Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wioletka super, ze wyniki ok. 🙂 🙂 🙂 🙂
Snakerka ale jak cie rwie. Mi tak twardnieje podbrzusze.
Czekamy do jutra nasze kruszki czekaly wytwale do lutego.
Brzuchatki w szpitalach trzymamy kciuki za WAS 🙂 🙂 🙂
Monisia co sie nie odzywasz. Marta co u Ciebie? 🙂
Jutro mam drugie spotkanie w szkole rodzenia na 9.30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie jak siedzę i się nie ruszam to ok, ale wystarczy mały ruch czy wstanie i kłuje jakby mi ktoś pręt wbijał... a jak leżę to jedynie na plecach co znowu powoduje trudności z oddychaniem, a kuje mnie nie podbrzusze tylko niżej jakby przy spojeniu łonowym 🤨 Nie wiem co się dzieje, może jakoś zaziębiłam albo mały się pcha ... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to sie porobilo 😮 Tynka, ale numer, normalnie nam zacczela rodzic! teraz tylko zostalo jej kibicowac zeby jak najszybciej poszlo 😉
Karina a wozek jak nowy, naprawde jak z obrazka no i piekny zielony kolorek 😉
a ja bylam dzisiaj u poloznej i co. Ulozenie ksiazkowe, serduszko w normie, cisnienie ok no ale weszlysmy na temat ze mi sie Babel malo ruszal przez ost 4 dni. I wyslala mnie od razu na KTG do szpitala na oddzial, zeby sprawdzic co i jak dla pewnosci bo widziala ze mi usta drzaly z nerwow jak skarzylam sie na malucha 😉
zadzwonila i nas od razu umowila, pojechalismy na oddzial mialam okazje zobaczyc jak wygladA (jak hotel, w ogole nie smierdzi szpitalem 🙂 ) sale full wypas ale tez mialam stresa jak je zobaczylam ze to juz juz. Ktg ok, potem dla pewnosci zrobila usg, stan wod bardzo dobry, jest ich sporo - a wcale tak duzo nie pije bo ok 1.5 l dziennie, w miedzyczasie full wypas dla meza kawusia dla mnie capuccinko. Mlody oczywiscie sie obudzil podczas Ktg. I co sie okazalo. Ze moje lozysko jest centralnie nad pepkiem na przodzie brzucha i dlatgo tak nie czuje mojego Synka moncno jak kopie w przod brzucha. Z boku owszem, az boli, ale z przodu prawie nic. A na usg widac bylo jak wciska mocno stopke w moje lozysko a ja prawie tego nie czulam. Wiecc sie troche uspokoilam, i co najwazniejsze jak znowu bedzie sie malo ruszal, to ta sama procedura, mam zadzwonic na ten numer alarmowy poloznych i one mnie skieruja znowu na ktg bez problemu mowi ze lepiej sie uspokoic niz denerwowac 😮 no w szoku bylam. A co do porodu to jedzenie i napoje sa, ale w slodycze musze sama sie zaopatrzyc 🙂 no i koszula do porodu moja, nie ich. Tak to tylko ciuszki na wyjscie i tyle z wyprawki 🙂 ciesze sie bo naprawde nie sadzilam ze zareaguje polozna na moj niepokoj, no i jestem juz spokojniejsza. A Mlody wariuje 🙂 dodam ze na tym ktg cala sesje mialam zdjeciowa 🤪 na pamiatke
no i od teraz wizyty co tydzien u poloznej do samego porodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeszcze jedno wyszly mi na tym ktg surcze co kilka minut ale nie bolesne no i mowila ze to juz czas i maja prawo byc i moja macica cwiczy tak jak nalezy. teraz tylko na spokojnie czeakac !
a tak w ogole to spaslam sie o kolejne 2.5 kg w 2 tygodnie. Ale dostalam oficjalne przyzwolenie na obzeranie sie bo to ostatki dla mnie 🙃 🙃 🙃 bo maz narzekal ze duzo slodkosci jem, ale dostalam poparcie od poloznej 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
POdczytałam Was, oczywiście trzymam kciuki za wszystkie brzuchatki które przebywają w szpitalu oraz te które mają wizyty, szczególnie mocno za TYNKĘ oby poród był szybki a maluszek cały i zdrowy 🙂
Ja niedawno wróciłam z wizyty u ginekologa, szyjka długa, twarda, nic nie zapowiada porodu. Wody płodowe w normie 12 cm, łożysko ok przepływu również. Mała waży 3700 g, trzy tygodnie temu miała 3600 g 😮 ale wiadomo to waga orientacyjna 🙂 mam czekać, a na ósmego lutego otrzymałam skierowanie do szpitala. Choć mam nadzieję że coś tam się w końcu ruszy 🙂
Ja czuję się naprawdę dobrze praktycznie żądnych dolegliwości, choć z tego co pamiętam przy pierwszym dziecku było podobnie a poród rozpoczął się niespodziewanie.
Szkoda ze na dzień dzisiejszy zero roawarcia zawsze byłoby łatwiej a tak będe zaczynała poród od 0 i pewnie jak z pierwszą córką będzie długi, ale cóż jakoś dam radę 🙂
Od ostatniej wizyty przytyłam 700 g, czyli jest dobrze 🙂
Trzymajcie się wszystkie 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziewczynki,ale wiesci ,niezle wszystkie naraz beda rodzic ? 😁 trzymam kciuki !!!!
nie mam czasu na nadrabianie poczytam kilka stron i uciekam ,moj maluszek grzeczniutki(przynajmniej jak narazie) pierwszy prawdziwy spacer za nami 🙂 karmie piersia ,ale z podwoziem udreka jak nie wiem 😁 jedyne co to wczoraj poraz pierwszy weszlam do wanny juz jako mniejsza rybka a nie wielorybek uczucie niezapomniane haha ,zycze wam milego wieczoru,
aha zakupilismy wczoraj wozek-prezent od moich rodzicow 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnese no ja mam planowa cesarkę bo mam niewykształconą panewkę stawu biodrowego i mój ortopeda powiedział że bezpieczniejsze będzie cc więc nie protestowałam bo jak bym bardzo chciała to bym mogła rodzić normalnie ale skoro sie tak stało to może być i tak przynajmniej pójdę "na gotowe" i nie będę się stresować czy to dziś czy jutro 🙂
Kurcze to u Tynki juz tuz tuż ciekawe czy się załapie na styczeń czy już luty 🙂
Snakerka to uważaj na siebie bo ta pogoda teraz masakra a ty pewnie z pieskiem śmigałaś!!!
Wioleta to super że u Ciebie wszytko oki oszczędzaj się bo na Ciebie jeszcze czas 🙂
Monia no to super że jesteś spokojniejsza no i co najważniejsze zobaczyłaś porodówkę a to duży plus wiedzieć gdzie sie wyląduje, zwłaszcza że takie komfortowe warunki a nie jakieś byle co 😉
O kurcze to trzymam też mocno kciuki za Malwine Amelka też trzyma za swoje nowe lutowe znajomości 🙂 🙂 🙂
Agnese masz racje trzeba dać wątek o porodzie i każda jak już będzie po i znajdzie chwilkę to opisze swój. Patrzyłam kiedyś na styczniówk ii mają coś takiego 😉 A ty Ewelcia póki co musisz działac tu i tu bomy tutaj czekam na wieści od Ciebie więc nie zapominaj o nas 🙂 🙂 No i ucałuj od nas Marcelka 🙂Aha no i limuzynę ma nie byle jaką!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha zapomniałam jeszcze przyszedł mi dzisiaj ten kombinezon i buciki normalnie są prześliczne nie mogę się napatrzeć. Dobrze że Kuba pojechał na piłkę bo już się śmiał że siedzę nad tym kombinezonem 🙂 A szedł tak długo bo ja nie wiedziałam ale te ciuszki są wysyłane z UK i stąd tak długi czas. a któraś z dziewczyn kupowała też u tej babki ciuszki i jak to w końcu wyszło z ta przesyłką ile zapłaciłaś????
Idę zrobić parówki w cieście francuskim bo obiecałam Kubie jak wróci że będą bo je uwielbia 🙂 a później seriale, muszę oglądać póki mam na to czas 🙂
Ale jeszcze zaglądnę na pewno może będzie juz jakiś maluszek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojej ale sie dzieje Tynka i Malwina trzymamay kciuki za was 😉))jutro pewnie juz beda wiesci o maluszkach, a moze jeszcze dzisiaj 😉)) snakerka kladź sie skoro cie boli, ciekawe co to???? monisia fajnie,ze polozna cie uspokolila, i ze ktg ok 🙂jestes spokojniejsz 😉 no i szpital super 😉)
evelcia fajnie,ze malutki spokojny, i prosze juz nawet po spacerku 😉 a ty jakos dojdziesz pewnie do siebie na dniach 😉zazdroszcze tej rybki w wannie,a nie wielorybka hahaha 🙂))zdrowka wam zycze i spokonych dni i nocek 😉wozek sliczny od dziadkow 😉 a z wątkiem opisow porodu-fajny pomyl 😉
A ja czuje sie dobrze 😉 nic mi zbytnio nie dolega ostatnio 🙂 a jutro nawet ide do kolezanki ze studiow na 18 spotykamy sie we 3 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziwczyny pisalam do Ania26152 i odpisala ze byla tydzien temu na przekrecaniu dzidzi, trwalo to 3 min, troche bolalo potem pod ktg godzinka kontrolnie i dzisiaj miala kontrole i Malenstwo glowka w dol 🙂 wiec teraz czeka spokojnie na porod, nie ma czasu na brzuszek bo urzadzaja kacik dla maluszka i pozdrawia wszystkie lutowe Mamuski.
wiec nie bylo tak zle z tym przekrecaniem, a oplacilo sie ! fajnie.
Ja uciekam robic papu zrobil mi maz fotke w sukience od mamci i przodem stoje to w ogole nie widac ze ciezarna jestem a z boku to jakies 1.5 m szerokosci 🤪 smiesznie to wyglada.
Jezu jaki ja mam apetyt !!!! jeszcze maz mi kupil zajefajny torcik lodowy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki ja skurcze mam coraz częstsze ale daje radę...
Jutro mają mi niby pomóc urodzić...Zobaczymy co będzie jutro....
Lekarz był niedawno i ogólnie powiedział mi,że szyjka super wygładzona,mały napiera no i rozwarcie 3 cm,jak nie ruszy mnie dzisiaj to jutro mi pomogą 😁
Trzymam za pozostałe dziewczynki kciuki....I dziekuję za przekazywanie informacji 🙂Nadrobię was może jutro bo dziś jestem jakoś dziwnie zmęczona 😞
Trzymajcie się i liczę na wasze kciukasy :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...