Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Co do koszulek i bodów odnośnie pępuszka jestem innego zdania.body zapniez na pamperie i się nie przesuną a koszulka(kaftanik) podwija się, itd i wydaje mi się że to bardziej drażni pępuszek.
Ja Laurę zabierłam ze szpitala w bodach i teraz też napewno w bodach zabiorę.
Ubierała mi ją Ciotka która jest na Noworodkach i nic nie mówiła ze boty tylko przywiozłam.
A u nas tą klamrę w dniu wyjścia ściągają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Jesli chodzi o znieczulenie to ja osobiście decydowałabym się tylko na zewnątrz oponowe. Z narkozy ogólnej budzisz sie kilkanaście godzin i nawet maluszka nie możesz nakarmić,bo jak?
A tak przynajmniej słyszysz i widzisz co mniej więcej się dzieje. Pomijam,że na brzuchu ma się wielki parawan i tak nic nie widać,ale przynajmniej słychać krzyk dziecka.
Nie dość,że sama cesarka jest bardzo ciezka dla organizmu to jeszcze dobijać się wybudzaniem z ogólnej narkozy,to chyba nie jest db pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola no chodzi mi właśnie o to znieczulenie zewnątrz oponowe lub ogólne. Teraz raczej zachęcają do tego zewnątrz oponowego ale jeśli sobie ktoś nie życzy to może mieć ogólne. Podobno to jest lepsze dla maluszka no i rzeczywiście wszytko słyszysz pierwszy płacz dziecka no i od razu ci je pokazują, tylko później trzeba leżeć plackiem nie podnosząc głowy przez kilka godzin ( u nas w szpitalu 8 ale różnie w różnych szpitalach to bywa) bo jak się podnosi to później zdarzają się bóle itp.
A co do pępuszka to u ans nie ściągają tej klamry tylko wypisują dziecko z nią do domu aż sama odpadnie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Ja dzisiaj zaszalałam bo wstałam dopiero o 12:30...Mi całą noc śnił się maluszek,że miał takie długie czarne włosy...
Wczoraj wieczorem mało jajka nie zniosłam z Bartka...Leżymy już sobie i chciałam się podnieść a tu taki ból w podbrzuszu,że opadłam na łóżko a ten mój dupek przeskoczył przeze mnie zapalił światło i pyta czy jedziemy do szpitala....Wczoraj fotelik sprawdzał no i pytał co ma wziąć do szpitala...
Ja maluszkowi zakładam na wyjście body,pajaca i ten komplecik co mi mamuśka robiła i na to ciepły kocyk i tyle...
Monisia ja też lubię ośmiornicę,jak dla mnie są pyszne 🙂
Aleksandra super,że zostajesz w domu...Miłego weekendu Ci życzę 🙂To Olu będziesz miała cesarkę w mój termin 🙂
Super,że z Kariną wszystko ok,ja też do niej pisałam i obiecała,że się odezwie 🙂
Dziewczyny śliczne te wasze kombinezony...
Tynka współczuję bólu i mam nadzieję,że do porodu Ci przejdzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jestem już po nakrozie ogólnej jak miałam rekonstrukcje kolana i powiem szczerze źle to wspominam.... nic nie mogłam jesć przez 2 dni bo wymiotowałam wszystkim i się bardzo źle czułam.
A cc trwa tylko chwilke wiec od razu zobacze meleństwo 🙂
U mnie po cesarce lezeć trzeba przez 12 h :/ i te lerzenie mnie dobija że połozne będą latac koło mnie i dziecka przez te 12h a ja nienawidze być od kogos uzaleźniona....
No i na 1 noc po cesarce zabierają dziecko na swój oddział by matka mogła sie wyspać a potem już cały czas jest się z dzieckiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ciekawe jak to będzie u Ciebie 🙂 Zresztą ja też nie mam pewności czy dotrwam do 8 lutego ale oby 🙂
Aha no to może i lepiej bo się nie zastanawiasz co lepsze prawda?? U nas plackiem się leży 8 godzin a później można się na bok obrócić i np. nakarmić maleństwo a wstaje się po 24h.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aleksandra super, że weekend z mężem spędzisz 🙂
Kurczę, ale się wkurzyłam - mieliśmy podjechać z m. odebrać tą moją kartę czipową i miałam go podrzucić do pracy a tu.. akumulator rozładowany i pojeżdżone 😠
na szczęście wcześniej wyszliśmy z domu i m. poleciał na autobus, a tak spóźniłby się do pracy. Na szczęście koleżanka mi podrzuci popołudniu prostownik i podładujemy porządnie, ale ile się od m. nasłuchałam narzekania to moje 😞 😞 😞 Nie dobry! U niego nic nie dzieje się ot tak...
Z tej złości się w końcu pobeczałam i odreaguję z żelazkiem w łapie 🤨 W ogóle od rana hormony u mnie szaleją.. chyba mam taki dzień... rano robiąc sobie kanapki pytam czy też zje.. on, że nie .. to ok, zrobiłam dla siebie, za chwilę m. przychodzi i bierze mi jedną.. to mówię, że mógł od razu powiedzieć zrobiłabym więcej.. a on pieprzną tą nadgryzioną kromką w talerz i poszedł sobie zrobić 😮 A ja co? pobeczałam się... ale żenada! nie poznaję się dzisiaj! 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Snakerka głowa do góry...Faceci ...Nic dodać nic ująć...
Ja wczoraj nawrzeszczałam na Bartka poszłam do łóżka i się popłakałam....Miałam masakrycznego doła ,ale cieszę sie,że to już końcówka...
A ja jestem zadowolona bo dzień szybko mi minął bo późno wstałam a teraz jeszcze dostałam paczkę od rodziców z tym komplecikiem co moja mamuśka robiła.Więc już jestem pewna,że będę miała w czym szkraba odebrać ze szpitala 🙂No i jestem pod wrażeniem naszej poczty w PL wczoraj paczka wysłana a dzisiaj już u mnie...A miała 70 km do mnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki juz jestem 😉)))przepraszam,ze sie nie odezwalam wczesniej, martwilyscie sie o mnie-to bardzo miłe, ze ktos o mnie mysli 😉))mąż powiedzial, ze chyba bardziej jestem zżyta z wami niz z prawdziwymi tzn.realnymi kolezankami 😉)hahah i cos w tym jest 🙂))
rano nie odpalilam juz kompa, bo wyszykowalismy Oliwie do przedszkola, zjedlismy sniadanie i od razu na zakupy, takze nie mialam kiedy zajrzec do was 😉)
ale wczoraj myslalam, ze juz cos sie zaczyna, te 2 razy takie cieplo na tylku i lekko wilgotna pizama, ale póxniej juz spokój, nie lecialo wiecej,az do tej pory cisza 😉)) choc troche przez moment pobolewal mnie brzuch na dole,ale zaraz przeszlo. Później w nocy myslalam,ze moze te wody mi odeszly w wannie, a to na sofie to juz resztka byla...... 😉))ale przeciez tak szybko by mi chyba wody nie odszly wszystkie, a pozatym powinam pewnie dostac jakis skurczy czy bóli, a tu nic 😉)takze falszywy alarm, choc moze rzeczyiscie troche tych wód wylecialo, nadal nie wiem co to moglo byc...?????pozdrawiam was cieplo 😉))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super Karina ze wszystko ok 😉
Dziewczyny co do placzu to ja tez mam ost loty hormonalne, maz na poczatku nie przejmowal sie tym zbytnio i tez byl uparty ale teraaz widze ze sobie opuszcza i mi, i usmiechem wszyto zalatwia, bo nie ma innej rady :/ normalnie jak w pierwszym trymestrze. No ale ja sie dodatkowo denerwuje tym jego wyjazdem, moze dlatego, nie wiem. Mowcie facetom ze powoli sie boicie porodu. Ja tak mu tlumaczylam 😉
po znieczuleniu zewnatrzoponowym radze wam nie wstawac min 12 godz. Ja mialam punkcje, na tej samej zasadzie to dziasla ze wbijaja igle w kregoslup i wstalam dzieki pielegniarce po godzinie. Nie bede opowiadacc co sie dalej dokladnie dzialo, ale w skrocie: lezalam ponad tydzien dluzej w szpitalu i przez kolejne 2 miesiace ciezko mi bylo wysiedziec na zajeciach 45 min (!!!!!), musialam chodzic na kozetke do pielegniarki i lezec kilkanascie min przynajmniej, bezposrednio przez tydzien po po prostu plakalam z bolu. Takze radze lezec plackiem bo naprawde komplikacje sa okrutne. A maluszka mozna lezac karmic, niekoniecznie na boku trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a na zakupach kupilam sobie wkoncu koszulke do karmienia -tylko 23 zł i fajnie bo rekawek 3/4,

trzeba bylo uzupelnic zapasy , bo lodowka pusta, takze market, targ i jeszcze maz do urzedu skarbowego polecial, i pół dnia nam zlecialo, na koniec po oliwie do przedszkola, ale nareszcie juz w domku, dopiero sie wzielam za obiad 😉buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karina ale sliczna koszula, tez taka chce. A tu dosc ze okropne jak na stara babe to jeszcze po 40 e. 🥴
A z tymi kolezankami tak jest, ze jak ktoras jest w ciazy a druga nie to w sumie nie ma tematu.Te co maja starsze dzieci to juz zapomnialy jak jest w ciazy, a te co nie byly nie zrozumieja kobiety w ciazy. 😉
Ja dzis umylam gore i dol, dwie lazienki, a juz obiecywalam sobie na swieta, ze gory nie bede ruszac. A terza to mam taki bol kregoslupa ze szok. Wygiety w s. Dobrze, ze meza w poludnie nie bylo. Tak sie w nocy wiercilam w lozku, a ten biedak tez ze mna i ciagle sie pytal jak sie czuje, ze zaspal na 8 do pracy. Nawet nie wiem kiedy wyjechal. Slyszalm tylko jak z garazu wyjezdza i juz bylo widno. Nawet mi sie nie chcialo zajrzec ktora jest h.
Czytalyscie wiadomosci babka w Szczecinie dzis urodzila w taksowce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie pospałam 🙂 Połozyłam się przed 14stą i dopiero podniosłam szanowny tyłek. To nic,że miałam się pouczyć,że miałam cokolwiek posprzatać. Mam to głęboko ! Z wczoraj został mi jeden ugotowany worek kaszy gryczanej,lekko go podgrzałam polałam roztopionym smalcem i skwaruszkami i wcinam taki o to Obiad Mistrzów 😁 popijając kefirem 😁
Obiad zrobię ok 19stej jak Tomek wróci z siłowni.
Nie chce mi sie nic- jutro jadę na ten cholerny zjazd,co najlepsze że sama a uczelnia 100 km od domu. Jakoś nie czuję żeby Jerzowi zachciało się wychodzić jutro albo w niedzielę, po prostu to czuję. Oczywiście w obu domach panika,że jadę sama. Moja Mama i Tato się denerwują, Teściowie też. Chociaż teśc dzisiaj do mnie z tekstem,że to jeszcze za wcześnie żeby wylazło. Jeden myślący trzeźwo. Poza tym ja nie mam żadnych skurczy (albo ich nie odróżniam) nie zauważyłam twardniejącego brzucha więc może faktycznie jeszcze mam czas?

Karinko też mam taką koszulę,ale krótki rękaw,rozpiecia i wżór identyczny, kolory pstrokate i moja jest nijakiej jakości ale co tam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnese coś w tym jest z tymi koleżankami 🙂 Też to zauważyłam... Smutne to trochę, bo np. koleżanki z pracy teraz o wiele rzadziej się kontaktują, a wcześniej wiadomo codziennie razem w pracy śmiechy, po pracy się często spotykałyśmy, dzwoniłyśmy pisałyśmy, czuję się trochę "wykluczona" ... Ale nie okazuję im tego i czasami wolę się sama odezwać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
M. mi wczoraj mówił, że kumpel mu opowiadał jak to żonie podczas łażenia na mieście z nim wody zaczęły odchodzić... ale zdążyli wrócić do domu, spakować torbę, ona się jeszcze wykąpała i do szpitala... masakra, tego też się obawiam, że akcja zacznie się w jakimś mało komfortowym miejscu 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a to moja nowa fotka-fryzurka koszmarna, mam nadz. ze szybko odrosną 😉))mama mnie teraz nastraszyla,ze wody mogly mi odejsc w wannie-kurde boje sie, mowi zebym jechala na wszelki wypadek do lekarza....sama nie wiem co robic?????bo nic mi sie nie dzieje, a przeciez powinnam chyba juz cos doczuwac......co myslicie????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie brzuchatki,
opowiem Wam moją wczorajszą przygodę...zaczelo sie od awizo w skrzynce, przyszła zabaweczka pozytyweczka dla dzidziusia - mąż zadowolony że idziemy no to idziemy 🙂 wracamy uradowani misio gra melodyjkę przy brzuszku dla maluszka az w pewnym momencie...coś mi cieknie - tak jakby uszczelka poszła 🙂 mówie do męża że ciekną mi wody on oczy jak 5 zł i dawaj do domu. sprawdzam na bieliznie i leginsach okazała mokra plama - normalnie woda. uświadomieni o niebezpieczeństwie wyciekania wód w samochód i dawaj do szpiala. co sie okazało ekg książkowe bez oznak skurczy, badanie dopochwowe wykazało obfite upławy wodniste - lecz brak wycieku wód (badała specjalny, papierkiem), dzidzia zdrowa, ruchliwa ważąca 3400g 🙂 więc wszystko dobrze się skonczyło, ale jak to pani dr powiedziała - dobrze że przyjechaliśmy i jak tylko coś nas niepokoi wizyta w szpitalu jak najbardziej wskazana - więc dziewczęta nie bagatelizujcie żadnych niepokojących was "objawów" ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...