Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ewa napisz jak masz te ruchy liczyc. U mnie tez nic takiego nie ma. ale moj tak co 3 h mi wypycha ale nie wiem co. Lata po calym brzuchu. Moja siostra sie dziwi bo nie pamieta by dziecko ja tak kopalo jak mnie. 🙂 🙂 A o tym badaniu na paciorkowca pierwsze slysze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałam pieluchy te podwójnie tkane są grubsze.
Monia zaraz zrobię skan tabelki i wrzucę.
Czemu baranie na paciorkowce nieprzyjemne jest? Tego kosza też bym nie kupiła za tyle kasy 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja tez to widzialam u nas w Hemie ale nie wiem czy to nie zbedna rzecz. Niby i tak niemal codziennie wyrzucamy smieci (nie wiem skad to sie bierze :blink 🙂 i opcja z balkonem tez niezla hihi gorzej w lato 🤪 poza tym nie iem jak intensywnie to smierddzi i czy w odzielny worek na smieci maly nie wystarczy wrzucac i sie go pozbywac dzien w dzien. A jak z uzupelnianiem folii? drogi biznes?
moi sasiedzi natomisat mieszkaja naprzeciwko i sa okropni. ZWyobrazcie sobie ze zanim wyjda ze smieciami to ten worek lub worki (w zaleznosci ile im sie uzbiera) kisna na klatce przy ich drzwiach. Reklamowki z zuzytymi pieluszkami to samo. Brudasy, moj sie czai zeby im zwrocic uwage bo juz normalnie nerwowo nie wytrzymuje jak to widzi. Fuj
No i tutaj badania na paciorkowca tez nie ma :/ mam cicha nadzieje ze oni po porodzie moze jakos profilaktycznie daja jakies leki dla Babelka. Bo sie troche naczytalam o tym paciorkowcu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajnie macie, ze wyrzucacie smieci codziennie.
Ja dosyc ze musze sortowac to jeszcze wystawiac swoj smietnik w odpowiednim dniu i w odpowiednim smietniku i w worku.
Smieci mokre odpadki wystawiac moge tylko w srody i w soboty w worku takim delikatnym a ten worek wkladam do brazowego kosza i ten kosz wystawiam. Plastiki wystawiam raz na 2 tygodnie w niebieskim worku, papier tez raz na dwa tygodnie w kartonie. Puszki i szklo tez wystawiam raz na 2 tygodnie w innym koszu. Pieluszki zabieraja tu raz na tydzien wiec musze kupic taki kosz. Bo jak przyjda upaly to i balkony nie pomoga. 🥴 🙃 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No akurat tutaj gdzie teraz mieszkamy to mamy pod nosem, nie sortujemy smieci niestety ☺️ wczesniej na poprzednim mieszkaniu mielismy 2 razy w tyg wywozke i to byl problem, bo do dyzurnego smietnika w razie czego bylo daleko 😮
Dziewczyny nie wspominalam wam ze pzez 3 tyg przytylam 2,5 kg 😮 i moja waga : 71.5 kg. Normalnie szok. A wazylam sie dzisiaj na czczo bo przeciez sniadania nie zdazylam zjesc ani sie porzadnie napic 🤢 🤢 🤢
Dzieki Ewa za tabelke. Uspokoilas mnie z tymi ruchami, bo Babelek wcale tak mocno szalec nie musi i intensywnie. Moj to barziej leniuszek jest, gwaltowne ruchy wykonuje jak jest glosno. A tak to pelen luzik. Dzisiaj np mu sie nie podobalo sluchanie wlasnego serduszka, bo strasznie sie wiercil, polozna stwierdzila ze sie maly wkurza od tego dzwieku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest to aby liczyć te ruchy regularnie w tych samych godzinach oczywiście nie musi to być 7-8 rano jeśli wstajemy o 9 to od 9 liczymy 😉
Ja w ciągu 2 tygodni w obwodzie plus 4 cm brzuszek 110cm a na wadze plus 3 kg szok czyli już mam 16kg na plusie a tyle miało być do końca ciąży 🤪 Myślę, że do porodu to ja będę 80 kg ważyć 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas te kosze nie sa az takie drogie ale worki to juz sparwa do obgadania 😉 smieci mozemy wyrzucac kiedy chcemy wiec tatus zawsze dostanie wyprawdke rano do pracy 😁
co do badania... wymaz z pochwy i odbytu w 9msc ciazy niezbyt przyjemny 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale dzisiaj się spisałyśmy 🙂
Jednak dzisiaj moje paczuszki nie przyszły jutro znów od rana będę czekała 🙂 u nas też śmieci biorą rzadko tzn raz na dwa tygodnie we czwartek i patrzyłam też na ten kosz na pieluszki ale chyba zrezygnuje bo szkoda mi trochę kasy bo to jednak nie tak mało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj wiem niestety co to zgaga;/ mam prawie przez cała ciąże pomaga tylko ten syrop miętowy co reklamują teraz często gavrison czy cos takiego.
U mnie już wielkie szykowanie pranie ciuszków kocyków pościeli troche tego jest 😜 Częśc mam wzieła bo nie mam gdzie pózniej wieszać heh
Jutro do lekarza ciekawe co powie na to moje rozwarcie ale jestem dobrej myśli.
Jak pozwoli to w czwartek jade na ostatnie zakupy typu oliwki mydełka pieluchy no i akcesoria do porodu hmm. A i z grubszych rzeczy to materacyk i zamówić wózek 😉)

Co do materacyków jakie macie? Ja planuje kupić gryczano kokosowy wydaje mi się, że jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Padam :/ zostala mi resztka prasowania ale plecy czuje po calej dlugosci. Masakra. Agata ja materacyk mam poki co ze sprezynami, ni wiem czy to ten gryczano kokosowy czy jak, czekam az bede miala polozna w domu to wtedy mnie poinstruuje. Ten materac co mamy byl w komplecie z lozeczkiem, wiec poki co zostal z nami. Jak mi powiedza ze niedobry to kupimy nowy.
Dobranoc dziewczynki, zycze wam przespanej dobrze nocki i bez snow o porodach 🤪 bo sie nimi wykonczyc mozna. Wystarczy ze w dzien przezywamy 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry 🙂
Ja dzisiaj wyjątkowo o tak wczesnej porze na forum, ale takie wiatry u nas wieja że masakra spać się nie daje i jak Kuba wstawał do pracy to postanowiłam że nie będę się więcej męczyła wzięłam laptopa do łóżka i sobie siedzę może mi się jeszcze zachce spać to się zdrzemnę a co w końcu tyle mam do roboty 🙂
A co do materaca to ja też mam gryczano kokosowy o taki:
http://allegro.pl/materac-gryka-kokos-pianka-lux-120x60x8-5-danpol-i1902254132.html
a do łóżeczka turystycznego który mam na dole trochę tańszy taki:
http://allegro.pl/materac-kokos-pianka-120x60x6-cm-bialy-bez-wzoru-i1917836105.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej u mnie noc ciężka bo wstawałam z 4x na sikanie i ten wiatr masakra, ale nad ranem ostatnie 2-3godz się super dosypiało, było ciepło wygodnie tylko pierdoły się śniły. A w ogóle to jestem mega wk... 😠
Wczoraj wieczorem przywiozłam m. z pracy, wysiadam z auta trzymając drzwi bo strasznie mocno wiało i ten wiatr niemal wyrwał mi drzwi z ręki 😮
Odgięły się prawie odbijając od maski. W efekcie wielkie wgniecenie pod lusterkiem, zawiasy pofalowane i drzwi jakby opadły 😞 Nie dało się ich domknąć!!!!
Jakoś mąż pokombinował i z biedą domknął ale już na kluczyk niestety nie dało się auta zamknąć 😠 😞 Więc będzie kolejny wydatek! Mam nadzieję, że jakoś da się to wyklepać a nie od razu wymieniać całe drzwi 😞 A tak się cieszyliśmy, że m. teraz dostanie więcej kaski za nadgodziny 😞 Beczeć mi się normalnie chce bo mam na razie pojeżdżone... nie wiadomo na jak długo, na razie czekam aż blacharz mieszkający blok dalej włączy swoją komórkę 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wielorybki !
Aj jajaj snakerka współczuję ! 🥴
Ja też mam humor do bani. Wkurzył mnie Teścio. Ogólnie czlowiek specyficzny, trzeba z nim uważać, ale nigdy na złość i chamsko wobec mnie nie postąpił. Otóż, człowiek ten rzuca palenie. Wiesza na każdym psy. Dzisiaj tak mi dowalił,że normalnie pewnie bym sie poryczała,ale wiedziałam co jest tego przyczyną. Odpaliłam mu,że mój 6letni brat zachowuje sie podobnie, jak zabierze mu sie jego ulubiona zabawke albo wyłączy bajki w TV. Tylko,ze on nie rozumie,że to dla jego dobra. A Tacie nikt fajek nie zabrał,tylko z tego co wiem była to świadoma decyzja.

Ogólnie zapanowała spora konsternacja, Teściowa pod nosem sie uśmiechnęła a Mąż przysłał mi pozniej smsa z gratulacjami. 😉 Nie dość,że ogolnie jest ciężkim człowiekiem z charakteru Teść to teraz będzie nas obarczać winą i się na nas wyżywać. 🤢 Na pewno nie !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...