Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Pewnie Karina, super, zawsze jakaś oszczędność.
Też mi się chce piwa, ale już się nastawiam, że pewnie jeszcze min. kilka miesięcy muszę się obejść smakiem, zależy jak długo uda się karmić Syneczka. Napiłabym się zimnego jabłkowego Reddsa albo czerwonej Wareczki z sokiem malinowym lub imbirowym 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
walka o lezaczek byla do ostatniej sekundy-emocje byly, ale frajda,ze sie udalo)podejrzewam,ze z karuzelą bedzie podobni, ale wiecj niz 100zl nie dajemy, nowy z przesylka 180zl
marta moze masz racje dam sobie spokój, zadzwonie do mamy,zeby nie kupowala 😉lepiej byc przezornym 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny kupiłam sobie dzisiaj 2 gazetki \"Dziecko\" i \"Mamo to ja\"
w jednej z nich humor z życia wzięty 🙂 Rozśmieszył mnie ten tekst

\"Trzyletnia Kinga ogląda reklamę mleczka pszczelego.
Po chwili zwraca się do Taty, który jest właścicielem pasieki
i zna się na pszczołach:
- Tatusiu, a jak się doi pszczółki?\"


Tusiek Ty ostatnio polecałaś jakąś gazetkę podaj jeszcze raz tytuł proszę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W \"M jak mama\" były fajne artykuły 🙂

dla poprawienia sobie podłego nastroju, zrobiłam sobie domowe SPA, kąpiel w pianie, maseczka, piling, potem balsamik, makijaż i fryzurka 🙂 oczywiście nigdzie nie wychodzę, ale chociaż mój psiak widzi mnie w lepszym stanie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O! Dzięki!
Ja kupiłam te poniższe bo akurat były po 1zł i 0,99zł 🙂 Ale też jest co czytać szczególnie w tej \"Dziecko\" np. o Tacie na ojcowskim urlopie, powrocie do domu z wcześniakiem i pielęgnacji, tu akurat myślę że ogólnie noworodki można podciągnać, itp.

Tusiek
ale Ci się na pewno humorek poprawił przez to domowe SPA, ja się dzisiaj umalowałam, wcześniej bez make-upu nie wyszłabym z domu, w ciąży mi to jakoś obojętne, ale wystarczy, że nałożę podkład już twarz 1000x lepiej i zdrowiej wygląda (głównie przez te moje ciążowe przebarwienia 😠 ) a potem to już samo leci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny ja juz po mojej ostatnij kapieli w wannie, nie zamierzam do niej wchodzic, choc uwielbiam,-ale trudno;(( bo rzecywiscie, moga wody zaczac odchodzic i nie bedziemy tego swiadome-w szpitalu mnie juz przestrzegali bym wiecej nie siedzala w wannie, polozna tez mi tak radzi 😉 takze przestrzegam was 😉a i podobno takie kapiele tez moga wywolac poród 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z wanny nie zrezygnuję 🙂 dziś kończę 37 tydzień, więc już donoszone jakby co 😉
mi położna mówiła,że jak są bóle czy skurcze to właśnie mogę wziąć kąpiel dla rozluźnienia i na mnie to właśnie tak działa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheheh nie godzinę to bym nie wysiedziała 🙂 siedziałam z 20 minut, tyle żeby nie przesadzić 😁

w ogóle to mam wrażenie,że mogłabym zamieszkać w WC, nie wiem o co kaman, ale po prostu latam tam jak głupia 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie dziewczyny co do tych kąpieli to mi pomaga przede wszystkim prysznic na zmianę zimna i ciepła woda..jak brzuch mam spięty to po takiej kąpieli od razu przechodzi i 10 minut w zupełności mi wystarcza..
Ślicznego brzdąca ma Ewelka 🙂Kurcze ja też się często zastanawiam jak nasza Wiktoria będzie wyglądała,mąż też już myśli o tym do kogo będzie bardziej podobna 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tusiek ja tez ost marzylam o... cewniku bo juz sie ryczec chce czasami, chodzisz czy siedzisz non stop kibel, tym bardziej teraz jak ciezko jest podniesc dupsko z sofy albo z lozka bo wszystko boli.
A teraz musze wam cospowiedziec bo nie wytrzymam. Piszecie o tych cenach za te lezaczko bujaczki, to ja wam powiem ze ten bujaczek:
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/21/p141211103602.jpg/][IMG]http://img21.imageshack.us/img21/8120/p141211103602.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]


moj maz kupil w swoim ulubionym sklepie z uzywanymi rzeczami za 3.5 euro!!! byl po 35 euro ale ze jego kolega tam pracuje to zmienil mu cene 😁 😁 😁 😁 kopara mi opadla jak sie dowiedzialam o cenie. A tym bardziej jak zobaczylam ile takie cudo kosztuje na allegro. A jak nowe, wszystko dziala, material tez nie zniszczony, nie wyblakly normalnie funfel nowka. Niestety "cenowe okazje" sie u nas skoncza bo ten jego kumpel pracuje tylko do konca stycznia, ale i tak bez tego mozna kupic wieeele rzeczy uzywanych za bezcen w porownaniu do nowych. Np wozek ten ktory mamy maz kupil za 17 euro, ostatnio dokupil fotelik MAXI COSI ( jak nowy!) pod kolor i tez pasuje do stelaza wozka i za fotelik zaplacil mniej niz 10 euro.Kosmos! no musialam sie pochwalic 😉
ja uciekam zaraz do urzedu i juz marze znowu o cewniku 😮
Karina zapomnialam dodac ze Twoj lezaczek jest bardzo ladny, karuzele zycze Ci zebys wygrala bo jest naprawde piekna!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Laski,

Evelcia, synuś śliczny. Serdeczne gratulacje, duuuużo zdrówka dla Marcelka i dla Was duuużo wytrwałości i cierpliwości w pierwszych 24mcach 🙂 Natalia pewnie szaleje z radości, no chyba że nie wpuścili jej na porodówkę.
Moja recepta na poród jest ta sama, ja już ją przerobiłam z Natalią, teraz mam nadzieję, że tez mi się uda w podobny sposób.

Ja w ogóle nie porywam się na żadne kąpiele. W wodzie można sobie zrobic irygację pochwy, a jak woda bakteriami to już kiszka.

My dzisiaj znowu bylismy u gina. Na razie jest wszystko ok. Wody płodowe w normie. Synek waży 2600, a tydzień temu 2200, więc jak zwykle maszyna przekłamuje, dziecko w łonie nie przybierze na wadze nigdy 400gr przez tydzień. Ogólnie wszystko ok. KTG też ok.
Teściowej jeszcze nie ma 🤪 i nie wiem czy przyjedzie. Mąż stwierdził, że może do nas a może nie, czyli do ciotki... Nie uzgodnił z mamunią jeszcze, bo dzisiaj jest mega niemrawy. Slub i przyjęcie sobie odpuściłam, bo się źle czułam, a mąż poszedł. Nie będę Wam nawet pisać co nawyczyniał, bo się w pale nie mieści. dzięki niemu spałam dzisiaj może ze 3h. Czasami myślę, co za durnia poślubiłam....

Miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Marta ty to masz przeboje z tym swoim ślubnym 🥴

Monia prędzej coś pożarłam, chociaż nie wiem co, bo z apetytem kiepsko 😜 w ogóle to schudłam, myślałam że waga kłamie, ale kilka dni z rzędu się ważyłam i ważę mniej, już mnie nic nie zdziwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Uffff nadrobiłam Was....
No z tymi tygodniami to chyba macie rację...Zostało mi 14 dni do rozpakowania....
Dzisiaj dzwoniła do mnie mojej siostry przyjaciółka urodziła synka prawie 4 kg i 59 cm....Śmieje się,że gdzieś go w kręgosłupie trzymała....Koleżanka ta właśnie mi powiedziała praktycznie to co Evelcia wczoraj napisała,że trzeba robić to co mówi położna i słuchać jej mimo bólu...Ona miała już 10 cm rozwarcia ale mały nie chciał wyjść i w końcu zrobili jej cesarkę ale jak zaczęła przeć to mały nie ruszał do przodu i stąd wie jak to jest chociaż trochę...Powiedziała,że wszystko do przeżycia..Jej mąż wielce zakochany w Mikołajku a wszyscy myśleliśmy,że on kochac umie tylko szybkie samochody i swoją perską kotkę...A tu oczarowany i zakochany w małym 🙂
Noc przespana no i pospałam do 12:15 bo mnie mamuśka telefonem obudziła bo już się martwił,że coś nie tak...
Aleksandra pisała do mnie o 11:22:
"Dziś odstawili mi magnez i nospę i będę patrzeć jak mój organizm zacznie reagować a kiedy resztę to się okażę,pozdrowienia"
Olcia wysłałam ci swój numer....
Karinko bujaczek cudny 🙂
Monisia ten Twój mąż to ma szczęście do okazji i przecen 🙂
Tynka Jerzyk na pewno wytrzyma jeszcze i sobie spokojnie zaliczysz 🙂No i kuruj męża i odganiaj kobietko od siebie zarazki 🙂
Jutro mam wizytę u lekarza...Ciekawe co mi powie...Jak mi powie,że urodzę w ciągu 2 tygodni to go śmiechem zabiję bo już 2 tygodnie temu mi to prorokował....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja z wanny nie zrezygnuje, nie chce mi sie stac. Monisia rzeczywiscie wykosztowalas sie na hustwake, ja mam taka sama od siostry, mala jej wcale nie zniszczyla i tez wyglada jak nowka.
Wczoraj wstawilismy lozeczko do sypialni /ma tam byc tylko 2miesiace/zobaczymy jak to bedzie w praktyce. 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malwina z tymi proroctwami tak jest.
Lekarz dzisia kazał mi uważać żebym jeszcze chociaż 2tyg pochodziła.
A coś czuję że i tak urodę w okolicach terminu lub nawet po.
W czwartek zobaczymy co tam na Usg pokaże.
Ja bym chciała żeby dzidzia miała chociaż kg. czyli te 2 tyg muszę uważać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...