Skocz do zawartości

Ruchy płodu | Forum o ciąży


KasiaKasia22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja tez czuje czasem takie bulgotanie, jakies motyle w brzuchu
tylko nie wiem czy to jest to.....
w poniedziałek mam wizyte wiec sie spytam
juz nie moge sie doczekac jak Maluszek bedzie wypychał rączkę czy nóżkę
pamiętam, że z Poiotrek potrafił tak wypchac noge ze stópkę całą było widac
juz niemoge sie doczekac 🙂
no Maleństwo, kop Mamusię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 321
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczynki od bulgotania sie zaczyna 🙂)Ja zaczełam czuc ruchy od 17tygodnia.Teraz moja córcia juz kopie solidnie , zwłaszcza wieczorkiem daje czadu 🙂Wiecie co, odkąd ją czuję i widziałam na USG 3D, tak bardzo się z zżyłam, rozmawiam z nią, głaskam jeszcze częściej niż na samym początku! To cudownie byc w ciąży- prawda??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to co ja czuję to chyba jeszcze nie kopniaki 🙂
wydaje mi się ze już mam bzika na tym punkcie , cały czas czekam i czekam a tamw śrosku coś tam bulgocze i bulgocze....
27 marca idziemy na USG trójwymiarowe i bedzie to badanie takie dłuższe - prawie 2 godz. Lekarz sprawdzi u dzidziusia wszystkie kosteczki, zobaczy czy prawidłowo wykształciły się wszystkie narządy i poza tym nagramy sobie naszą Niunię na płytkę, aby starszy braciszek mógł zobaczyć co tam u Mamusi w brzuchu siedzi 🙂

a brzuszek jak najbardziej trzeba głaskać, i tata tez powienien, wyczytałam gdzies ze Maleństwo odróżnia głaskanie taty od naszego

wieć Tatusiowie - głaskajcie swoje brzuszki
no nie dosłownie:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny!!! Ale czad! Wczoraj poczułam pukanie, klika puknięć, dwa jeden za drugim i kolejne już w różnych odstępach... i na razie cisza. Nie mogłam od maluszka dostać lepszego prezentu na dzień kobiet! Jak nic to będzie mała kobietka! Czuje to he he! a 18 marca mam USG połówkowe i wtedy dowiemy się!



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie 😉

Jestem w 22 tyg ciąży i przejrzałam właśnie cały wątek o ruchach....
U mnie dzidzia rusza się już dobre 3 tyg 😉
W czwartek dostałam jednak jakiegoś zapalenia podobnego do zapalenia pęcherze.. lekarz mówi że to zapalenie szyjki macicy i od piątku mam nakaz leżenia... najgorsze jest to że od czwartku zmalała intensywność ruchów mojego synka ;/
Nie wiem czy mi się tak wydaję czy co.. biorę NOSPE może to rozluźnienie mięśni powoduje że nie czuje tak bardzo tych ruchów... na USG w piątek wszystko było ok więc myślę że nadal jest 🙂 najlepsze jest to że nie wiem czy brzuch mi rośnie czy co ale mnie mrowi i swędzi w jednym miejscu.... a może to są własnie ruchy???
a kopnięcia to tak odczuwam jakby maxymalnie nisko momentami mam wrazenie ze zaraz to dziecko moje wyskoczy ze mnie albo wystawi nożke :/ nie wiem co myśleć 🤨 miała ktoraś mamusia podobne dolegliwości?? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
camelka napisał:
Witam mamusie 😉

Jestem w 22 tyg ciąży i przejrzałam właśnie cały wątek o ruchach....
U mnie dzidzia rusza się już dobre 3 tyg 😉
W czwartek dostałam jednak jakiegoś zapalenia podobnego do zapalenia pęcherze.. lekarz mówi że to zapalenie szyjki macicy i od piątku mam nakaz leżenia... najgorsze jest to że od czwartku zmalała intensywność ruchów mojego synka ;/
Nie wiem czy mi się tak wydaję czy co.. biorę NOSPE może to rozluźnienie mięśni powoduje że nie czuje tak bardzo tych ruchów... na USG w piątek wszystko było ok więc myślę że nadal jest 🙂 najlepsze jest to że nie wiem czy brzuch mi rośnie czy co ale mnie mrowi i swędzi w jednym miejscu.... a może to są własnie ruchy???
a kopnięcia to tak odczuwam jakby maxymalnie nisko momentami mam wrazenie ze zaraz to dziecko moje wyskoczy ze mnie albo wystawi nożke :/ nie wiem co myśleć 🤨 miała ktoraś mamusia podobne dolegliwości?? 🤔


Ja miałam, moje dziecko też mnie nisko kopało, ale miałam wtedy usg robione akurat i okazało się że dzidzia spała na stojąco w mojej macicy, więc stąd te kopniaki tak nisko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pamiętam, że przy pierwszej ciąży czułam ruchy w 20 tygodni, przy drugiej w 17, a przy trzeciej... zobaczymy. Podobno przy następnych ciążach kobiety są bardziej wyczulone i czująruchy dziecka wcześniej. Zobaczymy 🙂. Napewno dam Wam znać 😉






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Od środy 15.04.2009 wiemy że będziemy mieli córeczkę! Mi się śniło kilka razy że to dziewczynka, ale sądziłam że może to wynika z tego że oboje podświadomie chcieliśmy właśnie córeczki. Bo córeczka w naszej rodzinie to był by prawdziwy cud. W rodzinie męża (dodam że jest bardzo liczna) od 50 lat urodziła się tylko jedna dziewczynka, siostra cioteczna męża. Dla tego nasza Niunia będzie unikatem w rodzinie. Ja czuje się całkiem dobrze, mam straszną chcice na lody typu zamrożony sok. Puchną mi nogi w kostkach. Ale to nic. Malutka - POLA - bo tak będzie miała na imię, kopie, wierci się, rozpycha, rozciąga się a tym samym mój brzuch. Niesamowite ile taka mała kruszynka ma w sobie energii i jak już żyje swoim życiem. Jestem bardzo szczęśliwa i już tak bardzo kocham córeczkę że nie wiem jak się doczekam jej narodzin. Termin 27 lipiec niby coraz bliżej, ale w dalszym ciągu jeszcze tyle zostało do czekania. Dodam zdjęcie na dowód że to córeczka. [img size=498]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/15.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Postanowiłam że dziś pójdę na większe zakupy. Muszę sobie kupić parę ciuszków, bo brzuszek rośnie. Ale też naszło mnie na jakieś zakupki dla Poli. Do tej pory mam tylko jedne body, które kupiliśmy ot tak ku uciesze mojej i męża. Jakoś poczułam taką potrzebę powolnego zaopatrywania się we wszystkie potrzebne dla małej rzeczy. To się chyba nazywa w przyrodzie wicie gniazda he he. Dobrego dnia dziewczyny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny czy puszczacie waszym maluszkom muzykę? My kupiliśmy takie trochę lepsze słuchawki, podłączam je do laptopa, słuchawki wkładam na brzusio i słuchamy z malutką muzyki instrumentalnej i kołysanek. Codziennie te same pioseneczki i tak po pół godziny seans. Powiem Wam że malutka wtedy przestaje wierzgać i kokosić się, tak jak by słuchała. A jak tylko zdejmę słuchawki to od znowu zaczyna żyć sowim życiem w moim brzuszku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...