Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
albo ceratkę albo na samym rożku. mam ich kilka.
a i pieluszkę tetrową pod dupcię daję - bo przecież na taki przewijak czy ceratkę i tak musisz coś położyć (ja miałam kocyk) bo jak położysz dzidzię na takiej zimnej ceratce to szybko zmarznie i raczej nie jest to zbyt przyjemne dla pupci niemowlaczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
tak Agatam zgadzam się z tobą,że dziecko to wydatek....
Ale uważam,że dziecko,które nie będzie miało wszystkich tych rzeczy nie będzie gorsze od tego,które będzie miało wszystko....Ja wychodzę z założenia,że nie ma co przesadzać!!!!
Ja przewijaka też nie będę kupowała....łóżeczko odkupujemy od sąsiadki(jeśli u niej będzie przewijak to ok).Mój ukochany jest stolarzem więc komodę dla dziecka sam zrobi tylko będziemy musieli kupić materiał na nią 🙂Wózek kupujemy nieużywany wielofunkcyjny i taki żeby gondola była szersza i dłuższa od przeciętnej 🙂Ubranka większość będziemy mieli od mojego Bartka siostry (jej syn 2 października skończy 8 miesięcy)...Dzisiaj chodziliśmy po PEPCO i fajny zestawik zauważyliśmy dla dziewczynki i chłopca ale dopóki nie znamy płci nic nie kupujemy....
Mój maluszek już mocno się "gramoli" w brzuszku i fajnie czuć.....Muszę kupić stetoskop to będziemy słuchać "bulgotów" 🙂
Jak dziewczyny minął wam dzień?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki,

U nas wszystko ok. Za tydzień wracamy do domu. A najlepsze jest to, że kupiłam bilet lotniczy dla mnie i dla Natalii za 156zł. Jeszcze za tyle nie leciałam 🙂

Co do listy to powiem tylko tyle, że jest mocno przesadzona w kilku przypadkach. Ilość ubranek też zbyt duża. Maleństwo przynajmniej do poszerzania diety brudzi niewiele, plamy z ulewania odpierają się bez problemu i na upartego ubranka można prać ręcznie. Ja miałam dużo ubranek, bo pożyczyłam od koleżanek, siostry. Takie rozmiary nie żużywają się szybko, więc ubranka są używane przez kilka szkrabów. Niektórych nawet nie ubrałam, bo było ich tyle.
Poduszki do karmienia nie miałam, a Natalię karmiłam 10mcy. Przewijak doradzam, jesli mama ma problem z kręgosłupem i dziecko szaleje podczas przebierania. Ja używam do dzisiaj. Jak jestem u mamy i schylam się do przebrania pieluchy to ból pleców po dwóch dniach nie daje mi spac. A poza tym na przewijaku moja Natalia jest spokojna, a na łóżku przebieram ją w biegu...

Co do spirytusu to u nas stosuje się nadal i jest to spirytus 75% lub 80%, nie pamiętam dokładnie. Natalii pępek odpadł po 5 dniach i kąpałam ją od pierwszego dnia i oczywiście ciężko było go nie zamoczyć. Tajemnica "niebabrania" się pępka przy stosowaniu spirytusu polega na jego poprawnym aplikowaniu, tylko w miejscu przy pępku, a nie całego kikuta lub jego większej części. Ale smarowania powinna nauczyć położna w szpitalu.
Smoczek, jak dla mnie rzecz niepotrzebna... problem z oduczaniem tylko...
I nie pamiętam już co miałam więcej napisać, bo moja zmora mnie zaraz zacałuje na amen.
W każdym razie dziewczyny, nie przesadzajcie z kupywaniem Bóg wie czego i za dużo... odrobina rozsądku na pewno nie wpłynie negatywnie na Wasze małe pociechy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zgadzam się w 100% z martaer 🙂 ja przy pierwszym dziecku nie posiadałam nawet połowy z tej listy. Fakt że to było już dawno, prawie 10 lat temu, nie wspominając już o tym że byliśmy młodzi na dorobku i na wiele rzeczy nie było nas po prostu stać. Nasza córka, mimo wszystko, wyrosła na fajną, zdrową dziewczynkę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie:*
Jak minęła Wam noc i jak mija dzisiejszy dzień??
Mój ukochany wczoraj po 23 leciał do sklepu bo miałam ochotę na coś słodkiego 🙂
A teraz siedzę sobie odpoczywam i czekam aż wróci z pracy...ładnie słonecznie u mnie 🙂może wybierzemy się na jakiś spacerek 🙂Maluszek wczoraj bardzo dawał o sobie znać 🙂Za 8 dni mamy USG nie mogę się doczekać....śniły mi się dzisiaj niebieskie śpioszki czyżby to był sen przepowiadający płeć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie mamuśki w piękny słoneczny dzień! 🙂
Dobrze że istnieje takie forum bo można trzymać się w pionie z tymi wszystkim rzeczami które trzeba kupić naprawdę a które można sobie darować.bo wiadomo jak widzi się w sklepie cuda dla niemowlaka to wiadomo że każda mama chciałaby żeby jej dziecko pięknie wyglądało i miało wszystko najlepsze,na szczęście mój mąż potrafi mnie szybko sprowadzić na ziemię i uniknąć wydawania niepotrzebnie kasy 🙂
A u mnie od 2 dni cisza w brzuszku,nie czuję narazie maleństwa,choć ostatnio dość intensywnie się poruszało..
A najbardziej nie mogę doczekać się 8 listopada bo ustaliliśmy z mężem że tego dnia jedziemy na zakupy po łóżeczko i inne rzeczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej timecontrol 🙂
Mi akurat od wczoraj chodzą po głowie śledzie marynowane z ogóreczkiem i cebulką...mniam..może mężuś mi przywiezie jak będzie wracał z pracy..
Pogoda rzeczywiście przepiękna wczoraj tez prawie pół dnia przechodziłam po podwórku,bo aż żal było siedzieć w domku,mam nadzieję że taka pogoda utrzyma się jeszcze jakiś czas..A jak już nie będę miała siły na to żeby spacerować to może być zimno...hehe
A w ogóle jak tam samopoczucie?bo mnie coś mdli od rana..nie wiem skąd mogło się to wziąć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Czytam o tej waszej pogodzie i nie wierzę. U mnie (lubelskie) tak smętno i szaro... 😠 Dzień spędzam na sprzątaniu,piorę, odkurzam i wogóle 😉 Noc miałam straszną. Zauważyłam,że od kilku dni się nie wysypiam. Przewalam sie z boku na bok i gapnęłam sie,ze wiekszosc to się patrzę jak mój Mąż śpi twarzą do mnie 😘 Męczyły mnie ostatnio mega skurcze u nóg,ale znalazłam na to sposób ! Wczoraj wieczorem spotkałam się ze znajomymi. Oni wiadomo-piwko a ja podwójny sok pomidorowy. Na dodatek pizza margharita i do tego sos .... pomidorowy 😎 Laski, tyle potasu nigdy nie zjadłam,ale dzisiaj ani razu nie poczułam skurczu ani jajnika ani nóg. Pomine fakt,że w nocy tak mi się pić chciało,ze wypiłam cały sok jabłkowy a potem latałam do łazienki siku 😠 Martwił mnie mocny ból w dole brzucha,zwłaszcza że nic mi nie rośnie... 🥴 Mąż pociesza mnie,że gdyby miałoby coś być już z ciążą nietak to pewnie dawno dostałabym gorączki albo zwijała się na łóżku z bólu. Trzymam się jego słów jak tonący deski i czekam na wizytę u lekarza... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WiolaGral - ja też mam ochote na sledzika z ogóreczkiem i cebulką czyli na śledzie w sosie tatarskim 🙂 az ślinka cieknie. Ja tez sie umówiłam z mężem że w pierwszym tygodniu listopada chcemy jak najwięcej rzeczy kupić.
Choć ja pomału zaczne zbierac żeby nie było już dużego wydatku w listopadzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mojego maluszka nie czuje. A wogole nic nie moge jesc konkretnego. Jedynie ciastka, buleczki i owoce. Nawet warzywa odpadaja, nadal niczym nie moge sie napic bo smakuje jak woda z mydlem, nawet sama woda. Wszystkiego probowalam. Zjadlam kasze rano szybki kubek, maz zalal go i przyniosl do lozka, zjadlam i dalej spalam. O 10 zjadlam cisteczka kakaowe tak jak tu dzieci jedza maczane w mleku, ani 5 minut i wszystko bylo w wc. Juz nie wiem co mam jesc. Jedynie moge spozywac lody, popkorn i kisiel - do ktorego dodaje mleko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was serdecznie, do tej pory korzystałam na stronie brzuszek.net raczej z kalendarza z tygodniami ciąży i fotkami z usg, wczoraj stwierdziłam, że zajrzę na forum 🙂 Tak mnie wciągnęło, że przeczytałam WSZYSTKIE WASZE wpisy!
Mam na imię Magda, termin wg OM na 22/02/2012 🙂 Pierwszą ciążę poroniłam w 7tc, ale nie poddaliśmy się i tak po kilku miesiącach udało się znowu "zajść". Na razie jeszcze nie znamy płci, ostatnie usg miałam miesiąc temu, wtedy moja kruszynka miała 5cm 🙂 Dzisiaj idę do lekarza i już się nie mogę doczekać! Dolegliwości jakiś strasznych nie miałam jedynie mdłości na początku(bez wymiotów), senność, czasami zaparcia ale z tym sobie już na szczęście radzę-maślanka mnie uratowała 🙂 No i od początku jestem na L4 ze względu na bardzo stresujący charakter pracy. Przez 3miesiące łykałam Duphaston i cały czas kwas f. witamin puki co nie muszę bo wyniki mam dobre. Tyle na razie o mnie 🙂 Mam nadzieję że się tutaj zadomowię 🙂 Pozdrawiam WSZYSTKIE PRZYSZŁE MAMUŚKI ! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja wczoraj jak jechałam samochodem to mało co nie zwymiotowałam...ale pomaga mi miętowa guma do żucia i jakoś maleństwo się uspokoiło 🙂A ja postanowiłam,że po USG jak poznamy płeć to kupie jedną parę skarpetek niebieskich bądź różowych żeby pokazać kto siedzi w moim brzusiu rodzinie i teściom....Ja dopiero po 28 tygodniu będę znosiła wszystko do domku,a wózek kupimy dopiero wtedy jak dostaniemy kasę z ubezpieczenia...fotelik samochodowy siostra powiedziała,że mi pożyczy....bujaczek-leżaczek od drugiej siostry...one już nie planują mieć dzieci a mi się przyda....Moja rodzina zaczyna pytać co chcę dostać jak się maluszek urodzi to im powiedziałam żeby kupowali mi pampersy,pieluchy tetrowe,pieluchy flanelowe,oliwkę,szampon i takie rzeczy potrzebne a nie ubranka...pamiętam jak dziś moja siostra 3 lata temu urodziła córkę a druga syna i dostała tyle ubranek,że dzieciaczki nie chodziły nawet raz w niektórych.....A ja kupiłam im po paczce pampersów i po 2 pieluchy tetrowe...radość była niesamowita 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kobietki wklejajcie zdjęcia ze swoimi brzuszkami....moja rodzina się śmieję,że kuleczka się robię 🙂
Ale chyba jak narazie z udzielających się na forum jestem jedyna w 20 tygodniu ciąży 🙂Mam tylko nadzieję,że po porodzie nadal nasze forum będzie istniało i wtedy każda z nas będzie chwaliła swoje dzieciątko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przeczytałam te listy z potrzebnymi rzeczami które wkleiłyście i ta pierwsza wydaje się być rozsądna. Ja nie mam zamiaru szaleć z zakupami i z ciuszkami tez jakoś mądrze temat ogarnąć bo... znajoma np. obkupiła się w rzeczy rozmiaru 56,62 a synek urodził się 68cm! i już mnóstwo rzeczy oczywiście nie było ubranych ani razu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Do do ciuszków to ja czekam aż dostane od kuzynek po ich dzieciach
Jak narazie zaczne kupować inne rzeczy np. ręcznik, rożek i kosmetyki.
Wózek na mnie już czeka tylko odebrać go musze a łożeczko rodzice kupują wiec ten wydatek też mam już z głowy.
Pisze do mam któe mają już dzieci - chodzi o pampersy.
Powiedźcie mi jakie wy stosowaliście i które polecacie a które odradzacie.
Choc z tego co słyszałam to każde dziecko inaczej reaguje na daną firmę jedne robią dziury w jednych a drugie przemaczają inne. 🙂
Jak się u mnie potwierdzi że będę musiała mieć cc to wole rzeczy miec w pogotowiu wcześniej - czyli to końca listopada wszyto już w domu poprane i przygotowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja zamierzam mieć wszystko już na grudnia uszykowane....Ja byłam wcześniakiem mój ukochany też więc może i nasze dziecko wcześniej wyskoczy:P
Co do tych pampersów to moje siostry np używały DUK-ów lub HUGGIES-y natomiast używając pieluch PAMPERS dzieciaczki miały uczulenie 😞
Ja też będę moje dziecko uczyła na DUK-i lub HUGGIES-y 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...