć cukier, słodkości, cukier w herbacie i owoce. Jedno jabłko dziennie między posiłkami i kwasne owoce 😮 Być może ta herbata owocowa, osłodzona i te dwa jabłka ok.23.00 mi sie przysłuzyły. Lekarz stwierdził, że powinno byc dobrze. Co do ruchu, to położna stwierdziła, że nie ma to nic do rzeczy, jeśli chodzi o badanie glukozy. Od początku ciązy przybrałam 4,5 już, czyli przez ostatni miesiąc 2,5. Lekarz zdziwiony, że ja przy tak kruchej postawie i wadze, jeszcze mam problem z cukrem. Byłam jeszcze w przychodni zarejestrowac ciążę. Wg położnej poród mam na 25 lutego. Wg mojego lekarza na 20, a wg okresu na 22. I chyba tyle z newsów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja już wróciłam 🙂
Kupiłam jedzonko,kupiłam cytrynę i będę truła zgagę 😁
Wypiłam teraz kakao a no i po drodze zjadłam olbrzymie jabłko....
Maluch spokojny to chyba wezmę się za zajęcia bo piątek zbliża się wielkimi krokami a u rodziców nie mam zamiaru nic robić 🙂
Martaer gratuluję udanej wizyty u ginekologa 🙂
Ja wizytę mam 7 listopada 🙂Jeszcze tylko odebranie wyników i HIV i HCV i mogę iść.Mam nadzieję,że te wyniki już są w laboratorium bo jak nie to się zdenerwuje bardzo....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłałam swój dzisiejszy wielorybi look na pocztę 😁 Sorki za ten telefon,ale nie bardzo ma kto mi fotkę strzelić 😉 Co do robota kuchennego to pokłóciliśmy się tylko z Mężem o to w sklepie i wyszliśmy nadąsani 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta wspolczuje ze beda cie faszerowac glukoza,pij herbatki ze slodzikiem a co do owocow to tak jak wczesniej pisalam jedz ale w odstepie czasowym,poza tym wszystko razowe ,szynki i sery tez dietetyczne,ciemny ryz,zadnych wyciskanych owocow i z kartonow,zadnej coli mirindy itp ,mi pomoglo i bbede sie tego trzymac 😉
tynka znam to 😁 😁 😁 gdybym meza nie potrzebowala do tragania klamotow to wogole bym go nigdy nie zabierala na zakupy 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wioletka, to badanie wykonuje sie między 24 a 28tc. Pewnie lekarz przy najbliższej wizycie wręczy Ci skierowanie :/

Evelcia, dziękuję za rady. Tutaj niestety nie wszystko z tych rzeczy można dostać. Ja i tak nie przeginam w żadną stronę, a przynajmniej tak mi się wydaje. W ogóle nie pije napojów, które wymieniłaś. Te słodkości to jest na takiej zasadzie, że ostatnio miałam faze na ciastka i cista to robiłam. Teraz już mnie kręgosłup boli coraz bardziej i mi się nie chce. Ale jak chce mi się słodkiego to wystarczy baton i kilka ciastek i koniec. No albo pół czekolady 🤪 ale tej kwadratowej, nie tej długiej. Herbatę słodzę dwie łyżeczki, ale pijam dwie, a częściej jedną dziennie. Na razie ograniczę to co mówił lekarz. Jak wyjdzie znowu kiszka to już wtedy męża wyślę na przeszpery w sklepach. Jem niestety dużo owoców, a teraz sa już tutejsze mandarynki, więc sobie nie pojem, później będę karmić i też nie pojem :/ Cóż... zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Masakra na TVP2 jest film dokumentalny pt."Polska bez fikcji:Moje dziecko jest aniołem"
Bohaterkami filmu są kobiety, które utraciły swoje przedwcześnie narodzone dzieci. Opowiadają przed kamerą o tym, jak radzą sobie z tragedią i próbują odnaleźć sens życia. Personel medyczny, urzędnicy, księża, a nawet ich bliscy odmówili zmarłym noworodkom prawa do człowieczeństwa. Matki podjęły konkretne działania, by przerwać, jak mówią, "zmowę milczenia" wokół tego tematu - piszą do księży, do Sejmu, rozdają informacyjne ulotki w szpitalach i poradniach, spotykają się w grupach wsparcia, piszą na forum internetowym. Zaskakują pogodą ducha i wewnętrzną siłą, których trudno by oczekiwać w obliczu tak traumatycznych doświadczeń. To, mimo wszystko, film pozostawiający nadzieję...
Aż się łezki cisną do oczu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta z tego co ja wiem to mandarynki nie powinny byc problemem jesli zjesz ich polowe tego co zawsze i odstepie czasowym,to samo ze sllodzeniem ,zakup slodzik i po problemie,ja wczoraj zezarlam 4-5 nalesnikow ale z dzemem diabetycznym i dzis cukier byl ok 😉
malwina, ja unikam takich programow bo 1,5roku temu moja siostra urodzila w 9msc martwe dziecko-mojego chrzesniaka . 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja przez przypadek wpadłam na ten program.
Tam gdzie mieszkałam poprzednio była sytuacja,że babeczce odeszły wody a ona poszła spać i stwierdził,że na drugi dzień pojedzie do szpitala a jak już pojechała to się okazało,że jej córa już niestety nie żyje 😞 No ale są takie durne babeczki i nie zdają sobie sprawy z tego,że może coś się stać z maluszkiem.Dlatego też ja uważam,że najważniejsze jest nie bagatelizować nawet jakiś malutkich sygnałów,bo później jest tylko płacz i obwinianie wszystkich oprócz siebie 😞
Dlatego dla mnie każdy sygnał jest ważny 🙂
A ja dzisiaj cały dzień głodna jestem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez tak mialam ciagle glodna az mi sie skora napinala myslalam ze wybuchne hahaha ale od jakiegos czasu wieczorkiem delikatnie bo potem tgaka nazarta spac nie moglam 😁 😁 😁 😁 😁 poza tym teraz na diecie wiec musze sie herbatkami faszerowac 😉 zazdroszcze wam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pożarłam dwa granaty ☺️

Evelcia, a słodziki sa na liście tych produktów, których w ciąży spożywac się nie powinno. Mam w domu, ale nie używam teraz. Poza tym kiedyś patrzyłam i sama chemia w nim jest. Wypiłam moją ulubioną herbatę teekanne magic moments z jedną łyżeczką cukru :/ 🤢

Ja nie oglądam takich programów. Wyłabym później póki bym nie zapomniała, co oglądałam. Nawet nie chcę myśleć, że może mi się takie coś przytrafić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha przypomniało mi się jeszcze. Dzisiaj u gina powiedziałam, że krew mi leci z nosa 1-2 razy dziennie. Powiedział, że powinnam iśc do laryngologa. W pierwszej ciązy też tak miałam. I ten pierwszy gin, do którego chodziliśmy, powiedział wtedy to samo, że trzeba by było zamrozić naczynia krwionośne - błonę śluzowa w nosie... coś w tym rodzaju o ile dobrze zrozumiałam, z tureckiego nie da się przetłumaczyc dosłownie. Tylko że mi poza ciazą krew leci baaardzo rzadko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do slodzika nie wiem co i jak ale dietetyczka kazal mi cukier nim zastepowac 🤢 ja od poczatku powiedzialm w mojej rodzinie ze przypadek mojej siostry byl jeden na milion ,wspolczuje jej ale nie mam zamiaru cale 9 msc martwic sie co bedzie gdy... i po 3msc odpuscili sobie komaentarze typu :a to za szybko nie kupuj" itp
a wiesz ze mi krew tez dosc czesto leci ze 2-3razy w tyg ale zapomnialam powiedziec mojemu gin ☺️ i czytalam ze to dosc normalna przypadlosc w ciazy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...