Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Konefka inne brzuchatki sie wciely przed Ciebie i jakos nie protestowalas. To ja moge tez. A teraz siedza sobie z maluszkami, a my im zazdroscimy. 😁 😁 😁 🙃 🙃
Haneczka ma ladna date 14 luty to poczeka. 😁 😁
PROSZE TRZYMAC SIE DAT PODANYCH W TABELCE, A NIE ROBIONA JEST SAMOWOLKA. 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agnese napisał(a):
PROSZE TRZYMAC SIE DAT PODANYCH W TABELCE, A NIE ROBIONA JEST SAMOWOLKA. 😁 😁 😁


Ale się uśmiałam 😆 😆 Powiem wam- cieszę się,że tak u mnie wyszło. Już po wszystkim, teraz tylko odliczam kiedy przestaną boleć mnie szwy i cycki...
Evelcia mam te kapturki z Aventu,są spoko. Jest tylko jedno ale. Alek nie chce ich łapać 🤨 On otwiera buzię i chce dotknąc cycka. W praktyce- zaczynam karmić normalnie (boli aż się noga prostuje- tak jak u Malwiny 😉 ) później szybko wyrywam pierś,co nie jest łatwe i nakładam kapturek.Faktycznie ból jest mniejszy.
Męczę się dzisiaj z nawałem pokarmu. Na bank dzisiaj nie zrobię mleka modyf. bo chyba cycki mi rozerwie.
Pisałabym częściej (nawet mam czas- o dziwo) ale nie mogę siadać na tyłku (Mąż nie dostał nigdzie tej poduszki.. i uznał,że koło ratunkowe pode mną pęknie 🙃 )
Teraz leżę na brzuchu (cuuuuudowne uczucie po prawie 7 miesiącach abstynencji 😉 ) i mam pod nim poduszkę żeby piersi zwisały w powietrzu i moge dopiero pisać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynka gdybyś była z mazur to byś miała koło ratunkowe 😁
Karina pisze że dochodzi do siebie i jutro o 11 będzie mogła wstać. mały jest kochany i grzeczny jak aniołeczek. Prosi też aby Was wszystkie pozdrowić. Przesłała też kolejne zdjęcie 😆
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/703/bartusy.jpg/][IMG]http://img703.imageshack.us/img703/2170/bartusy.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale jestem padnięta 🤔
Moja gin spóźniła się dzisiaj godzinę!! Czujecie?? Przyjmuje 16-18 i przyjechała o 17!
No i na wymazie mi wyszło, że jednak coś wyhodowano, na 10dni przepisała mi antybiotyk w globulkach - będzie na jutro do odbioru w aptece bo robią go... Przy porodzie mam też dostać dożylnie, i po urodzeniu maluszek musi być przebadany i też wymaz i wtedy ewentualnie też może dostać antybiotyk...
Potem pojechaliśmy do dziadków, wymarzliśmy na przystanku... auto niestety nie odpala bo podobno paliwo zamarzło jak stwierdził mechanik 😮 Masakra!
No i tyle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka a czym sutki smarujesz i czy jest skuteczne?
Evelcia 1kg Ci tylko został super!!
Ciekawe jak tam Innicone czy już urodziła...
Konefka a Ty jak chcesz jutro rodzić to musisz się troszkę powysilać hehe 🙂
Męża do "roboty" zagonić i duuużo spacerować po śniegu jak Monia hehehe 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnese może też jutro rodzić spokojnie 😆
Snakerka no to się naczekałaś na lekarza ale ważne, że miałaś wizytę i od jutra będziesz mogła się kurować. Co do paliwa to przy takich mrozach trzeba coś tam dolewać aby nie zamarzało 🥴
Evelcia gratuluje tak szybkiego zrzucania wagi to jest aż niewiarygodne, że można tak szybko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to Cię ładnie snakerka wymęczyła Pani doktor co ona sobie myśli nie?? no i jeszcze jazda autobusem jejku ja nie pamiętam kiedy ostatnio takim pojazdem się poruszałam 🙂 🙂
To dobrze że Karina dochodzi do siebie i że maluszek ok już się nie mogę doczekać żeby zdążyła i opowiedziała jak to całe znieczulenie wygląda i jak się później po nim czuje mam nadzieje że zdąży przed moim porodem 🙂
Konefka a jak wózeczek masz już w domu????
To jutro Aleksandra idzie pod nóż czyli jednego bobaska na pewno nam przybędzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystraszyłam się 😆 dzień długi więc spoko kto chce niech jutro rodzi ale ja chcę być pierwsza i rodzić szybko 😁 🤪 😁
Dziś pospacerowałam sporo, zrobiłam pranie i ogólnie dużo się kręciłam po domku 🙂 Co do seksu to nawet mowy nie ma 😁
Olcia na wózek niestety jeszcze czekam 🥴 ale jak już przyjdzie to opiszę Ci wszystko dokładnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tynka ,przed karmieniem sciagnij sobie troche mleka laktatorem nie bedzie tak bolec ,ja mam super kompresy i masc zaraz sprawdze czy w pl jest dostepna,
konefka ja przytylam tylko 14kg a mialam bardzo duzo wod wiec 11 to samo zlecialo a reszta przez 2 tyg karmienia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a wiec kompresy sa w pl tylko nie wiem czy w kazdej aptece i ile kosztuja nazywaja sie MULTI-MAM SA REWELACYJNE!!!!!
niestety nie wiem jak po polsku bedzie nazwa tej masci po niemiecku RINGELBLUMEN-SALBE moze w aptece bedzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,
Adrian z tej strony ponownie, Kamila miala rano podlaczona oxy, ale bez wiekszych skutkow, dopiero wieczorkiem skurcze zaczynalybyc czestsze i dochodzily do 70-85%, teraz nie wiem bo wrocilem do domu, siedzialem od 9 do 22 jestem mega zmeczony. Jutro tzn. wsumie to juz dzis albo urodzi, a jak nie to w srode nastepna oxy :/. W miare mozliwosci i czasu bede pisal, fotke tez wstawie jak juz bedzie Ada 🙂
Pozdrawiamy Was.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙃 🙃 🙃 🙃
Ile powinnam przytyć?
Ilość masy ciała jaką przybierzesz, w dużym stopniu zależy od Twojej wagi przed zajściem w ciążę oraz BMI (wskaźnika masy ciała). Powinnaś uzyskać:

11 - 15 kg, jeśli miałaś prawidłową masę ciała przed ciążą, przy BMI 18,5 – 24,9

13 - 18 kg, jeśli przed ciążą miałaś niedowagę, przy BMI poniżej 18,5

7 - 11 kg, w przypadku nadwagi przed ciążą - BMI 25 – 29,9

9 – 5 kg, dla kobiet otyłych z BMI powyżej 30

Czyli moje 25 kg to w normie. Gdzie ja przez 9 miesiecy zero wysilku fizycznego. 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie 😆
Jak na razie nic nie zapowiada mojego dzisiejszego porodu 🥴
Trzymam dziś kciuki za Kamilę i Olę 🙂
Z tym spaniem to macie kobietki przekichane 🥴 ja dziś w nocy tylko raz się obudziłam za potrzebą i dalej lulu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak jak mowilem, po obchodzie juz Kamila jest. Takze dzis dzien przerwy, a jutro znow oxy o ile dzis sie cos nie zacznie dziac. Ma zamiar chodzic po korytarzu i po schodach latac co jakis czas :p. Skurcze tak jak wczoraj 70/85% co kilkanascie minut.
Pozdrawiam, Adrian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Ja juz wstalam, snakerka rzeczywiscie ta tabelka mnie tez teraz doluje, bo ja zle popatrzylam, mam za duzo o 10 kg. powinnam przytyc 15 kg maksymalnie a nie 25. Kto to robil ta tabelke. Duzo moich znajomych tylko po 25 kg, 30, nawet dwie 40kg, a po pol roku nic z tych dodatkowych kg nie zostalo.
A u mnie lezy snieg. -4, za oknem. 😁 😁 😁
Adrian dziekujemy za informacje. Jestes dzielny. I siedzisz tyle w szpitalu i jeszcze wchodzisz na brzuszek.
[color=blue]Trzymamy mocno kciuki za Ade i Ole.
Tez trzymamy za Marte, moze mama z nia siedzi razem w szpitalu
[color=blue][/color]u.[/color]
U mnie tez nic sie nie dzieje. Moj synek chyba czeka na wiosne na 1 marca. 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja według tego kalkulatora wagi http://viggo.pl/ciaza-i-polog/art/kalkulator-wagi-w-ciazy/ przytyłam o 2 kg za dużo więc nie jest tak źle 🙂
Dziś dla odmiany wzięłam się za szycie pościeli do wózeczka może to pomoże szybciej urodzić 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...