Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ufff jakoś mi lepiej, że nie jestem z tym sama 😁 Timecontrol, dobrze, że pisze też na nie spojrzę, bo mam tylko jeden komplet jak na razie, bo jak coś się małemu przydarzy to będzie problem! 🙂
monisiaj22, ja z moim mężem nawet kochać się nie mogę, także całe 9 miesięcy mamy odpustu...Więc ten mój już nie może hhehe:P jak się biedak poświęca 🙂 a spanie z nim to masakra, bo tak chrapie brrr 🥴
A macie uszykowane wyprawki dla maluszków ze szpitala? Bierzecie do szpitala kocyk i becik? Czy tylko jedno z tego wystarczy?
Już nie mogę patrzeć na mój brzuch codziennie więcej rozstępów 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja mam spakowany rozek miekki, gruby koc na fotelik i kombinezon,
Aha co do spacerow to ja tez bym chciala Mlodego szybko zaczac uodparniac i hartowac, nawet po tych 10 dniach, tesciowa jak sie dowiedziala to malo zawalu nie dostala, u nich ok 40 dni, min 3.5 - 4 tyg ale to jest minimalne minimum. Dobrze ze maz na wlasne oczy widzial w centrum na zakupach 10-dniowego Babla bo pewnie nie puscilby mnie wczesniej hihi
tym bardziej ze u nas mrozu ani razu nie bylo tej zimy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalla a pytałaś położnej jak jest u Ciebie w szpitalu i co masz zabrać??
Bo ja ostatnio się dowiedziałam,że u mnie mam mieć tylko rzeczy an wyjście ze szpitala a tak to wszystko szpital dla dziecka daje....Także ani kocyka ani nawet rożka mam nie brać....
Dziewczyny poszewka 40 x 40 kosztuje 14,99 zł,a koc 150 x 200 cm kosztuje 39,99 zł...
Ale na serio warto 🙂
Monisia wrzuciłabyś fotkę swojej fryzurki 🙂
Ciekawe jak tam Snakerka 🙂
Monisia wiesz twoja teściowa ma jakieś dziwne podejście...minimum 40 dni z dzieckiem w domu??szkoda,że już nie trzeba czekać do chrztu dziecka z wyjściem na dwór....
Myślę,że 15 minut maluszkom nie zaszkodzi.To masz fajnie że u ciebie mrozu nie było bo u mni o godz. 8:30 było -8 brrrrrrrr...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajjj Monika uwielbiam malinki 🙂 Ja zrobiłam właśnie obiad a mianowicie usmażyłam kurczaka, ugotowałam ryż i wlałam do wszystkiego to (to łagodne)
Powiem Wam dziewczyny,że bardzo dobre i mogę śmiało polecić ! Nie jestem zwolenniczką potraw ze słoika,gotowców,ale Mąż kiedyś kupił i dzisiaj postanowiłam to wykorzystać.
Zrobiłam tak dużą porcję,że jutrzejszy obiad mam już z głowy 🙂

Malwina, wzięłabym mimo wszystko kocyk i rożek. Szpital może dać Ci jakiejś lichej jakości ubranka i wiadomo artykuły sponsorowane - pieluszki, chusteczki kremy itp. bajery. Nie wyobrażam sobie zawijać dziecka w szpitalny rożek. 🤢 Tak nie musisz brać ze sobą tego całego \"majdanu\" jak np ja więc, rożek to nic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to mam smaka na leczo 😎 dawno nie robilam. Dzisiaj jak czekalam na moja kolej to spisalam sobie przepis na lasagne. Bom sie obslinila jak zobaczylam fotke. I na zapiekanke z ziemniakami tez. Ale nie moglam sie powstrzymac. Sama jestem to obiadu nie chce mi sie jesc, jeszcze z wczoraj mi zostal Nabilowy obiadek a weny nie mam sie za niego wziac. W ogole samej lipa. Tylko slodyczami sie zapycham i chipsami (znowu ☺️ )z przerwami na owoce. Okropny ze mnie inkkubatorek, Ale to ost 3 tyg dlatego daje sobie upust 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
timecontrol, nam szpital też daje wszystko co potrzebne dla malucha, tylko zastanawiam się jak ubrać małego i w co owinąć, spakowałam śpioch skarpetki, pod śpioch kaftanik, na to kombinezon dwie czapeczki wełnianą i pod nią miekką, zeby nie gryzło,i tak myśle, czy w rożek go włożyć czy kocyk, co będzie wygodniejsze żeby umieścić go w foteliku?
Nie przeginam z tym ubiorem? Żeby się mały nie ugotował:P
monisiaj22, mi się tak gotować nie chce, jeszcze mąż późno wraca i dopiero potem na zakupy jedziemy, bo lodówka piszczy! A ja ma tak ochotę na czekoladę nadziewaną toffi, że zaraz będę ryczeć 🙃
A w poznaniu -8 więc zazdroszczę tym u których jest cieplutko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie 😉
Ale miałam nadrabiania 18 stron szok 🤪 Mnie wczoraj dopadła migrenka i od południa leżenie w łóżku. Na szczęście dziś jest już oki 😆 Dziś cały dzień zajęty rano miałam gości potem pyszny obiadzik u siostry i babskie pogaduszki 😆 a teraz przyszedł czas na nadrabianie brzuszka 😆
Monia nie wiem jak my wytrzymamy tyle czasu bez zdjęcia Twojej nowej fryzurki?
Tynka zobacz co Cię czeka po tych wszystkich egzaminach http://www.facebook.com/photo.php?fbid=257898350948851&set=a.122038651201489.21679.100001860656913&type=1&theater 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień czasu się zastanawiałam czy Ci to wysłać czy się nie obrazisz 😁 😁 😁 ale co by z Ciebie była za psycholoszka 🤪 jak byś fochy waliła 😆
Dla dziewczyn które myślały nad leżaczkami jest taki w Olsztynie za 100 http://tablica.pl/oferta/bujaczek-fisher-price-IDGxhZ.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
konefka kolejna fajna fotka 😉))sama ją zaaranżowałaś, czy to jakis program?
monia dobrze,ze jestes zadowolona z fryzurki 😉
olcia mezowi mojemu cos sie kojarzy,ze ten lezaczek juz wczesniej byl na aukcji i wlasnie chyba nie ma tych grzechotek, ale nie jst pewny, a bez tego bez sensu kupowac 😉
dziewczyny ja niby bede miala 2 dziecko, ale po 5 latach przerwy to tez czuje jakbym miala pierwsze i tez mam obawy 😉) Ale pamietam,ze przy oliwi jakos dzialo sie wszystko naturalnie i nie bylo paniki, wszystko jakos sie ukladalo, tak jakbym miala to we krwi, to chyba kobiecy instynkt i macierzynstwo, sprawia,ze dajemy rade sobie ze wszystkim 😉i tak pewnie bedzie, obawy miną z pojawieniem sie dzidzi na swiecie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karina zdjęcia to pomysł mojej siostry, która mi robiła sesję z brzuszkiem 😆 mam też na wszelki wypadek zdjęcia z imieniem STAŚ 😁
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/51/staps.jpg/][IMG]http://img51.imageshack.us/img51/7527/staps.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalla ja jeszcze dokładnie nie wiem w co ubiore maluszka...
Są dwie opcje:1.body na dł.rękaw,półśpiochy i robiony na drutach komplet,sweterek,czapeczka i spodenki no i pod spód czapeczka...2.Body na dł. rękaw,pajacyk i komplet robiony na drutach...No i ja biorę ciepły kocyk...
Konefka cudne masz te zdjęcia 🙂
Ciekawe co tam u Snakerki,coś długo się nie odzywa po wizycie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ciekawe co u Snakerki już po wizycie ale może na jakieś zakupy z mężem pojechała, tyle kciuków za nią trzymanych było że na pewno wszystko oki 🙂
Ja byłam u mojej mamy po karuzelę którą mi dobierała i wszystko oki działa zniszczona nie jest wogóle tylko zabawki trochę dziwnie pachną no ale każdy dom ma swój zapach i pewnie niby przeszły ale wrzucę je do prania i będzie oki. A za 50 zł naprawdę warto fajna sprawa ten projektor fajniutko wygląda 🙂
Ja na wyjście ze szpitala mam przygotowane body z dł rękawem, skarpetki, śpioszki i na to pajacyk. No i nie wiem albo kombinezon i kocyk, albo rożek i kocyk to się jeszcze zobaczy jak przyjdzie ten kombinezon który kupiłam i zobaczę jaki będzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co zrobiłam sobie sałatkę owocowa i teraz siedzę i się zajadam i oczywiście allegro na pierwszym planie 🙂 Za oknem -16,5 a mój kochany mąż pojechał na piłkę niby na halę ale mi w taka pogodę nie chciało by się nawet nosa wystawiać a co dopiero grać!!!
Mówisz Karina że coś mąż kojarzy ten leżaczek hmmm... ciekawe jeszcze nie odpisali więc nie wiem zobaczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://tablica.pl/oferta/fotelik-fisher-price-IDoIo5.html
Olcia,może kToś znajomy kupi Ci to w Rzeszowie? Bo odbiór chyba osobisty...

Kurde Teściowa zrobiła naleśniki ze szpinakiem,cholera zjadłam 5 i dalej mi mało. Takie dobre jej wyszły 🙂
Natalla też mam cały brzuch aż siny od rozstępów 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka dzięki za linka kurcze no jak by miał kto odebrać bo ja już teraz nie chcę jechać do Rzeszowa sama bo to jednak kawałek drogi ale szukałam właśnie kogoś kto by jechał żeby mi kupić pampersy w Realu i oczywiście jak coś trzeba to nikt nie jedzie 😞 😞 😞 Ale może akurat się ktoś natrafi a leżaczek się jeszcze nie sprzeda 🙂
Malwinka no w sumie tez całkiem fajny ale patrze raczej na Fishera no i ten jest do 12kg a z tego z Fishera można zrobić później fotel bujany i jest do 18 kg ale dziękuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, sorki, że tak późno, ale po lekarzu zahaczyłam o dziadków a potem obdzwaniałam kilka osób i tak mi zeszło 🙂
Więc moje wyniki jeśli chodzi o morfologię super, a mocz też ok poza bakteriami, znowu będę łykać Urosept.
A u lekarza - szyjka jeszcze utrzymana, ujście zamknięte, brzuch nie opadł, gin. twierdzi, że jest dobrze i nic nie zapowiada wcześniejszego porodu... pobrała mi wymaz zaniosłam do labo a tam mi krzyknęli ...41zł!!! masakra! chyba mam najdrożej to badanie z nas wszystkich z tego co wcześniej pisałyście o cenach u Was. A to był tylko z pochwy! Z wodami też ok, gin. mówi, że jest ich dosyć-mały w nich zanurzony, główką w dół cały czas, w ogóle to jest w literę C wygięty, kręgosłup z lewej strony pod moimi żebrami a z prawej stópki 🙂 Kończę 36tc a główka jest na 34tc pytałam co to oznacza a ona że nic, że po prostu dziecko może być nie duże.. tzn. poniżej 3,5kg. Mówi że raczej będzie mniejszy niż większy... no i tyle... za tydzień będzie wynik tego wymazu. Teraz wg jej tabelki i wielkości główki mały waży +/- 2400g. A no i ciśnienie mi zmierzyła miałam ileś tam na 60 w każdym razie niskie... w ogóle w ciąży mam niższe niż przed, a zawsze przed ciążą miała za wysokie! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olcia patrzyłam na różne, a ten taki pierwszy lepszy z brzegu więc można coś znaleźć taniej ale niestety nie z Fishera..
Snakerka super wiadomości,a za wymaz faktycznie duuuuuuużo...Ja miałam za darmo robiony na NFZ 🙂Nie zauważyłam postu Twojego i stąd mój SMS 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...